Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ i przyszłość kart nieparowanych w Polsce


kepak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba za bardzo zagłębiacie się w szczegóły, zamiast spojrzeć szerzej.

Mam banalny problem czereśni u mieszkającego wyżej sąsiada. Efekt prosty, jak pojawiają się liście to by by sat. Na około pół roku.

Okazuje się, że da się przeżyć z tylko samą naziemną i Internetem. Dalej, po zasygnalizowaniu konsultantce problemu dostałem plusa od NC+ i uzyskałem (w ramach umowy) bezpłatny dostęp do wersji mobilnej. W praktycznym stosowaniu okazało się, że to jednak [beep]. Bez takiego negatywnego napinania "jak żyć bez satelity" wierzcie  mi da się.

Mam zainwestowane w niezależny sprzęt i jakoś się nie boję. Jak zechcą mnie zmusić do czegokolwiek, to oczywiście by by. Ostatnie dwie umowy, to szybka piłka. Oni wiedzą na czym pracuję, nic nie kombinują, ja też. Dogadujemy się łatwo. Wiedzą, że jak zakombinują to do widzenia. Zachowują się racjonalnie.

Jak zaczną kombinować, odejdę be żalu i bez żałosnych postów na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, tail# napisał:

Co ma jedno do drugiego skoro CP od zawsze miał karty parowane że sprzętem i nigdy też nie wydawał samych kart tylko zawsze ze sprzętem. Pomyśl nim coś napiszesz.

 

Chodzi mi o zasięg akcji, jej dynamikę i skuteczność a nie temat czy mieli parowane czy nieparowane.

 

Co do czereśni i sąsiada to śmiać mi się chce.. Drzewo owocowe można przycinać jak się komu podoba. Jeśli drzewo jest u sąsiada to rozmowa z sąsiadem i załącznik załatwiają sprawę doskonale. Ja ze swoimi sąsiadami żyję jak z braćmi jak ktoś tego nie potrafi to nie tylko takie "czereśnie" będą w jego życiu problemem.

 

Co do opisów powyżej i kombinacji to 95% z abonentów platform wystarcza to co mają - wiem bo montuję te usługi. Nikt nie płacze jak dostanie dekoder za 5-10zł/mies. jako multiroom. My jesteśmy malutkim odsetkiem hard userów, którzy chcieliby mieć wszystko jak w bajce - niestety nikogo wśród decyzyjnych osób w zarządach operatorów to nie interesuje i interesowało nie będzie. Operatorowi zależy jedynie żeby tacy kombinatorzy OSCamowi padli i do tego będzie dążył, bo na tym notuje straty. Jak kogoś nie stać na TV to niech posłucha radia a nie kombinuje jak koń pod górę.

Edytowane przez krajes
  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Chodzi mi o zasięg akcji, jej dynamikę i skuteczność a nie temat czy mieli parowane czy nieparowane.

 

Co do czereśni i sąsiada to śmiać mi się chce.. Drzewo owocowe można przycinać jak się komu podoba. Jeśli drzewo jest u sąsiada to rozmowa z sąsiadem i załącznik załatwiają sprawę doskonale. Ja ze swoimi sąsiadami żyję jak z braćmi jak ktoś tego nie potrafi to nie tylko takie "czereśnie" będą w jego życiu problemem.

 

Co do opisów powyżej i kombinacji to 95% z abonentów platform wystarcza to co mają - wiem bo montuję te usługi. Nikt nie płacze jak dostanie dekoder za 5-10zł/mies. jako multiroom. My jesteśmy malutkim odsetkiem hard userów, którzy chcieliby mieć wszystko jak w bajce - niestety nikogo wśród decyzyjnych osób w zarządach operatorów to nie interesuje i interesowało nie będzie. Operatorowi zależy jedynie żeby tacy kombinatorzy OSCamowi padli i do tego będzie dążył, bo na tym notuje straty. Jak kogoś nie stać na TV to niech posłucha radia a nie kombinuje jak koń pod górę.

No widzisz i to jest to - wcisną jakiemuś tyoowemu Januszowi ultraboxa a później musze czytać tu na forum jakieś ochy i achy, albo problemy z tymi ich zabawkami. Dobrze obaj wiemy że te tunery to syf, najgorszy z najgorszych. Ludziom to wystarcza fakt, ale jest mnóstwo osób dzielących sobie karty oscamem na te 2-3 odbiorniki w domu. I zadziwie cię - o ile dzielisz kartę w domu to jest legalne default_wink.png

Także podsumowując i te ich szroty i te moduły mogą sobie włożyć w cztery litery.

Tym bardziej że nie da się wziac tylko modułów ;)

Ci którzy mają camele albo wezmą na 1tv caymana w module, albo kupią jakiś shar u Chinola i tyle. Tym bardziej że chodzą plotki że cayman już złamany... Ups default_wink.png chyba nie tak miało być default_wink.png

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, krajes napisał:

Co do czereśni i sąsiada to śmiać mi się chce.. Drzewo owocowe można przycinać jak się komu podoba. Jeśli drzewo jest u sąsiada to rozmowa z sąsiadem i załącznik załatwiają sprawę doskonale. Ja ze swoimi sąsiadami żyję jak z braćmi jak ktoś tego nie potrafi to nie tylko takie "czereśnie" będą w jego życiu problemem.

Mi też chce się śmiać. Młody jesteś i o realiach masz małe pojęcie. Ja też żyję w zgodzie z sąsiadami, pewnie dlatego, że do niczego ich nie zmuszam, normalnie proszę.

Skala problemu jest taka, że ani sąsiad ani ja sami tego nie zrobimy, lata swoje mamy. Potrzebna jest specjalistyczna firma, te z kolei przy cięciu paru gałęzi rozmawiać z klientem nie chcą. Znasz takich co przyjadą i właściwie przytną, daj namiar. Uczciwie zapłacę. Może sam zechcesz? zapłacę i załącznik się znajdzie.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@krajes ma rację.

90% zainteresowanych ma głęboko gdzieś jaką dostanie kartę i tunery. Im zależy na tym, by jak najprościej sprzęt podłączyć, włączyć i oglądać. Z pozostałych 10%, połowa pokrzyczy, pomarudzi na forum a potem i tak weźmie to co im dadzą. Zostaje 5% i nawet jak zrezygnują, to z tego powodu platforma nie zbankrutuje...

Cały świat zmierza do parowania, czy się to kumuś podoba, czy nie i trzeba się z tym pogodzić. I tak NC+ rozpieszczała swoich klientów utrzymując tak długo "wolne" karty, ale wszystko się kiedyś kończy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, korni007 napisał:

jest mnóstwo osób dzielących sobie karty oscamem na te 2-3 odbiorniki w domu. I zadziwie cię - o ile dzielisz kartę w domu to jest legalne

Nie jest według prawa. Może kiedyś przymykali na to oko, jednak teraz gdy coraz bardziej dostają od sieci IPTV, kablowych i CP wzięli się za to. Już nawet nie chodzi tu o wielką kasę a raczej o statystyki działających kart.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.12.2018 o 16:45, korni007 napisał:

Tak jak pisałem - działa bo ktoś wydał kiedyś na to kupę kasy, a teraz ratuje się blokerami, bo w końcu wydal tyle kasy że teraz go cztery litery pieką na myśl że miałby wywalić to w kąt.

Kolego, ale nie każdy chce mieć dodatkową skrzynkę przy telewizorze. Odezwij się pod koniec roku czy dalej działa Ci na tym oscamie ta karta nc+ - bo w obydwóch przypadkach zgaśnie w tym samym czasie.

 

W dniu 31.12.2018 o 18:30, Stanley99 napisał:

Nie zauważyłem, aby ktoś coś tu komuś wciskał. Moim zdaniem po prostu warto wiedzieć, że jest opcja blokera (konwertera, eliminatora - jak tam zwał ;)  ). Może akurat takie rozwiązanie się komuś przyda, aczkolwiek trzeba być świadomym jego niepewności i tymczasowości. "Bloker" kosztuje jak wspomniano raptem 40-50zł, na pewno niejeden z Was znacznie więcej prze..lewa w imprezowy wieczór, o Sylwestrze nie wspomnę ;)  

 

Przykład na moim przykładzie: Cameleona dzielę splitterem na telewizor z tunerem SAT i modułem CAM, oraz własny dekoder Ariva, dostęp mam opłacony na jeszcze ponad rok. Na razie wszystko śmiga, jednak załóżmy dostaję w tej chwili sławetne FEDC. Chyba oczywiste jest co dokupię, aby przedłużyć ile się da "życie" tego sprzętu. I nie chodzi tylko o to, że żal ściska [beep]ę za wydaną kasą (wydana kilka lat temu, więc już się sporo "zamortyzowała"), ale właśnie, że wszystko mi fajnie działa. Szczególnie mam na myśli ten telewizor z wbudowanym tunerem SAT  i wzdrygam się na samą myśl, że miałbym znów do niego podłączyć jakieś pudło. Przy okazji z ciekawości pytanie: w jaki sposób inny niż "bloker" sprawić, aby karta z FEDC działała nadal w module CAM (Aston 2.26)?

A za rok - mam nadzieję tyle jeszcze system przetrwa (ponoć do końca 2019r)... przez ten czas będę miał czas na podjęcie decyzji co dalej. Może zmienię operatora, może oswoję się z myślą, że jakieś "pudło" jednak podłączone musi być. Może w ogóle zrezygnuję z płatnej tv linearnej na rzecz tylko DVB-T+streamy z internetu... Zobaczymy.

Lepiej bym tego nie ujął :)

 

22 godziny temu, rroman napisał:

Ciekawią się teraz ci co mają karty cameleon bez jeszcze tego nowego ROM , kupić szybko blokera aby tego uniknąć ? czy też niema tego sensu ze względu na to że i tak go dostaną nawet przy blokerze.

Bloker nic nie blokuje, a jedynie zmienia zapytania do karty na inny provider.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użytkownicy kart Camelon na własnych dekoderach, to nawet nie promile w skali bazy NC+. Wymiana kart na zestawy operatora, to nie jest problemem. Operacja w zakresie logistycznym, czyli zapewnienie zatowarowania APS jest już wyzwaniem i dlatego wymiana jest mocno rozciągnięta w czasie. Termin nieodwołalny zakończenia wsparcia dla kart Camelon, to grudzień tego roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, tail# napisał:

@roadway

I znowu to samo. Śmieszą mnie takie wypowiedzi wyprzedzające fakty na czym będzie działać, a na czym nie, bo to jest jak wróżenie z fusów.

Ale w oscamie jest dokładnie taka sama zasada działania karty jak w zmodyfikowanym sofcie do blokera - więc nie ma innej opcji jak zgaśnięcie obu w tym samym czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś drugi telefon. Podobno moja karta jest w pierwszej transzy do wyłączenia, cała operacja zacznie się właśnie w marcu - będą dwa miesiące na wymianę.
Teraz mam Extra+ i 6xC+. Proponują albo dekoder 4K za 49zl jednorazowo i dalej 69,99 albo.... wymiana na moduł za darmo, ale miesięcznie dopłata 2 zł do abonamentu. Dzwonili z Warszawy. W przypadku dekodera 4K dodają C+ 4K i kolekcję VOD 4K za darmo. Przy module nie ma możliwości wsiąść C+ 4K

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli rura mięknie ... już pojawił się moduł. Pytanie musisz coś wybrać, czy jest - będzie też opcja rozwiązania umowy ?
Też mnie interesuje czy można rozwiązać umowę? Może kolega zapyta przy kolejnym tel z DUK. Sam mam umowę na 2 kamele do czerwca 2020 ale żadna z powyższych opcji NC+ mnie nie interesuje ;) raczej wezmę IPTV bo Tv Sat powoli odchodzi do lamusa a NC+ jest 100 lat za mu... ze swoją oferta (wraz ze swoimi złomboxami) lub raczej jej brakiem :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, myk6414 napisał:

Dziś drugi telefon. Podobno moja karta jest w pierwszej transzy do wyłączenia, cała operacja zacznie się właśnie w marcu - będą dwa miesiące na wymianę.
Teraz mam Extra+ i 6xC+. Proponują albo dekoder 4K za 49zl jednorazowo i dalej 69,99 albo.... wymiana na moduł za darmo, ale miesięcznie dopłata 2 zł do abonamentu. Dzwonili z Warszawy. W przypadku dekodera 4K dodają C+ 4K i kolekcję VOD 4K za darmo. Przy module nie ma możliwości wsiąść C+ 4K

Ja mam samego camela.Umowa do końca stycznia wypowiedzenie wysłane. Dzisiaj dzwonili z Krakowa z propozycją kontynuacji na następny rok . Na moje pytanie o kontynuację na module gość powiedział że nie ma takiej opcji. Jeżeli już to tylko z dekoderem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.01.2019 o 18:26, myk6414 napisał:

Dziś drugi telefon. Podobno moja karta jest w pierwszej transzy do wyłączenia, cała operacja zacznie się właśnie w marcu - będą dwa miesiące na wymianę.
Teraz mam Extra+ i 6xC+. Proponują albo dekoder 4K za 49zl jednorazowo i dalej 69,99 albo.... wymiana na moduł za darmo, ale miesięcznie dopłata 2 zł do abonamentu. Dzwonili z Warszawy. W przypadku dekodera 4K dodają C+ 4K i kolekcję VOD 4K za darmo. Przy module nie ma możliwości wsiąść C+ 4K

 

A czy za dekoder 4k wołają jakiś haracz miesięczny, czy tylko aktywacja 49zł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...