Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ i przyszłość kart nieparowanych w Polsce


kepak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Mam pytanie. Posiadam 2x cameleon z MR. Dzwonili do mnie wczoraj z ankieta co zrobię jak przestanie działać. Powiedziałem, że mam w bloku UPC, Vectrę i światłowód z Orange i wybiorę, co będzie najlepsze. Ich oferta niczym się nie wyróżnia. Wiele się zmieniło od czasu kiedy podpisywałem umowę i obecnie nie potrzebuje tego. 

 

Obecnie najbardziej podoba mi się to, że mogę otworzyć na komputerze streaming z dekodera z dowolnego programu klikając na skrót programu. Niestety, chyba nikt tego nie oferuje.

 

W związku z tym telefonem spodziewam się, że przestanie mi działać, czyli chyba zmienią ROM na karcie i będzie FEDC.

Wyłączyłem na jednej karcie AU, na drugiej działa normalnie. I pytanie: czy AU odpowiada też za aktualizację ROM, czy tylko za uprawnienia?

 

Na Allegro są blokery FEDC. Czy jeżeli nie zostanie to zaktualizowane na karcie to będzie dalej działało?

Edytowane przez Barti
Bardzo niechlujna pisownia w poście, ogromna ilość literówek. Na forum piszemy poprawnie po polsku, z poszanowaniem zasad polskiej pisowni, gramatyki, ortografii i interpunkcji. Wyjątkowo poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś orientuje się, jak są wysyłane uprawnienia?

Tzn. widzę co kilka dni, że uprawnienia wydłużają się na kolejne dni, na 2 miesiące do przodu. 

Czy FEDC jest wysyłane razem z uprawnieniami? Podejrzewam, że FEDC jest osobnym procesem i wysyłany jest niezależnie od uprawnień. Czy może wystarczy uprawnienia aktualizować co 2 miesiące i nie trafić na paczkę z FEDC?

Edytowane przez Barti
Niechlujna pisownia w poście. Na forum piszemy poprawnie po polsku, z poszanowaniem zasad polskiej pisowni, gramatyki, ortografii i interpunkcji. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.01.2019 o 17:39, korek2 napisał:

gdyby udało się rozparować kartę

Słuszna uwaga Sherlocku - gdyby się udało. Ale nie udało się tyle czasu, a nawet gdyby to i tak pewnie dalej pozostanie to dostępne dla wąskiego grona użytkowników.

 

W dniu 7.01.2019 o 18:10, Besciakos napisał:

Porównanie blokera, do oscama ...?

Kto porównuje blokera do oscama? Bo ja na pewno nie - pisałem jedynie, że oba korzystają z tej samej metody.

 

34 minuty temu, vito007 napisał:

Bloker blokuje wszystko, niestety także aktualizacje uprawnień.

To o czym piszemy od paru stron, jest tylko z nazwy blokerem. Układ jest przeprogramowany, tak by zmieniał zapytania do karty na inny, istniejący provider 1813

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, zlotyx napisał:

Czy ktoś orientuje się, jak są wysyłane uprawnienia?

Tzn. widzę co kilka dni, że uprawnienia wydłużają się na kolejne dni, na 2 miesiące do przodu. 

Jeśli masz dostać FEDC to co byś nie robił i tak go dostaniesz, to samo dotyczy aktualizacji ROM. Więc bez sensu są te powyższe kombinacje. @ircios zrozumiale Ci napisał co do FEDC, więc nie rozumiem czego się tak obawiasz zwłaszcza że FEDC w tym wszystkim to najmniejszy problem. Problem będziesz miał dopiero wtedy jak dostaniesz info od operatora że w określonym terminie będziesz musiał kartę oddać i wybrać zestaw od operatora. :)

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie od 3 dni zrobili aktualizację na karcie cameleon i NC+ przestała działać na DM900UHD z Oscam/CAM Aston 2.26, TV LG/Aston 2.26. Działa tylko ze starym oryginalnym złomem NC+ Sagemcom z 2015 roku, co dla mnie oznacza koniec współpracy z NC+, jeżeli mi go nie wymienią na moduł (choć umowa jeszcze 12 m-cy).

  • Dzięki 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem raczej o zdaniu żeby zapobiec " otrzymaniu FEDC", a tym samym braku możliwości  oglądania programów na własnym sprzęcie. Jeden "camel" jest we Fergusonie HF8900, a drugi "camel" jest  w telewizorze w module Cl od Cyfry. Stary Pace 500 leży w szafie ☺️  

Edytowane przez Flaga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Barti napisał:

A to nie jest tak, że FEDC wysyłane jest losowo do różnych abonentów nc+?

Jak dotąd, losowo tylko dla tych, co mają sprzęt operatora, co nie znaczy, że to się wkrótce nie zmieni.

Edytowane przez Barti
Brak znaków interpunkcyjnych w poście, przez co jego czytelność jest utrudniona. Pisząc posty należy poprawnie stosować znaki interpunkcyjne. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy w moim temacie:

podjąłem decyzję o zakupie pakietu nc+ gdyż zależy mi głównie na TNV24 a pakiety SMART+ i SMART HD wyglądają dość przystępnie cenowo względem innych operatorów.

Pomimo, że docelowo, chciałbym, żeby senior sporadycznie mógł oglądać tv na dwóch telewizorach (po przełożeniu modułu), oczywiście nie  w tym samym czasie zastanawiam się nad modułem CAM z kartą CI+. Zaletą jest: jeden pilot, możliwość zarządzania lista kanałów i brak dodatkowych urządzeń.

Pytania:

 

1

Mając na uwadze, temat czy warto wchodzić w karty nieparowane z rynku wtórnego jeśli chodzi o pakiet przedpłacony Smart HD ?Jeśli tak proszę o sugestie/odpowiedzi w moim temacie. Potrzebowałbym też modeli, wersji, standardów modułów CAM i kart CI+ jakich poszukiwać, ewnt słów kluczy, których użyć żeby na rynku wtórnym kupić coś co będzie działać jeszcze przez kilka mięsiecy w systemie przedpłaconym.

 

2

czy potwierdzacie, że po wybraniu kanału telewizor zalicza kilkusekundowe zawiechy ?

 

3

tak przy okazji z ciekawości, blokery uprawnień mają jeszcze sens ? na jak długo ? przy modułach CAM jest możliwa zmiana oprogramowania w takim kierunku itp ?

Edytowane przez montermonter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blocker ma sens ale nie zadziała w przypadku jeżeli decydujesz się na moduł. Zawsze lepiej kupić kartę nieparowaną ze sprzętem i karta Smart HD taka jest. Standard CI oraz CI+ to standard modułów, a nie kart. Czym się różnią - wyszukiwarka google powinna wystarczyć aby zrozumieć. Opcja telewizor z włożonym modułem i przekladaniem modułu do drugiego tv dla mnie niepraktyczna, zwłaszcza jeżeli drugi telewizor będzie w tym samym mieszkaniu, budynku. Lepszą opcją jest zakup dwóch tunerów i korzystanie z jednej karty Smart co powoduje że opłacasz tylko jedną kartę, a możesz oglądać jednocześnie i niezależnie na dwóch tv. Minusem jest to że trzeba zakupić dwa tunery ale jeśli masz zamiar i tak opłacać pakiet w którym jest TVN24 to inwestycja po jakimś czasie się zwróci i dodatkówo jeszcze możesz zastosować blocker co również jeszcze obniży koszty. Rozwiązań jest kilka i trzeba policzyć co się opłaci najbardziej biorąc przy tym pod uwagę możliwości jakie oferuje dane rozwiązanie.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jak długo jeszcze blokery będą mogły działać ? mając na uwadze co aktualnie się dzieje i opisujecie w temacie.

Każdy dodatkowy tuner i pilot to kłopot... obgadałem to w temacie "Moduły CAM CI zamiast dekodera, jaki operator i TV ? Problemy" podlinkowanym tuż ponad Twoim wpisem. Do tego pewnie byłby potrzebny splitter. Korzystanie z drugiego telewizora będzie ok 2-4 razy w roku... zatem przełożenie nie kłopot. Na ile da się zejść z dośc niskiej i w miarę atrakcyjnej już kwoty 13 pln/miesiąc przy użyciu blokera ? Gdzie szukać takich informacji? Wyniki są zazwyczaj sprzed kilku lat... a to temat chyba szybko zmieniający się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Barti napisał:

@tail#

Aha, rozumiem. Tak, jak mówisz, w każdej chwili może się to zmienić... :roll:  A znając nc+ i jej poczynania w tego typu  kwestiach, jest to wysoce prawdopodobne.

Przecież są wypowiedzi, że dostają FEDC abonenci z samymi kartami. nc liczy na takich nieświadomych. Karty przestają działać, to zamiast reklamować to lecą i biorą złomboxy od nc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety reklamowanie FEDC nic nie da!! Chyba, że ktoś ma umowę na czas nieokreślony i rzuci wypowiedzenie  to może...

Kilku moich znajomych dostało FEDC na karty, napisaliśmy odwołania/reklamacje, że przy przedłużeniu umowy mieli zapewnienie od konsultanta, że przez następne 24 m-ce będą mogli korzystać z własnego dekodera i nie uwzględnili. Odsłuchali rozmowę, przeprosili za nieporozumienie i napisali, że jak się nie podoba możemy oddać sprawę do sądu.

To samo było dla drugiej karty cameleon bez dekodera w wersji multiroom.

Raczej walka z wiatrakami!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...