Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ i przyszłość kart nieparowanych w Polsce


kepak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Szare moduły mają także wyłączoną możliwość blokowania nagrań.

Jak załączą to się w ogóle nic nie gra.

Druga opcja to możliwość kodowania nagrań i odtworzysz tylko mając moduł w dekoderze.

I tylko ten moduł który został użyty do nagrania.

 

Takie opcje przewiduje specyfikacja - standard modułu CI+

 

Naciski "właścicieli treści" do tego zmierzają. Sparować wszystko ze wszystkim i ograniczyć jak tylko można.

 

Do tego płacić za każde odtworzenie filmu - muzyki itp itd.

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czy inaczej, NC+ w ramach oszczędności i uszczelniania zabezpieczeń do końca roku 2019 wyłączy system kodowania SECA.

Firma nie jest w dobrej kondycji, więc pieniądze zaoszczędzone na opłatach za wsparcie systemu kodowania SECA są dość istotne dla budżetu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nawet nie są promile w skali bazy. Ponadto wiele osób zgodzi się na odpowiednio dobrze przygotowane oferty dla przypadków Cameleon :)

Większy problem mają sprzedawcy sprzętu sat, którzy podobnie jak przy TNK SD mogą zostać z towarem w magazynie.

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tu piszę o skargach itp., ale czy myślicie ,że w NC+ pracują sami idioci ? Czytaliście regulamin swój? I policzyliście ile was wyniesie prawnik jak pójdziecie na batalie z NC+? Sama porada prawna to około 200zł w zależności od trudności sprawy i nie mówcie mi o darmowych poradach ,bo takie porady to i w necie znajdę. Załóżmy ,że macie abonament 100zł /miesiąc i braliście na 2 lata (100X24=2400) i teraz wam blokują tą kartę ,jesteście źli i idziecie na wojnę z NC+. Umawiacie się z prawnikiem dogadujecie i sprawa trafia do sądu i jak myślicie ile prawnik skasuje od waz? Myślę ,że te 2000zł to łyknie na dzień dobry. Przestudiowałem regulamin i nigdzie nie widzę zapisu typu GWARANCJA 100% ODBIORU NA FERGUSONIE,VU+,ZEGMA I TAK DALEJ . Może mnie szkoła czegoś nie nauczyła ,ale czytać ze zrozumieniem owszem nauczyła. Owszem jeśli konsultant wprowadził w błąd i mamy własne nagrania z tej rozmowy, to być może coś wskóracie (tu prawnik by się musiał wypowiedzieć ),ale o ile wiem jest coś takiego jak odstąpienie od umowy (chyba 14 dni mamy na to) jeśli była zawarta na odległość. Na pewno wszyscy dostali listownie lub na mejla regulamin. Po tych 14 dniach (niech mnie ktoś poprawi jeśli jest to dłużej lub krócej) nie rezygnujemy to znaczy ,że go zaakceptowali. Tak dla przypomnienia :   

                                                                                                                                                                                                                                 Rozdział II. Zasady korzystania z usług na Sprzęcie własnym Abonenta

 

1. Dostawca usług, w przypadku udostępnienia usług, do których odbioru może być wykorzystana Karta dekodująca niesparowana ze Sprzętem własnym Abonenta, udostępnia Abonentowi Kartę dekodującą w ofertach skierowanych do Abonentów ze Sprzętem własnym Abonenta. Karta działa prawidłowo wyłącznie w Sprzęcie, którego aktualna lista dostępna jest u Autoryzowanych Przedstawicieli, w Biurze Obsługi Klienta. Abonent zobowiązuje się używać Karty dekodującej w sposób określony w Umowie, Regulaminie, Cenniku, niniejszych Szczegółowych Warunkach, odrębnych Szczegółowych Warunkach, Warunkach Promocji oraz odpowiadający właściwościom Karty dekodującej i jej przeznaczeniu. Do Karty dekodującej stosuje się odpowiednio postanowienia Regulaminu dotyczące Sprzętu, nie stosuje się natomiast postanowień dotyczących Czynszu Najmu.

 

A oto ta lista:

 

Lista kompatybilnych dekoderów:

  • ADB 5800S/SE 
  • ADB 5800SX/SE 
  • ADB 5810SWX 
  • ADB 5720SX/SE 
  • ADB 3740SX 
  • ADB 2849ST/2850ST 
  • ADB 2851S 
  • Pace HDS7241
  • PaceHDS7241CD
  • Sagemcom DSI83
  • Sagemcom DSI87
  • Sagemcom DSIW74
  • ADB NCP-4740SF
  • Technicolor USW4001NCP
  • Moduł CAM CI+ nc+

Warunkiem koniecznym dla spełnienia wymagania technicznego jest korzystanie z dekodera z zainstalowanym, oryginalnym oprogramowaniem operatora.                                                                                                                                                                                                                       Teraz konia z rzędem dla osoby co mi powie ,że ma w regulaminie zagwarantowane odbiór na swoim wypasionym Vu+ czy innym sprzęcie poza tą listą. Nie skończyłem doktoraty z fizyki kwantowej ,ale moim zdaniem NIE MA GWARANCJI 

ITo jest bardzo dobra wiadomość i ja ją sobie skopiuję - jak to mówią screeny nie płoną - poproszę 2 razy ostatnia pozycja na liście (bo mam dwie karty MR)- w końcu to sprzęt operatora - i ja będę zadowolony - skoro jest to w gwarantowanym sprzęcie - to ja taki chcę :):mrgreen: mam 2 karty dają mi dwa moduły - sztuka za sztukę - sprzęt ich sprawdzony ja taki chce np.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@suppott458 tu bym się kłócił czy 10 - 50 tys użytkowników kart Cameleon to promilie.

Jak by nie patrzeć to 1 - 5 procent abonentów bazy NC+.

Policz teraz że większość co ma karty Cameleon to ludzie co płacą abonament rzędu 80 - 120 zł.

Wyjdzie niezła suma miesięcznie.

 

Ktoś kto ma 2 TV z sat i używa modułów nigdy nie zmieni na ich dekodery.

 

PS. tak samo jak mi nie chcieli dać drugiego dekodera do multiroom w Polsacie bo mam jako główny własnościowy moduł CI+ Polsatu.

Zmuszony byłem brać drugą umowę z pakietem Rodzinnym HD + Cinemax HD w opcji Smart Dom za 10 zł miesięcznie.

Tytle samo bym zapłacił za dodatkowy dekoder multiroom do umowy.

 

Przy przedłużaniu umowy na drugi dekoder zejdę do Rodzinny HD za 4,99 zł więc i tak Polsat straci na mnie :mrgreen:

 

Tak samo będzie na pierwszej umowie z własnościowym modułem CI+ Polsatu.

 

Chytry dwa razi traci.

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nawet nie są promile w skali bazy. Ponadto wiele osób zgodzi się na odpowiednio dobrze przygotowane oferty dla przypadków Cameleon :)

Większy problem mają sprzedawcy sprzętu sat, którzy podobnie jak przy TNK SD mogą zostać z towarem w magazynie.

Sprzedawcy dekoderów mają jeszcze ofertę nieparowaną Smart HD+ z Conax. Nie wiadomo co NC+ zrobi z tą ofertą? Są różne wersje. Jedna że wszystkie karty nieparowane idą do wygaszenia bo dostawcy treści cisną NC+ za to i tym samym oferta Smart HD+ pójdzie do końca 2019 roku out z rynku. Druga że oferta pre-paid Smart HD+ zostanie przemianowana w coś nowego i dołożą do oferty kilka nowych stacji TV znanych z DVB-T których brak oraz te które są obecnie w promocji dostepne czyli np. AXN Spin HD. Co zrobią zobaczymy? Ale jedno jest pewne że oferta Smart HD+ jest najbardziej popularna z ofert pre-paid bo kupujesz tylko kartę Conax nieparowaną starter i działasz na swoim sprzecie. ci co się nie pogodzą ze startą możliwości odbioru na własnym sprzecie na Cameleonie w NC+ moga odejść do uboższej ale wystarczającej dla nich oferty nieparowanej Smart HD+ NC+. Będą mogli dalej korzystać na własnym sprzecie. Kasa nadal będzie szła do NC+ tylko już z pre-paidu a nie z umowy na uwiązaniu.

Edytowane przez pablo21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale moduły to ich sprzęt, więc tu już łatwy sposób obalić że nie chodzi o zabezpieczenia tylko o kasę, bo za moduł się nie płaciło a za dekoder już trzeba - a to sorki to zmiana zasad, to naciąganie klienta na dodatkowe koszty - to czy w tej umowie czy w przyszłej to już nie ma znaczenia bo co z tego kiedy  3 miesiące zejdą z kosztów a potem w następne 24 będą chcieli odbić z nawiązką, to na to są już paragrafy i Mateczka Unija powinna coś zrobić z takimi szubrawcami co naciągają na koszty bezbronnych obywateli i niszczą przy tym konkurencyjność Mateczka Unija o ile się nie mylę to ma w swoich podstawach tak zwany wolny rynek a nie nakaz stosowania niekonkurencyjnych rozwiązań. A co na to nasz UOKiK? Przecież takie rzeczy to on z urzędu powinien ścigać i zawsze do kasy z parę baniek kary wpadnie

 

- jak to możliwe że operator nie chce dawać tego co ma w regulaminach co daje gwarancje odbioru ich zdaniem??

Edytowane przez darlen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym ci co mają dekodery nie dedykowane to korzystają nie tylko z oferty NC+.

Oglądają także oferty innych platform sat na dekoderach własnych.

Dla nich stawianie następnego dekodera mija się z celem.

Podstawowe polskie można mieć z dvb-t i jest ok.


@darlen bo platformy sat zachowują się jak duże dzieci - nie bo nie i koniec dyskusji :mrgreen:

Możesz mieć dwie osobne umowy każda z modułem CAM CI/CI+

Lecz jednej umowy z dwoma modułami - jeden jako główny drugi jako multiroom już nie przejdzie w NC+/Polsat.

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawcy dekoderów mają jeszcze ofertę nieparowaną Smart HD+ z Conax. Nie wiadomo co NC+ zrobi z tą ofertą? Są różne wersje. Jedna że wszystkie karty nieparowane idą do wygaszenia bo dostawcy treści cisną NC+ za to i tym samym oferta Smart HD+ pójdzie do końca 2019 roku out z rynku. Druga że oferta pre-paid Smart HD+ zostanie przemianowana w coś nowego i dołożą do oferty kilka nowych stacji TV znanych z DVB-T których brak oraz te które są obecnie w promocji dostepne czyli np. AXN Spin HD. Co zrobią zobaczymy? Ale jedno jest pewne że oferta Smart HD+ jest najbardziej popularna z ofert pre-paid bo kupujesz tylko kartę Conax nieparowaną starter i działasz na swoim sprzecie. ci co się nie pogodzą ze startą możliwości odbioru na własnym sprzecie na Cameleonie w NC+ moga odejść do uboższej ale wystarczającej dla nich oferty nieparowanej Smart HD+ NC+. Będą mogli dalej korzystać na własnym sprzecie. Kasa nadal będzie szła do NC+ tylko już z pre-paidu a nie z umowy na uwiązaniu.

 

Smart HD+ musi być wyłączona jeśli NC+ chce być konsekwentna w zakresie zabezpieczenia treści.

Podsumowując, od 2020 roku odbiór oferty NC+ będzie możliwy tylko na sprzęcie operatora lub za pomocą modułów CI+.

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ITo jest bardzo dobra wiadomość i ja ją sobie skopiuję - jak to mówią screeny nie płoną - poproszę 2 razy ostatnia pozycja na liście (bo mam dwie karty MR)- w końcu to sprzęt operatora - i ja będę zadowolony - skoro jest to w gwarantowanym sprzęcie - to ja taki chcę :):mrgreen: mam 2 karty dają mi dwa moduły - sztuka za sztukę - sprzęt ich sprawdzony ja taki chce np.

Jak pisałem wcześniej. Za moduł chcą dodatkowo pieniądze plus wymiana karty i obowiązkowa (płatna) aktywacja. Tyle że ja mam.jedna kartę Edytowane przez myk6414
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. :) Taki OSCam to obejście zabezpieczeń danego systemu kodowania, czyli zabieg w stu procentach nielegalny. :/ Ale no cóż innego ma zrobić abonent, który ma dostęp do kilku płatnych ofert, które chce mieć w swojej "skrzynce", a dodatkowo ma uczulenie na listy operatora? :/

Edytowane przez SatExpert
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie! Dlatego ja uważam, że tą sprawą powinien zająć się UOKiK. Bo to jest ograniczanie możliwości dostępu do płatnej telewizji poprzez narzucanie przez operatora tylko swojego sprzętu odbiorczego i w dodatku kasowanie za niego dodatkowych opłat, podczas gdy sprzęt odbiorczy funkcjonuje też na wolnym rynku i jest to sprzęt niejednokrotnie o wiele większych możliwościach, niż te dekoderki dedykowane.

Pamiętam, że jakaś platforma satelitarna w Hiszpanii wiele lat temu miała jakąś sprawę sądową z tego samego powodu i tę sprawę wówczas przegrała. Co tam było potem to już nie pamiętam. :? Nie wiem, czy to wtedy też "Sat Kurier" o tym nie pisał. Ale już nie pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DiilGang

I tu się rodzi pytanie ,czy użycie oscama_CAID 1813 z kartą Cameleon we własnym tunerze jest "legalne" ?

 

I póki co to jest to paradoks, bo zależy jak tą kartę uruchomisz, Twoim sposobem "nie" z wiadomych względów, ale kartę z prov.FEDC już tak :D . Kiedyś ktoś powiedział : " Na rynku kilka procent musi stanowić lewizna", ale nc+ ( i pewnie Cyfrowy Polsat bo powinni to razem zrobić ) zrobi to co uważa za słuszne, ale w 100% nigdy nie będzie to skuteczne . Niestety ale czasy prostego odbioru na sprzęcie niezależnym powoli mijają :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszecie aby czytać swój regulamin, ale nie każdy ma ten sam regulamin, mnie przy przedłużaniu umowy  w czerwcu, do zaakceptowania przesłali:

 

Regulamin świadczenia usług z dnia 22.12.2014 roku, a w nim jest zapis:

Rozdział VIII. Udostępnienie Sprzętu

1. Korzystanie z usług może odbywać się przy użyciu Sprzętu (lub także Zestawu antenowego) udostępnianego  Abonentom przez Dostawcę usług na czas korzystania z usług w jakiejkolwiek formie prawnej

bądź przy użyciu Sprzętu własnego Abonenta spełniającego wymagania techniczne Dostawcy usług.

Zasadą jest korzystanie z jednego Dekodera i jednego Odbiornika dla jednej Umowy, z zastrzeżeniem

przypadków, gdy Abonent korzysta z Opcji dodatkowych umożliwiających korzystanie z więcej niż jednego Dekodera/Odbiornika, chyba że co innego wynika ze Szczegółowych Warunków, Warunków Promocji. Korzystanie z

usług Dostawcy usług przy użyciu Sprzętu własnego Abonenta spełniającego wymagania techniczne Dostawcy usług może odbywać się wtedy, gdy Dostawca usług udostępnia ofertę przewidującą możliwość wykorzystywania Sprzętu własnego Abonenta.

2. Szczegółowe zasady korzystania ze Sprzętu/Sprzętu własnego Abonenta oraz zasady obsługi serwisowej

Sprzętu/Sprzętu własnego Abonenta określone są w Szczegółowych Warunkach, Warunkach Promocji.

3. Dostawca usług zastrzega sobie prawo do wymiany Karty dekodującej na nową oraz do przeprowadzania aktualizacji oprogramowania Sprzętu/Sprzętu własnego Abonenta w każdym czasie, w przypadku zagrożenia bezpieczeństwa systemu kodowania sygnałów lub innych przyczyn technicznych, organizacyjnych lub prawnych uniemożliwiających świadczenie usług. O wymianie Karty dekodującej Dostawca usług każdorazowo poinformuje Abonenta.

 

Ten regulamin figuruje przy mojej ofercie na Moje NC+ i go zaakceptowałem.

     

Edytowane przez Inspektor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...