Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ i przyszłość kart nieparowanych w Polsce


kepak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

20 godzin temu, support458 napisał:

Nawet jeśli operator wprowadził zmiany w działaniu sprzętu (karty), to ma on do tego prawo zgodnie z zapisami każdej umowy.

Jeżeli komuś nie działa na dekoderze operatora, to do czego ma prawo?

Cytowanie bezmyślnie regułek nie jest w tym przypadku dobrym rozwiązaniem. Ja wiem że tak jest najłatwiej i tak wszyscy operatorzy robią ale nie w takim przypadku.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, tail# napisał:

Jeżeli komuś nie działa na dekoderze operatora, to do czego ma prawo?

Cytowanie bezmyślnie regułek nie jest w tym przypadku dobrym rozwiązaniem. Ja wiem że tak jest najłatwiej i tak wszyscy operatorzy robią ale nie w takim przypadku.

 

Przecież dostałeś już informacje.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie wyjaśnij mi - klient dostaje sprzęt dwugłowicowy od operatora i przy założeniu, że sprzęt jest sprawny ale zgodnie z tym co napisałeś operator wprowadził zmiany na karcie, bo ma takie prawo i nie działa korzystnie z obu głowic jednocześnie, to jak ma użytkownik korzystać z takiego sprzętu? 

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że dwugłowicowy dekoder ma nagrywać niezależnie dowolne programy i to jest jasne jak słońce. 

Jeśli operator zmianą oprogramowania (karty lub dekodera) spowodował niepoprawne działanie dekodera, to ma bezpłatnie wymienić na sprawny dekoder.

Udostępniony sprzęt ma działać zgodnie ze specyfikacją i tu chyba nie mamy wątpliwości.

Kwestią etyki handlowej i uczciwości jest wprowadzanie przez operatorów zmian oprogramowania wymuszających na użytkownikach określone zachowanie

np. konieczność wymiany dekodera i przedłużanie lub zmianę warunków umowy.

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marekpolek

Skończ waść. Najpierw należy kontaktować się z abonentem, który płaci abonament i proponuje się mu rozwiązania, a nie uwala się karty i stawia się abonentów przed faktem dokonanym. To co robi nc+ można nazwać dziką samowolką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wycofaja cameleony to rynek się dostusje do zmian i tak jak piszecie wyżej, zacznie się kombinowanie z caymanami.

W dniu 22.03.2019 o 20:28, tail# napisał:

Stąd, że u niektórych już lata, tylko nikt się nie chwali :D

Też juz cos obiło mi się o uszy w tej kwestii. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.03.2019 o 13:59, support458 napisał:

Uszkodzenie dekodera (dosyć wiekowego) może być tylko zbiegiem okoliczności i nie ma co doszukiwać się teorii spiskowych :)

Operator musi wyłącznie w miejsce uszkodzonego lub nieprawidłowo działającego dekodera bezpłatnie dostarczyć sprawny umożliwiający odbiór abonowanej oferty.

W żadnej umowie nie ma mowy o tym, że nagrania są w jakikolwiek sposób elementem chronionym i z tego tytułu abonentowi przysługują szczególne prawa,

w zakresie ich przenoszenia na wymieniony sprzęt.

 

"Odbiór abonowanej oferty" to nie tylko oglądanie, ale również nagrywanie i odtwarzanie. Są to zadeklarowane i promowane funkcje dekodera (swego czasu chyba każdy, kto nim teraz dysponuje, sporo dopłacał za taki sprzęt), a za jego prawidłowe funcjonowanie odpowiada operator.

 

Choć podejrzewam, że akurat Ty nie widziałbyś również problemu, gdyby np. wymiana niesprawnego dekodera przeciągnęła się do kilku miesięcy bez tv. Bo jeśli w końcu wymienią to przecież wszystko jest ok...

Edytowane przez radk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, radk napisał:

"Odbiór abonowanej oferty" to nie tylko oglądanie, ale również nagrywanie i odtwarzanie. Są to zadeklarowane i promowane funkcje dekodera (swego czasu chyba każdy, kto nim teraz dysponuje, sporo dopłacał za taki sprzęt), a za jego prawidłowe funkcjonowanie odpowiada operator.

 

Choć podejrzewam, że akurat Ty nie widziałbyś również problemu, gdyby np. wymiana niesprawnego dekodera przeciągnęła się do kilku miesięcy bez tv. Bo jeśli w końcu wymienią to przecież wszystko jest ok...

 

Napisałem wcześniej, dekoder ma działać zgodnie ze swoją specyfikacją. Czyli w przypadku PVR ma działać poprawnie nagrywanie i odtwarzanie.

Zakładałem, że to jest oczywiste :), ale jak widać dla niektórych trzeba wszystko przedstawiać jeszcze jaśniej.

Jeśli chodzi o wymiany dekoderów, to są one wykonywane bezzwłocznie niezależnie od operatora więc po co gdybanie i szukanie drugiego dna.

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1
czy nadal ma sens zakup zestawu ?

- modułu Conax np TechniCrypt CX firmy TechniSat nr 0009/4539 (podobno to ostatni/najnowszy model i działa stabilnije/szybciej niż poprzednie)

https://cardsplitter.pl/modul-conax-technicrypt-cx-technisat-p-1414.html

- karty przedpłaconej NC+ np:

https://allegro.pl/oferta/karta-nc-prepaid-pakiet-start-hd-1-m-bez-umowy-7601955961?bi_s=ads&bi_m=listing%3Adesktop%3Aquery&bi_c=ZWYyOGQzMjUtZTYyNy00NDM1LWExYjgtNzQ2NGM3ZmI4ZmRmAA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=c9a3462b-6e98-4ef2-8abd-4b2731bd7042

lub

https://cardsplitter.pl/start-hd-nc-prepaid-1-miesiac-conax-enigma2-cardsplitter-p-4389.html

do nowego tv smart Telefunken z obsługą standardu CI+

https://www.otto.de/p/telefunken-l32f800m4cw-led-fernseher-81-cm-32-zoll-full-hd-smart-tv-657117380/#variationId=657117381

Wszystko zamknie się mając na uwadze rynek wtórny w ok 100 pln, zatem kwota nie wielka i bez 2 letnich zobowiązań.

 

2
czy działa jeszcze opcja 10 minutowego restartu modułu na TVpuls, żeby przenieść uprawnienia na kolejne miesiące, czy trzeba doposażyć się i korzystać z czytnika / programatora Fenix (sklep eliptor) ?
https://www.eliptor.pl/index.php?p261,phoenix-cam-interface-czytnik-programator-smart-card
lub nowszego podłączanego przez usb
https://www.eliptor.pl/index.php?p187,phoenix-usb-interface-v-2-29-bez-obudowy
https://www.eliptor.pl/index.php?p967,phoenix-smartmouse-usb-interface-tbs3102-ver-z-obudowa-ftdi-5-kwarcow

ewnt z allegro (używał ktoś poniższych modeli ? jak wypadają względem produktów Eliptora):

https://allegro.pl/oferta/new-programator-phoenix-usb-black-ver-9-6-0-6in1-7114896090

https://allegro.pl/oferta/nowosc-programator-phoenix-usb-v10-0-2-7in1-5mhz-5248914085

 


3
czym w zasadzie różni się pakiet NC+ TnK Start+:
https://ncplus.pl/telewizja-na-karte
od abonamentowego:
https://sklep.ncplus.pl/oferta/startplus-ns
nieszczęsliwie oba pakiety nazywają się identycznie, a przecież dotyczą dwóch rodzajów usług. Wcześniej przedpłacony nazywał sie SmartHD jak dobrze pamiętam. Z tego co przejrzałem listę kanałów nieprzystępnie podaną na witrynie NC+ to nie widać żadnych różnic w składzie programowym.

Przy okazji.. połowa jak nie więcej kanałów dostępne jest w publicznej TV naziemnej !!!

 

4
czy punkty stacjonarne NC+ plus oferują jeszcze oficialnie do podstawowych tańszych pakietów typu Start z umową 24 mies, antenę satelitarną za 1 pln ? B jak dzwoniłem do kilku, to w dwóch potwierdzili a w pozostałych cena ok 70 pln.

 

Dekoder i wszelkie z nim opcje związane odpadają, zatem proszę nie oferować :)

Edytowane przez montermonter
dodałem link do modelu TV
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozchodzi się o:

 

- szacunkowy termin do kiedy będzie jeszcze można korzystać z konfiguracji, która podałem powyżej...

Bo same karty przedpłacone mają być ważne do:

" ITI Neovision S.A. informuje, że Ważność Oferty nc+ telewizja na kartę z Pakietem Start+, zostaje przedłużona do 31.10.2020 r. "

 

- możliwość / stopień skomplikowania i koszty w zakresie ponawiania uprawnień co miesiąc, bo jeśli w prepaid miałbym opłacać regualarnie 20 pln to abonament jest DUŻO bardziej opłacalny. Tym bardziej, że antenę można odsprzedać zatem jest ok 100 pln zwrotu (to ma sens przy zakupie anteny za 1 pln, czyli wspomniane dwa punkty terenowe oraz zamówienie kompletu kurierem w NC+)

Edytowane przez montermonter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, montermonter napisał:

koszty w zakresie ponawiania uprawnień co miesiąc, bo jeśli w prepaid miałbym opłacać regualarnie 20 pln to abonament jest DUŻO bardziej opłacalny.

Gdzie jest napisane, że musisz co miesiąc ponawiać uprawnienia? Wydaje mi się, że słabo jesteś obeznany w temacie i stąd źle to liczysz. Z resztą nieistotne, zrób jak uważasz. Możliwości i sprzętu do wyboru jest sporo, każdy z was do szkoły chodził i powinien potrafić liczyć. :)

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym wiedział co i jak nie pisał bym tutaj zawracając Wam głowę i zabierając czas...  :)
Ktoś mi powiedział, że trzeba ponawiać uprawnienia - nie wiem czy to prawda? A, że nie doszukałem sie odpowiedzi, ani takowa nie przyszła we wcześniejszych postach  i wątku:
https://forum.satkurier.pl/topic/28742-moduły-cam-ci-zamiast-dekodera-jaki-operator-i-tv-problemy/
ponowiłem delikatnie pytanie. Wystarczyło krótko i konkretnie odpowiedzieć, bo taką wiedzę posiadasz...   wycieczki osobiste raczej nikomu sie nie przydadzą.. chyba, że jak to ktoś ujął nabijasz sobie posty. W moim drugim temacie wzorowo pomagał Mr Orbita. Jakoś nie miało znaczenia, że czegoś moge nie wiedzieć..
Zdecyduj też czy źle liczę czy nie nie mam wiedzy... bo chciałem podziękować, za pomoc, a nie pisać o relacjach miedzyludzkich.
Wracajac do tematu.. skoro nie muszę ponawiać uprawnień, to na jakiej podstawie będzie działała karta przedpłacona po opłaconym miesiącu ? Ewentulanie jeśli by miała przestać działać to jak przedłużyć możliwość odbioru ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Jawor1111. Zacząłem czytać to forum właśnie w poszukiwaniu tego tematu. Mam pace (162)i kartę cameleon i od ub piątku mam to samo.Dekoder do tej pory działał bez najmniejszego problemu. Specjalnie się zarejestrowałem aby to napisać, bo znajomy ma podobnie. Przypadek, nie sądzę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@montermonter

A co twoim zdaniem miałem napisać skoro zdecydowałeś się na moduł i jakiegoś technisata gdzie możliwości są bardziej ograniczone. Mam Ci wskazać konkretnie który sprzet masz kupić? Nigdy tego nie robię, bo po pierwsze - nie znam twoich wymagań co do sprzętu, po drugie - z reguły np. w przypadku awarii później są pretensje do wszystkich tylko nie do siebie.

 

@kri

I co to zmienia? Do tej pory żaden z was którzy mają taki problem nie przełożył karty do innego sprzętu na którym można to sprawdzić i nie sprawdził dokładnie. Samo pisanie do niczego nie prowadzi poza tym że tworzą się dziwne teorie.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tail#

jak pisałem na tą chwilę jedynie wstępnie wybrałem Technisata, jeszcze nie zapadła ostateczna decyzja. Wybór podyktowany był wieloma pozytywnymi opiniami o modułach "z papryczką", stąd sprawdziłem, który z tego producenta jest najbardziej aktualny i polecany przez niego. Poza tym podobno jest szybki w trakcie przełączania kanałów, bo na tym też mi zależy. Jeśli możesz podpowiedz, co lepszego/najbardziej optymalnego wybrać z modułów CAM (model i oznaczenie)  dostępnych na rynku wtórnym. Jak pisałem w drugim moim temacie: usługa ma być dla seniora, czyli przede wszystkim TVN24 i jakieś kanały typu podróżniczego/o świecie np national geografic itp .Filmy mogą być, ale nie muszą. Jeśli NC+ , a wydaje się najbardziej korzystny, to pakiet START+ w zupełności wystarczy. Chyba, że polecisz inną telewizję lub opcję ? TV ma również sprawnie działający SMART.. ale nie odnalazłem tak dobrej cenowo oferty na pakiet z TVN24.

Wiem, że są moduły "o dużych możliwościach" ale kosztują podobno ok kilkuset pln, dla mnie nie oplacalne. Priorytet jest bardziej na cenę, niż funkcjonalność - zatem sam moduł tak do 150 pln (rynek wtórny). Bez obawy, mająć na uwadze Twoje wypowiedzi i wiedzę, nie będę miał pretensji.. tym bardziej jeśli coś się popsuje. Istotne żeby dobrze się dogadać i ustalić potrzeby.. stąd staram sie podać wszystko dokładnie.

Edytowane przez montermonter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro sprzęt ma być dla osoby starszej, czego wcześniej nie pisałeś i ma być bez obsługowy od strony technicznej przez osoby trzecie, to jedynie taki wybór jak napisałeś wyżej czyli prosty w obsłudze tuner i ewentualnie moduł i co miesiąc przedłużanie opłacanego pakietu lub płatność za cały rok z góry.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podawałem szczegółowo - temat:

"Moduły CAM CI zamiast dekodera, jaki operator i TV ? Problemy"

jak wstawiam hiperłącze, strona usuwa je :(

 

Doprecyzowując, TV u Mamy. Do Jej domu mam 2 minuty niemal w kapciach, bywam 2-3x dziennie. Zatem jak jest jakiś problem mogę interweniować, ale wolałby ich jak najmniej. Zatem w miarę na bieżąco moge coś sprawdzić / poprawić. Tuner dvb-s2 wbudowany w tv, podałem link do modelu.

Czy moduł Technisat, który podałem będzie ok ?

Jak z uprawnieniami, da się je klonować czy przenosić na kolejny miesiąc ?

Potrzebny będzie programator / czytnik kart Fenix i ewnt jak często ?

Edytowane przez montermonter
problem z hiperłączem do mojego drugiego tematu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...