Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ i przyszłość kart nieparowanych w Polsce


kepak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak karta Cameleon ma FEDC to

1. konwenter - bloker z odpowiednim softem działa wtedy w Ferguson Ariva w czytniku.

2. dekoder na linux - E2 odpowiedni oscam z obsługą FEDC

 

Gorzej będzie jak wyłączą całkowicie tunelowanie Seca to wtedy pozostaje na karcie tylko czysta Nagra.

Wtedy działa tylko w oryginalnych dekoderach np. Pace HD PVR 500 GB z softem operatora.

Po to zrobili aktualizację softu w Pace HD PVR 500 GB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

inspektor :ciekawy regulamin. Przeczytałem go dwa razy i albo za komuny szkoła uczyła lepiej, albo teraz uczy lepiej. Mogę przybić Ci "piątkę" ,bo chyba jesteś jeden z nielicznych co umie czytać ze zrozumieniem.   kodif od kiedy to CYFRA+ i NC+ sprzedawała multiroom na własnym sprzęcie typu splinter (czy jak to się tam pisze)? To że punkty sprzedawały je to inna kwestia ,ale nigdy prze nigdy nie operator. Multiroom był i jest dostępny tylko i wyłącznie na sprzęcie operatora. CYFRA+ przymykała na to oko ,bo przeważnie te osoby płac płaciły grubo ponad 100 zł.  tweed77 i na nagre przyjdzie czas. Albo już jest "dostępna" tylko "no public" albo będzie. Świat nie lubi próżni    

Edytowane przez maly1982
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Inspektor

A jeśli nC+ zmieni regulamin i stwierdzi ,że w ramach ochrony praw autorskich ,od "jutra" , można oglądać HBO tylko przy zasłoniętych oknach w pokoju . Tak żeby uniemożliwić osobą postronnym (sąsiadowi) możliwość podglądania HBO przez okno ,dziurkę od klucza itp.

To też zabijesz dechami okno ??? Regulamin to nie prawo ! A co nie jest zakazane jest dozwolone w ramach istniejących przepisów prawa , Chyba że i to już Ziobro zmienił .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Inspektor

A jeśli nC+ zmieni regulamin i stwierdzi ,że w ramach ochrony praw autorskich ,od "jutra" , można oglądać HBO tylko przy zasłoniętych oknach w pokoju . Tak żeby uniemożliwić osobą postronnym (sąsiadowi) możliwość podglądania HBO przez okno ,dziurkę od klucza itp.

To też zabijesz dechami okno ??? Regulamin to nie prawo ! A co nie jest zakazane jest dozwolone w ramach istniejących przepisów prawa , Chyba że i to już Ziobro zmienił .

Regulamin to nie prawo, ale jak napisał przedmówca, kaźdy z nas go podpisał, czyli go zaakceptował.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Inspektor

Tematy używania spliterów czy blokera z wsadem FEDC ,jest "mglisty" .Ale nazywanie takich ludzi piratami ,czyli przestępcami ,to chyba już przesada !

 

 

Domniemanie niewinności – zasada, według której każda osoba jest niewinna wobec przedstawianych jej zarzutów, dopóki wina nie zostanie jej udowodniona. Zasada domniemania niewinności sięga swymi korzeniami prawa rzymskiego (domniemanie dobrej wiary – łac. praesumptio boni viri).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Inspektor

A jeśli nC+ zmieni regulamin i stwierdzi ,że w ramach ochrony praw autorskich ,od "jutra" , można oglądać HBO tylko przy zasłoniętych oknach w pokoju . Tak żeby uniemożliwić osobą postronnym (sąsiadowi MK) możliwość podglądania HBO przez okno ,dziurkę od klucza itp.

To też zabijesz dechami okno ??? Regulamin to nie prawo ! A co nie jest zakazane jest dozwolone w ramach istniejących przepisów prawa , Chyba że i to już Ziobro zmienił .

Regulamin wedłu słownika języka polskiego PWN to: przepisy i rozporządzenia regulujące postępowanie w jakiejś dziedzinie, obowiązujące pracowników jakiejś instytucji, członków organizacji itp.; też: dokument zawierający te przepisy i rozporządzenia

 

A prawo z tego co mi wiadomo wynika z przepisów, więc jak ktoś twierdzi że regulamin to nie prawo to może czas na powrót do szkoły na lekcje polskiego? Jak ktoś zgadza się na regulamin, w którym należy zabić okno dechami to jest to dla niego prawo.

Edytowane przez przemmoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem w nc+ i wymieniłem mojego pace po nocnej aktualizacji z 162i (niby uszkodzony dysk) i dostałem nowy dekoder z softem 159 i działa :-D wszystko...poblokowalem autoaktualizacje jak pisaliście wcześniej i dodatkowo zmieniłem satelitę z hotbird na inną aby nie miał dostępu do aktualizacji i śmiga...

Masz fuksa, bo według informacji jakie do mnie dziś doszły, po twoim poście (tym właśnie) punkty nc+ dziś dostały wytyczne, żeby zaktualizować wszystkie Pace jakie mają do 162. :D Edytowane przez SatExpert
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz fuksa, bo według informacji jakie do mnie dziś doszły, po twoim poście (tym właśnie) punkty nc+ dziś dostały wytyczne, żeby zaktualizować wszystkie Pace jakie mają do 162. :D

A skąd taka informacja wyszła, że to akurat moja sprawka?

Edytowane przez tombik87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Multiroom był i jest dostępny tylko i wyłącznie na sprzęcie operatora.

 

Kolejne androny. Ja sam mam multiroom polegający dobraniu samej karty Cameleon, bez dekodera, kilka lat temu. W tej sytuacji jest wielu abonentów.

i  o tym właśnie mówi ten punkt regulaminu

 

  Korzystanie z usług Dostawcy usług przy użyciu Sprzętu własnego Abonenta spełniającego wymagania techniczne Dostawcy usług może odbywać się wtedy, gdy Dostawca usług udostępnia ofertę

przewidującą możliwość wykorzystywania Sprzętu własnego Abonenta.

 

czy gdy dostawca dał komuś kartę działającą w dowolnym czytniku Seca. To jest ta udostępniona oferta.

Koniec darmowych porad. Następne za 150 +vat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech uważam temat za wyczerpany w spawie splinterów. Co do PACE to NC+ prawdopodobnie przeoczyło ten fakt i teraz po lekturach z forum ( nie tylko satkuriera) naprawiają je. Może to nie prawda ,ale NC+, CP i inni raczej przeglądają różne fora i monitorują ,czy problem jest poważny ,czy nie. Oczywiście jest to tylko moje gdybanie i mogę się mylić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek proszę o wyrozumiałość, ponieważ nie jestem biegły w sprawach technicznych.

Proszę o prostą poradę w takim przypadku jak mój:

Ogólnie 4 dekodery (1 z NC+ i 3 własne) oraz 2 cameleony, umowa przedłużona 3 miesiące temu na 24 miechy:

Pace (z NC+) z Clone+ - aktualnie nie działa, gdyż się zaktualizował,

Sagem (własny) z oryginalnym cameleonem - działa

Arriva (własny) z Clone+ - jeszcze działa,

Arriva (własny) z Clone+ - jeszcze działa.

Proszę o podpowiedź dotyczącą rozsądnego cenowo i optymalnego rozwiązania. W domu mieszkają oprócz mojej rodziny 2 osoby starsze o ograniczonej sprawności ruchowej i TV jest dla nich jedyną "rozrywką' oraz oknem na świat, dlatego potrzebuję 4 TV. Jeśli jest możliwość uzdrowienia tego rozwiązania to proszę o podpowiedź. A może lepiej pójść już w jakieś docelowe rozwiązanie, które może wiązać się z dodatkowymi kosztami (niestety) to pewnie trzeba będzie to zrobić.

Liczę na rozsądne podpowiedzi co dalej. :)

Edytowane przez p.saw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do końca 2019 Cameleony pójdą w odstawkę za chwilę dostaniesz blokadę na kartę że i przez splitter nie pojdzie robią to po czasie od przedłużenia umowy ja tak miałem i wielu innych, robią to sukcesywnie partiami dlatego wziąłem od nich multiroom bo już nie chce mi sie kombinować.

Edytowane przez jackowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajcie, że operator również może wypowiedzieć umowę i nie musi tego uzasadniać podobnie jak abonent.

Przed końcem 2019 roku niedobitki domowego multiroom otrzymają propozycje zero jedynkową. Bierzesz nasz sprzęt albo żegnamy.

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@support458 to nierealne - praktycznie niemożliwe żeby operator to zrobił :mrgreen:

 

W takim przypadku powinien naliczyć odszkodowanie dla abonenta.

 

Bo abonent nie ze swojej winy rozwiązuje umowę.

 

Powinno to działać w dwie strony.

 

Jak abonent rozwiązuje umowę ze swojej winy operator otrzymuje pieniądze - karę umowną płaci abonent.

 

Operator zaś jeśli by rozwiązał też powinien karę umowną płacić abonentowi :mrgreen:

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie łódź się. Działania, które teraz prowadzi NC+, to projekt, nie zabawa w piasku. Operator nie musi nic płacić ponieważ udostępnia bezpłatne sprzęt do odbioru, który umożliwia odbiór oferty zgodnie z umową. To, że on się tobie nie podoba nie ma znaczenia. Przedmiotem umowy jest oferta programowa / kanały. Nie sprzęt.

W przypadku samej karty nie ma tematu.

Operator jako argument przedstawia złamanie systemu zabezpieczeń kontentu, a w tym wypadku ma prawo do wymiany samej karty na dekoder z kartą.

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@support458 pamiętaj że abonent - klient może żyć bez telewizji a operator już bez pieniędzy klienta długo się na rynku nie utrzyma.

 

Jak mi się nie spodoba - klientowi to nie przedłuży umowy i po sprawie.

 

Pójdzie oglądać naziemną - w internecie albo znajdzie alternatywnego dostawcę.

 

Bo człowiekowi nie podoba się narzucanie na siłę czegoś do czego nie ma przekonania.

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...