Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ i przyszłość kart nieparowanych w Polsce


kepak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nowy ROM jest wysyłany na "partię kart ,nie na wszystkie od razu. Tak jak zaraza FEDC . Żeby karta dostała nowy ROM ,muszą być odblokowany EMM-y global ,większość tunerów je blokuje ,po za tymi od operatora nC+. Najlepiej odblokować wszystkie EMM-y ,włączyć kanał TVP 1HD i ponowić uprawnienia. Po około godzinie zrobić restart tunera lub oscama (musi być restart karty) i ponownie "łapać" uprawnienia. W oscamie można  wgrać logi które zmienią ROM karty. Co zmieni "nowy" Rev na karcie,to dopiero się okaże . FEDC też miało załatwić karty po Cyfrze+ ,ale jak na razie ,da się z nim żyć .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno karty Cameleon a zwłaszcza w nich czysta Nagra ma jeszcze sporo możliwości w sobie, które operator NC+ nie wykorzystywał dotąd. Jak widać teraz wspomagani przez Kudelskiego idę do przodu z procesem uszczelniania tych kart. Jedno jest pewne że tunelowanie Seca z końcem roku 2019 lub poczatkiem roku 2020 zniknie z satki i karty będą już dekodować kanały z czystej Nagry tylko. Niby brak parowania w tych kartach do czasu ich wymiany ma załatwić licznik ECM który ma skutecznie utrudnić dzieleni tych kart przez splittery i inne wynalazki. Na razie NC+ nie zabiera kart Cameleon bo abonenci skutecznie się opierają a operator boi się odpływu abonentów. Zrobią to łagodnie i powoli stopniowo z wymianą przy okazji przedłużania umów. Tak nic na siłę ale na ten czas trzeba coś z tymi kartami zrobić i je zabezpieczyć by dostawcy kontentu dali im spokój. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, mikmik napisał:

Niestety wgranie pliku global_emm_RevI4E nic nie daje :(

Widocznie w tej paczce nie było nic dla twojej karty lub coś źle robisz. Na twoim miejscu sprawdziłbym czy wszystkie instrukcje lecące z nieba są przepuszczane do karty.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, mikmik napisał:

Niestety wgranie pliku global_emm_RevI4E nic nie daje :(

Zrobiłeś wszystko według tego opisu?

Cytat
Pobrać, wypakować i wrzucić do katalogu z konfiguracją OSCam'a. W zakładce Readers kliknąć w ikonkę "Write EMM to: 'nazwa_czytnika'" i w pozycji "File path with EMM's:" podać pełną ścieżkę do pliku z jego nazwą, kliknąć w "Launch" i zatwierdzić. Chwilkę to potrwa a gdy się zakończy przejść do zakładki Readers, odświeżyć uprawnienia, zawachlować kartą i zrestartować OSCam'a.
Przed całą operacją dobrze jest wyłączyć czytnik z użytkowania nadając mu unikalną grupę, której nikt nie ma w swoim koncie i zrestartować OSCam'a.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie u mnie podobny problem jak u Was. Czytam, czytam i czytam od piątku i żadne rozwiązanie nie daje skutku. Sprzęt Enigma2 NBOX BSK. Miałem multiroom na spliterze póki były ferdki. Jednak dwa lata temu zmieniłem na nboxy i newcs, wszystko spięte royterem alcatel LTE od tmobila. Wszystko chodziło do piątku, w piątek zgasło połowa kanałów, w sobotę większa część teraz tylko CP. Próbowałem już na czytniku USB Phoenix, w samym dekoderze z softem FEDC ale wychodzi na to że karta nie złapała FEDC, daję screen z oscam z odczytu readers. soft_FEDC.jpg

 

Teraz jest tak że po włożeniu karty do nboxa z softem FEDC nie świeci nawet polsat, po podłączeniu czytnika USB i szybko w newCs świeci polsat.

 

Czy ktoś z Was zna remedium no to.

Służę sprzętem, nie jest mi obcy linux, nie jest mi obca tematyka sieci, jednak, w tym wypadku, jestem bezsilny.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, gorg81 napisał:

bo jak widać na screenie ma je do 10 maja 2019

 

Właśnie nie do końca widać, karta ma dwie daty i na jednej jest jakieś okno "Scroll stopped,..." które zasłania datę. Sprawdź czy karta przyjmuje emm-g. Z jakiegoś powodu na twojej karcie nie wykonał się update ROM-u. Być może z powodu nie przepuszczania wszystkich instrukcji do karty, spowodowanego np. błędną konfiguracją.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gorg81

Włącz wszystkie EMM-y w readerze czytnika karty

Cytat

[reader]
label                         = czytnik
protocol                      = internal
device                        = /dev/sci0 # tu daj wpis dla nbox-a
fallback                      = 0
detect                        = cd
mhz                           = 450
cardmhz                       = 2700
group                         = 1
emmcache                      = 1,3,2,0
blockemm-unknown              = 0
blockemm-u                    = 0
blockemm-s                    = 0
blockemm-g                    = 0

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wziąłem dzisiaj Cameleona i złożyłem wizytę w salonie ncplus. Włożyliśmy kartę do pierwszego z brzegu dekodera, na tvp 1 hd, ponowienie uprawnień i... nic. Dalej zakodowany. Poczekaliśmy kilkanaście minut, bez efektu. Potem karta powędrowała do innego tunera "ncplusowego". Sytuacja się powtórzyła i kiedy już mieliśmy wyciągać kartę... nagle tvp 1 hd zaświecił a z nim pozostałem programy! Teraz na mojej Arivie TT mam wszystko - dokładnie tak jak przez minionym piątkiem. Zobaczymy na jak długo ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wniosek jest prosty - na twoim sprzęcie karta nie przyjmuje wszystkich uprawnień. Problem zapewne się powtórzy przy kolejnej aktualizacji.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest możliwość aby to ich kombinowanie z kartami miało wpływ na pace. Od piątku przy nagrywaniu

audycji i oglądając inny program co jakiś czas mi przycina ?

Do tej pory kilka lat nie miałem z nim żadnego problemu (karta bezpośrednio w czytniku)

Jeżeli tak czy jest możliwość naprawienia tego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież jak się przejdę do punktu to powiedzą że to wina sprzętu i wymienią mi

tylko że stracę wszystkie nagrania a oni dalej będą grać pawiana że to sprzęt albo instalacja antenowa.

Pewnie to samo będzie jak zgłoszę telefonicznie - nie przyznają się że cały czas kombinują tylko będę

latał jak głupek i wymieniał sprzęt. Albo jeszcze może zaproponują wymianę na któryś z wifi i może

będę płacił za dzierżawę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mała ciekawostka i zapytanie ???

Karta po cyfrze + ferguson.

Czy macie aktywny C+Now, bo ja do tej pory nawet jak nic tam nie leciało to była plansza z logo C+Now.

Dziś przypadkowo tam trafiłem przy przełączaniu kanałów i jest zakodowany. Czarny ekran. Sąsiad z dekoderem na caymanie ten kanał ma odkodowany, tzn. jest plansza z logo.

 

Czy to może mieć jakiś związek z parowaniem ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kauj1 napisał:

Witam. Mała ciekawostka i zapytanie ???

Karta po cyfrze + ferguson.

Czy macie aktywny C+Now, bo ja do tej pory nawet jak nic tam nie leciało to była plansza z logo C+Now.

Czy to może mieć jakiś związek z parowaniem ???

Z parowaniem na pewno nie ale ten kanał może być dostępny tylko i wyłącznie z najnowszego ROM-u i jeśli korzystasz ze starszej wersji, to możliwe że dlatego masz ciemno. Musiałby to zweryfikować ktoś kto ma najnowszy ROM i ktoś kto ma starszy. Prędzej czy później zapewne i tak będą dążyć do wymuszenia najnowszej wersji u każdego.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...