Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ i przyszłość kart nieparowanych w Polsce


kepak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Potwierdzam, umowa skończyła się we wrześniu i od tej pory dopłacam około 6zł do umowy na czas nieokreślony. Nie wiem czy znikną kanały Polsatu z LM bo niby miały być tylko do końca roku - to się zobaczy. Co najważniejsze, padł DivISO przez co sypialnia ma ciekawy obraz w postaci telewizora na ścianie :)

Mam 2 Pace, po CANAL+ z cameleonem i caymanem oba w ich pudłach PACE, nie płacę za multi i dekodery więc jadę najdłużej jak się uda. Żal trochę TV w sypialni ale ostatecznie jest NC+GO - bo rozumiem, że dodatkowego sprzętu z kartą od nich nie dostanę.

 

Nie wiem czy kusi czy zastanawia mnie ew wymiana PACE na dekodery 4K ale tu pewnie coś stracę na takiej "roszadzie" - czy tylko nagrania na dysku :) ?
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, cm812 napisał:

Co najważniejsze, padł DivISO przez co sypialnia ma ciekawy obraz w postaci telewizora na ścianie :)

Stało się tak dlatego, bo splitter + sprzęt operatora to najbardziej bezsensowne rozwiązanie. Miałbyś własny sprzęt + splitter i tylko kartę od operatora działało by dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jakiś czas temu jak zapewne wszystkim przestał działać dekoder Pace który dostał aktualizacje.

Kupiłem Ferguson Ariva 203 i do wczoraj wszystko działało bez problemu a wczoraj na wszystkich programach informacja że "zakodowane"

 

Czy to kolejny etap zmiany w  NC+  czy może coś innego?

 

Drugi dekoder jaki posiadam to philips oryginalny z Cyfry dosyć stary i już nie miałem czasu się dłużej bawić z tym wczoraj ale nawet na oryginalnej karcie i tym dekoderze nic nie działało..

Czy został tylko multiroom??

 

Jeśli ktoś może pomóc z moimi pytaniami będę wdzięczny

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam inne dekodery, Optimum, BSK - mam rozumieć, że karta w BSK czy Optimum będzie działać i pomijając PACE splitter to obsłuży po mimo karty już pewnie zarażonej?

Jeśli nawet to pewnie niedługo bo operator usilnie dąży do sparowania sprzętu... ich sprzętu.

 

Warto w ramach darmowych wymian porzucić "pejsa" na rzecz tych 4k - po mimo, że na razie jest plazma FHD? Jeśli oczywiście zachowałbym multiroom w postaci dwóch niezależnych kart i zero opłat za sprzęt i tę funkcję - czy lepiej czekać na bieg wydarzeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, szymek-r napisał:

Witam,

 

Jakiś czas temu jak zapewne wszystkim przestał działać dekoder Pace który dostał aktualizacje.

Kupiłem Ferguson Ariva 203 i do wczoraj wszystko działało bez problemu a wczoraj na wszystkich programach informacja że "zakodowane"

 

Czy to kolejny etap zmiany w  NC+  czy może coś innego?

 

Drugi dekoder jaki posiadam to philips oryginalny z Cyfry dosyć stary i już nie miałem czasu się dłużej bawić z tym wczoraj ale nawet na oryginalnej karcie i tym dekoderze nic nie działało..

Czy został tylko multiroom??

 

Jeśli ktoś może pomóc z moimi pytaniami będę wdzięczny

 

 

Jeśli ponowienie uprawnień przez Infolinię lub "Moje NC+ nie pomoże, to pozostaje tylko wymiana samej karty na sprzęt operatora.

Twoja karta otrzymała modyfikację oprogramowania, która umożlwia korzystanie z niej tylko w dekoderach opertora.

Możesz jeszcze przejżec dekodery które masz na stanie. Może któryś z nich da się zaktualizować do stanu który zapewni współpracę z kartą Cameleon po zmianach jej softu. Jeśli to jest dekoder użyczony przez NC+, to możesz żądać wymiany na taki, który będzie działał z twoją kartą.

Możesz oczywiście również słuchać entuzjastów korzystania z oscama i spliterów ale to wszystko rozwiązania na krótką metę i nie ma sensu inwestować kolejnych pieniędzy w kolejne sprzęty.

W tym komunikacie jest wykaz dekoderów z którymi powinny działać karty NC+. Zobacz czy na liście jest któryś z dekoderów jakie masz w domu.

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, cm812 napisał:

Mam inne dekodery, Optimum, BSK - mam rozumieć, że karta w BSK czy Optimum będzie działać i pomijając PACE splitter to obsłuży po mimo karty już pewnie zarażonej?

Jeśli nawet to pewnie niedługo bo operator usilnie dąży do sparowania sprzętu... ich sprzętu.

 

Warto w ramach darmowych wymian porzucić "pejsa" na rzecz tych 4k - po mimo, że na razie jest plazma FHD? Jeśli oczywiście zachowałbym multiroom w postaci dwóch niezależnych kart i zero opłat za sprzęt i tę funkcję - czy lepiej czekać na bieg wydarzeń.

Wymiana dekodera na 4K wiąże się z wymianą kart i systemu multiroom na "sieciowy". O całej operacji za 0 zł mozesz raczej zapomnieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, ver11 napisał:

I wtedy zostaje mi tylko ich sprzęt bo moduł ciężko dostać?

 

Niestety tak. Można też wówczas dalej korzystać z takiej karty, ale to już na tunerze opartym na systemie Linux i odpowiedniej jego konfiguracji.

Moduł CAM platformy nc+ można otrzymać tylko podczas zawierania nowej umowy o abonament albo kupując ofertę "nc+ telewizja na kartę". To tak na marginesie. :read:

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, ver11 napisał:

Mam Technisata Digyboxxa i wczoraj po jednym uruchomieniu pojawił się jakiś dziwny komunikat i nie odbierał żaden kanał.

Po ponownym włączeniu wszystko było w porządku.

Czy mogli mi na kartę wrzucić jakiś syf?

Ten Technisat widzi kartę w czystej Nagrze MA (nie SECA), czyli mogłeś dostać FEDC, ale tego nie zauważysz dopóki nie wrzucisz karty do tunera z samym SECA (wtedy ona nie będzie nic dekodować choć powinna - objaw FEDC). :)

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Barti napisał:

Niestety tak. Można też wówczas dalej korzystać z takiej karty, ale to już na tunerze opartym na systemie Linux i odpowiedniej jego konfiguracji.

Tylko do momentu całkowitego wyłączenia cameleonów?

 

5 minut temu, SatExpert napisał:

Ten Technisat widzi kartę w czystej Nagrze MA (nie SECA), czyli mogłeś dostać FEDC, ale tego nie zauważysz dopóki nie wrzucisz karty do tunera z samym SECA (wtedy ona nie będzie nic dekodować choć powinna - objaw FEDC)

Czyli nawet z FEDC karta w Technisacie będzie działać?

Póki cameleony nie przejdą do historii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, ver11 napisał:

Tylko do momentu całkowitego wyłączenia cameleonów?

 

Tak. Później już tylko w użyciu będą karty Cayman (całkowicie parowane z dekoderem dedykowanym lub modułem CAM CI+ i pracujące w "czystym" systemie Nagra) oraz karty systemu Conax, również parowane i pracujące w dekoderach dedykowanych po dawnej n'ce.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, ver11 napisał:

Tylko do momentu całkowitego wyłączenia cameleonów?

 

Czyli nawet z FEDC karta w Technisacie będzie działać?

Póki cameleony nie przejdą do historii?

Tak, z FEDC będzie działać. :)

 

a czy Cameleony mają całkowicie zostać wycofane, czy będą dalej funkcjonować ale z tym FEDC? Bo słychać tylko o końcu S4, a nie Cameli. :)

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest, bierzcie i wymieniajcie camele, szybciej się skończy ta szopka i płacz że na splitterach przestało działać. Na caymanach już takich problemów nie będzie że komuś coś nie działa. :)

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Barti

Jak na razie nie ma oficjalnego stanowiska nC+ ,że wszystkie karty cameleon  (seca/nagra CAID 0100) zostaną wymienione na Caymany CAID 1884. Obecnie Cameleony w tunerach operatora (nC+) są "przełączane " w nagre CAID 1813. Upraszczając ,karta Cameleon z 1813 i Cayman z 1884 (nagra) to nie jest to samo ,są duże różnice w zabezpieczeniach. Wymiana kart ,tylko na Caymany, wiąże się z większymi kosztami dla nC+. Do tego nC+ nadal nie wie co zrobić ze starszymi kartami po Cyfrze+ ROM DNASP400 RevI4A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Barti napisał:

Niestety tak. Można też wówczas dalej korzystać z takiej karty, ale to już na tunerze opartym na systemie Linux i odpowiedniej jego konfiguracji.

Albo z blokera z wgranym firmware, który zmienia nagłówki na istniejący jeszcze na karcie provider 1813 - przetestowałem to u siebie i działa... tak jak pisałem parę postów wyżej.

 

 

Oczywiście rozwiązanie zadziała nie dłużej pewnie niż rok - do końca procesu uszczelniania systemu. Gdzieś czytałem, że nc+ może również zdalnie zaktualizować stare karty, tak by w przyszłości uruchomić na nich parowanie z dekoderem z nagrą - póki co na razie cieszyć się jasnością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, SatExpert napisał:

A co, Caymany już rozpracowane że tak głupio piszesz? :>

Dlaczego głupio? Nie widzisz tego, ile ludzi teraz narzeka, że im nie działa? Po uszczelnieniu systemu takich problemów nie będzie. Co do Caymanow to dawno leżą, tylko nie jest to publiczne dostępne. To samo Nagra, na której pracują Camele.

Edytowane przez Barti
Zdanie pytające kończymy znakiem zapytania, a nie kropką. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...