Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ i przyszłość kart nieparowanych w Polsce


kepak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 5.12.2018 o 19:38, tomek6680t napisał:

@Barti

Jak na razie nie ma oficjalnego stanowiska nC+ ,że wszystkie karty cameleon  (seca/nagra CAID 0100) zostaną wymienione na Caymany CAID 1884. Obecnie Cameleony w tunerach operatora (nC+) są "przełączane " w nagre CAID 1813. Upraszczając ,karta Cameleon z 1813 i Cayman z 1884 (nagra) to nie jest to samo ,są duże różnice w zabezpieczeniach. Wymiana kart ,tylko na Caymany, wiąże się z większymi kosztami dla nC+. Do tego nC+ nadal nie wie co zrobić ze starszymi kartami po Cyfrze+ ROM DNASP400 RevI4A.

 

Nc+ samo nie wie w jaki sposób rozwiązać sprawę CAMELI. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.12.2018 o 17:06, SatExpert napisał:

Ten Technisat widzi kartę w czystej Nagrze MA (nie SECA), czyli mogłeś dostać FEDC, ale tego nie zauważysz dopóki nie wrzucisz karty do tunera z samym SECA (wtedy ona nie będzie nic dekodować choć powinna - objaw FEDC). :)

 

Czyli są tunery, które obsługują Nagrę w wersji która jest na Cameleonach.

 

RJ

 

PS.

Rozmawiałem z konsultantem Technisat i powiedział, ze np. Technisat DIGIT ISIO STC obsługuje system Nagra, ale nie potrafił powiedzieć, czy będzie współpracował z Cameleonem.

Edytowane przez rafjak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takich dekoderów ponieważ aktualnie karty Cameleon pracują w systemie Seca. Ograniczenie możliwości wykorzystania tej karty w dowolnym dekoderze polega na zmodyfikowaniu oprogramowania karty przez NC+ (zdalnie) w taki sposób, że karta nie obsługuje identyfikatora systemu kodowania 0100 (dawana C+). Po tej modyfikacji karta może działać tylko w dekoderach NC+ lub w dekoderach ze zmodyfikowanym emulatorem systemu kodowania oscam. Jeśli kiedykolwiek te karty zostaną przełączone do systemu Nagra, to będą działać wyłącznie w dekoderach operatora (NC+).

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, rafjak napisał:

 

Czyli są tunery, które obsługują Nagrę w wersji która jest na Cameleonach.

 

RJ

 

PS.

Rozmawiałem z konsultantem Technisat i powiedział, ze np. Technisat DIGIT ISIO STC obsługuje system Nagra, ale nie potrafił powiedzieć, czy będzie współpracował z Cameleonem.

Postaram się przetestować, pożyczę moduł z kartą Cameleon od znajomego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@support458 , @rafjak pozostaje pytanie czy ten dekoder TechniSat: DiGYBOXX HD C+ posiada czytnik obsługujący system Nagra z kart Cameleon ? Czy tylko karty Cameleon w systemie Seca w nim działa ?

 

technisat-digyboxx-hd-c-tuner-satelitarn

 

http://marcinnoga75.blogspot.com/2012/08/technisat-digyboxx-hd-c.html

 

Na pewno czyta karty Conax.

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, shark napisał:

Postaram się przetestować, pożyczę moduł z kartą Cameleon od znajomego.

 

Ale chodzi właśnie o to, żeby przetestować samą kartę a nie moduł z kartą.

Z tego co widzę to zdania są podzielone. Jedni twierdzą:

 

"Ten Technisat widzi kartę w czystej Nagrze MA (nie SECA), czyli mogłeś dostać FEDC, ale tego nie zauważysz dopóki nie wrzucisz karty do tunera z samym SECA (wtedy ona nie będzie nic dekodować choć powinna - objaw FEDC). "

 

a inni piszą:

 

" Nie ma takich dekoderów ponieważ aktualnie karty Cameleon pracują w systemie Seca. Ograniczenie możliwości wykorzystania tej karty w dowolnym dekoderze polega na zmodyfikowaniu oprogramowania karty przez NC+ (zdalnie) w taki sposób, że karta nie obsługuje identyfikatora systemu kodowania 0100 (dawana C+). Po tej modyfikacji karta może działać tylko w dekoderach NC+ lub w dekoderach ze zmodyfikowanym emulatorem systemu kodowania oscam. Jeśli kiedykolwiek te karty zostaną przełączone do systemu Nagra, to będą działać wyłącznie w dekoderach operatora (NC+)"

 

Pozdrawiam

RJ

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo karta działa dalej w Seca tunelowanym przez Nagrę tylko z innym CAID 1813.

Zmodyfikowana przez operatora karta nie obsługuje już CAID 0100.
Tak czy inaczej bez sensu jest inwestować w nowy sprzęt tylko na rok.
Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lukas8887

Nbox może mieć 1000 różnych problemów ,to tuner który jest w użytkowaniu kilkanaście lat ,może być przerabiany pod Enigmę 2 w tani sposób . Karta z zarazą FEDC albo działa na oscamie ( z fix ) albo nie działa . Nie jest możliwe żeby "trochę działała" na jednej głowicy a na drugiej nie (z zarazą FEDC).

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem właśnie że nie powinno to być możliwe ale jednak jest tak że przy nagrywaniu drugi oglądany kanał chodzi jeszcze ze 20sekund i gaśnie jak by uprawnienia nie przechodziły. Kiedy zmienię zpowrotem na nagrywany kanał wszystko jest ok. Nbox nboxem ale to nie wina sprzętu raczej tylko oprogramowania. Problem w tym ze oscamów próbowałem już chyba wszystkich dostępnych w sieci a nic to nie zmienia. Najciekawsze jest to że spliter nbox wszystko chodzi bez zarzutow jest problem tylko z jednoczesnym nagrywaniem i oglądaniem. A wszystko się zaczęło gdy przełożyłam kartę do pace. Stąd moje pytanie o FEDC bo do nie dawna nie wiedziałem nawet o istnieniu takiego cuda. Tak  czy inaczej dzięki za odpowiedzi.

Edytowane przez lukas8887
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem taki problem z recorderem, ale z Hyperiona zmieniłem na openPLi i pomogło. Na nbox mini znów oscamy działały, ale po paru godzinach na openPLi oscam działał, ale jakby nie pobierał uprawnień z karty, tu wgrałem Graterlię i działa, także ja bym próbował z dystrybucjami się bawić. Dodam, że wygrywałem kilkukrotnie to samo oprogramowanie i problem się powtarzał.

Edytowane przez Barti
Proszę wyłączyć w aplikacji Tapatalk automatyczne dopisywanie do postu informacji o posiadanym urządzeniu mobilnym. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lukas8887

Jak byś napisał ,że Cameleon dostał sid limited (licznik) ,to opisana przez Ciebie sytuacja ,mogła by mieć miejsce ,ale nie "zaraza FEDC" . Od lat wiadomo że nboxy mają kiepskie czytniki kart CA. Kup (jak oczywiście chcesz) czytnik zewnętrzny . I będziesz miał mniejsze problemy z nagrywaniem i jednoczesnym oglądaniem .

Edytowane przez tomek6680t
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ograniczenie możliwości dekodowania w tym samym czasie do tylko jednego kanału (SID), to kolejne ograniczenie domowego sharingu na kartach Cameleon. Założenie jest proste, zmusić klienta do kontaktu z NC+ i propozycja wymiany na PVR.

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...