Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ i przyszłość kart nieparowanych w Polsce


kepak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, bardzo dawno mnie tu nie było bo wszystko działało do dziś. Mianowicie jechałem na splitterze divisio na dwóch philipsach 6201 i dwóch AB Cryptobox , wszystko działało bez większych problemów nawet na wszystkich tunerach jednocześnie. Oczywiście sagemcom w szafie. No i cóż, dzisiaj wszystko się skończyło, pełna blokada a umowę przedłużyłem niecały miesiąc temu. Przypuszczam, że to też ten FEDC chociaż nie do końca wiem co to jest. I skłaniam się ku rozwiązaniu jak kolega @jackowski, tzn pójdę do nich, wezmę jakiegoś wifiboxa i do tego dwa dodatkowe tunery jako multiroom, czwarty telewizor na DVBT :wink: . Troszkę koszty się podniosą ale trudno. Na tym divisio a wcześniej na picu jechałem kupę lat, już nawet nie pamiętam ile i to wszystko zwróciło się z nawiązką. Nie chce mi się bawić już z żadnymi enigmami i inwestować dodatkowe pieniądze, po prostu będę jechał na ich sprzęcie (mam nadzieję że uda mi się uzyskać jakiś przyzwoity aneks do umowy i doczekać do końca umowy a potem po prostu wezmę tańszy abonament i tyle. Tak naprawdę i tak nie wykorzystywałem tego abonamentu. Najwyżej w 30%. Po prostu płaci się za komfort że te kanały mogę oglądnąć w każdej chwili a ogląda się tylko kilkanaście. Skończyła się pewna długa i fajna epoka ale cóż, wszystkich "kreatywnych" to w końcu dosięgnie.

Edytowane przez Barti
Usunięto ostatnie zdanie w poście, niezwiązane z tematem wątku. O usłudze Multiroom w nc+ jest inny, odpowiedni wątek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiłem, że przyspieszają blokowanie kart Cameleon i blokują niezależnie, czy ktoś miał w szafie nieużywany dekoder nc+, czy ma samą kartę bez dekodera. Sprawdza się to, co pisałem wcześniej, że robią to swoim ustalonym jakimś schematem, aby to na spokojnie ogarnąć. Do kolegi wyżej: sama dzierżawa aż tak kosztów nie podniesie, jedynie co, to większy wydatek za aktywacje dekoderów. Ja na razie jadę w sieci po Wi-Fi, ale zmienię za jakiś czas na skrętkę. Muszę sobie kable pociągnąć. Jak nie masz telewizora 4K to nie bierz dekodera 4K. Dzierżawa droższa. Bierz dekoder główny wifiPremiumbox+ i do tego dodatkowe Wifibox. Dostałeś do karty FEDC, to co ja i wielu innych. Wszyscy dostaną. Kończy się bezpowrotnie to, co było dobre.

Edytowane przez jackowski
Post napisany niechlujnie, chaotycznie, bez żadnych znaków interpunkcyjnych i w większości przestankowych. Mając "polską" klawiaturę stosujemy poprawnie polskie znaki diakrytyczne, tzw. "ogonki". Wyjątkowo poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogrom ludzi nie będzie chciało sie bawić w zakup dekodera z enigma lub innego urządzenia i zainstalować oscam , wezmą multiroom i o to własnie im chodzi dlatego to robią, ja mówie tak jak będą ciekawe oferty to dlaczego nie pisałem o tym pare komentarzy wcześniej, zrobią tak ze puszczą po kolei wszystkim FEDC gdzie większość abonentów wymieni dekodery i wezmą multiroom i jak ten proces zakończą  zrobią pozostałym obowiązkową wymianę kart przy przedłużaniu umowy bo pewnie zostanie ich niewielu, kto będzie chciał zostać to zostanie a kto nie to nie ale to moje przemyślenia widząc co robią , trochę jeszcze to potrwa ale dopną swego, jedno jest pewne że przyspieszają swoje działania.

Edytowane przez jackowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie sobie myślałem, co zrobią z kartami, jak jeszcze miałem Camelleona. Jak zmuszą wszystkich do wymiany na Caymana. I z tego co czytam, to wzieli się na pomysł i po mału realizują swój plan, po przez blokadę kart. Ja już tą bolączkę mam za sobą. Miałem owszem Cameleona i własny dekoder 4K, ale jak się okazało, że na moim sprzęcie nie będzie można oglądać meczów w 4K, to poprostu zdecydowałem się na wymianę karty i dekodera. A miałem od nich Pace-a. Nie było z wymianą nic trudnego, choć musiałem się pogodzić z tym że, ostatnio odbierałem na własnym sprzęcie sygnał z czterech satelitów, a teraz mam tylko HodBirda i Astrę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że ten kto ma tuner na Enigmie to już nie wróci w życiu do ich szrotu. Nie wiem wogole jak można brać coś od operatora.....

Ale ludzie prędzej wezmą MR, na który jeszcze wynegocjuja rabat niż kupią coś swojego żeby jeszcze pouzywac Cameleona.

Edytowane przez korni007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. Ale przy cameleonie i E2 co najwyżej podziała do końca 2019, później moduł CI+.

Czyli co karty Cameleon mają działać do końca 2019 roku tylko bo o tej informacji nie wiedziałem , chociaż widząc co teraz robią blokując je i zmuszając praktycznie do wymiany jak ktoś chce MR to pewnie tak ?

Edytowane przez jackowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Abstra[beep]ąc** do kiedy to będzie działało - ponawiam pytanie z postu #2281. Czyli: jak podłączyć do serwera na linuksie telewizor z DVB-S w przypadku Cameleona "zainfekowanego" FEDC? W ogóle jak podłączyć taki telewizor, jaki sprzęt należy zastosować? Do tej pory sprawa była prosta - w telewizor wetknięty odpowiedni moduł CAM (u mnie Aston 2.26), a w nim bezpośrednio Cameleon lub "wirtualna" karta od splittera (a sam Camel w splitterze). Czy są jakieś "wirtualne" karty pozwalające połączyć się z Oscamem i wykorzystać mój obecny moduł? 

 

EDIT

** - to od słowa abstrahować, mój ty automatyczny moderatorze. Tamto pisze się przez "ch" ;)

Edytowane przez Stanley99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to Nc+ ożywiło nam temat kart nieparowanych w Polsce tylko czy warto jeszcze wchodzić w oscam  jak podobno co nam kolega wyżej napisał do końca 2019 roku karty nieparowane mają byc wyłączone co jest bardzo realne , ci co jada na oscam to jeszcze mogą ciągnąć do końca ale ci co nie maja jednak muszą sie liczyć z kolejnymi wydatkami a i tak z końcem roku 2019 wyłączą to nie wiem czy to opłacalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Nie samym Cameleonem człowiek żyję.

2. Poza tym ci co mają dekoder na linux E2 to nie mają tylko NC+ bo:

a. można korzystać z modułów wraz z kartą.

b. wiele innych platform sat jest dostępnych na orbicie.

 

Jak ktoś ogląda tylko NC+ to dedykowany zestaw wraz z ich multiroom mu wystarczy.

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś ma telewizor Samsung serii E,Es,F,H i K z głowicą sat to może mu zrobić root'a i wgrać oscam. I wtedy wywalamy moduł i ogladamy bez.

Jak ma. Ale akurat nie ma.

 

Jak ktoś ogląda tylko NC+ to dedykowany zestaw wraz z ich multiroom mu wystarczy.

Nie całkiem się zgodzę. Oglądam tylko nc+. Jeden z moich telewizorów ma wbudowany tuner DVB-S (+moduł CAM) i ta opcja bardzo mi pasuje. Brak dodatkowego "pudła", jeden pilot, wszystko ładnie śmiga, włącznie z nagrywaniem na HDD i timeshiftem. Chciałbym aby tak zostało. 

Jeśli wezmę nowy moduł oferowany przez nc+ nie dostanę multiroomu, a chcę oglądać niezależnie także na drugim tv.

Słyszałem o blokerze FEDC do modułów, ale ja to wykonać nie mam pojęcia.

I to zdaje się jest słuszny kierunek poszukiwań. Lecz ten temat coś czuję wykracza poza ten temat, a także to forum ;)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze jednym słowem baza abonencka topnieje, czyli NC+ ratuje się kasą z multiroom. Rok temu w maju już coś kombinowali.Odbierałem NC+ na własnym Fergusonie, i kilka miesięcy wcześniej, dekoder przestał przepuszczać uprawnienia. Rankiem były ciemności na ekranie. Natomiast w maju zrobili coś, że dekoder wyszukiwał kanały ale te z cyfry były wymieszane z niekodowanymi po całej liście, a części kanałów brakowało. To już był zły omen. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większej głupoty nie czytałem, przecież nie od dzisiaj wiadomo, ze cameleony idą do likwidacji i będzie to trochę trwało. A wiadomo mniej więcej od 2013 kiedy powstało nc+ i wprowadzili (trochę później) caymany.

 

Kurcze jednym słowem baza abonencka topnieje, czyli NC+ ratuje się kasą z multiroom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ale kiedyś przynajmniej podawali stan bazy abonenckiej, a teraz top secre

 

Większej głupoty nie czytałem, przecież nie od dzisiaj wiadomo, ze cameleony idą do likwidacji i będzie to trochę trwało. A wiadomo mniej więcej od 2013 kiedy powstało nc+ i wprowadzili (trochę później) caymany.

Kiedyś przynajmniej podawali stan bazy abonenckiej ,a teraz to już tajemnica. Do tej wymiany kart to też nie widziałem, żeby od 2013 roku się palili, jak wszystkim znajomym chodziły spliterki, na parę telewizorów i nic się nie działo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że się nie palili nie znaczy że nie mieli tego w planach opracowanych w jakimś tam czasie.

A mój tekst odnosił się to tego: postawiłeś tezę, że baza abonencka topnieje i chcą zarobić na multiroomie bo blokują karty.

Miałem na myśli, że gdyby naprawdę byli zdeterminowani na u[beep]e kameli, to do dzisiaj nikt już by nie pamiętał, że takie karty istniały. Natomiast ten pośpiech plus brak danych, odnośnie abonentów wyglądają jak ruchy tonącego desperata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkurencja na rynku jest spora Polsat z Plusem (Smart Dom) , Orange też puszcza telewizje , kablówki , telewizja internetowa , także jest sporo konkurencji , blokowanie kameli robią po woli etapami by jak najmniej ludzi stracić i przekonać ich do zostania czy to z na jednym dekoderze czy też w multiroom ale już z kartami parowanymi a do końca 2019r kamele niby całkowicie mają być wyłączone wszyscy wiedzieli że w końcu to nastąpi. Najważniejsze by przedstawiali swoim klientom dobre warunki zachęcające do zostania z nimi , na moje też powinni wchodzić w usługę Smart Dom dogadując sie z jakąś siecią komórkową co jest całkiem dobrym pomysłem. 

Edytowane przez jackowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...