Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ i przyszłość kart nieparowanych w Polsce


kepak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Może taki mały offtop ale ciekawi mnie w jaki sposób może być realizowana "kontrola odległości" na tunerach?

Pzdr.

Nie ma czegoś takiego. Wymysł speców nc. Kontrola...czyli wszystko w jednej sieci. :-D

 

Może wymyślą coś dla osób po multiroomie post-Cyfra typu 2x CI+ lecz wątpię, ponieważ nie byłoby możliwości kontroli odległości tak jak w dekoderach.

Jakiej kontroli odległości.? :-D Zapewniam Cię, że na ich MR można oglądać tv na 2 różnych końcach PL, a nawet dalej. :-D

 

....NC+ zobaczyła że abonenci na Camelach przy MR kombinują.... czy też wywożą karty zagranice......

Proszę Cię... a co za problem dekoder wywieźć :-D Edytowane przez ircios
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i BUM. Chameleon przestał mi dziś działać. Podjechałem do punktu - oczywiście w ich sprzęcie działa.

No nic. Zostawiłem wypowiedzenie.

Zrobiłeś dokładnie to o co im chodziło. Niech zgadnę - pewnie miałeś niższy abonament i oglądałeś na fergusonie i dlatego zgasło? ;)

 

@pablo21

Nikt nikogo do niczego nie zmusza, pisanie przez Ciebie co będę mógł/musiał, a co nie - jest śmieszne i świadczy o tym że nie znasz tematu. Pozwól że sam zadecyduję. :) Czas pokaże kto miał rację. Jedno jest pewne - żadnego sprzętu od nich nie będzie z prostego względu, bo ich sprzęt nie obsłuży dodatkowej karty którą posiadam i było to zaznaczone przy przedłużaniu umowy oraz potwierdzone że zmian nie będzie. To był warunek przy przedłużeniu umowy i z drugiej strony było też zapewnienie że będzie działać jak dotychczas. Oczywiście istnieje taka opcja że będą blokować, to wtedy poleci wypowiedzenie z winy operatora i więcej pieniędzy w kieszeni pozostanie, bo życie nie kończy się na tv. Z resztą gdyby nie sport dawno by to poleciało przez okno, bo poza reklamami i durnymi serialami nic ciekawego tam nie ma, a tv to złodziej czasu. Co do kontroli odległości to nie wiem gdzie to czytałeś ale to bzdury, a skoro je powielasz, to również nie masz pojęcia jak to działa.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja widzę że to Ty jesteś w błędzie i dalej wierzysz że z nimi rozwiążesz umowę bez kar wcześniej. Już tutaj kilku pisało że z nimi walczyło jak im FEDC puścili na kartę. W końcu poddali się i pobrali dekoder w najem by dalej oglądać. Znajomy w rodzinie mojej dopiero co przeszedł ten proces i też pobrał dekoder. Ewidentnie NC+ powołała się na zapisy w umowie jaką zawarł a w niej nie było ani słowa że gwarantują odbiór na własnym sprzęcie. Był nawet z umową u prawnika i wybulił kasę za poradę. Prawnik mu odp. że przegra w sądzie batalię bo nie obroni się niczym co jest w umowie przez niego zawartej z NC+. Co do reszty nie mam zamiaru dalej dyskutować. Polecam inne fora tematyczne jak te gdzie już jest dosyć sporo zgłoszeń od abonentów jak przeszli przez to. Jestem ciekaw jak Ty dasz sobie z tym radę jak Cię zblokują? Pochwal się wtedy że rozwiązałeś migiem umowę bez kar. Ja chce to naprawdę zobaczyć. :-) Wtedy przyznam ci rację choć będziesz musiał mi to udowodnić że rzeczywiście Ci się to udało i jesteś tym wyjątkowym abonentem NC+.

Edytowane przez pablo21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już tutaj kilku pisało że z nimi walczyło jak im FEDC puścili na kartę. W końcu poddali się i pobrali dekoder w najem by dalej oglądać.

Konkrety proszę, kto walczył i jakim sposobem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pablo21 ale wiesz, że jeśli w umowie jest napisane, że nie gwarantują Ci działania na innych dekoderach niż te ich (NC+) i jednocześnie podpiszą/przedłużą komukolwiek umowę bez takowych dekoderów w cenie albo poinformowania, że cena pójdzie w górę to taka umowę idzie rozwiązać, bez problemu, bo firma działała na szkodę klienta. Psim obowiązkiem jest dostarczenie takiego dekodera w cenie lub z informacją o podwyżce i zapytaniu o wyrażenie na to zgody lub nie (zakończenie umowy) podczas przedłużania umowy. Jeśli ktoś na to poszedł i nic z takową sytuacją nie zrobił to dał się nabić w bambuko. Inna sytuacja oczywiście jest gdy chcesz oglądać na swoim prywatnym deku, oni wyłączają sygnał ale Ty masz ich dekoder w domu, który dostałeś wraz z kartą i umową. Wtedy nie rozwiążesz umowy.

Edytowane przez Riddick1500
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w takim wypadku jest powód do rozwiązania umowy bo zmiana warunków umowy jest czyli np. cena ale ja nie taką sytuację przytaczam. Ale weź pod uwagę fakt że jak Ci podeślą kurierem do domu lub karzą pójść po dekoder do APS pobliskiego w najem za 0 zł do końca trwania umowy byle tylko zapewnić Ci dalszy i bezproblemowy odbiór oferty i jednocześnie nie dawać Ci powodów do bezproblemowego i bezkarnego wypowiedzenia umowy to nic nie wskórasz. Dalej siedzisz na zobowiązaniu do końca. Taką ostatnio u mnie miał znajomy rodziny. Dostał dekoder w najem za 0 zł i kazali pójść po niego. Gdzie tutaj zmiany warunków umowy skoro operator daje ci swój dekoder za 0 zł by dalej usługa działała? To właśnie mu powiedział prawnik do którego poszedł. Ewidentnie mu wskazał że operator poprzez swoje działania chce mu dalej umożliwić odbiór bezproblemowy oferty bez dodatkowych kosztów na umowie co powodowało by naruszenie warunków umowy bo zwiększyło by cenę jego miesięcznego abonamentu co jednoznacznie dawało by mu niepodważalne wyjście z obecnej sytuacji poprzez wypowiedzenie wcześniejsze umowy bez kary.

Jak tak popronuje wam NC+ po zablokowaniu karty na własnym sprzęcie to właściwe jest odmówienie i złożenie wypowiedzenia podając powód, że poprzez konieczność pobrania za opłatą w najem sprzętu od NC+ wzrośnie wam miesięczny abonament i tym samym cena jego co jest niezgodne z umową jaką aneksowaliście.

Edytowane przez pablo21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tu piszę o skargach itp., ale czy myślicie ,że w NC+ pracują sami idioci ? Czytaliście regulamin swój? I policzyliście ile was wyniesie prawnik jak pójdziecie na batalie z NC+? Sama porada prawna to około 200zł w zależności od trudności sprawy i nie mówcie mi o darmowych poradach ,bo takie porady to i w necie znajdę. Załóżmy ,że macie abonament 100zł /miesiąc i braliście na 2 lata (100X24=2400) i teraz wam blokują tą kartę ,jesteście źli i idziecie na wojnę z NC+. Umawiacie się z prawnikiem dogadujecie i sprawa trafia do sądu i jak myślicie ile prawnik skasuje od waz? Myślę ,że te 2000zł to łyknie na dzień dobry. Przestudiowałem regulamin i nigdzie nie widzę zapisu typu GWARANCJA 100% ODBIORU NA FERGUSONIE,VU+,ZEGMA I TAK DALEJ . Może mnie szkoła czegoś nie nauczyła ,ale czytać ze zrozumieniem owszem nauczyła. Owszem jeśli konsultant wprowadził w błąd i mamy własne nagrania z tej rozmowy, to być może coś wskóracie (tu prawnik by się musiał wypowiedzieć ),ale o ile wiem jest coś takiego jak odstąpienie od umowy (chyba 14 dni mamy na to) jeśli była zawarta na odległość. Na pewno wszyscy dostali listownie lub na mejla regulamin. Po tych 14 dniach (niech mnie ktoś poprawi jeśli jest to dłużej lub krócej) nie rezygnujemy to znaczy ,że go zaakceptowali. Tak dla przypomnienia :   

                                                                                                                                                                                                                                 Rozdział II. Zasady korzystania z usług na Sprzęcie własnym Abonenta

 

1. Dostawca usług, w przypadku udostępnienia usług, do których odbioru może być wykorzystana Karta dekodująca niesparowana ze Sprzętem własnym Abonenta, udostępnia Abonentowi Kartę dekodującą w ofertach skierowanych do Abonentów ze Sprzętem własnym Abonenta. Karta działa prawidłowo wyłącznie w Sprzęcie, którego aktualna lista dostępna jest u Autoryzowanych Przedstawicieli, w Biurze Obsługi Klienta. Abonent zobowiązuje się używać Karty dekodującej w sposób określony w Umowie, Regulaminie, Cenniku, niniejszych Szczegółowych Warunkach, odrębnych Szczegółowych Warunkach, Warunkach Promocji oraz odpowiadający właściwościom Karty dekodującej i jej przeznaczeniu. Do Karty dekodującej stosuje się odpowiednio postanowienia Regulaminu dotyczące Sprzętu, nie stosuje się natomiast postanowień dotyczących Czynszu Najmu.

 

A oto ta lista:

 

Lista kompatybilnych dekoderów:

  • ADB 5800S/SE 
  • ADB 5800SX/SE 
  • ADB 5810SWX 
  • ADB 5720SX/SE 
  • ADB 3740SX 
  • ADB 2849ST/2850ST 
  • ADB 2851S 
  • Pace HDS7241
  • PaceHDS7241CD
  • Sagemcom DSI83
  • Sagemcom DSI87
  • Sagemcom DSIW74
  • ADB NCP-4740SF
  • Technicolor USW4001NCP
  • Moduł CAM CI+ nc+

Warunkiem koniecznym dla spełnienia wymagania technicznego jest korzystanie z dekodera z zainstalowanym, oryginalnym oprogramowaniem operatora.                                                                                                                                                                                                                       Teraz konia z rzędem dla osoby co mi powie ,że ma w regulaminie zagwarantowane odbiór na swoim wypasionym Vu+ czy innym sprzęcie poza tą listą. Nie skończyłem doktoraty z fizyki kwantowej ,ale moim zdaniem NIE MA GWARANCJI

Edytowane przez maly1982
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i dla tego przy kończącej się umowie najlepiej (jeżeli mamy ją korzystną) nie przedłużać jej i przechodzić na czas nie określony.

Opłata wzrośnie nam o parę zł, a w przypadku gdy operator zacznie coś mieszać to pokażemy mu środkowy palec.

Dziwię się ogromnie ludziom którzy mają camele i kończyły im się umowy, że je przedłużali odbierając na własnym sprzęcie i teraz fikają.

Wiedzieli dobrze że operator coś kombinuje i mogą zostać z ręką w nocniku, jeszcze raz to napiszę, mając camele i chcąc odbierać na własnym sprzęcie i spać spokojnie, najlepiej przejść na czas nie określony.

Wtedy to wy jesteście Sprite a oni pragnienie hahaha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myk6414 on nie rozumie co się dzieję bo ma swoją teorię że gaśnie tylko tym na własnym sprzęcie co mają niskie abonamenty w NC+ a niby ci co płacą drożej na razie albo mają spokój albo ich nie ruszą i dalej migrują z kartami Cameleon na aneksy. To idzie losowo pulami kart w systemie. Wszyscy to dostaną bez wyjątku ale nie wiedzą kiedy dokładnie. Cały proces ma się zakończyć do końca przyszłego roku 2019 by NC+ mogła wygasić Seca z satki i zostawić tylko Nagrę i Conax. Cameleony zostaną ale będą działać tylko w czystej Nagrze a tunelowanie Seca nie będzie już w wykorzystaniu.

Edytowane przez pablo21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to spliter jest już mi nie potrzebny. Mało kto u mnie ogląda telewizję - króluje Netflix i HBO go. Dekodera nie chce. Po to kupiłem telewizor ze slotem ci+ i tunerem sat żeby właśnie pozbyć się dekodera.

Wg nc+, należy mi się tylko dekoder ( i to nawet nie ten z uhd). Gdybym chciał moduł, lub dekoder uhd - ryczałt 15 zł dochodzi plus aktywacja nowej karty (bodajże 99zl)

 

To już jest skur****nstwo ze strony nc+. Właśnie dlatego nie chce mieć z nimi już nic wspólnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w takim wypadku jest powód do rozwiązania umowy bo zmiana warunków umowy jest czyli np. cena ale ja nie taką sytuację przytaczam...

AAA. Ok - źle Cię zrozumiałem - co do reszty pełna zgoda :D. Jak dadzą dekoder za darmo w takim wypadku, to klient może jedynie podziękować i się pożegnać :P, zakładając, że już deka w domu nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerwanie umowy ze względu na dostanie FEDC jest "problematyczne" z powodu różnej interpretacji Regulaminu . Ale jak ktoś ma tylko samą kartę Cameleon seca/nagra . To przy negocjacji przedłużenia umowy ,może się zapytać o (wynegocjować) warunki umowy w razie dostania FEDC i maksymalnego obniżenia abonamentu (zgodnie z regulaminami nC+ i promocji jakie się ma)  do końca trwania umowy . Tak żeby przy abonamencie za sto i parę złotych ,po dostaniu FEDC można było przejść na "abo" za "parę dych" . A wówczas można się zastanowić i negocjować zakończenie umowy bez ponoszenia nadmiernych kosztów .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z innego forum ktoś napisał np. tak:"Dziś dostałem informację od konsultanta ,że od grudnia 2019 r. będzie można odbierac nc+ tylko na tunerach wynajętych od nc+. Pozostałe tunery kupione samodzielnie nie będą puszczać uprawnień (teraz tak mam na tunerze Opticum ) Może ktoś to potwierdzić?" Po kolei dzwonią już do abonentów z taką informacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo mając moduł CAM i kartę od operatora możesz:

 

1. Nagrywać na dowolnym urządzeniu własny dekoder - telewizor. Nagrania są jak na razie niekodowane.

2. Brak ofert gdzie są dwa moduły CAM - oferta z multiroom.

3. Pożyczyć moduł sąsiadowi - sąsiadce - kochance - rodzinie do wyboru na drugim końcu świata albo piętro niżej.

4, Dając użytkownikom dekoder dedykowany można przy okazji wcisnąć parę zbędnych czasami usług typu VOD itp.

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...