Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ i przyszłość kart nieparowanych w Polsce


kepak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ale wtedy nie było na stronie nc+ oficjalnego komunikatu dot. kart systemu dostępu. Teraz wisi od kilku miesięcy z datą końcową zakończenia ich działań. Dla zabawy operator nie zamieścił takiego komunikatu. Jeśli chodzi Ci o wcześniejsze wieszczenie końca Cameli to masz rację. Były to tylko spekulacje na podstawie plotek i domysłów. Do tej pory nc+ nie bardzo wiedziało jak ugryźć problem niesparowanych kart Cameleon i je ograniczyć czy też w końcu wycofać z obiegu u abonentów. Teraz poprzez ten komunikat na ich stronie oficjalnie przyznali się że będą coś robić w tej sprawie. Co do Caymanów kart to przypominam Ci że jest to temat dot. Cameli a nie nowych kart Cayman. O tym co będzie z Caymanami to nie tutaj dyskusja dla nas. To też znowu z Twojej strony gdybanie co może być a co może będzie. ☺

Edytowane przez pablo21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ale cayman podałem tylko jako przykład nie mając zamiaru o tej karcie pisać, bo od tego jest inny wątek. Co do przyszłości kart seca i tego co się wydarzy nie ma sensu teraz ustalać co będzie, bo tego nikt nie wie. Dziwne jest tylko to że bez problemu można przedłużyć umowę mając karty seca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega chciał przedłużyć ostatnio z Camelem umową z NC+ to żaden konsul nie chciał dać zapewnienia że będzie działać na własnym sprzęcie. Ma tak jak ja samą kartę bez dekodera firmowego NC+. Przeszedł na umowę na czas nieokreślony i tak sobie na niej jest od dwóch miesięcy i płaci 4 zł drożej niż przedtem na kontrakcie zobowiązującym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam swój sprzęt i umowę przedłużyłem. Zdaję sobie sprawę z tego, że w trakcie umowy mogą mi wymienić karty, ale wtedy będą mi musieli wydać swoje dekodery, nie muszę się na to zgodzić i rozwiążę mowę przed terminem. Więc po co miałbym przechodzić na czas nieokreślony i płacić więcej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli macie przy umowie ten nowy zmieniony regulamin to nie możecie bezkarnie w takiej sytuacji rozwiązać umowy. Zgodziliście się na nowy regulamin.

Kto ma jeszcze stary regulamin to jest szansa rozwiązania umowy choć będą nęcili promocjami i prezencikami w postaci np. darmowego HBO itd byle by zostać z nimi dalej.

Tak ogólnie to NC+ może też podchodzić indywidualnie do abonenta i jego problemu przez co jednemu może pozwolić odejść bez karnie przyznając rację że czuje się oszukany bo tyle lat mu działało na jego sprzęcie a teraz nie działa a drugiemu nie i kazać płacić kary umowne. :sad:

Edytowane przez pablo21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim regulaminie widnieje zapis:

17. Jeżeli w okresie, na który została zawarta Umowa, Dostawca usług dokona zmiany Umowy, Regulaminu,
Cennika, Szczegółowych Warunków, Warunków Promocji obowiązujących Abonenta, Abonent ma prawo
rozwiązać Umowę składając Dostawcy usług pisemne oświadczenie o rozwiązaniu Umowy z powodu
braku akceptacji dokonanych zmian w terminie wskazanym w informacji o zmianie Umowy, Regulaminu,
Cennika, Szczegółowych Warunków, Warunków Promocji obowiązujących Abonenta, doręczonej
Abonentowi, skutkujące na koniec miesiąca, w którym Abonent złożył oświadczenie. Termin do złożenia
pisemnego oświadczenia o rozwiązaniu Umowy, o którym mowa w zdaniu poprzedzającym, nie
może być krótszy niż do dnia wejścia w życie proponowanych zmian. Brak pisemnego oświadczenia
Abonenta we wskazanym terminie oznacza akceptację zmian i kontynuowanie Umowy na zmienionych
warunkach. Informacja o zmianie Umowy, Regulaminu, Cennika, Szczegółowych Warunków, Warunków
Promocji obowiązujących Abonenta, zostanie doręczona Abonentowi z wyprzedzeniem co najmniej
jednego miesiąca przed terminem wprowadzenia zmian w życie.

Dla mnie ten zapis jest jednoznaczny.

Edytowane przez Inspektor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście jak przy wymianie kart dadzą mi dwa dekodery na wynajem za zero złotych i MR za zero złotych, to nie będzie dla mnie żadnych zmian i warunki spokojnie mogę przyjąć, jeżeli doliczą mi chociaż 1 złotówkę to będzie już zmiana ceny i na to nie muszę się zgodzić. Osobnym tematem jest przymusowe wyłączenie sprzętu, który zakupiłem u operatora na własność, ale to już ewentualnie do rozstrzygnięcia nawet na drodze sądowej. Swojego czasu jak wystąpiły problemy z odbiorem niektórych kanałów na module CAM to NC+ wymieniło mi (wymieniali wielu abonentom) moduł (mój własny) na inny, mimo, że moduł był już po okresie gwarancyjnym, więc do jakiegoś obowiązku się poczuwają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak potwierdzenie tego co pisałem przedwczoraj.

Atak wszystkowiedzących o planach nc+.

O maju 2016 tez chyba był komunikat nc+ :wink: o ile sobie przypominam.

Ludzie skąd w w was tyle pewności co dat końca cameli?  Nawiedzeni jesteście czy ki licho?

 

Osobiście bym się nie zdziwił jakby splot zdarzeń [ działania tzw. fachowców ] sprawił, że np. za 2 lata cayman będzie miał problemy, a camel sobie będzie śmigał jak dotychczas ku wściekłości Wandalowiczo podobnych nawiedzonych inaczej :/.

 

Dodajmy do tego, ze sama NC+ ma gdzieś te śladowe ilości korzystających ze splitterów i utrudnianie im życia bo to się im po prostu finansowo nie opłaca.

Podobnie Netflix który ma wywalone na śladowe ilości [ w ogólnej liczbie abo ]  dziwnych kont kupowanych po 5 zł na miech lub 15-30 zł na 3 miechy.

A bez trudu by zakończyli ten proceder jakby chcieli. :roll:

 

Powtarzam po raz enty, za chwilę zabezpieczenia  caymana mogą się okazać do niczego i to jest takie same gdybanie moje jak wasze dotyczące końca cameli.

Na dodatek nawet gdyby camel skończył żywot to żadna strata dla posiadaczy linuksowych odbiorników bo alie coś tam i gitara. 5 dolców rok full.

Rozwiązań jest parę i nikt z nas płakał z tego powodu nie będzie.

Edytowane przez tracer10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Inspektor

wg mnie z regulaminem nie masz racji, przy akceptacji nowej Umowy (przedłużeniu) obowiązuje nowy regulamin który jasno mówi, że do prawidłowego odbioru nc+ potrzebny jest ich sprzęt. Ktoś już to wyżej pisał. To, że ty go nie używasz to nie ich sprawa.

Powołałem się, że 2 miesiące temu przedłużyłem Umowę itd itp....

 

Miałem tak samo walczyłem o swoje Fergusony i spliter ale dostałem sławny reset i się poddałem.

 

Tym wszystkim którzy twierdzą że odejdą jak karty się sparują.

NC+ po was nie zapłacze. 30% abonamentu to grupa VIP która od dawna jest na ich sprzęcie i płaci powyżej 100zł.

Pozostałe 70% dostaje plik i w 99% przechodzi na "firmowy" sprzęt. Patrząc po ilości wpisów proceder trwa w najlepsze.

I weźcie pod uwagę że tu piszą kumacze a ilu jest takich co dostało plik i się nie zna..... i poszło wymienić ?

I jeszcze przed mundialem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

C+ nie sprzedawał, ale wspierał sprzedaż:

W środę (18 lipca 2012 roku) rusza nowa promocja Cyfry+ oraz TechniSat. W ramach oferty klienci, którzy w wolnej sprzedaży zakupią nowy dekoder satelitarny DiGYBOXX HD C+, dostosowany do obioru m.in. oferty Cyfry+, otrzymają voucher uprawniający do skorzystania ze specjalnej promocji Cyfry+.

DIGYBOXX HD C+ marki TechniSat to pierwszy dekoder tego producenta w pełni zaakceptowany przez CYFRA+. Dekodery już od sierpnia 2012 można kupić w sklepach największych sieci CE, sklepach RTV, hipermarketach, jak również w punktach sprzedaży CYFRA+, na terenie całego kraju.

Edytowane przez Inspektor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...