Jump to content
kepak

nc+ i przyszłość kart nieparowanych w Polsce

Recommended Posts

Posted (edited)

Nie wiem co to jest misp, a jeśli Ci chodziło o mips, to kto powiedział że akurat musi być ten? Ja korzystam np. z nanopi który nie ma mipsa. Z resztą zbudowanie pod mips, to żaden problem jeśli wiesz jak to się robi. Ważne aby mieć z czego budować czyli kod. :)

Edited by tail#

Właśnie ten kod jest "podobno" zabezpieczony, toolem który go tworzy aby uchronić przed dekompilacją. Nie mniej oscam to teraz najmniejsze zmartwienie.

Oczywiście literówka, przepraszam. Zostało dużo czasu, nie ma co gdybać jak baba na Jarmarku.

8 godzin temu, Derek25 napisał:

Używałeś go z DIVISO? Współpracuje z nim poprawnie? 

Powinien działać tylko w DIVISO trzeba zaznaczyć połączenie kaskadowe czy coś w tym stylu.

• Like 1

W dniu 14.05.2019 o 20:30, g0nz0s napisał:

Chodziło mi o wyłączenie tunelowania, pozostanie czysta SECA 1813 bez możliwości obejścia FEDC fixem tak jak do tej pory. Działa to wam tylko dlatego że jeszcze nie zamknęli poprzedniej furtki i FIX to obchodzi. 

Koniec sprzętu innego niż tunery nc+, odlecą splittery, oscamy i blokery.

Wymiany już ruszyły ale dotyczy to wybranych użytkowników do końca już tylko pare miesięcy.

Od kiedy Seca ma CAID 1813? 🙄

@g0nz0s

Tak jak czytam Twoje posty o kodowaniu 1813, 1884, oscamie . To od razu widać ,że masz o tym "przeogromną" wiedzie :) i niech tak zostanie na tym Forum . A jak Ty zaczniesz czytać inne Fora ,to może zostaniesz "specjalistą" od Conax 0B01 CWPK .

• Haha 3

47 minut temu, g0nz0s napisał:

To może inaczej, Seca zmienia się w Nagra.

Seca się nie zmienia w Nagrę. Seca zostaje wygaszone, i zaczyna Nagra działać, która jest od dawien dawna w Cameleonie. Cameleon ma 2 systemy kodowania. Nie masz pojęcia zbytnio co piszesz. Wiesz, że gdzieś dzwoni, ale nie wiesz w którym kościele. 

• Like 1

Posted (edited)
Godzinę temu, g0nz0s napisał:

To może inaczej, Seca zmienia się w Nagra.

Dla Twojej informacji: Seca ma CAID 0100 provid 0068, który wielu osobom jest zmieniany na FEDC, dlatego karta przestaje działać (bez blokera czy odp. oscam), bo na sat jest provid 0068 a karta ma FEDC, czyli jest tak jakby od innego operatora.

Na tunerach operatora karta przełącza się do Nagravision o CAID 1813 provid 0000 i dlatego działa.

Edited by Vsat
  • Upvote 1

Proszę o radę techniczną, a nie wywody typu abym korzystał z dekoderów NC+.

Chodzi mi o moduły i karty Cameleon.

W poprzedni piątek padł mi odbiór programów w telewizorze, w którym miałem włożony moduł CAM Ci jeszcze Cyfry + (niebieski) z 2011 roku.
Natomiast dzień później padł mi odbiór kanałów w innym telewizorze z modułem Aston z oprogramowaniem 2.26
W poniedziałek udałem się do centralnego punktu obsługi klienta NC+ w Warszawie z modułami i tam od razu mnie poinformowano, że ten niebieski Cyfry + już nigdy nie ożyje, gdyż systematycznie są wyłączane. A co do Astona to nie mają pojęcia.
Nawiązałem więc kontakt z firmą ..............., i zamówiłem jeden kontroler do Astona, która dzisiaj przesłała mi mikrokontroler (PIC16F628A) z wgranym firmware FEDC.
Włożyłem go dzisiaj wieczorem do pierwszego telewizora. I wszystko ożyło. Polatałem po kanałach pełen radości. Wyłączyłem telewizor i znowu włączyłem i okey. 
Wyjąłem urządzonko z modułem i kartą i poszedłem do drugiego telewizora. A tam nic. Znowu ten [beep]ny komunikat, że "usługa jest kodowana lub nie można jest odkodować".
Wyciągam z kieszeni konstrukcję i wracam do pierwszego telewizora, a tam znowu ciemność i te same komunikaty. No załamka.
Wyresetowałem telewizor do ustawień fabrycznych. Trwa to z 20 minut. Potem zaczynam wyszukiwać kanały z satelity. Znalazło 520 kanałów.  Jednak nadal nic.  
Co się stało?
Czy ktoś racjonalnie umie to wytłumaczyć?
Co dalej proponujecie? 
  • Sad 1

Posted (edited)

Może Ci to urządzonlo padło? Musiałabyś inne podłączyć dla sprawdzenia. W pierwszej kolejności sprawdź, czy karta sama działa w dekoderze nc. Jak nie masz, to w punkcie. Karta też mogła paść od wynalazku.

Edited by ircios
  • Upvote 1

W dniu 14.05.2019 o 13:17, Derek25 napisał:

Używałeś go z DIVISO? Współpracuje z nim poprawnie? 

Potwierdzam, działa z DIVISO AIR ...

• Upvote 1

Tak sprawdzałem, karty Cameleon nr 1 i nr 2 działają w dekoderze NC+.  Obie są sprawne.

Posted (edited)

Według mnie przed rozpoczęciem inwestycji w kolejne wynalazki należałoby rozważyć czy takie rozwiązanie będzie działać po wyłączeniu seca. Jeśli nie, to kompletnie nie rozumiem co chcesz osiągnąć w dodatku wyrzucając przy tym pieniądze w błoto - pomyślałeś o tym? Co do twojego problemu - wygląda to jakby faktycznie coś uszkodziło się podczas przekładania do drugiego tv.

Edited by tail#
  • Haha 1
  • Confused 1

Według mnie przed rozpoczęciem inwestycji w kolejne wynalazki należałoby rozważyć czy takie rozwiązanie będzie działać po wyłączeniu seca. Jeśli nie, to kompletnie nie rozumiem co chcesz osiągnąć w dodatku wyrzucając przy tym pieniądze w błoto - pomyślałeś o tym?

Tak ścieka-w-ości: a jaka jest inna techniczna opcja**, żeby po otrzymaniu "zarazy" FEDC nadal odbierać na swoim module w telewizorze z wbudowanym tunerem Sat? Choćby jeszcze te kilka miesięcy, np. do końca zobowiązania?

Po drugie piszesz jakby to była niebotyczna inwestycja - bloker, konwerter czy jak go tam zwać ten "wynalazek" kosztuje raptem kilkadziesiąt złotych.

Aczkolwiek faktycznie trzeba być świadomym, że może w każdej chwili przestać działać, a niemal na pewno po 2019r (nie z powodu uszkodzenia elektroniki co być może miało miejsce w tym przypadku). Ale o tym już tu było wiele razy.

** - bez wymiany własnego modułu+Camela na moduł operatora, bądź podłączenia dekodera rzecz jasna...

• Upvote 1

Panowie

Konwerter kosztuje kilkadziesiąt złotych. Umowę mam ważną jeszcze cały rok do końca kwietnia 2020 roku.

Koszmar związany ze stawianiem gdzieś w pobliżu telewizora tych skrzynek zwanych tunerami jest nie do przyjęcia. Nie chcę tutaj dalej pastwić się dodatkowo nad używaniem dwóch pilotów a na dodatek trzech, gdyż w salonie i sypialni mam takie telewizory, że pilot do ich używania jest taki sam, wiec jak do tej pory używam jeden typ pilota i po omacku i w ciemnościach umiem doskonale się po nim poruszać. Stawiając te tunery każdy z nich mam inny, a więc w salonie dostanę drugi pilot który i tak jest inny niż drugi pilot w sypialni.

Dlatego proszę Was zostawmy dywagacje, co chcę zyskać, bo to moje indywidualne preferencje, wygoda, itp., itd.

Ja Was jedynie proszę o pomoc tzw. "techniczną" czyli dlaczego chodziło z konwerterem w jednym telewizorze a potem przestało działać po włożeniu do drugiego i w końcu "umarło" nawet na tym pierwszym telewizorze.

Z góry dziękuję za pomoc 

• Upvote 1

Co do pilota...Piloty nc są tkz universalne. Jednym pilotem sterujesz tv i złom nc. 😁

• Haha 1

Panowie
Konwerter kosztuje kilkadziesiąt złotych. Umowę mam ważną jeszcze cały rok do końca kwietnia 2020 roku.
Koszmar związany ze stawianiem gdzieś w pobliżu telewizora tych skrzynek zwanych tunerami jest nie do przyjęcia. Nie chcę tutaj dalej pastwić się dodatkowo nad używaniem dwóch pilotów a na dodatek trzech, gdyż w salonie i sypialni mam takie telewizory, że pilot do ich używania jest taki sam, wiec jak do tej pory używam jeden typ pilota i po omacku i w ciemnościach umiem doskonale się po nim poruszać. Stawiając te tunery każdy z nich mam inny, a więc w salonie dostanę drugi pilot który i tak jest inny niż drugi pilot w sypialni.
Dlatego proszę Was zostawmy dywagacje, co chcę zyskać, bo to moje indywidualne preferencje, wygoda, itp., itd.
Ja Was jedynie proszę o pomoc tzw. "techniczną" czyli dlaczego chodziło z konwerterem w jednym telewizorze a potem przestało działać po włożeniu do drugiego i w końcu "umarło" nawet na tym pierwszym telewizorze.
Z góry dziękuję za pomoc 

Ale wiesz że w każdej chwili mogą zadzwonić że z dniem takim a takim blokują kartę i zapraszają po dekoder? Nigdzie w umowie nie masz zapisu że tego nie mogą zrobić.

Panowie

Ale ja Was nie proszę o rady, że są piloty uniwersalne, gdyż mam pilot Sony w którym mam Netflixa, jednym ruchem palca jestem w jutubie, innym ruchem palca uruchamiam dysk sieciowy NAS, itp., itd. Poza tym pilot uniwersalny który byłby porównywalny funkcjonalnością to Logitech, który kosztuje około 500-600 zł.  A muszę kupić dwa. Dlatego prosiłem o nie dawanie takich "dobrych" rad.

Również proszę nie dawać mi rad, co będzie gdy będzie, bo mi nie o to chodzi.

Byłem w poniedziałek w centralnym BOK NC+ z moimi kartami i modułami i gdyby oni chcieli mi je zabrać i dać nowe to zrobiliby to w poniedziałek kiedy u nich byłem.

Proszę raz jeszcze o porady "techniczne" a nie wywody i "rady", które nie wnoszą nic do mojego problemu.

• Upvote 1

12 godzin temu, ircios napisał:

Może Ci to urządzonlo padło? Musiałabyś inne podłączyć dla sprawdzenia. W pierwszej kolejności sprawdź, czy karta sama działa w dekoderze nc. Jak nie masz, to w punkcie. Karta też mogła paść od wynalazku.

Dobrze gada 🥇

Już to pisałem powyżej, że obie karty Cameleon sprawdziłem po tym konwerterze i obie działają w dekoderze NC+.

I co z tego.  Nie sprawdziłeś, czy twoje nowe urządzonko działa. Jak to sprawdzić masz? Nie mam pojęcia. Może wyślij im to spowrotem.  Sprawdź u kogoś innego. Dostałeś wystarczające odpowiedzi.  Co do pilotów to nie była "dobra" rada, tylko odpowiedź na Twoje pisanie o pilotach. 

Po prostu wzbudziło moje zdziwienie, że konwerter działał około godziny a po włożeniu do drugiego telewizora nie ruszył i po powrotnym włożeniu do pierwszego telewizora też już nie ruszył.

Nie za bardzo mam gdzie sprawdzić, czy konwerter działa na innych kartach i w innych urządzeniach.

Rzeczywiście pozostaje mi odesłanie go.

I proszę nie ciągnij tematu pilotów, bo to tak jakbyś teraz radził mi, który od 25 lat jeździ samochodami z automatycznymi skrzyniami biegów, abym zaczął jeździć ręczną skrzynią, bo teraz ręczne skrzynie są fajne. Może i są ale ja preferuję komfort. 

Mimo wszystko w Twoich "radach" wyczuwam jakąś dozę złośliwości.

Miłego dnia Tobie życzę.

Robert

Powiem tak [bloker który wymieniłeś] TV samsung ES8000s moduł aston 2.26 karta z FEDC śmiga już od listopada.

Chyba raz karta nie dostała uprawnień, ale wysłałem je przez ica.

Na tv z tym modułem masz możliwość sprawdzenia uprawnień, rodzaju karty itp.? Sprawdź co wyświetla się kiedy jest włożona sama karta a co kiedy z blokerem. Jeśli to bloker od Eliptora to opisz im tę sytuację. Chętnie pomagają.

Po wejściu do menu telewizora Sony i do opcji ustawień telewizji cyfrowej wyświetla, że widzi moduł Aston 2.26 i jego pozostałe parametry.

Pojawia się komunikat, że nie widzi karty. Drugiego Cameleona też nie widzi. Tak jest na obu telewizorach, więc eliminuję uszkodzenie tunerów w telewizorach.

W moim pytaniu chodziło, czy ktokolwiek miał taki przypadek, że konwerter (bloker) działał, a po godzinie i włożeniu do drugiego TV po prostu wszystko wróciło do sytuacji sprzed konwertera i komunikaty też są takie same. Jakby go nie było.