Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ i przyszłość kart nieparowanych w Polsce


kepak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To ja wiem, tylko że karta dostaje uprawnienia na 2 miesiące do przodu. Jak jest w Arivie to z bliżej nieznanych mi powodów uprawnień nie dostaje.Z tego powodu co dwa miesiące muszę odpalać wifiboxa żeby je dostała. Kilka dni temu tak właśnie zrobiłem ( szczęśliwie bez FEDC) i teraz mam uprawnienia gdzieś w okolice końca kwietnia. Pytanie brzmi czy w tym czasie mogą mi podrzucić kukułcze jajo czy przynajmniej do daty z karty mam spokój ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, geniusm napisał:

Jak jest w Arivie to z bliżej nieznanych mi powodów uprawnień nie dostaje.Z tego powodu co dwa miesiące muszę odpalać wifiboxa żeby je dostała.

Tyle lat, a ty dalej bawisz się w przekładanie karty jakbyśmy żyli w średniowieczu, eh. Nie chciało mi się wierzyć że jeszcze tacy istnieją, a tu proszę ?

Z logicznego punktu widzenia skoro karta nie łapie uprawnień w arivie, to również FEDC nie powinna złapać, co nie znaczy że jak ją włożysz do wifiboxa to tak się nie stanie. Jak masz dostać FEDC, to co byś nie robił i tak dostaniesz. Jakbyś nie posiadał sprzętu od operatora, to FEDC byś nie dostał, a tak to zapewne złapiesz. Z resztą jakbyś miał porządny własny sprzęt, to nie miałoby znaczenia czy jest FEDC czy nie, bo w obu przypadkach karta dalej by działała, o przechodzeniu uprawnień na następny miesiąc nie wspominając, bo to podstawowa rzecz która ma działać.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, tail# napisał:

Tyle lat, a ty dalej bawisz się w przekładanie karty jakbyśmy żyli w średniowieczu, eh. Nie chciało mi się wierzyć że jeszcze tacy istnieją, a tu proszę ?

 

A co to za kłopot raz na dwa miesiące przełożyć na chwilę kartę? Rozumiem jakbym musiał częściej ale to jest raptem 6 operacji w roku. Poza tym to się stało stosunkowo niedawno ( rok temu ?). Dawniej wszystko szło, później przestało iść z automatu ale dalej można było przez ICA pchnąć na Ferdku. Teraz z kolei w obliczu i tak zapowiadanego końca Cameleonów nie ma bardzo sensu kombinować.

 

12 godzin temu, tail# napisał:

Z logicznego punktu widzenia skoro karta nie łapie uprawnień w arivie, to również FEDC nie powinna złapać, co nie znaczy że jak ją włożysz do wifiboxa to tak się nie stanie. Jak masz dostać FEDC, to co byś nie robił i tak dostaniesz. Jakbyś nie posiadał sprzętu od operatora, to FEDC byś nie dostał, a tak to zapewne złapiesz. Z resztą jakbyś miał porządny własny sprzęt, to nie miałoby znaczenia czy jest FEDC czy nie, bo w obu przypadkach karta dalej by działała, o przechodzeniu uprawnień na następny miesiąc nie wspominając, bo to podstawowa rzecz która ma działać.

Ja wiem że przed FEDC  nie ucieknę, chciałem tylko wiedzieć czy może się to stać w okresie między aktualizacją uprawnień. Umowa się kończy, przechodzę na nieokreślony i z tego co tu wyczytałem na forum może to być czynnik który sprawi że mnie jeszcze nie "zgaszą" :)

 

11 godzin temu, ircios napisał:

Ja  wiem na ile są dawane uprawnienia. 2 miesiące do przodu to chyba kolejne dni.

Możesz jaśniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, geniusm napisał:

 

A co to za kłopot raz na dwa miesiące przełożyć na chwilę kartę? Rozumiem jakbym musiał częściej ale to jest raptem 6 operacji w roku. Poza tym to się stało stosunkowo niedawno ( rok temu ?).

To się właśnie od takich drobnych rzeczy zaczyna, niby nic, a jak przychodzi co do czego, to trzeba biegać z kartą i ponawiać uprawnienia, bo ciemno na ekranie. Nie te czasy aby takie bzdety sprawiały problem. Takie paści powodują to co napisałeś czyli że nie opłaca się już cokolwiek zmieniać, a można było conajmniej do końca roku korzystać z karty, gdyby nie wynalazki które stosujesz.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ dla mnie to nie problem, zresztą to nie o tym chciałem rozmawiać.

Poza tym jak sam przyznałeś fakt iż nie idą uprawnienia może też zablokować FEDC ( przynajmniej do czasu następnej aktualizacji ). Więc jest jakiś plus tego rozwiązania :)

Mi już kombinacje się nie opłacają, chcę tylko aby to pociągnęło do sierpnia, wtedy kończy mi się obecna umowa na światłowodzie. Wezmę sobie od nich tv i na tym moja czternastoletnia przygoda z cyfra+/nc+ się zakończy.

 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie. używam teraz sagemcoma i peaca z dwoma cameleonami. dostałem propozycje zmiany sagemcoma na pacea i pacea na premiumwifiboxa. cos kiedyś czytałem (ale jestem laikiem w tym temacie) że nowe dekodery pracują tylko "sparowane" i musza być w zasięgu tej samej sieci wifi. czy gdybym zamienił obecne dekodery na te o których pisałem. możliwe będzie używanie ich gdy nie będą w "bezposredniej bliskości"? pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry

 

Prosze o pomoc - oglądam na Cameleonie, mam swój dekoder na Enigmie do wczoraj było wszystko OK, wczoraj przełożyłem na godzinkę do Pace od NC w drugim pokoju, dziś na Enigmie nie świeci. Rozumiem że złapałem zaraze ale mając dekoder na enigmie dam rade dalej oglądać tylko musze pogmerać w boxie - zapewne chodzi o [beep] - do tej pory oglądałem na jakimś starym pod tytułem "sh4cam_112_st40". Czy ktoś życzliwy podpowiedział by co wrzucić żebym mogł dalej oglądać na swoim dekoderze? Musze jakoś dociągnoć kilka miechów do końca umowy i po akcji ze spliterami i zapowiedziami końca Cameleonów trzeba się będzie żegnać po kilkudziesięciu?????? już chyba latach przygody z Cyfrą i NC. Do oglądanie na ich dekoderze nie jestem wstanie się zmusić. Szkoda. Z góry THX

Edytowane przez jgx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że jesteś zwolennikiem żeby nakupić dziadostwa, a za pół roku wyrzucić to do śmietnika, bo będzie bezużyteczne. Tu wystarczy poświęcić parę minut na przeczytanie jak doinstalować oscama i po problemie, a za te 50zł np. piwa się napić lub przeznaczyć na coś innego. W tym przypadku pisał że przekłada kartę, więc nie używa splittera. Z resztą używanie splittera że sprzętem na E2, to kolejne dziwne rozwiązanie.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, tail# napisał:

Z resztą używanie splittera że sprzętem na E2, to kolejne dziwne rozwiązanie.

 

10 minut temu, Z-G napisał:

Jak można podzielić sygnał w jednym mieszkaniu z tunera z E2?

To ja dorzucę z ciekawości takie pytanie. Załóżmy mam 1 Cameleona i 2 telewizory. Pierwszy załóżmy podłączony do dekodera z Oscamem na pokładzie. Drugi tv z wbudowanym tunerem sat i modułem Cam (Aston). Jak (bez splittera?) podzielić  sygnał, jakiego sprzętu użyć, aby ten drugi tv nadal odbierał jak dotąd, tzn. z własnego tunera? Dodam, że nie jest to Samsung (zdaje się niektóre modele pozwalają postawić Oscama).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@giecik

Żaden sprzęt nie da Ci takiej gwarancji, a zwłaszcza splitter oprócz tego od operatora.

 

@Stanley99

Stosując tv z wbudowanym tunerem, to znacznie ograniczone możliwości zależne od softu w tv. Najprostszym rozwiązaniem aby podzielić kartę w tym przypadku, to zakup czegoś na E2. Takie rozwiązanie zawsze możesz wykorzystać w późniejszym czasie jakby nastąpiła wymiana cameleonow. Możesz wtedy np. skorzystać z karty tnk dalej dzieląc na 2 czy jak tam chcesz na więcej. Rozwiązanie dające znacznie więcej możliwości niż splitter, a może się okazać że w późniejszym czasie również zadziała z caymanami.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.03.2019 o 11:09, tail# napisał:

 

@Stanley99

Stosując tv z wbudowanym tunerem, to znacznie ograniczone możliwości zależne od softu w tv. Najprostszym rozwiązaniem aby podzielić kartę w tym przypadku, to zakup czegoś na E2. <...>

Jeśli dobrze zrozumiałem - czyli nie ma innego sposobu podziału karty na taki telewizor, niż splitter? Tzn. żeby taki telewizor odbierał kanały kodowane z własnych tunerów sat - bo, że można do niego podłączyć dowolny zewnętrzny dekoder (z linuxami, oscamami, itp., albo "warzywko" od operatora) to dla mnie oczywista oczywistość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy nie ma, ja nie znam. Z resztą jeśli mam zamiar dzielić kartę przykładowo na dwa urządzenia, to stosuję sprawdzone rozwiązania, a nie paści z konwerterami, modułami itp., bo później efekt jest taki, że przy nawet drobnych zmianach ze strony operatora są problemy z działaniem i albo to już działać nie będzie w ogóle, albo trzeba dokupić jakiś kolejny wynalazek.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na TV Samsung korzystam z tego rozwiązania. http://www.pembo.co.uk/e2stream/  TV łączy mi się po WIFI z VU+ i bierze sygnał z wolnej głowicy. Tak więc wystarczy TV włączony do prądu i podłączony do tej samej sieci WIFI, co tuner z E2.

Edytowane przez audib6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz dekoder satelitarny z dwoma głowicami sat i konwenter minimum twin to możesz oglądać na dwóch TV inne stacje.

Możesz nawet i zrobić sobie że na dekoderze oglądasz - co innego nagrywasz. Do tego jeszcze na dwóch innych telewizorach oraz w komputerze i tablecie.

Wszystko może iść po wifi albo kablem lan.

 

Tylko wtedy potrzebny dekoder na E2 z dwoma głowicami DVB-S2 FBC i konwenter Unicable I albo Unicable II.

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...