Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ i przyszłość kart nieparowanych w Polsce


kepak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

20 godzin temu, tail# napisał:

Wygoda wygodą ale to właśnie w terminalu są największe możliwości tego sprzętu i podstawy warto znać. :)

Ale ja używam terminala i instaluje czasami przez niego pluginy, lecz instalacja Oscam to nie dla mnie, nie mam na to czasu i chęci (też tutorial konkretnych i przejrzystych dla statystycznego "kowalskiego" brak).                                                                                                                          

18 godzin temu, MrDish napisał:

Postanowiłem przetestować bloker FEDC razem z cameleonem i AlphaCryptem. 
Działa jak marzenie z moim TV. 
Oglądanie telewizji znów stało się przyjemnością.                                                               

Mnie też dziś "przyszedł" bloker/aktywator FEDC i Aston 2,26 nareszcie ożył w TV (o ile wcześniej/przed wrzuceniem mi blokady FEDC przez NC+ używałem softu OpenHDF, który włączał/wyłączał stary TV i było to jakoś znośne, lecz to nie to samo co teraz z nowym TV i modułem CAM-wszystko pod kontrolą jednego pilota, przy Open Droid była męka -łapanie się ciągle, szukanie 2 pilota...).                                                                                                                                                                                           

18 godzin temu, MrDish napisał:


Świadomość tego, że nie muszę dłużej używać tego archaicznego badziewia (wifibox+) warta była tych paru złotych :)

Dołączam się do opinii i współczuję tym co muszą z tego korzystać. :)

 

Edytowane przez jarek7714
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie warto brać tego dekodera, bo to dziadek i nie wiadomo jak długo będzie działał z tą kartą.  Da się kupić nowy z Enigmą za większe pieniądze.  Trzeba też mieć jakieś pojęcie o E2, bo to nie jest jak ze zwykłym dekoderem, jeśli chce się pobawić z nc+. W sumie na Twoim miejscu bym tańszą metodą ominął ten FEDC, gdzie masz wszystko napisane w odpowiednim temacie. Piszesz w nieodpowiednim wątku. Tu czytaj i pisz

P.S. Niech moderator przeniesie posty do odpowiedniego tematu.

Edytowane przez ircios
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Chciałem się zapytać o to czy jest możliwość sprawdzenia z pozycji dekodera czy moja karta cameleon, którą używam w dekoderze MIRACLEBOX TWIN została zainfekowana FEDC? Dodam, że na chwilę obecną nie mam dostępu do sieci w domu (może za kilka dni się to zmieni). Jeżeli tak to prosiłbym o poradę w kwestii jak mam to zrobić. Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Jakub z Bielska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba najlepsze rozwiązanie dla niego. Prostsze bez chodzenia gdziekolwiek z kartą, to podłączyć się z laptopa bezpośrednio z tunerem, ale znowu może nie wiedzieć jak i nic z tego. Tak czy inaczej jeśli to FEDC i tak tuner będzie musiał mieć połączenie, chyba że z pendriva będzie kombinował ale to nie ma sensu.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.01.2019 o 09:19, james28 napisał:

Witam wszystkich.

Chciałem się zapytać o to czy jest możliwość sprawdzenia z pozycji dekodera czy moja karta cameleon, którą używam w dekoderze MIRACLEBOX TWIN została zainfekowana FEDC? Dodam, że na chwilę obecną nie mam dostępu do sieci w domu (może za kilka dni się to zmieni). Jeżeli tak to prosiłbym o poradę w kwestii jak mam to zrobić. Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Jakub z Bielska.

Ale programy działają, czy z ciekawości chcesz sprawdzić? Jeżeli działa Tobie wszystko poprawnie, to nie masz FEDC.

 

Edytowane przez audib6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karty Cameleon działają w Arivach do momentu kiedy NC+ nie zmodyfikuje parametrów karty zmieniając operatora (provider id.) z 000068 na 00FEDC.

Wtedy trzeba zakupić dodatkowe urządzenie "bloker"/ "aktywator", które pozwoli na dalsze wykorzystywanie karty Cameleon w Arivie.

Innym rozwiązaniem jest wzięcie dekodera od operatora.

Modyfikacja FEDC objawia się brakiem możliwości odbioru kanałów (pomimo ponawiania uprawnień).

Trzeba również pamiętać, że zgodnie z zapowiedziami NC+, karty Cameleon zostaną docelowo zablokowane do końca bieżącego roku.

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest strategia operatora NC+ i o tym nie dowiesz się nic tu na forum. Aktualnie trwa intensywna telefoniczna akcja namawiania użytkowników tylko kart Cameleon do pobrania dekodera operatora. Dodatkowo konsultanci informują, że karta Cameleon w zasadzie już nie będzie działać. Zapewne dotyczy to osób, do których według systemu NC+ wysłano już zmianę FEDC. Według dotychczasowych informacji prasowych, karty Cameleon maja działać do końca 2019r.

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, support458 napisał:

Zapewne dotyczy to osób, do których według systemu NC+ wysłano już zmianę FEDC. 

Czyżby? W większości FEDC dostali Ci, którzy już mają dekodery od operatora.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, smolny napisał:

Czy wszystkie  cameleony maja dostac  FEDC do końca 2019?

Czy wszystkie cameleony zostaną zlikwidowane do końca 2019?

Czy te zarażone FEDC nadal będą funkcjonować po 2019?

Myślę, że na te pytania to sam operator nie potrafi jednoznacznie odpowiedzieć.          

                                                                                                   

8 godzin temu, support458 napisał:

 Aktualnie trwa intensywna telefoniczna akcja namawiania użytkowników tylko kart Cameleon do pobrania dekodera operatora. Dodatkowo konsultanci informują, że karta Cameleon w zasadzie już nie będzie działać. Zapewne dotyczy to osób, do których według systemu NC+ wysłano już zmianę FEDC. Według dotychczasowych informacji prasowych, karty Cameleon maja działać do końca 2019r.

Popełnili błąd nie sprzedając z umowami tych słabych dekoderów na własność i teraz mają problem-utylizacja tego elektro-złomu będzie ich kosztować dodatkowe pieniądze (jak byłem ostatnio w APS to na stoisku zalegały kartony tego sprzętu-chyba żeby kusić naiwnych na odbiór tego sprzętu...). W tej chwili nowe smart-TV dają takie możliwości że jedyną sensowną ofertą dostępu do platformy stają się moduły CAM (poza boxem 4K, reszta sprzętu nie warta uwagi).              

                                                                                                                                                     

6 godzin temu, tail# napisał:

Czyżby? W większości FEDC dostali Ci, którzy już mają dekodery od operatora.

Osobiście mam taki dekoder jeszcze z poprzedniej umowy (prawie nie używany :) ). Na to bieżące zastosowanie FEDC jest już alternatywa w postaci blokerów/aktywatorów, także nie ma problemu (co prawda na wolnym rynku kosztuje to stówkę, lecz systematycznie tanieje, a komfortowe używanie własnych dekoderów i przede wszystkim własnych smart TV z modułami CAM bezcenne ? ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jestem nowym uzytkownikiem, a starym klientem nc+, przedtem Cyfry+. Przez wiele lat odbieralem sobie sat na swoim tunerze z kartą Cameleon. Ale konczy mi sie umowa z koncem kwietnia br. Pani dzwoni z propozycja przedluzenia na kolejne 12 miesiecy. Na moje pytanie, czy bede mial gwarancje do konca umowy, ze zadne warunki sie nie zmienia, pani powiedziala, że tak.

Co radzicie? Zgodzic się (jakie warunki musza byc ujete), czy dac spokój do konca umowy i przejsc na czas nieoznaczony z nieco wyzszym abonamentem?

 

Edytowane przez Barti
Bardzo niechlujna pisownia w poście, licznie literówki. Na forum piszemy poprawnie po polsku, z poszanowaniem zasad polskiej pisowni, gramatyki, ortografii i interpunkcji. Wyjątkowo poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej dziwi mnie to, skoro oficjalnie mówi się o końcu 2019 to dlaczego tego konsultant o tym nie mówi? Zapewnia, że w moim przypadku nic się nie zmieni, będę odbierać na swoim sprzęcie do końca umowy. A jak poproszę o wpisanie tego do umowy to będzie wiążące?

Edytowane przez Barti
Mając "polską" klawiaturę stosujemy poprawnie polskie znaki diakrytyczne, tzw. "ogonki". Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Zymkas napisał:

Bardziej dziwi mnie to, skoro oficjalnie mówi się o końcu 2019 to dlaczego tego konsultant o tym nie mówi? Zapewnia, że w moim przypadku nic się nie zmieni, będę odbierać na swoim sprzęcie do końca umowy. A jak poproszę o wpisanie tego do umowy to będzie wiążące?

 

Konsultant chce pod pretekstem wymiany karty wcisnąć nową umowę. Ma w nosie co się wydarzy i kiedy. Jedyny cel zmusić klienta do wymiany samej karty Cameleon na dekoder ze sparowaną kartą plus nowa umowa. Będą jeszcze nie raz dzwonić. Podanie w trakcie rozmowy nienegocjowalnego terminu końca wsparcia dla kart Cameleon, może niepotrzebnie przyśpieszyć negatywne nastawienie do negocjacji nowej umowy. Mają na to jeszcze czas. Mój znajomy (ma samą kartę) zażyczył sobie od konsultanta przysłania informacji na piśmie, na temat zmiany warunków umowy wynikających z zakończenia możliwości korzystania z samej karty kodowej Cameloen. Zobaczymy...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...