Jump to content
kepak

nc+ i przyszłość kart nieparowanych w Polsce

Recommended Posts

@p_gruszka

Era tego że włożysz kartę do byle czego i będzie działać się kończy. I do tego fergusony również się zaliczają, bo producent ma to gdzieś aby dokonać poprawek w sofcie. Sprytni sobie poradzą jeśli potrafią korzystać z google i czytać ze zrozumieniem. :)

Kilkanaście lat temu zrozumiałem że nie warto inwestować w takie sprzęty które korzystają tylko i wyłącznie z zamkniętego oprogramowania. Oprócz tego dla mnie sprzęt musi mieć terminal i możliwość uruchomienia własnych binarek, skryptów itp.

Edited by tail#

Jeżeli karta nie dostała FEDC to działa w każdym tunerze z uniwersalnym czytnikiem kart. Moja karta cameleon jest z umowa tylko na kartę wiec jest ostatnia w kolejce do wyłączenia, a słyszałem ze karta może złapać FEDC, jeżeli np włożymy ja do dekodera Wifibox to już wystarczy - karta wtedy nie odpali już w każdym dekoderze, a jeżeli blokują karte inna droga to znaczy, ze ktoś nie ma na umowie samej karty tylko z ich dekoderem . Moja karta kupiona jest u pośrednika i osobiście widziałem jej status w systemie nc+ jest z umowa tylko na sama kartę wiec tacy abonenci póki co jeszcze przez ponad rok lub dłużej mogą oglądać na każdym sprzęcie. Dopóki nie zostanie czysta nagra na sat. 

1 godzinę temu, satmaniak2000 napisał:

Moja karta cameleon jest z umowa tylko na kartę wiec jest ostatnia w kolejce do wyłączenia

Kto Ci dał taką gwarancję?

9 godzin temu, tail# napisał:

Kto Ci dał taką gwarancję?

Ciężko podmienić soft w tunerze jeżeli nie posiada się tunera operatora ;)

12 godzin temu, satmaniak2000 napisał:

Moja karta kupiona jest u pośrednika i osobiście widziałem jej status w systemie nc+ jest z umowa tylko na sama kartę wiec tacy abonenci póki co jeszcze przez ponad rok lub dłużej mogą oglądać na każdym sprzęcie.

Jeśli przyjąć że FEDC ma służyć walce z piractwem to osoby bez dekoderów nc+ są  na pierwszym miejscu jako podejrzane o piractwo sygnału. Osoba z samą kartą może wpuścić do sieci stream którego nie będzie można zidentyfikować. Dekodery nc+ podczas niektórych meczów wyświetlają numer karty. Więc teoretycznie takie pirackie streamy można namierzyć. Jeśli ktoś ma dekoder nc+ to mogą przypuszczać że dany abonent ogląda telewizję na ich dekoderze. Jeśli ktoś ma samą kartę to są pewni że nie ogląda telewizji na ich dekoderze.

10 godzin temu, G2000 napisał:

Jeśli przyjąć że FEDC ma służyć walce z piractwem to osoby bez dekoderów nc+ są  na pierwszym miejscu jako podejrzane o piractwo sygnału.

Jeżeli by tak było, to już dawno wszyscy o których piszesz wyżej otrzymali by FEDC, a tak nie jest.

Używanie nie parowanej karty we własnym dekoderze nigdy nie było - nie jest i nie będzie piractwem.

Po prostu operatorzy sat + dostawcy treści chcą zmusić nas do korzystania z ichniego sprzętu.

Zawsze to dodatkowo kasa bo się jeszcze wciśnie VOD i inne mało potrzebne rzeczy.

Co do piractwa czyli korzystania z sh....u to i tak "wielcy tego rynku" będą się mieli dobrze.

Wpadnie "Janusz Biznesu" co ma kilkunastu klientów.

Odtrąbią sukces i dalej się będzie działo co się dzieje.

Stracą tylko te uczciwe osoby co legalnie opłacają abonament a chcą mieć - korzystać z własnego dekodera satelitarnego.

Mieć wszystkie legalnie opłacane platformy sat w jednym dekoderze a nie robić wystawki pod / nad telewizorem sprzętu.

Edited by tweed77
  • Like 1
  • Thanks 1
  • Upvote 3

Powyższy post @tweed77 ja uważam za piękne podsumowanie w zasadzie całego tego wątku i wszelakiej dyskusji w nim. :)

Nic dodać, nic ująć! :brawo:

• Like 1

Proszę o pomoc bo jestem w tym temacie zielony. Mam dwie karty camelon i jeden dekoder od nc+. Drugi dekoder miałem wykupiony na własność i niestety się psuje. Drugiego dekodera na wynajem mi nie dadzą do moich kart. Konsultant mi dziś zaproponował zakup dekodera Ferguson T760i twierdząc, że karta będzie normalnie działała. Tu mam pytanie czy to prawda i mogę taki dekoder zakupić ?

Konsultant na infolinii nc+.

Dokładnie powiedział, że " radzi zakupić dekoder Ferguson za 120 , 130 zł dostępny np. media markt i będzie działało bez problemu " 

Dokładnie modelu nie podał, myślałem, że o ten chodzi bo cena podobna.

Jak sam piszesz jesteś zielony w temacie dlatego najlepszym rozwiązaniem dla ciebie jest sprzęt operatora.Wydasz pieniądze na Fergusona a za dwa miesiące będziesz szukał pomocy bo karta przestanie w nim działać.

@juveadamo

Raczej Fergusona Arivy nie kupuj ,Twoja karta dostanie "zarazę FEDC" i przestanie działać w Arivie . Można kupić bloker ,ale to kolejny wydatek . Można kupić najtańszy tuner z Linuksem i Enigma 2 Zgemma H.2H ,na portalach aukcyjnych , lub "prostszy " tuner ,w który również można wgrać oscam "uni-seca" Golden Interstar Alpha X HEVC HD Multistream

https://hollex.pl/odbiornik-golden-interstar-alpha-x-hevc-hd-multistream-p-4177.html

2 godziny temu, juveadamo napisał:

radzi zakupić dekoder Ferguson za 120 , 130 zł dostępny np. media markt i będzie działało bez problemu " 

Dokładnie modelu nie podał, myślałem, że o ten chodzi bo cena podobna.

del.

Edited by p.saw

@Pawel

Widocznie chce mieć MR na starych zasadach, bo ten w sieci nie odpowiada. Napisz ile teraz wyda na dzień dobry przy zmianie MR 🤔. Skoro chce sprzęt z wolnego rynku to znaczy, że mu się chyba opłaca. Za 2 lata być może za free dostanie jak dojdzie, o ile dojdzie do wymiany kart. Po co ma teraz wykładać na aktywację. 

@tomek6680t 

Nie dostanie żadnego FEDC, bo dzierżawi jeden dekoder od nc. 

Edited by ircios

Coś Ci się pomieszało, bo jest wręcz odwrotnie. Nie czytałeś ile było przypadków co ludzie mieli sprzęt od operatora leżący w szafie, a korzystali ze splittera i dostali FEDC? Sprzęt od operatora obsługuje FEDC i w pierwszej kolejności takim userom było ono wysyłane.

Edited by tail#

Aha. Mi się pomieszało. To mi odmieszaj. Napisał, że ma jeden dekoder od operatora, drugi wykupiony na własność. Czyli tak jak by miał samą kartę. 

Tak, mam jeden dekoder od nc+ a drugi jeszcze za czasów cyfry wykupiony na własność i on właśnie się psuje. 

Jeszcze jest opcja zakupu używanego sagemcom dsi87 jak teraz mam.

Po prostu chce jakoś dokończyć umowę na tych camelonach bo multiroom ten, co teraz jest nie wchodzi w grę.

1 godzinę temu, ircios napisał:

@Pawel

Widocznie chce mieć MR na starych zasadach, bo ten w sieci nie odpowiada. Napisz ile teraz wyda na dzień dobry przy zmianie MR 🤔. Skoro chce sprzęt z wolnego rynku to znaczy, że mu się chyba opłaca. Za 2 lata być może za free dostanie jak dojdzie, o ile dojdzie do wymiany kart. Po co ma teraz wykładać na aktywację. 

Aktywacja to koszt 49 zł i potem miesięcznie 10 zł więc przy dwuletniej umowie to koszt 300 zł a więc porównywalny z ceną dekodera z wolnego rynku.Rożnica polega na tym, że w pierwszym przypadku ma gwarancję działania przez dwa lata i koszty rozłożone w czasie a w drugim nie wie jak długo ta karta będzie działać w odbiorniku niezależnym a koszty ponosi z góry.

Pomijam już kwestię, że gość jest mało ogarnięty w temacie.Ja myślę, że druga karta pracuje "daleko" od pierwszej i to jest powód ,że nie chce brać sprzętu operatora.

@Pawel nie dostanę do mojej umowy dodatkowego dekodera. Musiałbym wymienić wszystko, karty i główny dekoder chyba też.

Karty nie pracują od siebie daleko po prostu nie mam możliwości przejść na nowy multiroom.

Masz możliwość. Musisz im to powiedzieć. Oni z chęcią zabiorą Ci Camele i dadzą nowy MR. To dla nich czysty zysk i o jednego mniej z Cameleonami. Dekodery działają po wifi. Chyba,  że ta niewielka odległość to 1 km 😁