Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ i przyszłość kart nieparowanych w Polsce


kepak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Po tej ostatniej aktualizacji pejsa nawigowanie po interfejsie (szczególnie przesuwanie wskaźnika po osi czasu i przełączanie kanałów) działa wyraźnie wolniej. Także doniesienia o zacinaniu przy jednoczesnym nagrywaniu i oglądaniu też mnie nie dziwią. Chcieli zepsuć, to zepsuli...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam 2 pytania:

1/ Czy wszystkie dekodery PACE prezentują obecnie problemy z jednoczesnym nagrywaniem jednego i oglądaniem drugiego kanału? Może ktoś potwierdzić że ma oprogramowanie 162 i wszystko działa jak dawniej?

2/ Czy można obecnie nadal wymienić w punkcie nc+ na nową kartę cameleon?

Dzięki.

 

Pewnie gdzieś w tym lub innym wątku jest jakaś odpowiedź, ale przyznaję z szukaniem zawsze u mnie słabo było ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć 
Moje tunery dopadała wczoraj przypadłość FEDC. Posiadam Tunery Qviart Lunix3 4K i GigaBlue Quad. Wszystko rozprowadzane było przez Clone+. I wczoraj tak z nie nacka wszystko mi zgasło. Szybka reakcja. Pojechałem do odpowiedniego sklepu z moim Clone+, na miejscu dobraliśmy odpowiednie urządzenie i wszystko na miejscu hulało. Po powrocie do domu i podłączeniu sprzętu okazało się, że Gigablue Quad pięknie działa, bez żadnych zwiech, a niestety Qviart Lunix3 4K nawet nie zipnął. Oba sprzęty są na OpenaTV 6.2. I teraz mam problem co dalej bo za [beep]ę nie chcę przejść na ich dekodery. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, ainsztain napisał:

Witam!

Mam 2 pytania:

1/ Czy wszystkie dekodery PACE prezentują obecnie problemy z jednoczesnym nagrywaniem jednego i oglądaniem drugiego kanału? Może ktoś potwierdzić że ma oprogramowanie 162 i wszystko działa jak dawniej?

2/ Czy można obecnie nadal wymienić w punkcie nc+ na nową kartę cameleon?

Dzięki.

 

Pewnie gdzieś w tym lub innym wątku jest jakaś odpowiedź, ale przyznaję z szukaniem zawsze u mnie słabo było ?

Ad 1. Mam 162 i cameleona i działa bez problemów.

Ad 2. Niem cameleon tylko na caymana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z moim tunerem (Ferguson ariva 153 combo), dziś włączam tuner i wyskakuje info że kanały zakodowane (odkodowane chodzą - więc sygnał jest), karta (zwykła cameleon z nc+) na innym tunerze sagecom od nc+ chodzi bez problemu. Myślałem że prawdopodobnie padł czytnik kart ale widzę że karta chwyciła FEDC tak?

Czy można coś z tym zrobić? Może jest jakiś soft do mojego fergusona ?

 

PS czytalem o tym i podpowiedzcie mi czy do mojego tunera to nadaje się tylko bloker od eliptora?

Edytowane przez skawin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.04.2019 o 11:26, brovar81 napisał:

Cześć 
Moje tunery dopadała wczoraj przypadłość FEDC. Posiadam Tunery Qviart Lunix3 4K i GigaBlue Quad. Wszystko rozprowadzane było przez Clone+. I wczoraj tak z nie nacka wszystko mi zgasło. Szybka reakcja. Pojechałem do odpowiedniego sklepu z moim Clone+, na miejscu dobraliśmy odpowiednie urządzenie i wszystko na miejscu hulało. Po powrocie do domu i podłączeniu sprzętu okazało się, że Gigablue Quad pięknie działa, bez żadnych zwiech, a niestety Qviart Lunix3 4K nawet nie zipnął. Oba sprzęty są na OpenaTV 6.2. I teraz mam problem co dalej bo za [beep]ę nie chcę przejść na ich dekodery. 

Clone używasz z dekoderami na linuxie? Archaizm z nowoczenością?

U Ciebie bez żadnych nakładów pieniędzy można uruchomić kartę. Odpowiedni oscam i oglądasz na własnym sprzęcie. Czytać, czytać :) Ewentualnie teamviewer i zdalnie ktoś omykany Ci to ustawi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, skawin napisał:

Mam problem z moim tunerem (Ferguson ariva 153 combo), dziś włączam tuner i wyskakuje info że kanały zakodowane (odkodowane chodzą - więc sygnał jest), karta (zwykła cameleon z nc+) na innym tunerze sagecom od nc+ chodzi bez problemu. Myślałem że prawdopodobnie padł czytnik kart ale widzę że karta chwyciła FEDC tak?

Czy można coś z tym zrobić? Może jest jakiś soft do mojego fergusona ?

 

PS czytalem o tym i podpowiedzcie mi czy do mojego tunera to nadaje się tylko bloker od eliptora?

 

fedc blocker nie działa z wszystkimi fergusonami, nie działa z moim fergusonem 8900 i gdzieś czytałem, że ma problem z arivą 203. Jak masz możliwość to lepiej sprawdzić przed zakupem

 

 

pozdrawiam

MJ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, eMJot napisał:

nie działa z moim fergusonem 8900

Aż się wierzyć nie chce że ludzie na takich dziadostwach jeszcze oglądają, a nie chcą korzystać ze sprzętu operatora.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, tail# napisał:

Aż się wierzyć nie chce że ludzie na takich dziadostwach jeszcze oglądają, a nie chcą korzystać ze sprzętu operatora.

Zdziwiłbyś się jaką ten tuner daje jakość obrazu. Do dziś u mnie służy. W czytniku karta Smart HD (czyli na temat ? ). Póki karty Smart będą aktywne tuner idealny dla nich. Do tego w modułach CP z Darmowym HD i tivusat ? .

Edytowane przez markar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I przede wszystkim w takim Fergusonie można ułożyć własną listę kanałów z dowolnej liczby pozycji satelitarnych, co już daje mu przewagę względem jakiegokolwiek sprzętu od operatora ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludziska o czym wy piszecie? Z tego co pamiętam, to ten model nawet nie doczekał się porządnego edytora listy kanałów. I co z tego, że obraz jak podstawowe rzeczy takie jak zarządzanie przez sieć LAN nigdy nie działało. Sprzęt od początku miał problemy z obsługą chociażby protokołu new*camd.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Vsat jak widzisz ludzie nie znają takich rzeczy, bo zatrzymali się w pierwszej dekadzie 2000 roku. Support na ten sprzęt zakończył się chyba z 10 lat temu, jak nie więcej. To tak jakby nadal zachwycać się windowsem 95 i dyskietkami. Poza tym nie wiem do czego ten HF8900 miał kartę sieciową skoro praktycznie nic ona nie dawała, a w dzisiejszych czasach bez tego sprzęt praktycznie jest bezużyteczny.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co te wymienione przez Was wady mają do rzeczy jeśli ktoś np. chce mieć HB + Astrę, 2 moduły, własną listę kanałów (edytory są) i nagrywanie na USB Stick? To wszystko ma Ferguson, a nie oferuje żaden box operatora.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak wsparcia i nowych softów? Pojawia się taki FEDC i musisz kombinować z blokerami, które działają... średnio.

Siedzenie nad własną listą i układanie zamiast pobrania gotowca HB+A w 5 minut (lub mniej) i spokój.

Edytowane przez Vsat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, bugmenot napisał:

Co te wymienione przez Was wady mają do rzeczy jeśli ktoś np. chce mieć HB + Astrę, 2 moduły, własną listę kanałów (edytory są) i nagrywanie na USB Stick? To wszystko ma Ferguson, a nie oferuje żaden box operatora.

Co mnie obchodzi box operatora. Napisałem tak wcześniej dlatego, że operator ma nowsze sprzęty niż to stare pudło. Do czego moduł? Karta nc+, tivusat nie potrzebuje modułu.  Jeżeli już to inne nowsze boxy również obsługują moduły i nie jest jakaś opcja czego inne modele nie potrafią. Ciekawe co teraz zrobisz w przypadku FEDC, skoro ten sprzęt od lat nie ma supportu. Znowu milion kombinacji z dodatkowymi wynalazkami, gdzie za niedługo okaże się że i tak będzie ciemność.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tail# no chyba jednak Cię obchodzi skoro napisałeś "Aż się wierzyć nie chce że ludzie na takich dziadostwach jeszcze oglądają, a nie chcą korzystać ze sprzętu operatora.".

Co z tego, że sprzęt operatora jest nowszy, skoro możliwościam byle stary Ferguson go przebija kilkukrotnie...

Nie wiem co do tematu ma sprzęt na Linuxie, wiadomo, że jest o klasę lepszy, ale w żaden sposób także nie gwarantuje bezproblemowego odbioru ;).

Jeśli ktoś ma 5 letnie Mondeo to od razu musi albo kupować S Klasę (E2), albo Dacię Duster (sprzęt operatora), opcje pomiędzy nie wchodzą w grę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, bugmenot napisał:

@tail#

Nie wiem co do tematu ma sprzęt na Linuxie, wiadomo, że jest o klasę lepszy, ale w żaden sposób także nie gwarantuje bezproblemowego odbioru ;).

Doczytaj, bo z tego wynika że mało wiesz w tym temacie. Dla twojego info, niektórzy już na caymanach oglądają, a ty z tym twoim, przedpotopowym HF 8900 ze zwykłą, starą wersją kart masz problemy. To taka drobna różnica, powodująca że tobie karta nie działa ale za to masz cudowny obraz, a u i innych działa nawet najnowsza karta i obraz też mają świetny. Z resztą dyskusja bez sensu i niedługo się dowiesz o co chodzi, jak się skończy działanie kart na byle czym.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie dekodery typu Ferguson to miały sens może te 10 lat temu, kiedy ceny tunerów opartych na E2 liczyliśmy w tysiącach. Teraz najtańsze dekodery z E2 kupisz za 300 zł (nie licząc nSzrotów).

Edytowane przez Vsat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...