Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ i przyszłość kart nieparowanych w Polsce


kepak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No ja mam multiroom a ta karta była tylko przenoszona do arivy na wieczór do sypialni. Czyli najtaniej i przynajmniej do wymiany cameli jest zastosować blocker fedc. Tylko czy np. za miesiąc nie prześlą innej zarazy i ten bloker przestanie działać? W tamtym roku wymieniałem karty na nowsze to w punkcie powiedzieli mi że wycofują camele i jakoś minął rok i nie wycofali. Tak więc nie wiadomo kiedy do tego dojdzie. Jak przestały działać mi te karty to zadzwoniłem na info nc+ i konsultant sugerował wymianę tych pace na nowsze dekodery oczywiście płatne. Powiedziałem mu że nie mam zamiaru płacić za coś co mam w umowie za darmo na co nic nie odpowiedział.

Edytowane przez dan772
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych forumowiczów.

 

Przeczytałem temat od 143 strony, na więcej nie mam teraz czasu.
Wszedłem coś doczytać o wyłączaniu cameleonów do końca roku, a dostałem w pysk jakąś zarazą, a tu człowiek ciemny...

 

Jestem ponad pół roku na umowie na czas nieokreślony, złożone wypowiedzenie bo chciałem podpisać nowy papier, sygnał dziś ostatni dzień.

2x cameleon, 2x Ariva w domu.

Parę lat temu dobrałem darmowo sprzęt od nich dla wygody własnej, żebym na działke z pudełkiem nie musial ganiać, a kulturalnie cameleona do portfela tylko włożyć.

WiFi Box+ / SAGEMCOM DSIW74 (MR)
Box+/HD SAGEMCOM DSI83 (S)

 

Gadałem z 2 konsulami jak się te moje cameleony będą miały do nowej umowy na 2 lata i wygaszania kart do końca roku. Oboje stwierdzili, że będą mi karty działały przez cała umowę, bo umowa gwarantuje cenę, a chcąc mi karty wymienić musieli by zapewnić mi sprzęt, co spowodowałoby zmianę ceny. Zatem będę mógł spać spokojnie z nowym kwitem na 2 lata.

No nie wiem, jakoś mnie nie przekonali, tym bardziej, ze sprzęt mam od nich jak wyżej, ale nie znam się czy caymany by sparowali z tymi dekami, czy faktycznie wymiana. Może się ktoś "kumaty" do tego odnieść?

 

Co do zarazy:

W dniu 27.01.2019 o 13:37, SatExpert napisał:

 

@tomekzospPodpiszesz nową umowę, to twoje karty zostaną zainfekowane grypą świń z nc+. :D

Czy to żart czy napisane na serio?

 

Doczytałem się, że nie ma znaczenia czy używamy własnego sprzętu, tj. Arivy, splittery czy ichniego, jak zarazę wyślą to nie ma rady, ale zasadniczo lepiej kart do ich dekoderów nie wkładać, czy tak?

 

Wołam kol. @support458 bo mam tu parę cytatów:

Cytat

"Konkretnie, jaki model dekodera aktualnie używasz? Od tego zależy czy będziesz mógł spokojnie dalej korzystać z karty w tym dekoderze. "

Dekodery jak wyżej, proszę skomentuj.

 

Cytat

"Aktualnie trwa intensywna telefoniczna akcja namawiania użytkowników tylko kart Cameleon do pobrania dekodera operatora."

Czy lepiej dla mnie gdybym oddał w diabła te ich dekodery?

 

Cytat

Korzystniej jest pozostać na umowie bezterminowej i poczekać na koniec 2019 roku. Wtedy łatwiej będzie podjąć decyzję, czy pozostajemy z NC+ i ich dekoderem w korzystnej promocji, czy wypowiadamy umowę.

Jak wyżej - jestem na bezterminowej, ale wyłączyli Polsaty premium, a do nowej umowy "Mistrzowską piłkę" dodają w gratisie.

Do tego jestem tu głownie dla ligi angielskiej, a tą mają na kolejne 2 lata.

 

Także nie ma dla mnie za bardzo alternatywy i chcę z nc+ zostać, ale jakbym miał w domu korzystać z tych ich dekoderów, które mam teraz na działce no to byłby DRAMAT...

Na jakieś CS-y, linuxy, smart tv, tv przez internet to za stary jestem, za leniwy, nie mam chęci się edukować w tym temacie.

Chcę po prostu w spokoju uwalić się w sobotę o 13 na [beep]ie, wcisnąć 11, zaświecić c+sport i zapiąć pasy.

Co robić?

 

Dzieki z góry za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, qler85 napisał:

Także nie ma dla mnie za bardzo alternatywy i chcę z nc+ zostać, ale jakbym miał w domu korzystać z tych ich dekoderów, które mam teraz na działce no to byłby DRAMAT...

Na jakieś CS-y, linuxy, smart tv, tv przez internet to za stary jestem, za leniwy, nie mam chęci się edukować w tym temacie.

Chcę po prostu w spokoju uwalić się w sobotę o 13 na [beep]ie, wcisnąć 11, zaświecić c+sport i zapiąć pasy.

Co robić?

No niestety nie zrobisz nic albo ich dekodery albo rezygnacja. Nie wierz w obietnice konsultantów oni zrobią wszystko żebyś przedłużył umowę ja tak zrobiłem obietnice były a teraz od tygodnia siedzę na ich sprzęcie bo karty się sparowały i [beep]a.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, roberttosat napisał:

... Karty mogą Ci w każdej chwili sparować z tymi co masz czyli 83 i wifiboxem....

To nie jest żadne parowanie. Kartę sparowaną z dekoderem nie użyjesz w innym dekoderze. W tym przypadku karty Cameleon można sobie przekładać do różnych dekoderów od nc, działających w tym systemie kodowania. Czyli Sagemcomy, Wifibox, WifiPremiumbox, Pejs i chyba na Cameleona zadziała dekoder 4k, choć do niego oferują parowane Caymany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, roberttosat napisał:

Więc podsumowując mogą mu sparować karty ze sprzętem który ma.

Dlatego lepiej nie mieć od nich sprzętu ale niektórzy z was nie zastanowili się nad tym i brali co popadnie mimo że nigdy nie skorzystali z takiego sprzętu i teraz mają problem co zrobić. Do tej pory jakoś Ci co nie mają od nich sprzętu nie zgłaszali problemów z działaniem i nie jest to przypadek.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Konsultanci sami do mnie wydzwaniają i proponują przedłużenie umowy (koniec kwietnia 2019).

Mam 2 x cameleon bez deków od nich.

Babka gwarantowała, że przez 24 miesiące tych kart nie będą wymieniać po przedłużeniu.

I jak to rozumieć ??? Bo się może okazać co innego po przedłużeniu?

 

Czy przedłużać? Bo w razie czego muszą mi dać dekoder, a jak będzie płatny to jest zmiana warunków umowy.

Edytowane przez kauj1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, tail# napisał:

Dlatego lepiej nie mieć od nich sprzętu ale niektórzy z was nie zastanowili się nad tym i brali co popadnie mimo że nigdy nie skorzystali z takiego sprzętu i teraz mają problem co zrobić. Do tej pory jakoś Ci co nie mają od nich sprzętu nie zgłaszali problemów z działaniem i nie jest to przypadek.

No niestety refleksja przyszła później.

Wg konsula nie da się zdać dekoderów i wrócić do samych kart. Prawda to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym dodać swoją historię. Miałem problemy z obrazem w moim Wifibox+. Kilkukrotnie udawałem się do APS, żeby mi to jakoś naprawili czy zdiagnozowali. Za drugim razem pracownik powiedział mi, że to może być wina karty. Od razu wiedziałem, że na 99% to niemożliwe, bo karta służy do pobrania uprawień a nie tego jaki mam obraz na TV. Zgodziłem się, bo nie zalazło mi na karcie CAMELEON, którą miałem i dostałem CAYMANA. Także na moim przypadku widać, że wciskają ściemę i chwytają się każdej możliwej metody byle pozbyć się z rynku starych kart. Mi na mojej starej karcie nie zależało, bo używam tylko sprzętu nc+ ale nie zdziwię się jeśli będą próbować "na siłę" wymieniać komuś kartę, pod byle pretekstem.

Mogę dodać, że w pokwitowaniu napisano USZKODZENIE KARTY ELEKTRONICZNE, co jest kłamstwem, bo karta działała tylko została wymieniona pod pretekstem tego, że wtedy obraz będzie ok. Nie zdziwił bym się jeśli za każdą taką akcję dostawali premie, w końcu jakoś trzeba się CAMELEONÓW pozbyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana karty oczywiście nic nie dała natomiast dzisiaj "wywalczyłem" nowy dekoder wifibox+ i testuje. Miałem problemy z obrazem po kilku godzinach więc muszę poczekać. Zabawne, że przy wymianie karty była pełna kulturka i zapewnienie, że jeśli problem nie ustąpi to mam przyjść ponownie. Jak już się pojawiłem to tak miło nie było. Sprzedać, wcisnąć jak najwyższy pakiet, wydzwaniać pół roku przed końcem umowy - tak natomiast jak masz problem to mają Cię głęboko gdzieś. Przecież te dekodery to taki wspaniały sprzęt xdd

Pewnie też zależy od tego jaki kto ma pakiet, bo takiego co ma abonament 20zł to traktują jak śmiecia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko karty.

Mi wymieni kartę pod pretekstem naprawy obrazu. Miałem w Wifibox+ Cameleona natomiast teraz Cayman.

Wifibox współpracuje z Cyamanem więc wystarczy im, że uwalą w jakiś sposób stare karty, jak to zrobią tego nie wiem, może przy podpisywaniu nowej umowy powiedzą, że trzeba wymienić? Nie mam pojęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się właśnie kończy umowa, trzeba będzie za radą kolegów z forum przejść na czas nieokreślony. Może dzięki temu dociągnę do końca żywota Cameleonów bez FEDC.

A mam jeszcze pytanie - jak karta nie dostaje uprawnień to mogą mnie "zarazić" ? Czy jedynie w trakcie aktualizacji?

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...