Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ i przyszłość kart nieparowanych w Polsce


kepak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

58 minut temu, giecik napisał:
Godzinę temu, vigoo napisał:

 

Co ciekawe FEDC nie wskoczyl

A kto pisał, że ma wskoczyć? :) Jedno nie jest zależne od drugiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FEDC otrzymują klienci którzy mają sprzęt od operatora i nie idzie to w parze z wykonaniem aktualizacji ROM-u. Byłoby to bez sensu chociażby ze względu na tych którzy mają tylko karty.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedziałem tak celowo, bo to co sugeruję można sprawdzić w kilka minut uruchamiając oscama. Config masz podany wyżej. Cc*am nie jest rozwijany od dawna, więc bardzo wątpliwe że pokaże wersję ROM-u.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast korzystać z narzędzi, które są dostępne i sprawdzone i gwarantują efekt który chcesz uzyskać, to wy za wszelką cenę próbujecie kombinować, komplikując rzeczy proste. Dla mnie niezrozumiałe.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem wczoraj jakie jest minimum do tego aby uruchomić oscama tylko i wyłącznie w celu sprawdzenia wersji ROM.

Dla tych co nie wiedzą - wystarczą zaledwie dwa pliki na maszynie - plik binarny oscama oraz plik oscam.server z dwoma wpisami.

W przypadku jeżeli posiadamy phoenixa i system Ubuntu/Debian (na innych nie sprawdzałem), to przykładowy minimalny config oscam.server będzie wyglądał tak:

[reader]
protocol = mouse
device = /dev/ttyUSB0

W zależności od tego do którego portu USB podłączymy phoenixa, parametr device moze być inny np. /dev/ttyUSB1, 2... itp.

 

W przypadku jeżeli posiadamy sprzęt na systemie enigma, to wystarczy ustawić w pliku oscam.server.

[reader]
protocol = internal
device = /dev/sci0

Jeżeli sprzęt ma dwa czytniki, to w zależności w którym karta się znajduje należy ustawić parametr device = /dev/sci0 lub /dev/sci1

 

Po wykonaniu minimalnej konfiguracji wystarczy uruchomić plik binarny na powyższej konfiguracji i w logu pojawi się wersja ROM-u. Co ważne - wersja ROM-u jest widoczna prawdopodobnie tylko na najnowszych wersjach oscama, starszych nie sprawdzałem.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam MR na 2 camelach. Pakiet Superpremium + dodatki.

1 karta w prywatnym Cryptoboxie, 2 karta w Pace PVR (jedyny sprzet od nc+).

Wersja software Pace: 162

Revision ROM: RevI4E.

Na Pace od kilku dni nie mozna ogladac programow, gdy trwa nagrywanie innego kanalu. Obraz i dzwiek znika co chwile.

Zlozylem reklamacje. Czas oczekiwania na rozpatrzenie standartowo 30 dni. Albo zalozyli mi na karte licznik o wartosci 1,

lub aktualizacja ROM uniemozliwia mi korzystanie z dedykowanego sprzetu od nc+, co jest skandalem i niezgodne z regulaminem nc+.

Czytalem w tym temacie, ze juz 2 forumowiczow mialo podobny problem. Obawiam sie, ze beda mnie zmuszac do wymianu karty/sprzetu.

Jak rozgrywac ta sytuacje?


 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam MR na 2 camelach. Pakiet Superpremium + dodatki.
1 karta w prywatnym Cryptoboxie, 2 karta w Pace PVR (jedyny sprzet od nc+).
Wersja software Pace: 162
Revision ROM: RevI4E.
Na Pace od kilku dni nie mozna ogladac programow, gdy trwa nagrywanie innego kanalu. Obraz i dzwiek znika co chwile.
Zlozylem reklamacje. Czas oczekiwania na rozpatrzenie standartowo 30 dni. Albo zalozyli mi na karte licznik o wartosci 1,
lub aktualizacja ROM uniemozliwia mi korzystanie z dedykowanego sprzetu od nc+, co jest skandalem i niezgodne z regulaminem nc+.
Czytalem w tym temacie, ze juz 2 forumowiczow mialo podobny problem. Obawiam sie, ze beda mnie zmuszac do wymianu karty/sprzetu.
Jak rozgrywac ta sytuacje?

 
 
 
Sprawdź czy któryś kabel się nie wypiął. Może to wina braku 2 sygnału?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja wraca do normy, gdy przerywam nagrywanie. Nagranie jest dość poszatkowane, ale fizycznie obecne. Kanały oglądane w trakcie nagrywania tez działają, tylko co chwile ginie obraz i głos. Na jednych częściej, na innych rzadziej. W związku z powyższym dochodzę do wniosku, ze kable są OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.03.2019 o 10:27, jawor1111 napisał:

Czy jest możliwość aby to ich kombinowanie z kartami miało wpływ na pace. Od piątku przy nagrywaniu

audycji i oglądając inny program co jakiś czas mi przycina ?

Do tej pory kilka lat nie miałem z nim żadnego problemu (karta bezpośrednio w czytniku)

Jeżeli tak czy jest możliwość naprawienia tego ?

 

W dniu 12.03.2019 o 12:18, krzysz napisał:

jawor1111 ja mam taki sam problem..........

 

Tu 2 forumowiczow ma ten sam problem. Dziwne, ze one zbiegaja sie w czasie z aktualizacja ROM. Wiadomosci te sa 2 strony wstecz (153).

Bylby to dziwny zbieg okolicznosci - 3 forumowiczow i te same symptomy. Ale tak jak piszesz, nic nie mozna wykluczyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem tę kwestię poruszyć w wątku o Pace PVR, ale widzę, że objawy, które obserwuję u siebie, są opisywane w tym wątku. Chodzi o szatkowanie obrazu podczas oglądania np. TVN24 BiS i jednoczesnego nagrywania TV6. Nagranie też ma gorszą jakość, są przycinki i kilkusekundowe przeskoki nagrania do przodu. Zacząłem podejrzewać, że to pogorszenie może mieć związek z lekkimi przesunięciami anteny podczas huraganowych wiatrów w poprzedni weekend. Po lekturze ostatnich stron, widzę, że więcej osób ma ten problem i problem może być po stronie nc+. Dodam tylko, że też posiadam oprogramowanie o numerze 162, dekoder do multiroom - też Pace (oba są używane). Obie karty, to oczywiście Cameleony. Nie używam dekoderów innych niż od operatora. Więc niniejszym przyłączam się do klubu osób mających wyżej opisywane zjawisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, boberthinho napisał:

Potwierdzam w Pace też miałem problem z dźwiękiem w programie na żywo podczas nagrywania innego programu, nagranie zaś miewało zaniki dźwięku plus miejscowe przycinki obrazu, a wcześniej było okey.

Wiele wskazuje wiec na to, ze to skomasowana nowa akcja ze strony nc+. Pewnie wkrotce bedzie wiecej zgloszen. Wazne, aby pisac do nich i meldowac ten problem. Im wiecej nas tak postapi, tym wieksza szansa, ze to „naprawia“

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak widać testują ponownie licznik na wyższym ROM-ie dla kart Cameleon. Chodzi o to by zostawić na razie karty nieparowane u abonentów ale je zabezpieczyć przed nieuprawnionym dzieleniem uprawnień bo wiadomo kart nieparowana to ryzyko dużo dla kombinujących poprzez rozwiązania typu splittery z wsadem lub innymi wynalazkami. :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...