Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ i przyszłość kart nieparowanych w Polsce


kepak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, Besciakos napisał:

@tweed77

Czasami mam wrażenie, że nam użytkownikom własnego sprzętu robią Łaskę .... to już nie te czasy ... 

Bo do tego doszło, że zapomnieli, że bez klientów przestaną istnieć. Powoli to się odwraca, bo większość treści jest w sieci.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość GrubyBubu

To włącz sobie na tym swoim tunerze VOD, bo w obecnych czasach głównie do tego się sprowadza oglądanie TV, no chyba że ktoś lubi tysiące reklam i siedzenie przed ekranem w oczekiwaniu na konkretną emisję, z tego tylko powodu wymieniłem moduł na dedykowany tuner, w chwili obecnej mam własny i operatora do tego firetv i nadal wszystko obsluguję jednym pilotem od telewizora, więc wyższość własnego pudła jakoś do mnie nie przemawia pomimo korzystania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@GrubyBubu jak ktoś chce mieć dostęp do kilku platform satelitarnych ( świat się nie kończy tylko na NC+ czy Polsat ) to kupuje własny dekoder.

Wkłada karty albo moduły i ogląda.

Wszystko w jednym dekoderze -jeden pilot.

Zamiast VOD można korzystać z Netflix albo HBO GO także na takim własnym dekoderze sat.

 

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, GrubyBubu napisał:

Zatem proszę przedstaw mi merytoryczne dowody na wyższość własnego tunera nad dedykowanym, poza dzieleniem sygnału :)

1) Własna lista kanałów z opcją zrobienia jej kopii zapasowej. 

2) Możliwość podłączenia obrotnicy. 

3) Kilka platform w jednym tunerze. 

4) Dostęp do wielu opcji/baherów, których nie ma w dedyku. 

:P

Edytowane przez SatExpert
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość GrubyBubu

Z jednej strony racja , bo sam korzystam, jednak brakowało mi treści które są dostępne tylko na sprzęcie operatora, bo jako takiej tv bardzo mało oglądam i wolę mieć wybór co chcę niż to co aktualnie nadają, a zabawy w nagrywanie to nie moja bajka. Pluginy do Kodi typu wspomniany Netflix bądź HboGo to chyba dla masochistów jedynie są, do tego to akurat mam Smarta w tv. Można przecież ogarnąć sobie moduł z Caymanem, no ale wiem, nie da się setki rzeczy jednocześnie oglądać i nagrywać default_smile.png

P.S.

Poza tym nie od dziś było wiadomo że Cameleony pójdą w odstawkę i naprawdę mieliście mnóstwo czasu na zmianę karty na bardziej przyszłościową

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, GrubyBubu napisał:

Zatem proszę przedstaw mi merytoryczne dowody na wyższość własnego tunera nad dedykowanym, poza dzieleniem sygnału :)

O ile się orientuję, to żaden dekoder operatora nie umożliwia mi odczytu telegazety - tak byłem i jestem tego fanem - TV wczytuje mi całą telegazetę w ciągu kilkudziesięciu sekund i mam aktualny dostęp do programu oraz informacji sportowych w trakcie trwania danej konkurencji - meczu itp bez dostępu do interrnetu.

Ponadto na dekoderze prywatnym (u mnie na TV) operator nie ma możliwości wycięcia mi kanałów FTA na których lecą imprezy sportowe  - należy podziękować operatorom za często spotykane takie praktyki  - stąd nigdy nie wezmę dekodera operatora.

mając dwa Cameleony bez dekodera - operator obecnie nie jest mi wstanie zapewnić takich samych warunków odbioru na innych kartach/dekoderach jaki mam obecnie - brak możliwości odbioru telegazety na kodowanych kanałach - zatem jest argument do zerwania umowy z winy operatora - notabene namawiają mnie żebym wziął za darmo dekodery - ponoć już czekają na mnie - nie ma mowy.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pace i sagemie (MR standard) nie widziałem możliwości odbioru telegazety- a na innych nie miałem okazji praktykować - teraz posiadam szary moduł Cyfra+ (notabene sprzęt operatora) zatem i zmiana kodowania nic mi nie zrobi, a w umowie na 2 lata mam tylko karty - wzięte na początku tego roku jeszcze w promocji świątecznej - operator zapewniał mnie o ich przydatności przez całą dwuletnią umowę - mam to na fonii - specjalnie pytałem czytając forum  - pewnie jak wielu z Was, zatem zobaczymy

Edytowane przez darlen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Przepraszam bardzo, ale dywagacje o wyższości dekoderów operatora nad sprzętem własnym bądź na odwrót, tudzież telegazeta nie są przedmiotem tego wątku?
Czy ktoś wreszcie mógłby konkretnie odpowiedzieć do kiedy będzie mi działał Camel w splitterze? ;)

Cameleony pójdą w odstawkę, to zapanuje moda na Caymany, które już będą wtedy "public" - życie nie znosi próżni.

O, to już bardziej konkretna informacja, czy raczej spekulacja ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość GrubyBubu

W wifiboxie oraz ultraboxie telegazeta jest, a do kiedy będzie działać to chyba tylko NC+ wie i każde informacje póki co to wróżenie z fusów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po czym stwierdzić w 100%, że jest blokada FEDC na dekoderze? Mam dekoder Ferguson  Ariva 103 i od 2-3 dni nie chodzą mi kanały z nc+. Na dwóch dekoderach oryginalnych chodzi. Jakiś czas temu przestał działać box/hd sagemcom na nieoryginalnych kartach nc+ a więc spillter przestał mi być potrzebny  a teraz dekoder Fergusona przestał odbierać kanałów nc+. Został mi w tym momencie dekoder ultra box+/pvr pace  i box/hd sagemcom + 2 karty oryginalne camelon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączę do dyskusji.

Mam cameleona od kilkunastu lat i podział karty na własny użytek - na początku spliter kablowy, a obecnie serwer na DM500 kupiony wiele lat temu bodajże za 70zł. W domu są 4 TV i dzięki własnym tunerom (różne Arivy) mogę oglądać to w salonie, to w sypialni to w swoim pokoju bez potrzeby przenoszenia tunerów czy oglądania w jednym konkretnym pomieszczeniu. Tak wiem że jest MR ale brać 4xMR i płacić za niego tylko po to aby sporadycznie skorzystać z wszystkich na raz mija się z celem i jest nieopłacalne. Może za pierwszym razem operator dałby to gratis ale każde przedłużanie umowy to walka o dobre warunki bo lepiej traktowany jest pierwszy lepszy klient z ulicy niż stały, sprawdzony i płacący regularnie dotychczasowy klient. Ponadto żaden tuner operatora nie pozwala mi na własny układ listy kanałów i np. kanały które mnie interesują mam na pozycjach 8, 42, 134, 245 (numery wymyślone ale taki jest sens), a pomiędzy nimi wiele kanałów do których nie mam dostępu. W przypadku swojego tunera kanały z których najczęściej korzystam mam np. na pozycjach 1-20, żona 21-40 a syn 41-60 itp. VOD mnie nie przekonuje - najczęściej są tam programy (głównie filmy) które i tak gdzieś tam są w regularnym programie więc można to nagrać i oglądnąć w dowolnej chwili. Próba promowania 4k to szukanie "jeleni" bo co mi z 4k jak TV mam "tylko" Full HD a i programów w 4k jak na lekarstwo. Operator da tuner 4k ale TV już nie. 4k tak ale jeszcze nie teraz. Nie będę kupował nowych TV dla 2 czy 3 programów. Podobnie było kiedyś z Full HD.

Ogólnie NC+ ma bałagan w sprzęcie jaki mają użytkownicy. Pierwszy tuner jaki od nich wziąłem to był jakiś Strong (SD), później wymieniłem na jakiegoś Sagem-a (HD), którego nigdy nie miałem liście "mojego sprzętu" w NC+ ale Strong widniał tam jeszcze niecały rok temu, a obecnie mam tam tylko kartę. Tunery były z czasów gdy trzeba było je kupić bo operator nie dawał w użyczenie. Oba tunery już dawno sprzedałem, a jeszcze dłużej z nich nie korzystałem.

Na razie FEDC mnie omija więc cieszę się tym co mam. Jeśli operator przyblokuje cameleony będę musiał jakoś się z tym pogodzić tj. z utratą dotychczasowej wygody. Być może przesiądę się na TV od dostawcy Internetu który w ofercie ma chyba cały pakiet NC+. Internet i tak opłacam, a w połączeniu z TV wyjdzie taniej niż karta i tuner dedykowany od operatora, a funkcjonalność będzie taka sama jak u operatora, a może i lepiej bo obecnie przy bardzo trudnych warunkach pogodowych (sporadyczny gęsty deszcz lub śnieżyca) obraz z satelity zrywa - anteny już lepiej nie ustawię. NC+ tylko na tym straci.

Moim zdaniem jeśli NC+ naprawdę chciałoby zlikwidować sharing to już dawno by to zrobiło np. poprzez sparowanie kart z tunerami ale dobrze wie że wtedy straci wielu klientów -jakaś część przejdzie np. na niższy pakiet, a część w ogóle "odpłynie".

 

Wydaje mi się że najwięcej to narzekają ci którzy z sharingu zrobili sobie dodatkowy dochód i działanie operatora pozbawi ich tych dochodów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...