Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ i przyszłość kart nieparowanych w Polsce


kepak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@krzysz

U mnie jak pisałem wymiana karty na Caymana zadziałała więc można przypuszczać, że w Twoim przypadku też pomoże ale pewności nie mam.

Thiago83 też pisał w innym wątku, że wymiana karty poskutkowała, potwierdził mi też ten fakt na mailu.

Wymiana karty tylko tej którą przyniesiesz do salonu.

Edytowane przez bazyliszek22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, SatExpert napisał:

Czyli można powiedzieć, że akcja techników nc+ się udała, bo abonenci sami zaczęli oddawać nieparowane Camele. Brawo ONI! :lol2:

Przecież zapewne większość jest takich co używa cameleona w dekoderze dedykowanym, więc ewentualna wymiana karty nie robi im żadnej różnicy. Równie dobrze karty mogliby wysłać pocztą.Tylko to kosztuje, więc wymyślili sposób na ściągnięcie abonenta do punktu sprzedaży :D

  • Popieram 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Pawel napisał:

Przecież zapewne większość jest takich co używa cameleona w dekoderze dedykowanym, więc ewentualna wymiana karty nie robi im żadnej różnicy.

Na jakiej podstawie tak twierdzisz? Przejrzyj dokładnie ten wątek i zobaczysz ilu ludzi zgłaszało problemy, że im karta zgasła i kombinowało z konwerterami i innymi wynalazkami, bo nie chcieli wymieniać sprzętu.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są cały czas szacowania, a nie konkrety w dodatku na podstawie jednego wątku, a nawet nie forum. Nie ma sensu abys się wysilał, bo takie dane posiada tylko operator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mylisz pojęcia - owszem pisałem ale o liczbie zgłaszających problemy - ich liczba również nie jest nam znana, ale to nie jest całkowita liczba abonentów z tymi kartami. Mało tego cześć z nich mających sprzęt operatora używa kart w swoich tunerach i też nie wiadomo ilu ich jest. Ja mogę zakładać że jest ich sporo, a ty że nie, a i tak niczego to nie zmieni, bo opieramy się na przypuszczeniach.

Z tego co czytałem na innych forach pojawiły się przypadki, że operator telefonicznie informuje, że należy dokonać wymiany karty.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywistym jest, że tylko operator zna liczbę kart cameleon w obiegu. Wszyscy o tym wiedzą. Ja napisałem tylko i wyłącznie, że większość używa tych kart w dedykowanym sprzęcie i jest im bez różnicy jaką kartę mają w dekoderze. Przeczytaj jeszcze raz ostatnie dwie strony dyskusji bo ewidentnie się gubisz w tym co piszesz.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość GrubyBubu

Jak ktoś użytkuje sprzęt w domu zgodnie z przeznaczeniem to ma gdzieś wymianę karty na inną, ważne aby działało tak jak powinno, płaczą jak zawsze Ci u których 2 dekodek jest u cioci w Londku i nie stać na godzinę pracy żeby opłacić abo, bądź [beep]zkę mają fabryki, ale i tak nic się w 0100 już nie poogląda, więc skończ te sqoje dyrdymały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, GrubyBubu napisał:

Jak ktoś użytkuje sprzęt w domu zgodnie z przeznaczeniem to ma gdzieś wymianę karty na inną

W ogóle nie masz pojęcia o czym piszesz i wszystkich wrzucasz do jednego worka. Była o tym już kilkukrotnie mowa w tym wątku - podam Ci przykład z życia wzięty, który osobiście znam - kolega ma kartę bez dekodera - dlatego bez dekodera ponieważ taka jest umowa i korzysta z własnego sprzętu 4k dużo więcej wartego niż wszystkie te dziadostwa od operatora  - korzysta na tej samej zasadzie jakby korzystał ze sprzętu od operatora (karta w czytniku) z tym że na swoim sprzęcie ma podłączone dodatkowo jeszcze Astrę 19E i 23.5E oraz zainstalowane inne dodatki o których na sprzętach operatora mógłby tylko pomarzyć. Mało tego ludzie zgłaszają, że przy przedłużeniu umowy nadal można korzystać z własnego sprzętu. Wyjaśnij mi i innym zainteresowanym gdzie tu jest korzystanie ze sprzętu niezgodne z przeznaczeniem?

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość GrubyBubu

wcześniej korzystałem z conaxa we własnym sprzęcie, później był moduł jak pojawił się C+ 4k, po czym aktualnie wymieniłem na dedykowany dekoder ze względu na dostęp do większej ilości materiałów w VOD, mam VU+ 4k i obrotnicę i tak naprawdę daje radę z taką konfiguracją, a na Cameleonach i tak nie masz dostępu do C+ 4k. Nie wrzucam do jednego worka, tylko znam kilka osób osobiście co się bujają na tym patencie, był czas na pójście w conax i nie byłoby teraz jęczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś użytkuje sprzęt w domu zgodnie z przeznaczeniem to ma gdzieś wymianę karty na inną, ważne aby działało tak jak powinno, płaczą jak zawsze Ci u których 2 dekodek jest u cioci w Londku i nie stać na godzinę pracy żeby opłacić abo, bądź [beep]zkę mają fabryki, ale i tak nic się w 0100 już nie poogląda, więc skończ te sqoje dyrdymały

  •  

Nie masz pojęcia o czym piszesz. ja mam dwie karty Cameleon i używam obie  w jednym gospodarstwie domowym, ale używam je na własnym sprzęcie, a nie od operatora i nigdy nie chcę  ich sprzętu. Jeżeli ktoś cały czas ogląda TV na swoim sprzęcie to nie przejdzie na tunery dedykowane.

Edytowane przez mirko1801
  • Popieram 1
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Pawel napisał:

Szkoda kasy krótko mówiąc. Dzisiaj mam sprzęt zgromadzony przez lata który kosztował mnie ponad 3 koła.

Dla mnie jeżeli raz na kilka lat kupię sprzęt za 1000-1500zł, to żaden wydatek. Przez ten czas i tak ten sprzęt w większej części się zwróci, a funkcjonalność bez porównania z tym co oferuje operator. Potrzebuje oglądać na telefonie, tablecie czy czymś innym to się nie zastanawiam tylko oglądam. Czy to oferta tnk, Polsatu, nc+, tivusat, skylink czy jeszcze jakaś inna nie ma to znaczenia. Wszytko co chce żeby działo to działa.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób ma się zwrócić ?Abonament kosztuje tyle samo czy z dedykiem czy bez. Gdy kupowałem pierwszego Humaxa w 2002 czy 2003 roku była jeszcze co prawda dzierżawa za mediasata, więc po kilku latach sprzęt częściowo się zwrócił ale nie była to na pewno pełna wydana kwota. W tamtych czasach nie było oglądania na komórkach czy tabletach. Wtedy też się zarzekałem, że nigdy więcej nie dotknę sprzętu operatora. Czasy się zmieniają.Sprzęt operatora też się zmienia. Gdy kupowałem pierwszy tuner z wbudowanym dyskiem cyfra+ nadal oferowała mediasaty, więc zacofanie było spore.

Dzisiaj mnie interesuje żeby w wolnym czasie obejrzeć np. film czy dokument a w razie nieobecności nagrać go na dysk. Oglądanie na tabletach czy smartfonach to nie moja bajka.Taką podstawową funkcjonalność zapewnia mi sprzęt operatora dlatego nie wydałbym już złotówki na coś z czego nie będę korzystał. Ale czasy własnego sprzętu pamietam doskonale i rozumiem chęć posiadania odbiornika o większych możliwościach. Żebym był dobrze zrozumiany.To nie jest kwestia braku funduszy tylko innych wymagań.

A tutaj na forum wytworzył się dziwny podział.Na Januszy z dedykami i speców z własnym tunerem.

 

@korek2 porównanie trochę z czapy, więc nie ma sensu komentować.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Pawel napisał:

W jaki sposób ma się zwrócić ?Abonament kosztuje tyle samo czy z dedykiem czy bez. Gdy kupowałem pierwszego Humaxa w 2002 czy 2003 roku była jeszcze co prawda dzierżawa za mediasata, więc po kilku latach sprzęt częściowo się zwrócił ale nie była to na pewno pełna wydana kwota. W tamtych czasach nie było oglądania na komórkach czy tabletach. Wtedy też się zarzekałem, że nigdy więcej nie dotknę sprzętu operatora. Czasy się zmieniają.Sprzęt operatora też się zmienia. Gdy kupowałem pierwszy tuner z wbudowanym dyskiem cyfra+ nadal oferowała mediasaty, więc zacofanie było spore.

Dzisiaj mnie interesuje żeby w wolnym czasie obejrzeć np. film czy dokument a w razie nieobecności nagrać go na dysk. Oglądanie na tabletach czy smartfonach to nie moja bajka.Taką podstawową funkcjonalność zapewnia mi sprzęt operatora dlatego nie wydałbym już złotówki na coś z czego nie będę korzystał. Ale czasy własnego sprzętu pamietam doskonale i rozumiem chęć posiadania odbiornika o większych możliwościach. Żebym był dobrze zrozumiany.To nie jest kwestia braku funduszy tylko innych wymagań.

A tutaj na forum wytworzył się dziwny podział.Na Januszy z dedykami i speców z własnym tunerem.

 

 

Jeśli komuś wystarcza oglądanie jednej platformy sat to ok. Dedykowany dekoder spełni swoje zadanie.

Kwestia jak ktoś chce mieć dostęp do kilku platform satelitarnych ( świat się nie kończy tylko na NC+ czy Polsat ).

 

Wtedy ma problem bo robi wystawę dekoderów na półce pod TV. Kilka dekoderów - pilotów można się pogubić.

 

Ma też możliwość kupna dekodera z wolnego rynku i włożenia kart ( moduły CI/CI+ ) do takiego dekodera.

Ma jeden dekoder - jeden pilot i mniejsze zużycie prądu.

 

Tylko ze operatorzy platform satelitarnych utrudniają życie takim właśnie użytkownikom.

 

Pewnie można kupić najtańszy dekoder i dane z ali tylko po co.

 

Jak można być legalnym z własnym dekoderem i kartami w nim.

Edytowane przez tweed77
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...