Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ i przyszłość kart nieparowanych w Polsce


kepak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie dodatkowe: czy obecny moduł CAM CI+ od Cyfry+ będzie bezproblemowo działał w nc+ w przyszłości?

Skoro mają parowac karty nc+ z modułami (tak jak z tunerami) to w jaki sposób miałby działać moduł innego producenta?

 

Pytanie dodatkowe: czy obecny moduł CAM CI+ od Cyfry+ będzie bezproblemowo działał w nc+ w przyszłości, gdy na przykład odłączą kodowanie Seca

A któż to może wiedzieć:-) Patrząc na regulaminy oni sami jeszcze nie znają odpowiedzi na wiele pytań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do tych co mają MR od cyfry 2 niezależne karty po przejściu do NC+ nie przechodzić na nowy MR od nich

w nowym wydaniu co się stanie jak uszkodzeniu ulegnie główny dekoder i będzie weekend nic nie da się oglądać nawet na pozostałym/ch dekoderze/ach bo to główny przesyła uprawnienia a APSy pozamykane to nic nie będziecie oglądać wiadomo że to będą wypadki sporadyczne ale z tą awaryjnością ich sprzętu szczególnie tego po renowacji nie będą takie sporadyczne - jeśli brać to ewentualnie nowe mediaboxy jako główne dekodery

a najpewniejsze rozwiązanie to 2 niezależne karty plus 2 dekodery po dawnej cyfrze lub własne oba w tym samym czasie razem nie uszkodzą się chyba tylko jak będzie burza i oba się spalą można się jednak przed tym zabezpieczyć odłączając je chociażby od zasilania i ant sat

a co będzie później to zobaczymy i będziemy wtedy myśleć ale to w przyszłości na teraz jest jak piszę powyżej wybór oczywiście należy do każdego z nas przyszłych abonamentów NC+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy muszę wymienić dekoder, jeśli chcę skorzystać z oferty nc+? Jeżeli korzystasz z dekodera firmy ADB, który posiadasz z platformy n, dekodera z funkcją HD lub HD PVR z oferty CYFRY+, nie jest konieczna wymiana sprzętu na nowy. W innym przypadku, aby wykorzystać funkcjonalność platformy nc+, taka wymiana będzie niezbędna.Bardzo wieloznaczna odpowiedź. Nie wiadomo co kryje się pod słowem "funkcjonalność" - czy chodzi o poszczególne funkcje, czy w ogóle o działanie platformy. Może chodzić o dostęp do dodatkowych serwisów, VOD itp., a może chodzić również o podstawową funkcjonalność jak dekodowanie kanałów za które płacimy.

 

Jak mam Sagemcoma i własną Arivę 210 czyli brak możliwości korzystania z netVOD+ i VOD+ to może da się lepiej dogadać na Platynę.

99 zł za Platyne + MR 2x Cameleon + History HD - taki mój cel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma takiej pewności gdyż mogą już pracować pod nagrą gdyż do history hd polsatu hd nie dodano systemu nagra/seca najłatwiej to mogą stwierdzić ci co mają pace pvr500

i splitery jeśli pace dalej chodzą na spliterach to obsługują dalej seca ale czy tylko przecież nie wyklucza to obsługi systemu nagra w przyszłości lub nawet teraz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę to na 18 m-cy jeszcze dają stare multiroomy a potem za 1,5 roku wszystkich przeniosą na nowe n-kowe wynalazki :(

Skąd ta pewność, że za półtora roku wszystkich przeniosą na te "n'kowe wynalazki"? Jakieś oficjalne źródło tej informacji?

Ja nigdy się na to nie zgodzę! Jeśli będą mnie zmuszać do rezygnacji z mojego Fergusona to ja wówczas zrezygnuję z nich! Na szczęście jest jeszcze alternatywa w postaci CP. :) Ten ostatni, w przeciwieństwie do nc+, daje też moduły CI+ w trybie legacy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę to na 18 m-cy jeszcze dają stare multiroomy a potem za 1,5 roku wszystkich przeniosą na nowe n-kowe wynalazki :(

Skąd ta pewność, że za półtora roku wszystkich przeniosą na te "n'kowe wynalazki"? Jakieś oficjalne źródło tej informacji?

Ja nigdy się na to nie zgodzę! Jeśli będą mnie zmuszać do rezygnacji z mojego Fergusona to ja wówczas zrezygnuję z nich! Na szczęście jest jeszcze alternatywa w postaci CP. :) Ten ostatni, w przeciwieństwie do nc+, daje też moduły CI+ w trybie legacy.

 

Jeśli nie lubisz sportu tylko filmy to problemu nie będzie.

Ale jest wiele osób dla których angielska czy hiszpańska to podstawa i jeśli będą zmuszać do brania tych box-ów czy jak im tak to grzecznie się na to zgodzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moduły takie jak najbardziej mogłyby być, ale dobrze by było, gdyby były one w trybie legacy. W Cyfrowym Polsacie są. Więc nc+ powinna ten fakt wziąć też pod uwagę.

Z modułów CI+ bez trybu legacy byłby niewielki użytek, gdyż obecnie jest zaledwie kilka modeli tunerów satelitarnych obsługujących bezpośrednio ten standard, nie licząc telewizorów z wbudowanym tunerem satelitarnym.

 

Pojawił się też artykuł na stronie portalu "Sat Kurier", w którym nc+ informuje, że system Nagra Media Access pozostanie w użyciu. :)

Link: :arrow:https://satkurier.pl/news/84059/nc-n ... lowek.html

To dobra wiadomość dla abonentów nc+ posiadających własny tuner. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Pojawił się też artykuł na stronie portalu "Sat Kurier", w którym nc+ informuje, że system Nagra Media Access pozostanie w użyciu. :)

 

Z artykułu nic nie wynika, ponieważ tylko system Seca (obecnie tunelowana) gwarantuje bezproblemowy dostęp abonentom na własnym sprzęcie. Więc ten artykuł jest nieprecyzyjny a co gorsza robi nieuzasadnione nadzieje, że wszystko zostanie na dłuższą metę bez zmian. Być może na najbliższe 18 miesięcy tak będzie ale poczytajcie nowe regulaminy NC+, jest olbrzymia zmiana brak gwarancji działania na własnym sprzęcie do końca obowiązywania minimalnej umowy.

 

Pomyślcie dlaczego !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artykuł wprowadza w błąd użytkowników Seca Mediaguard, a dlaczego, bo system kodowania Nagra Media Access nie wspiera już technologicznie systemu Seca.

Nadal można korzystać z systemu, ponieważ nie ma w tej chwili, tak dużo dekoderów z systemem Conax, więc będzie to zrobione stopniowo.

Platforma nc+ wybrała system kodowania Conax i ten system będzie docelowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagra, wiele lat, i tu się mylisz. Dekoderów ADB z systemem Conax jest już ponad 1 milion, do września będzie 1,5 miliona. A do końca roku obowiązkowa wymiana dekoderów z systemem Nagra Media Access.

Ja w tej chwili sam nie wiem, co dalej robić. Na samym początku marca br. przedłużyłem umowę z CYFRĄ+ na 18 miesięcy. Nie wiem teraz, czy migrować do nc+, czy czekać do jakiejś możliwej okazji "ucieczki" z CYFRY+ i przejść do Cyfrowego Polsatu. Ten ostatni daje też moduły CI+ w trybie legacy, których brak w nc+.

No, ale to tak na marginesie, bo nie o tym jest niniejszy temat. :read:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagra, wiele lat, i tu się mylisz. Dekoderów ADB z systemem Conax jest już ponad 1 milion, do września będzie 1,5 miliona. A do końca roku obowiązkowa wymiana dekoderów z systemem Nagra Media Access.

 

Potrzebują 2 mln dekoderów dla 1,5 mln abonentów C+, do września piszesz będzie wszystkiego 1,5 mln to ciągle brakuje co najmniej 1 mln, mam nadzieję że im to zabierze więcej czasu niż do końca roku 2013.

 

A zresztą skąd informacja że zakończą Nagra do końca 2013 ? Jakie przesłanki są że tak się stanie ? I do kiedy wyłączą Seca ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...