Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ i przyszłość kart nieparowanych w Polsce


kepak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, tail# napisał:

Aż się wierzyć nie chce że ludzie na takich dziadostwach jeszcze oglądają, a nie chcą korzystać ze sprzętu operatora.

Dziadostwo to dopiero sprzęt operatora. Służące do przełączania kanałów, bo to najlepiej na tym dziadostwie wychodzi. Nawet nie zawsze, bo potrafi się zawiesić. Stworzone dla ludzi, którzy mają oglądać to co operator im narzuci. Wyskakujące jakieś rachunki i zapowiedzi innych emisji podczas oglądania. Paranoja 

?

Edytowane przez ircios
  • Popieram 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, ircios napisał:

Dziadostwo to dopiero sprzęt operatora. Służące do przełączania kanałów, bo to najlepiej na tym dziadostwie wychodzi.

?

Masz rację ale z drugiej strony jeżeli ktoś pisze, że sprzęt z przed 10 lat bez supportu jest ok i jeszcze się zastanawia dlaczego zgasła karta - tak jakby przez ten czas nic lepszego ze sprzętu na rynku się nie pojawiło, to chyba też coś jest nie tak. Tak czy inaczej korzystanie z karty włożonej do czytnika zwłaszcza na boxach bez supportu powoli się kończy i żadne inwestycje w jakieś "konwertery", "blockery" i inne tego typu dziwactwa nie mają żadnego sensu, bo to pieniądze wyrzucone w błoto szczególnie w przypadku takich staroci jak HF.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie każdy wychodzi z tego samego założenia ale dla mnie w dzisiejszych czasach sprzęt bez karty sieciowej i zarządzania zdalnego z laptopa, telefonu, tabletu to nie sprzęt. Skoro i tak działa 24h w sieci, to zestawiam VPN, uruchamiam inne usługi np. streaming, zdalne ustawienie programu do nagrywania np. meczu, połączenie po NFS do zdalnego zasobu dyskowego, oglądanie jednocześnie na tv i tablecie różnych kanałów jeżeli ktoś w danej chwili chce również coś obejrzeć i mnóstwo innych dodatków/pluginow. 

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tail#

Jakiś czas temu ,kolega z innego Forum,dostał zaraze FEDC na karcie nC+ w HF8900. Się zmartwił i jak większość Polaków udał się do monopolowego po flaszkę (na smutki). Z tą flaszką udał się do kolegi który miał w "szafie" DM 500 SD,poszperali w necie ,zainstalowali oscama z fix FEDC . I znowu HF 8900 zaświecił w domowym "multiroom" . Jak człowiek chce to sobie poradzi i to za małe pieniądze . Nie trzeba od razu kupować VU+ Ultimo 4k .

Co do E2 ,to co raz mniej można w niej zmieniać/poprawiać zwłaszcza jeśli chodzi o sterowniki, kenel. Najbardziej to widać w Octagon 4008 . Z rozwojem samej E2 też nie jest najlepiej ,możesz wymienić jakie wtyczki powstały w ciągu ostatnich dwu lat ? Teraz co raz więcej ludzi kupuje TV z Androidem ,moduł CAM do telewizora i "święty spokój ". Działa KODI,HBBTV,przeglądarka internetowa i inne apk-i z szyfrowaniem DRM. Caynany nie będą działać w oscamie . Kto ma jaki tuner to już jego sprawa ,nawet jak to jest HF 8900 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Caymany z tego co ptaszki świerkaja już działają w oscamie ;) więc nie wpisuj bzdur to po 1
Po 2 Android i jakiekolwiek oglądanie na nim DVB to bardzo poroniony pomysł.
Nad tym jeszcze tezsze umysły muszą popracować bo za dobrze to nie chodzi póki co.
No ale za jakiś czas android wyprze enigme, to nieuniknione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, tomek6680t napisał:

@tail#

udał się do kolegi który miał w "szafie" DM 500 SD,poszperali w necie ,zainstalowali oscama z fix FEDC .

To żadna nowość zwłaszcza, że nie ma to nic wspólnego z przywróceniem do działania boxa bez dodatkowych skrzynek, zwłaszcza że nie każdy ma taką możliwość, a dodatkowy sprzęt to nic innego jak enigma z oscamem co normalnie działa bez dodatkowych sprzętów. Równie dobrze zamiast dreamboxa można było zastosować raspberry z rasbianem ale chyba nie o to chodzi. Napisałem że mnie nie obchodzi jaki kto ma sprzęt tylko wyraziłem swoje zdanie. Za nim android przebije enigme to jeszcze sporo czasu minie zwłaszcza że nowe modele np. dreamboxow, vu+ to cały czas ten sam system. Co do zmian to co byś chciał w kernelu zmieniać? Z jednej strony dajesz do zrozumienia, że to co jest na enigmie Ci nie wystarcza, a z drugiej piszesz o tv z androidem gdzie kompletnie nie można nic zmieniać w oprogramowaniu, więc należałoby się określić czego oczekujesz. Co do caymana zgadzam się z tym co napisał @korni007.

Podsumowując każdy ma taki sprzęt który uważa za odpowiedni i nie obchodzi mnie czy ktoś ma tv z modułem czy coś innego tylko śmieszy mnie później narzekanie że przestało działać. I akurat Ci którzy mają boxy typu vu+, dreambox mają najmniejszy problem w porównaniu do tych co mają np. Fergusony i inne tego typu sprzęty. Ja oczekuje od sprzętu funkcjonalności skoro działa 24h na dobę, to niech jest w pełni wykorzystany, a nie tylko prąd zjada. :) 

Póki co android nie jest na tyle rozwinięty żeby mnie wystarczył i długo nie będzie.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba mieć jakieś pojęcie ,w jaki sposób działa karta Cayman w oscamie .To wówczas się zrozumie ,że takiego oscama nie będzie dostępnego publicznie ,na taką skale jak oscam FEDC,to jest dłuższa opowieść,można Sobie doczytać w necie .

@tail#

Na co ja się będę decydować to jest moja osobista /prywatna sprawa. Co do Androida to jest root na procesory Amlog i uprawnienia Administratora/Programisty dla HiSilicon ,nie wszyscy o tym wiedzą (jak się okazuje).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak... Jak ja widziałem jak zmieniają się kanały w dekoderze operatora (a szczególnie Cyfrowy Polsat gdzie nbox szybciej na e2 działa) to ja się nie dziwię czemu siedzę na sprzęcie E2. Póki mogę to korzystam ze swojego sprzętu i nie zmienię tego. Na e2 mam wszystko co mi potrzebne - od najprostrzych rzeczy typu własna lista, nagrywanie na NAS czy inne [beep]oły po oglądanie każdego kanału na telefonie w jakości jaką ja aktualnie chcę mieć (transkoding). Kodi też działa, e2player też. Ci+ tez. Sposób na FEDC też jest. A najlepsze jest to że mogę mieć kilka platform łącznie z kartami fikołków, HD+ etc. na jednym dekoderze

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Sorki za lamerskie pytanie.

Czy można mając PACE z softem 162 wymienić zacinającego się camela na caymana?

Jeśli tak to jak wygląda jego aktywacja w PACE?

Czy drugą kartą w multiroomie może pozostać niezależny cameleon? Czy mam się czego obawiać, czy wymienić?  (W drugim dekoderze nic nie nagrywam).

 

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo wymieniasz wszystkie albo wcale. Weź pod uwagę że taka zmiana to zmiana "z deszczu pod rynnę". Wymiana camelenow ma sens tylko wtedy jeżeli nie będą całkowicie działać.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak. Przyszedłem, pokazałem kartę (jedną-camaleon) powiedziałem, że nie mogę jednocześnie nagrywać i odtwarzać - otrzymałem informację, że mam się zgłosić po nową kartę w przyszłym tygodniu. Mam dostać sms-a.

Nie wiem nic więcej. Stąd moje pytania parę postów wyżej.

Proponowano mi od ręki wymianę na zestaw z dekoderem, ale bez nagrywarki- odmówiłem. W końcu jak śpię to mogę sobie teraz przynajmniej "Grę o tron" bez problem nagrać bo i tak nikt nic nie ogląda wtedy.

Może znawcy tematu coś skrobną w temacie?

Edytowane przez ainsztain
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

Moje dwa Pace PVR też dopadła przypadłość z zacinaniem się obrazu podczas jednoczesnego oglądania i nagrywania. Zgłosiłem problem do działu technicznego operatora z zapytaniem czy znają problem oraz o wymianę kart na caymany. Odpowiedź mnie zdumiała. Najpierw sugerowali, że mam podpięty tylko jeden kabel do każdego dekodera( tak oczywiście nie jest) i dlatego tak się dzieje, a później w drugiej odpowiedzi, że mam podejść z dekoderami do punktu obsługi w celu dokładnego zdiagnozowania i ewentualnej wymiany. Na moją sugestię, że problem jest raczej związany z samymi kartami nic nie odpowiedzieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie rozmawiałem z miłą panią z punku nc+ i wymianę jednej lub obu kart na caymany mogę dokonać w każdej chwili, tyle tylko że jest to proces nieodwracalny i tu moje pytanie czy wymiana tych kart rozwiązuje w 100% problem z nagrywaniem i oglądaniem na dekoderach Pace PVR?

Potem zostaje już tylko wymiana dekoderów a tego chciałbym uniknąć bo wiąże się to z dodatkowymi opłatami no i utratą jednej nagrywarki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na odpowiedź na twoje pytanie możesz się nie doczekać, bo jak do tej pory nikomu nie chciało się przełożyć karty do innego dekodera, włączyć nagrywanie i sprawdzić. Wtedy byłoby wiadomo czy to problem karty czy dekodera. Sam bym sprawdził jakbym miał taki problem i taką możliwość.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bazyliszek22

To skoro jesteś przekonany, to wymieniaj. Ja tu nie widziałem, żeby ktoś konkretnie napisał że po sprawdzeniu, to ewidentnie wina karty lub dekodera. Ja bym na twoim miejscu kart nie wymieniał ale rób jak uważasz - "nie mój cyrk i nie moje małpy". :)

 

@Pawelwtedy to już będzie za późno. :)

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...