Jump to content
kepak

nc+ i przyszłość kart nieparowanych w Polsce

Recommended Posts

Mam pytanie klient ma kartę szarą z kolorowymi kwadracikami wraz z dekoderem cyfry+ dsi87.

Nie używa go od lat, bo kartę trzyma w fergusonie bo może ustawić własną listę kanałów.

Teraz od kilku dni na Ferdku na wszystkich kanałach ma komunikat  Zakodowane.

Po przełożeniu karty do oryginalnego dekodera dsi87 wszystko działa.

Czy to oznacza, że na Ferdku już nie będzie mógł tej karty używać?

Załączam screen karty z dsi87.

https://imgur.com/a/5QZUuIF

Wygląda na to że karta złapała FEDC. Po wsadzeniu do "blokera" powinna działać na Ferdku ale nie wiadomo jak długo.

bloker nie działa z wszystkimi ferdkami. mnie się nie udało uruchomić na 8900, a słyszałem, że też są problemy z arivą 203.

MJ

Chodzi o dokładnie model s300, może ktoś testował?

Zaczynając temat o problemie z dekoderem Pace i czytając ostatnie wpisy jestem kategorycznie przekonany że wpływ na to zachowanie dekodera ma tylko i wyłącznie

ich kombinowanie z kartami cameleon. Pace posiadam od jego powstania i do tej pory nie maiłem z nim żadnych problemów. Nie używałem żadnych spliterów tylko karta

i dekoder. Od feralnego piątku są zacinki głosu i obrazu do dnia dzisiejszego nagrywając i odbierając drugi kanał. Jeżeli tylko oglądam nie ma żadnego problemu z żadnym kanałem.

Sprawdziłem instalację siłę sygnału miernikiem ( nie przez dekoder) i wszystko jest w porządku. Wykorzystuję konwerter quad pod którego mam również podłączony dekoder polsatu

z dyskiem i na nim nic takiego się nie dzieje.

Napisałem do nich zgłoszenie i na pierwsze banda mi odpowiedziała żebym się zgłosił do punktu i tam określą co zrobić (czyli pewnie wymienić kartę i dekoder.)

Drugi raz napisałem że jak mi zagwarantują przeniesienie nagrań i inny dekoder z dyskiem i bez dodatkowych opłat  ponieważ jestem przekonany że to ich kombinowanie z kartami wpływa na 

takie zachowanie dekodera to odpowiedzieli że działają zgodnie z polityką bezpieczeństwa i mnie pozdrawiają.

Normalnie banda

Wszystko da się załatwić.  ja miałem multiroom po cyfrze dwa cameleony. Drugi dekoder miałem swój ariva.  Dostałem fedc i przestał działać w sobotę . Jeżeli się chce normalnie bez kombinacji oglądać można oddać cameleona Kt nie działa, dostać drugi dekoder bez opłaty aktywacyjnej i dzierżawy kartę cayman do niego i multiroom standard HD też za free. W sobotę złożyłem reklamację w poniedziałek dostałem telefon jak można to rozwiązać a we wtorek wszystko to załatwilem w punkcie. Mam superpremium,  WiFipremium boxa,  wfii boxa,  multiroom standard HD,  i HBO go wszystko za 99 zł 

37 minut temu, jawor1111 napisał:

Zaczynając temat o problemie z dekoderem Pace i czytając ostatnie wpisy jestem kategorycznie przekonany że wpływ na to zachowanie dekodera ma tylko i wyłącznie

ich kombinowanie z kartami cameleon. 

Normalnie banda

Przykład postawy, z którą pewnie żaden sprzedający nie chciałby się spotkać.

Zupełny laik w temacie oczywiście wie lepiej, obraża bandę itd, itp.

Pisząc przy okazji, że ma wiekowego Pace.....który mas prawo się psuć. 

Żądania, ultimatum i obrażanie. A może dobry człowieku faktycznie staruszek padł>I przy okazji sprawdź czy twe żadania mieszczą się w podpisanej umowie?

• Confused 2
  • Sad 1

Najpierw trzeba dokładnie się wczytać w napisany tekst, następnie go zrozumieć a potem odpowiadać.

To że dekoder jest stary nie znaczy że działa nieprawidłowo. Co do laika to widać że ty nim jesteś skoro stwierdzasz że stary to uszkodzony. Czym się różni pace który

bym dostał obecnie na wymianę od tego który mam - może wyświetlaczem i nowym opakowaniem - ale widać że nie masz o tym pojęcia. A co do żądania to to że

chcę oglądać kanał i nagrywać drugi jest dla Ciebie takie trudne do zrozumienia. Przecież Pace został do tego stworzony i działał bez problemu do feralnego piątku a co ma do tego 

umowa widać że mało masz do czynienia z prawem a tylko z jedną umową. Także nie obrażaj ludzi bo raczej z wypowiedzi widać że jesteś sprzedawcą NC+ i dla was jedynym

rozwiązaniem jest wymiana sprzętu.

• Confused 1
  • Upvote 4

Uszkodzenie dekodera (dosyć wiekowego) może być tylko zbiegiem okoliczności i nie ma co doszukiwać się teorii spiskowych :)

Operator musi wyłącznie w miejsce uszkodzonego lub nieprawidłowo działającego dekodera bezpłatnie dostarczyć sprawny umożliwiający odbiór abonowanej oferty.

W żadnej umowie nie ma mowy o tym, że nagrania są w jakikolwiek sposób elementem chronionym i z tego tytułu abonentowi przysługują szczególne prawa,

w zakresie ich przenoszenia na wymieniony sprzęt.

• Upvote 1

Zgadzam się całkowicie co do nagrań. Natomiast co do przytoczonych problemów - przeczytaj sobie ileś postów wcześniej - nie tylko ja mam takie problemy. Są także na innych forach wpisy na temat o takich samych problemach z pace. Teoretycznie jakbym tylko ja miał takie problemy to wygląda to najszybciej na instalację antenową a nie na dekoder Nagle tylu osobom w tym samym dniu padły PEACE

Sądzę że dużo więcej jest takich osób jak ja - tylko że nagrywają np w nocy i nie sprawdzili nagrywania w jednym czasie i oglądania

• Sad 1
  • Upvote 1

Posted (edited)

Nawet jeśli operator wprowadził zmiany w działaniu sprzętu (karty), to ma on do tego prawo zgodnie z zapisami każdej umowy.

Jeśli zmiany powodują nieprawidłowe działanie dekodera, to abonent może wymienić bezpłatnie dekoder na sprawny. Wszystko w temacie.

Edited by support458
  • Haha 1
  • Upvote 2

Forum nie jest po to aby cytować wyuczone regułki jak operatorzy na infolinii czy internetowym BOA ale po to abyśmy się dzielili problemami i spostrzeżeniami

Ty pracujesz dla NC+ czy Polsatu bo twoje odpowiedzi właśnie takie są.  Już otrzymałem takie informacje jak ty podałeś a jak będę chciał więcej to zadzwonię do nich.

Także nie wysilaj się i nie nabijaj sobie licznika

• Thanks 1
  • Sad 1

Szpieguje dla nc😁. Stąd te wszystkie cyrki z Cameleonami 😂

Posted (edited)
20 godzin temu, support458 napisał:

Nawet jeśli operator wprowadził zmiany w działaniu sprzętu (karty), to ma on do tego prawo zgodnie z zapisami każdej umowy.

Jeżeli komuś nie działa na dekoderze operatora, to do czego ma prawo?

Cytowanie bezmyślnie regułek nie jest w tym przypadku dobrym rozwiązaniem. Ja wiem że tak jest najłatwiej i tak wszyscy operatorzy robią ale nie w takim przypadku.

Edited by tail#

Na koniec wyjdzie, że wszyscy posiadacze cameleonów żeby im zamknąć usta, dostaną wifipremiumbox + wifibox bez opłat aktywacyjnych z dobrze rabatowaną ofertą. I na tym się skończy biadolenie...

3 godziny temu, tail# napisał:

Jeżeli komuś nie działa na dekoderze operatora, to do czego ma prawo?

Cytowanie bezmyślnie regułek nie jest w tym przypadku dobrym rozwiązaniem. Ja wiem że tak jest najłatwiej i tak wszyscy operatorzy robią ale nie w takim przypadku.

Przecież dostałeś już informacje.

Posted (edited)

W takim razie wyjaśnij mi - klient dostaje sprzęt dwugłowicowy od operatora i przy założeniu, że sprzęt jest sprawny ale zgodnie z tym co napisałeś operator wprowadził zmiany na karcie, bo ma takie prawo i nie działa korzystnie z obu głowic jednocześnie, to jak ma użytkownik korzystać z takiego sprzętu? 

Edited by tail#

Posted (edited)

Oczywiście, że dwugłowicowy dekoder ma nagrywać niezależnie dowolne programy i to jest jasne jak słońce. 

Jeśli operator zmianą oprogramowania (karty lub dekodera) spowodował niepoprawne działanie dekodera, to ma bezpłatnie wymienić na sprawny dekoder.

Udostępniony sprzęt ma działać zgodnie ze specyfikacją i tu chyba nie mamy wątpliwości.

Kwestią etyki handlowej i uczciwości jest wprowadzanie przez operatorów zmian oprogramowania wymuszających na użytkownikach określone zachowanie

np. konieczność wymiany dekodera i przedłużanie lub zmianę warunków umowy.

Edited by support458
  • Confused 1

Skończ waść. Najpierw należy kontaktować się z abonentem, który płaci abonament i proponuje się mu rozwiązania, a nie uwala się karty i stawia się abonentów przed faktem dokonanym. To co robi nc+ można nazwać dziką samowolką.

• Like 1
  • Haha 1
  • Upvote 5

Koledzy macie rację we wszystkim. Dlaczego  robią po kryjomu te ich śmieszne zabezpieczenie. Na 2 kartach mam fedc. Vu+ solo se i gigablu na ten moment działa. Płacimy bardzo dużo  kasy za abonament i jest cały czas problem. Na systemie Linux jeszcze  trochę pooglądamy. 

Prawdopodobnie Cayman  będzie bardzo dobrze się czuł  w VU i innych z E2😁

Prawdopodobnie Cayman  będzie bardzo dobrze się czuł  w VU i innych z E2
Skąd taka pewność?

Stąd, że u niektórych już lata, tylko nikt się nie chwali :D

• Upvote 1

15 minut temu, ircios napisał:

Prawdopodobnie Cayman  będzie bardzo dobrze się czuł  w VU i innych z E2😁

No ba! 😂 Jeszcze chwilę cierpliwości. :)