Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ i przyszłość kart nieparowanych w Polsce


kepak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Teoretycznie masz rację ale z drugiej strony skoro operator umożliwił odbiór na własnym sprzęcie to powinien się liczyć z tym, że znajdą się tacy którzy będą szukać pomocy na infolinii. Każdy z nich przecież płaci abonament i ma takie same prawa jak posiadacz sprzętu operatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem ale przy założeniu że w tym przypadku problemy dotyczą tylko karty, bo za to odpowiada operator. Operator nie ma obowiązku udzielać supportu na wszystkie sprzęty jakie istnieją na rynku i przykładowo  wiedzieć w jaki sposób aktualizuje się listę kanałów, o innych rzeczach nie wspominając. Użytkownik decydując się tylko na kartę bez sprzętu operatora świadomie bierze na siebie odpowiedzialność za konfigurację sprzętu który posiada. Problem jest taki że część z nich te problemy przerzuca na operatora.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ odpowiedź na infolinii w tych sytuacjach powinna być jedna.

Proszę poszukać odpowiedzi na stronie producenta sprzętu.

Jeżeli nie ma tej właściwej proszę pisać lub dzwonić do producenta.

Tyle w temacie. Ewentualnie, proponujemy wymianę sprzętu na sprzęt operatora.

Edytowane przez equest
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak jest tylko w praktyce to wygląda tak, że im głupszy tym bardziej bezczelny i cwany i takiemu to nie wytłumaczysz, bo on wie najlepiej że to wszystko z winy operatora. Kolega ma u nich abonament (samą kartę bez sprzętu) i nigdy nie zadzwonił z pretensjami że nie działa. Jedyny kontakt z nimi to przy przedłużeniu umowy ale takich abonentów jest garstka.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też oglądam na własnym sprzęcie, głównie dlatego, że chcę mieć ułożoną własną listę kanałów. Mój kontakt z konsultantem NC+ średnio co dwa lata przy przedłużaniu umowy. Teraz mam przedłużoną umowę do końca listopada 2020 roku. Jak mi zablokują odbiór to wezmę ich sprzęt i do końca umowy dotrwam, nie będzie tragedii, tyle tylko, że to będzie ostatnia umowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Justify11

Tymczasowo zażegna problem.

Każdy dekoder na linux - E2 ma już zrobionego Oscama pod karty Cameleon z SECA - FEDC

Do czasu całkowitego wyłączenia kodowania Seca na kartach Cameleon.

Zostanie wtedy na Cameleonach tylko Nagra.

Edytowane przez tweed77
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@p_gruszka

Era tego że włożysz kartę do byle czego i będzie działać się kończy. I do tego fergusony również się zaliczają, bo producent ma to gdzieś aby dokonać poprawek w sofcie. Sprytni sobie poradzą jeśli potrafią korzystać z google i czytać ze zrozumieniem. :)

Kilkanaście lat temu zrozumiałem że nie warto inwestować w takie sprzęty które korzystają tylko i wyłącznie z zamkniętego oprogramowania. Oprócz tego dla mnie sprzęt musi mieć terminal i możliwość uruchomienia własnych binarek, skryptów itp.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli karta nie dostała FEDC to działa w każdym tunerze z uniwersalnym czytnikiem kart. Moja karta cameleon jest z umowa tylko na kartę wiec jest ostatnia w kolejce do wyłączenia, a słyszałem ze karta może złapać FEDC, jeżeli np włożymy ja do dekodera Wifibox to już wystarczy - karta wtedy nie odpali już w każdym dekoderze, a jeżeli blokują karte inna droga to znaczy, ze ktoś nie ma na umowie samej karty tylko z ich dekoderem . Moja karta kupiona jest u pośrednika i osobiście widziałem jej status w systemie nc+ jest z umowa tylko na sama kartę wiec tacy abonenci póki co jeszcze przez ponad rok lub dłużej mogą oglądać na każdym sprzęcie. Dopóki nie zostanie czysta nagra na sat. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, satmaniak2000 napisał:

Moja karta kupiona jest u pośrednika i osobiście widziałem jej status w systemie nc+ jest z umowa tylko na sama kartę wiec tacy abonenci póki co jeszcze przez ponad rok lub dłużej mogą oglądać na każdym sprzęcie.

 

Jeśli przyjąć że FEDC ma służyć walce z piractwem to osoby bez dekoderów nc+ są  na pierwszym miejscu jako podejrzane o piractwo sygnału. Osoba z samą kartą może wpuścić do sieci stream którego nie będzie można zidentyfikować. Dekodery nc+ podczas niektórych meczów wyświetlają numer karty. Więc teoretycznie takie pirackie streamy można namierzyć. Jeśli ktoś ma dekoder nc+ to mogą przypuszczać że dany abonent ogląda telewizję na ich dekoderze. Jeśli ktoś ma samą kartę to są pewni że nie ogląda telewizji na ich dekoderze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...