Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ i przyszłość kart nieparowanych w Polsce


kepak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśliby chcieli wyłączyć nieparowane karty cameleon, to dawno by ją to zrobili. Ludzie mają podpisane umowy na same karty bez sprzętu i co najwyżej skończy się to rozwiązaniem umowy, a nie tym że klient będzie musiał korzystać z ich sprzętu do końca umowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tail#

Już są zmuszani stopniowo do korzystania z ich sprzętu.

FEDC jest niczym innym jak instrukcją dzięki, której karta zmienia system odbioru uprawnień (dekodowania) przez wyłączenie tunelowania Seca. Tak jak ktoś powiedział, jak wyłączą providera 068/100, wszyscy którzy zostali będą zmuszeni wymienić karty/sprzęt. Teraz są zmuszani stopniowo, bo nc+ może logistycznie nie jest w stanie całej tej zmiany ogarnąć. Ja zamierzam przeskoczyć na czas nieokreślony, a jak coś odwiną, powiem im "do widzenia".

Edytowane przez kapciu75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśliby chcieli wyłączyć nieparowanekarty cameleon, to dawno by ją to zrobili. Ludzie mają podpisane umowy na same karty bez sprzętu i co najwyżej skończy się to rozwiązaniem umowy, a nie tym że klient będzie musiał korzystać z ich sprzętu do końca umowy.

Pokaż mi punkt w umowie, który pozwoli na zerwanie umowy w momencie jak zablokują możliwość korzystania z samej karty na własnym sprzęcie. Chętnie przedłużę wtedy umowę i jak mi zablokują karty, zerwę umowę.

Poczytaj kilka wątków w górę - kilku osobom zablokowali kameleona kilka dni/tygodni po przedłużeniu umowy. Ja jadę na czas nieokreślony i póki co nic się złego nie dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komu zablokowali i w jaki sposób - konkrety - pokaż mi takiego u którego karta kameleon nie działa na żadnym sprzęcie tylko na tym od operatora. Zacznij trochę się interesować i myśleć zamiast panikować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komu zablokowali i w jaki sposób - konkrety - pokaż mi takiego u którego karta kameleon nie działa na żadnym sprzęcie tylko na tym od operatora. Zacznij trochę się interesować i myśleć zamiast panikować.

Karta która dostała FEDC działa tylko w sprzęcie operatora lub na tunerze z E2 z odpowiednim oscamem. Są jeszcze blokery do splitterów ale splittery to już raczej przeszłość. I tak, są ludzie którzy dostali FEDC i karta nie działa w splitterach i tunerach bez linuxa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tail#

Nie bardzo wiem co chcesz udowodnić, bo przecież powszechnie wiadomo że po kolei blokują te karty. Sam jestem przykładem. Owszem karta działa na oscamie ale też nie wiadomo jak długo.

Na razie blokują tylko karty z dekoderami ale to raczej kwestia czasu kiedy wezmą się za same karty.

A jeśli umowy nie masz bezterminowo to łatwo nie rozwiążesz.

Edytowane przez korek2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tego jak długo to nie wie nikt, można przypuszczać że do grudnia 2019 powinny śmigać. Zresztą parowanie kart to skrajna głupota.

Jak ktoś ma na czas określony to nie rozwiąże, bo w umowie chyba nie ma zapisu że gwarantują odbiór na sprzęcie własnym.

Edytowane przez korni007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że takiego zapisu w umowie nie ma. W regulaminie też nie. Dlatego też ja właśnie z tego powodu uciekłem z dawnej CYFRY+ tuż po tym, jak nastąpiła jej fuzja z dawną n'ką. Po prostu nie chciałem być w takiej sytuacji, jaka ostatnio jest tutaj opisywana odnośnie kart Cameleon i FEDC. A dekodera dedykowanego to ja nie wezmę nigdy, od żadnego operatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marekpolek

A co się tak przejmujecie, bierze się wtedy kupuje konwerter FEDC (50 zł z przesyłką), wkłada kartę do konwertera, konwerter do czytnika i karta działa z 0068

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ci wyłacza z satki na wszystkich swoich kanałach Seca to bedziesz tą całą inwestycję miał do niczego niestety. Do tego zmierza cała ta zabawa. Ludzi zmusić przez FEDC do przełożenia karty do ich dekoderów jak mają w szafie rzucone a jak nie to do pobrania w najem od NC+ dekodera i do niego włożenie karty. Takim zabiegiem jak bedą wiedzieli że większość abonentów ma kartki Cameleon już w ich dekoderach i kartki przelączyly się na czystą Nagrę jednym ruchem Seca wyłacza z systemów szyfrowaniu na sat i po sprawie. Nie będzie co deszyfrować z poziomu Seca. :sad: Docelowo ma być wszystko parowane ze sprzetem tak jak u konkurencji czyli kartki Cayman i Conax, które nadal wydają.

Edytowane przez pablo21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znając życie to te Cayman-y są już dawno złamane tylko ,że te złamanie używa garstka i jest no public. Nie ma systemu nie do złamania. CP wie bardzo dobrze o tym ,że ich kartki działają w samym czytniku po odpowiednim zabiegu i nic z tym nie robi bo nie musi, a dlaczego?. Odpowiedz prosta używa tego sposobu garstka (może 5% ) ,a to jest wkalkulowane w ryzyko zawodowe. Parowanie w NC+ też będzie złamane (albo już jest) i jeśli tego złamania będzie używać max 5% oglądaczy to NC+ też z tym nic nie zrobi. A uwieście mi przeciętny Kowalski jest leniwy i tak weżnie sprzęt od operatora bo jest wygodniejszy( gotowa lista kanałów itp.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie dajcie sobie siana, a przynajmniej niektórzy z was.

Temat powstał w marcu 2013 i już wtedy byli tacy co bredzili o końcu cameli, parowaniu itp. bla bla bla.

W 2015 kupiłem clone+ i rzecz jasna na forum byli nawiedzeni [ być może ci sami ] z taką samą gadką, że Maj 2016 to OSTATECZNY koniec cameli bo tak:

- usłyszeli w radio

- tak powiedział im wujek pracujący w nc+

- lub znajomy mający znajomego w tejże nc+

- tak rzekł konsultant na infolinii [ oni wszak są nieomylni i zapewne mają najnowsze newsy z samych szczytów decyzyjnych platformy ]

- widzieli oficjalny komunikat nc+

- lub tak bredzą bo ciężko im przyjąć do wiadomości, że oni bulą za multiroomy [ lub nie ] a ktoś inny ma w 4 pokojach ze splittera. Ot taka zwykła ludzka [ polska? ] zawiść.

 

Więc na litość błagam :/ dajcie sobie na wstrzymanie.

Co jakiś czas ktoś nakręci ten temat i w trzy dni przybywa 15 stron bo to tamto owamto.

Clone się spłacił dawno, tunki zakupione do pokojów też, co ma grać to gra i żadne zaklęcia zawistników nic tu nie zmienią.

Od magicznej daty Maj 2016 minęły ponad dwa lata i żadne wujko-znajomo wieści oczywiście nie działają.

 

Pozdrawiam wszystkich wszystkowiedzących. :popcorn:

Edytowane przez tracer10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi po pierwsze karta nie zgasła i nadal jest ok.

Po drugie po co NC+ od kilku miesięcy obwieszcza wszem i wobec na swojej stronie internetowej datę koniec 2019 roku jako okres do którego ma zamiar wprowadzić działania ujednolicenia systemu kodowania i zmianę polityki zabezpieczeń treści?

https://ncplus.pl/zabezpieczenie-tresci

 

Nie podali to do publicznej wiadomości od tak sobie dla hecy. Ale przekonamy się z końcem przyszłego roku co i jak.

 

P.S.;tracer10  obyś miał rację :-(

Edytowane przez pablo21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem tam również informacja o tym że każdy abonent zostanie o tym indywidualnie poinformowany w celu uzgodnienia rozwiązania powodującego odbiór bez zakłóceń. Póki co kolega przedłużał umowę w zeszłym miesiącu na dwa lata i nie było ani słowa w tym temacie a posiada 2 karty cameleon. Przez uzgodnienie rozumiem że abonent może nie wyrazić zgody na korzystanie ze sprzętu operatora, bo to zmiana warunków umowy, a tym samym może rozwiązać umowę bez konsekwencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że znajomy przedłużył umowę z samymi kartami Cameleon na kolejne 2 lata to nic nie znaczy. Nie wiem czy czytasz tutaj wpisy osób na forum co tez tak zrobiły i zaraz po około miesiącu czasu dostali niespodziankę od NC+ na kartę. Stanęli przed wyborem: albo zakup dekodera (jeśli takiego nie mają obecnie własnego?) z linuxem i odpowiedni Oscam do niego pod kartę z FEDC albo przeprosić z dekoderem od operatora i wybrać się po niego do pobliskiego APS NC+ :sad:

Na innym forum ba nawet dwóch coraz wiecej ludzi zgłasza przypadek z FEDC na karcie. Wiekszość to osoby które dopiero co aneksowały umowy z NC+.

Co do odbioru na własnym sprzecie to zależy jaki masz regulamin w swojej umowie z NC+? Stary zapis miał w brzmieniu pozwalający odbiór na własnym sprzecie abonenta a nowy już inaczej brzmi i NC+ dało sobie furtkę do w razie potrzeby wymiany karty w trakcie umowy i dosłaniu dekodera za nawet 0 zł. :sad:

Czas pokaże? :sad:

Edytowane przez pablo21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie życie - pod naciskiem koncernów medialnych tzw. właścicieli treści wszystko idzie ku parowaniu kart z dekoderami.

Jeśli dana platforma oferuje zestaw moduł CI/CI+ wraz z przypisaną kartą to jeszcze jakieś rozwiązanie jest.

 

Tylko jak ktoś chce mieć dostęp do kilku platform sat to się już robi problem bo:

 

1. Odbiór na dedykowanych dekoderach - tylko ile ich można mieć w domu postawionych przy telewizorze.

2. Dekoder z wejściami na moduł CI/CI+ to też problem bo z dekoderów 4K to jest w sumie nie wiele modeli a tym bardziej z więcej niż 2 wejściami na moduł CI/CI+

3. Dekoderów z wejściem na moduł CI/CI+ HD też za dużego wyboru nie ma żeby moduły CI+ prawidłowo działały.

4. Chcąc oglądać trzeba zmieniać moduł CI/CI+ w urządzeniu a to też może prowadzić do jego uszkodzenia.

 

Wiem parę procent osób używa do oglądania dekodera nie dedykowanego - może trochę więcej korzysta z telewizora z tunerem sat i wejściem na moduł CI/CI+ i platformy sat - właściciele treści mają to gdzieś :mrgreen:

Kasa musi im się zgadzać.

 

Już nie chodzi o dzielenie kart tylko o komfort użytkowania kilku platform sat w jednym urządzeniu.

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A później się operatorzy dziwią że sharing rośnie w siłę... Nie parowac i problem by się rozwiazal. I trochę zejść z cen (mowa. O nc+) a teraz to będzie jeszcze gorzej, tym bardziej że za rogiem czai się coraz popularniejsze nielegalne iptv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle że doskonale wiesz że z ceny nie zejdą bo to co istotne dużo kosztuje i tańsze nie będzie.

 

Zarobki w Polsce są coraz lepsze a ceny nc+ jakoś specjalnie nie rosną.

 

Jakość UHD kosztuje...zdecydowanie więcej niż HD i jeśli operator ma szansę oszczędzić limitując technologicznie możliwości odbioru do swoich urządzeń jak np Sky to byłoby niezbyt rozsądne nie oszczędzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pablo21

Boicie się tego FEDC jak nie wiadomo czego. Kolega co prawda nie dostał jeszcze FEDC ale od początku jak ma kartę to tylko vu+ więc żaden to problem. Nie mogę zrozumieć dlaczego niektórzy z was tak płaczą skoro jest możliwość oglądania przez oscam. Owszem płakać można ale producentowi że nie wydał żadnej poprawki dla fergusona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@korek2, @pablo21

Nie ale ciężko Ciebie zrozumieć to wasze "gdybanie" co będzie. Przypominam że byli tacy co twierdzili że karty powinny zgasnąć 2 lata temu, a jakoś do dzisiaj działają. Może się okazać że caymany będą działać nim wyłącza seca - kto to wie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...