Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ i przyszłość kart nieparowanych w Polsce


kepak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 2.01.2019 o 15:25, myk6414 napisał:

Właśnie dzwonili do mnie z nc+ że z 1. Marca moja karta przestanie działać i że zapraszają mnie po odbiór dekodera abym mógł dalej korzystać z ich super ofert ( i przy okazji przedłużył umowę).
Obecna umowa jest już na czas nieokreślony, mam tylko cameleona - żadnego dekodera.
Pytanie na ile to prawda, na ile chcą żebym "się skusił". Nie ma mowy o migracji na CAMa. Tylko dekoder.

Jeśli do końca marca nie zmieni się polityka nc+, to nie dadzą Ci modułu w ramach obecnej umowy.

Zastanawiałem się, czy, jeśli skończy się moja umowa, nc+ w końcu pozwoli mi odbierać tv przez moduł, ale nawet po zakończeniu okresu wypowiedzenia, gdy dzwonili do mnie i pytali, czy jeszcze jakoś możliwe będzie przedłużenie przeze mnie umowy, odpowiedziałem (podobnie jak podczas rozmów w okresie wypowiedzenia), że jak najbardziej - poproszę o moduł. Na co konsultant - a to nic z tego, proszę zwrócić sprzęt i do widzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu leci update. Niektórzy otrzymali go już w grudniu. Na ile będzie ustawiony limit to zależy od operatora. Może być na 2 albo np. na 4. Na więcej bym nie liczył. W przypadku przekroczenia limitu karta dostaje blokadę na kilkanaście minut odpowiadając fake DW. Kto dzieli kartę splitterem lub innym narzędziem na więcej niż dwa urządzenia może się zdziwić. Z drugiej strony bardzo dobrze, bo skończy się kombinowanie tzw. "januszy".

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będą chcieli wymienić wszystkie karty to je wymienią nawet gdyby założyli, że ma się to stać 1 marca. Po prostu wyślą mailing, że w związku z bezpieczeństwem sieci konieczna jest wymiana boxów/kart u Klientów i zapraszają do APS, jeśli ktoś się nie dostosuje umowa zostanie rozwiązana do czego mają prawo. Jak ktoś się nie chce dostosować to adios.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałeś wcześniejsze posty? Ktoś wyliczył ile mniej więcej jest abonentów z tymi wersjami kart. To teraz zastanów się ile stracą jeśli przykładowo połowa z nich tak jak napisałeś rozwiązałaby umowę. To nie jest takie proste jak Ci się wydaje. Lepszym rozwiązaniem jest wprowadzenie dodatkowych zabezpieczeń na karty które są w obiegu. Wtedy nie stracą tylu abonentów co przy przymusowej wymianie kart. Czy takie zabezpieczenia zostaną wprowadzone okaże się wkrótce.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobna akcja jak w CP przy wymianie boxow SD na HD. Wszystko powolutku wymienią, żeby zakończyć temat sharingu i lewizn, bo na tym mają równie duże straty (w tym za umowy z nadawcami, którzy żądają właściwego zabezpieczenie ich treści). Mogą uzależnić zawartość pakietów i dodawać nowe kanały jedynie posiadaczom "polecanego" przez nich sprzętu. Uwierz mi, że dla chcącego nic trudnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I myślisz że temat sharingu padnie? To ci się wydaje. Teraz jak jeszcze zmusza do oglądania na swoich złomach to się dopiero zacznie. Kto mieczem wojuje ten od miecza ginie, proste.
I już nawet nie chodzi o shar, ale po prostu o możliwość oglądania na swoim sprzęcie.

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze i ogranicza, ale ci co będą chcieli to będą wiedzieli gdzie "zapukać".
Tak jak mówię - strzela sobie w kolano, będą myśleli że zrobili dobrze, a się okaże że wcale tak nie będzie.

Niestety operatorzy robią co im się podoba a zmuszanie do odbioru na ich sprzęcie i płacenie za ich szrot to już prawie że sprawa dla UOKiKu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, krajes napisał:

Podobna akcja jak w CP przy wymianie boxow SD na HD.

Co ma jedno do drugiego skoro CP od zawsze miał karty parowane że sprzętem i nigdy też nie wydawał samych kart tylko zawsze ze sprzętem. Pomyśl nim coś napiszesz.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.01.2019 o 07:26, tail# napisał:

Od jakiegoś czasu leci update. Niektórzy otrzymali go już w grudniu. Na ile będzie ustawiony limit to zależy od operatora. Może być na 2 albo np. na 4. Na więcej bym nie liczył. W przypadku przekroczenia limitu karta dostaje blokadę na kilkanaście minut odpowiadając fake DW. Kto dzieli kartę splitterem lub innym narzędziem na więcej niż dwa urządzenia może się zdziwić. Z drugiej strony bardzo dobrze, bo skończy się kombinowanie tzw. "januszy".

Ciekawią się teraz ci co mają karty cameleon bez jeszcze tego nowego ROM , kupić szybko blokera aby tego uniknąć ? czy też niema tego sensu ze względu na to że i tak go dostaną nawet przy blokerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, oczywiście, tylko szkoda że wybierając CAM można oglądać w tym samym czasie w jednym pokoju, a w drugim już nie, a przecież w dzisiejszych czasach mamy co najmniej dwa telewizory, nie wspominając że nawet prawie w każdym pomieszczeniu, nawet w kuchni, a to jest niemożliwe przy CAM na własnym sprzęcie.

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie ma opcji wyboru takiego:

 

1 moduł NC+ CI+ jako główny do TV

2. dekoder jako multiroom

 

albo takiej kombinacji:

1. moduł  NC+ CI+ jako główny

2, moduł NC+ CI+ jako multiroom

 

albo

1. dekoder jako główny

2. moduł jako multiroom

 

Nie wspominając jak ktoś ma domek jednorodzinny w 5 pokojach TV - do każdego musi brać dekoder.

 

Jak ma TV z wbudowanym tunerem sat to wystarczyły by moduły CAM

 

Platformy sat / dostawcy treści niczym Orwell 1984 - wiedzą lepiej czego chce klient i za co ma płacić pieniądze.

 

Nie wspominając o tym że ktoś może mieć TV - własny dekoder z dwoma wejściami na moduły i chce mieć wszystko w jednej skrzynce.

Edytowane przez tweed77
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@djadijos kiedyś można w Polsacie tak zakombinować i mieć jako główny moduł CI/CI+ a do tego dobrać dekoder jako dodatkowy multiroom.

W NC+ takiej możliwości nie ma aktualnie.

 

Jedynie przy kartach Cameleon - jak dostałeś same dwie karty to mogłeś mieć dwa moduły. Tylko że ta era już odchodzi.

 

Teraz już tylko multiroom na dekoderach dedykowanych od platform sat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, tweed77 napisał:

Platformy sat / dostawcy treści niczym Orwell 1984 - wiedzą lepiej czego chce klient i za co ma płacić pieniądze.

Podziękuj za to kombinatorom i piratom,bez powodu tego nie zrobili. Ja się nie dziwię,że starają się zabezpieczać jak najlepiej. Biznes to biznes. Wystarczy,że piractwo BluRay rozwaliło. Po części.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież po to stworzyli moduły CAM, wkładasz moduł do TV i heja.
Masz porównanie między modułem a karta wlozona bezpośrednio w czytnik? Bo ja mam, i przelaczajac kanały na module można iść sobie zaparzyc herbaty ;)
Mając kartę bezpośrednio w czytniku zmiana kanałów odbywa się praktycznie w ułamek sekundy.

No a druga sprawa to tak jak wyżej kolega napisal - mając moduł nie dobierzesz multirooma chociażby. A mając kartę w czytniku możesz ją podzielić na te dwa /trzy tv w domu bez opłat np. Oscamem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, korni007 napisał:

Masz porównanie między modułem a karta wlozona bezpośrednio w czytnik? Bo ja mam, i przelaczajac kanały na module można iść sobie zaparzyc herbaty ;)
Mając kartę bezpośrednio w czytniku zmiana kanałów odbywa się praktycznie w ułamek sekundy.

Jeżeli moduł CI+ jest bezpośrednio w TV to osobiście potwierdzam, że przełączanie się między kanałami trwa bardzo długo, ale jeżeli moduł ten jest w dekoderze niezależnym to śmiało porównać można czas reakcji do samej karty w czytniku dekodera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, korni007 napisał:

A mając kartę w czytniku możesz ją podzielić na te dwa /trzy tv w domu bez opłat np. Oscamem

Kombinowany multiroom. I właśnie dlatego chociaż by jest tak. Operator woli dać Ci multiroom za 5 zł np za jeden. Wiele to nie jest,a przynajmniej legal. No i w statystykach masz lepiej. A tym zawsze lubią się chwalić.

 

4 minuty temu, korni007 napisał:

Masz porównanie między modułem a karta wlozona bezpośrednio w czytnik? Bo ja mam, i przelaczajac kanały na module można iść sobie zaparzyc herbaty

Od jakiegoś czasu mam szczęście już nie używać satelity, miałem STB Echostar HDS-400E jeśli dobrze pamiętam. Wolę IP ,bo na tym się znam ;). Chociaż też zdarza się,że w swoim bloku pomagam przy awariach instalacji zbiorczej DVB-S/T. Ale kumpel miał moduł i wiem jak to wyglądało. Przeszedł w końcu na IPTV Orange po problemach z sygnałem przy burzach itp. Ale jak kto woli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@djadijos Echostar JDS-400E to przepaść do tego co dziś jest.

 

Jak jest burza to się wyłącza sprzęt żeby nie usmażyło ;)

 

Co do IPTV to awaria łącza internetowego i zostajesz bez TV..

Co do dekoderów dedykowanych to też za różowo nie jest.

Okrojona lista kanałów - blokowanie wyszukiwania innych kanałów.

 

Ponadto jak masz własny dekoder - tv to masz minimum dwie głowice - tunery. Combo SAT + DVB-T/T2.

Więc jak nie masz sygnału z DVB=S2 to jest jeszcze DVB-T/T2.

 

Ponadto jak ktoś chce mieć dostęp do zagranicznej TV np. HD+ / Fransat / Tivusat / MTV  to jest jeszcze ok bo mają w ofercie moduły CI/CI+ które działają w TV albo dekoderach sat.

 

I stawiaj na pólce Y x dekoderów - pilotów i kabli podłączonych do TV.

Y = ilość platform sat ;)

 

I mam na myśli to legalne karty - opłacone.

 

 

Edytowane przez tweed77
  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plus do tego HDD/SSD jaki tylko chcesz wielkościowo we własnym sprzęcie na różnego rodzaju nagrań oraz przewijanie wstecz do wiele dłuższego czasu jak np w pace pvr 500 gb do dwóch godzin.

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, tweed77 napisał:

Jak jest burza to się wyłącza sprzęt żeby nie usmażyło ;)

Mam odpowiednio zabezpieczona instalację elektryczną + dodatkowe bezpieczniki przed tv i pc ;) A problemy wywołuje też nawet bardzo mocny deszcz.

 

5 minut temu, tweed77 napisał:

Co do IPTV to awaria łącza internetowego i zostajesz bez TV..

Mam światłowód od 2010 roku, więcej razy nie było TV DTH niż awarii światłowodu.

 

7 minut temu, tweed77 napisał:

Echostar JDS-400E to przepaść do tego co dziś jest.

Ja wiem o tym, to był złom, ale był bo umowy nie można było ruszyć ze względu na przeprowadzkę.

 

8 minut temu, tweed77 napisał:

Okrojona lista kanałów - blokowanie wyszukiwania innych kanałów.

Z tego co wiem to Evobox CP ma możliwość astry też. Więc trzeba na NC+ naciskać.

A co do wielkości nagrań to wystarczy że pozwolą podłączyć swój dysk na USB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...