Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ i przyszłość kart nieparowanych w Polsce


kepak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

14 godzin temu, rafjak napisał:

A z czego wynika problem dołożenia tej Nagry do oprogramowania MCAS?

 

Brak RSA - ot cały problem. :/ Tyle lat mineło odkąd wprowadzono Sagemcomy z czystą Nagrą, a do tej pory jeszcze nikomu nie udało się z nich wydłubać RSA - żałosne... :crazy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, tweed77 napisał:

@SatExpert bo nie było parcia na 1813 żeby działała w Oscam bo i po co ;)

No i teraz masz babo placek, a tak to obeznani w temacie byli by gotowi na FEDC i taka karta działałaby  nawet w najtańszym Fergusonie i nie trzebaby było się bawić z tymi wszystkimi blokerami i konwerterami... :/

Edytowane przez SatExpert
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Vsat napisał:

@rafjak: ciekawe :o

@Frugo:

1. Mając dwa nBoxy po co Ci splitter? Chyba, że masz dwa nboxy + Pace pvr z pkt.2

2. Jak masz na Pace soft 159 to TAK.

1. Teraz mam Pace i nbox. Chodzi mi o kupienie drugiego nboxa, czy to rozwiąże sprawę. 

2. Na Pace mam już nowy soft niestety, ale mam jeszcze Fergusona i on powinien ruszyć tak? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Frugo

1. Jak kupisz drugiego nBoxa to nie potrzebujesz już splittera tylko dwa dekodery połączone w sieć i odpowiednia konfiguracja ;) I tak - będzie to działać. Wtedy nie potrzebujesz też blokera/konwertera fizycznego.

2. Z Fergusonem powinno ruszyć na splitterze, aczkolwiek też go nie potrzebujesz, jak połączysz nBoxa i Ferdka w sieć - kwestia odpowiedniej konfiguracji.

Edytowane przez Vsat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlaśnie przymierzałem się do zakupu modułu Aston 2.26 i trafiłem na ten wątek. Mam do Was pytania. 

Czy jest możliwość sprawdzenia na sprzęcie dostawcy SAT (posiadam 2x Sagemcom DSI i Cameleony), czy karta dostała już FEDC?

Czy jeśli karta dostała już wirusa, bloker/konwerter EMC będzie współpracował z modułem Aston lub Alphacrypt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.11.2018 o 17:22, Vsat napisał:

Jak masz Sagemcomy DSI to nie sprawdzisz, czy karta dostała FEDC bo tam działają na CAID 1813.

Tak, jak jest FEDC to karta będzie współpracować z modułem przez konwerter.

 

Kolega ma właśnie Sagemcom dsi87 i pewnego razu po włączeniu wyskoczyło info  "karta uszkodzona lub włożona nieprawidłowo" wyłączony na chwilę pilotem i ponownie uruchomiony działa prawidłowo a karta cały czas w dekoderze.

Czy to oznacza że karta złapała FEDEC ? Dekoder ma aktualny soft.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie komunikaty samoczynnie czasami się pojawiają i ciężko stwierdzić, że właśnie chodzi o tego wirusa. Poza tym 

to nie istotne czy złapała FEDC, bo i tak jest w Sagemcomie. Sprawdź kartę w sprzęcie z wolnego rynku. Jeśli nie będzie działała, tzn dostała FEDC. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro było to 3 tygodnie temu i nie powtórzyło się to czym się przejmujesz? :) Masz sprzęt od operatora i chcesz (przypuszczam) go dalej używać to jest to ewentualne zmartwienie operatora, gdyby coś Ci przestało działać, nie Twoje.

Edytowane przez Vsat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj podczas przełączania kanału na Ferugonie Ariva 4K pojawił się komunikat "zakodowane". Karta Cameleon przez splitera. Włożyłem kartę do tunera 4K, a potem do Fergusona Arivy 203 i też nic. Podłączyłem Pace, nie zadziałał "Brak karty, wyjmij, włóż, itp". Dzisiaj włączyłem Paca i działa, przełożyłem kartę do Ferdków, ale karty nie czytają - "Kanał zakodowany". Czy to już koniec mojego Cameleona i splittera do Ferdków? Na nc+ jestem skazany do połowy 2020 roku.

 

Edytowane przez Mr. Orbita
Poprawiona czytelność, post przeniesiony do lepszego wątku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...