Jump to content
kepak

nc+ i przyszłość kart nieparowanych w Polsce

Recommended Posts

Skoro dostał FEDC to nie uruchomisz w innym sprzęcie chyba, że sposobami opisywanymi na forum, blokery itd. jak chcesz na już mieć działającą kartę to tylko aktualizacja PACEa.

• Like 1

wiem ,czytałem , tylko te blokery też tylko na jakiś czas 

czy warto w to inwestować ?

super prezent na 10 lat z cyfra - FEDC

33 minuty temu, roberttosat napisał:

Rada którą od razu można wyrzucić do kosza. Na jakiej podstawie mają kartę wymienić skoro karta będzie u Nich działała?

A czy Ty zrozumiałeś moją odpowiedź? Chyba nie. Tyczyło się jakby miał tylko  kartę bez sprzętu nc. Guzik to interesuje jego, że karta by działała w sprzęcie nc. Nie ma prawa być na karcie FEDEC skoro abonent ma tylko kartę. Niestety okazało się, że kolega @andy14   ma Pejsa.

Edited by ircios

54 minuty temu, andy14 napisał:

dalej czekam,

mam już tego wszystkiego po uszy, w Kraku konsul z którym przedłużałem - nie pracuje

a Wawie wysłal konsul znów uprawnienia, pewnie tak z tego już nic nie będzie

na dodatek jak pejs nie będzie pracował to nie wiadomo czy wymienią na pejsa , bo to wiekowe

a inne to pewnie dodatkowa kasa

jaki wtedy brać ? 4k ? czy na instalacji obecnej /1 kabel/  odpali ten 4k ?

Na 1 kablu odpali 4K.,ale nie będzie nagrywania i/lub MR (na przyszłość ew.)

5 minut temu, roberttosat napisał:

Widać Ty też nie zrozumiałeś bo dajesz rady nie wiedząc co ma na stanie a zakładasz z góry że nie ma dekodera. Tyle w temacie.

Przeczytaj jeszcze raz tamten post, bo nie mam zamiaru to cytować.  Słowo "Jeśli" Tyle w temacie.

@andy14 Czekaj cierpliwie. Soft pójdzie w końcu 😉

Edited by ircios

4 minuty temu, ircios napisał:

Przeczytaj jeszcze raz tamten post, bo nie mam zamiaru to cytować.  Słowo "Jeśli" Tyle w temacie.

dalej czekać z kartą w swoim sprzęcie ?

nie przekładać do PACE ?

już go wyszedł z szafy

10 godzin temu, Vsat napisał:

Pace zabezpieczyłeś przed aktualizacją do softu, który odpala kartę w trybie Nagra.

Kup to urządzenie i wrzuć do CLONE+ i do niego kartę.

Sagemcom DSI działa w Nagravision, więc nim się nie przejmuj.

Skoro masz na umowie Pace+Sagem to prędzej czy później dostaniesz FEDC.

W umowie mam tylko PACE (sagem kupiony na wolnym rynku), ale czy to ma znaczenie?

Czy bloker instalować w clone zapobiegawczo czy po fakcie?

Jeśli Pace jest zabezpieczony przed aktualizacją, to jak to zrobić krok po kroku w przypadku zarażenia FEDC. Podobno karta powinna być sparowana.

Sorry ale nawet dostawca nie udzielił szczegółowej info. Wspomniał nawet, że w przypadku najnowszego oprogramowania w clone mogą być problemy przy współpracy z blokerem (oprogramowanie mam raczej sprzed kilku lat).

35 minut temu, ircios napisał:

28 minut temu, roberttosat napisał:

Pierwsze zdanie pomijam, w drugim: o jakim sofcie piszesz, że w końcu pójdzie?

koledzy czekam na sugestię, bo mam mętlik

czekać z kartą w swoim sprzecie  czy ruszyć z pace

33 minuty temu, roberttosat napisał:

Pierwsze zdanie pomijam, w drugim: o jakim sofcie piszesz, że w końcu pójdzie?

To nie wiesz jaki ma Soft Pejs, który kastruje go z Seca?  Musi  otrzymać 162, bo w szafie leżał. 

@andy14 Zrób reset sprzętu. Powinno ruszyć.

Edited by ircios

Jak Pace nie pobrał aktualizacji sam to może jej nie pobrać automatycznie. Trzeba na nim wymusić aktualizacje a nie czekać do "gwiazdki".

Edited by Barti
Usunięto fragment postu - prowokowanie przepychanek na forum.
  • Like 1

Godzinę temu, p.saw napisał:

W umowie mam tylko PACE (sagem kupiony na wolnym rynku), ale czy to ma znaczenie?

Jeśli Pace jest zabezpieczony przed aktualizacją, to jak to zrobić krok po kroku w przypadku zarażenia FEDC. Podobno karta powinna być sparowana.

Sorry ale nawet dostawca nie udzielił szczegółowej info. Wspomniał nawet, że w przypadku najnowszego oprogramowania w clone mogą być problemy przy współpracy z blokerem (oprogramowanie mam raczej sprzed kilku lat).

Jak masz Pace i dwie karty na umowie to wątpię, żebyś dostał FEDC, bo operator nie wie, której karty używasz w dekoderze.

Bloker zainstaluj w Clone+. Ja tak zrobiłem u znajomego i śmiga. Czasami się zawiesi - pomaga wyłączenie i włączenie Clone'a do prądu.

W Hollexie za 50 zł możesz kupić aktualizację Clona do wersji 5.0. Po internecie śmiga aktualizacja do 4.6.1.0...

W przypadku Pace na sofcie 159 działasz tak, jak dotychczas, czyli w dekoderze karta kliencka Clone+.

1 godzinę temu, p.saw napisał:

Bloker zapobiegawczo jest bez sensu - max 2 miesiące uprawnień, a potem i tak musisz wystawić kartę na pastwę nc (a mając już odpowiedni konwerter/bloker nie trzeba unikać FEDC).

5 minut temu, Vsat napisał:

Jak masz Pace i dwie karty na umowie to wątpię, żebyś dostał FEDC, bo operator nie wie, której karty używasz w dekoderze.

Bloker zainstaluj w Clone+. Ja tak zrobiłem u znajomego i śmiga. Czasami się zawiesi - pomaga wyłączenie i włączenie Clone'a do prądu.

W Hollexie za 50 zł możesz kupić aktualizację Clona do wersji 5.0. Po internecie śmiga aktualizacja do 4.6.1.0...

W przypadku Pace na sofcie 159 działasz tak, jak dotychczas, czyli w dekoderze karta kliencka Clone+.

Dzięki za wskazówki.

Czy kupując bloker muszę wybrać opcję jego oprogramowania, bo w opisie jest info, że spełnia 3 funkcje? Czy to nie ma znaczenia?

W Clonie mam wersję 4.6.1.0 a dostawca twierdzi, że bloker SmardCard ma problemy (ponoć) z najnowszym oprogramowaniem Clona. Czy ta wersję, którą mam wystarczy?

Nie wiem, gdzie kupujesz bloker, ale wyślę Ci wsady na priv, poprosisz sprzedającego o zaprogramowanie Twoim wsadem i będzie ok.

Ja u tego znajomego też na Clonie z 4.6.1.0 dałem bloker na PIC16F84A i śmiga.

3 minuty temu, radk napisał:

Bloker zapobiegawczo jest bez sensu - max 2 miesiące uprawnień, a potem i tak musisz wystawić kartę na pastwę nc (a mając już odpowiedni konwerter/bloker nie trzeba unikać FEDC).

Czyli ewentualnie czekać na FEDC?

Kolega @Vsat trochę mnie pocieszył z tym wysłaniem FEDC z uwagi na to, że mam w umowie 2 kamele i tylko jeden Pace. :)

Kolego @radk nie pisz bzdur!

Najnowszy wsad FEDC do blokera (z czerwca 2018) przepuszcza uprawnienia!

Edited by Vsat

@Vsat Ja niby temu zaprzeczyłem?

@andy14 Jeśli masz zamiar inwestować w wskrzeszenie sprzętu własnego, to nie musisz aktualizować Pejsa (nie da się tego cofnąć, a nie ma potem mowy o ewentualnym połączeniu go ze splitterem).

Jeśli jednak zdecydowałeś się przejść na samego Pace'a, to po podłączeniu i włożeniu karty wybierz w ustawieniach opcję aktualizacji. Z satelity ślą je chyba tylko w wybranych godzinach, więc możesz też spróbować z podłączonym internetem.

Swoją drogą, jeśli dekoder jednak zgłosi posiadanie najnowszej wersji softu, to napisałbym reklamację z podkreśleniem tego faktu i żądaniem przywrócenia dostępu do usług. Regulamin w końcu nie zabrania trzymania sprzętu w szafie :P

• Like 1