Skocz do zawartości
kepak

nc+ i przyszłość kart nieparowanych w Polsce

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za odpowiedź.

I wtedy zostaje mi tylko ich sprzęt bo moduł ciężko dostać?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
8 minut temu, ver11 napisał:

I wtedy zostaje mi tylko ich sprzęt bo moduł ciężko dostać?

Niestety tak. Można też wówczas dalej korzystać z takiej karty, ale to już na tunerze opartym na systemie Linux i odpowiedniej jego konfiguracji.

Moduł CAM platformy nc+ można otrzymać tylko podczas zawierania nowej umowy o abonament albo kupując ofertę "nc+ telewizja na kartę". To tak na marginesie. :read:

• Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
34 minuty temu, ver11 napisał:

Mam Technisata Digyboxxa i wczoraj po jednym uruchomieniu pojawił się jakiś dziwny komunikat i nie odbierał żaden kanał.

Po ponownym włączeniu wszystko było w porządku.

Czy mogli mi na kartę wrzucić jakiś syf?

Ten Technisat widzi kartę w czystej Nagrze MA (nie SECA), czyli mogłeś dostać FEDC, ale tego nie zauważysz dopóki nie wrzucisz karty do tunera z samym SECA (wtedy ona nie będzie nic dekodować choć powinna - objaw FEDC). :)

• Dzięki 1
  • Popieram 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
8 minut temu, Barti napisał:

Niestety tak. Można też wówczas dalej korzystać z takiej karty, ale to już na tunerze opartym na systemie Linux i odpowiedniej jego konfiguracji.

Tylko do momentu całkowitego wyłączenia cameleonów?

5 minut temu, SatExpert napisał:

Ten Technisat widzi kartę w czystej Nagrze MA (nie SECA), czyli mogłeś dostać FEDC, ale tego nie zauważysz dopóki nie wrzucisz karty do tunera z samym SECA (wtedy ona nie będzie nic dekodować choć powinna - objaw FEDC)

Czyli nawet z FEDC karta w Technisacie będzie działać?

Póki cameleony nie przejdą do historii?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 minuty temu, ver11 napisał:

Tak. Później już tylko w użyciu będą karty Cayman (całkowicie parowane z dekoderem dedykowanym lub modułem CAM CI+ i pracujące w "czystym" systemie Nagra) oraz karty systemu Conax, również parowane i pracujące w dekoderach dedykowanych po dawnej n'ce.

• Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
19 minut temu, ver11 napisał:

Czyli nawet z FEDC karta w Technisacie będzie działać?

Póki cameleony nie przejdą do historii?

Tak, z FEDC będzie działać. :)

a czy Cameleony mają całkowicie zostać wycofane, czy będą dalej funkcjonować ale z tym FEDC? Bo słychać tylko o końcu S4, a nie Cameli. :)

• Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak jest, bierzcie i wymieniajcie camele, szybciej się skończy ta szopka i płacz że na splitterach przestało działać. Na caymanach już takich problemów nie będzie że komuś coś nie działa. :)

Edytowane przez tail#

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A co, Caymany już rozpracowane że tak głupio piszesz? :>

Edytowane przez Barti
Każde zdanie rozpoczynamy wielką literą. Poprawiono post.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Barti

Jak na razie nie ma oficjalnego stanowiska nC+ ,że wszystkie karty cameleon  (seca/nagra CAID 0100) zostaną wymienione na Caymany CAID 1884. Obecnie Cameleony w tunerach operatora (nC+) są "przełączane " w nagre CAID 1813. Upraszczając ,karta Cameleon z 1813 i Cayman z 1884 (nagra) to nie jest to samo ,są duże różnice w zabezpieczeniach. Wymiana kart ,tylko na Caymany, wiąże się z większymi kosztami dla nC+. Do tego nC+ nadal nie wie co zrobić ze starszymi kartami po Cyfrze+ ROM DNASP400 RevI4A.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, Barti napisał:

Albo z blokera z wgranym firmware, który zmienia nagłówki na istniejący jeszcze na karcie provider 1813 - przetestowałem to u siebie i działa... tak jak pisałem parę postów wyżej.

Oczywiście rozwiązanie zadziała nie dłużej pewnie niż rok - do końca procesu uszczelniania systemu. Gdzieś czytałem, że nc+ może również zdalnie zaktualizować stare karty, tak by w przyszłości uruchomić na nich parowanie z dekoderem z nagrą - póki co na razie cieszyć się jasnością.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
18 godzin temu, SatExpert napisał:

A co, Caymany już rozpracowane że tak głupio piszesz? :>

Dlaczego głupio? Nie widzisz tego, ile ludzi teraz narzeka, że im nie działa? Po uszczelnieniu systemu takich problemów nie będzie. Co do Caymanow to dawno leżą, tylko nie jest to publiczne dostępne. To samo Nagra, na której pracują Camele.

Edytowane przez Barti
Zdanie pytające kończymy znakiem zapytania, a nie kropką. Poprawiono post.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pójdą w publikę w odpowiednim momencie.

• Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 5.12.2018 o 19:38, tomek6680t napisał:

@Barti

Jak na razie nie ma oficjalnego stanowiska nC+ ,że wszystkie karty cameleon  (seca/nagra CAID 0100) zostaną wymienione na Caymany CAID 1884. Obecnie Cameleony w tunerach operatora (nC+) są "przełączane " w nagre CAID 1813. Upraszczając ,karta Cameleon z 1813 i Cayman z 1884 (nagra) to nie jest to samo ,są duże różnice w zabezpieczeniach. Wymiana kart ,tylko na Caymany, wiąże się z większymi kosztami dla nC+. Do tego nC+ nadal nie wie co zrobić ze starszymi kartami po Cyfrze+ ROM DNASP400 RevI4A.

Nc+ samo nie wie w jaki sposób rozwiązać sprawę CAMELI. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Myślę, że wie. Bardzo dobrze wie

Edytowane przez ircios

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja słyszałem,że mają z tym problem.... Zresztą mam to w d..e, ja oczekuje jasnej i czytelnej informacji obejmującej okres mojej kolejnej umowy, a nie kręcenia. Obecnie każdy konsul mówi co innego w sprawie " końca 2019".

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 5.12.2018 o 17:06, SatExpert napisał:

Ten Technisat widzi kartę w czystej Nagrze MA (nie SECA), czyli mogłeś dostać FEDC, ale tego nie zauważysz dopóki nie wrzucisz karty do tunera z samym SECA (wtedy ona nie będzie nic dekodować choć powinna - objaw FEDC). :)

Czyli są tunery, które obsługują Nagrę w wersji która jest na Cameleonach.

RJ

PS.

Rozmawiałem z konsultantem Technisat i powiedział, ze np. Technisat DIGIT ISIO STC obsługuje system Nagra, ale nie potrafił powiedzieć, czy będzie współpracował z Cameleonem.

Edytowane przez rafjak

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie ma takich dekoderów ponieważ aktualnie karty Cameleon pracują w systemie Seca. Ograniczenie możliwości wykorzystania tej karty w dowolnym dekoderze polega na zmodyfikowaniu oprogramowania karty przez NC+ (zdalnie) w taki sposób, że karta nie obsługuje identyfikatora systemu kodowania 0100 (dawana C+). Po tej modyfikacji karta może działać tylko w dekoderach NC+ lub w dekoderach ze zmodyfikowanym emulatorem systemu kodowania oscam. Jeśli kiedykolwiek te karty zostaną przełączone do systemu Nagra, to będą działać wyłącznie w dekoderach operatora (NC+).

Edytowane przez support458

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
37 minut temu, rafjak napisał:

Czyli są tunery, które obsługują Nagrę w wersji która jest na Cameleonach.

RJ

PS.

Rozmawiałem z konsultantem Technisat i powiedział, ze np. Technisat DIGIT ISIO STC obsługuje system Nagra, ale nie potrafił powiedzieć, czy będzie współpracował z Cameleonem.

Postaram się przetestować, pożyczę moduł z kartą Cameleon od znajomego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@support458 , @rafjak pozostaje pytanie czy ten dekoder TechniSat: DiGYBOXX HD C+ posiada czytnik obsługujący system Nagra z kart Cameleon ? Czy tylko karty Cameleon w systemie Seca w nim działa ?

technisat-digyboxx-hd-c-tuner-satelitarn

http://marcinnoga75.blogspot.com/2012/08/technisat-digyboxx-hd-c.html

Na pewno czyta karty Conax.

Edytowane przez tweed77

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 minuty temu, shark napisał:

Postaram się przetestować, pożyczę moduł z kartą Cameleon od znajomego.

Ale chodzi właśnie o to, żeby przetestować samą kartę a nie moduł z kartą.

Z tego co widzę to zdania są podzielone. Jedni twierdzą:

"Ten Technisat widzi kartę w czystej Nagrze MA (nie SECA), czyli mogłeś dostać FEDC, ale tego nie zauważysz dopóki nie wrzucisz karty do tunera z samym SECA (wtedy ona nie będzie nic dekodować choć powinna - objaw FEDC). "

a inni piszą:

" Nie ma takich dekoderów ponieważ aktualnie karty Cameleon pracują w systemie Seca. Ograniczenie możliwości wykorzystania tej karty w dowolnym dekoderze polega na zmodyfikowaniu oprogramowania karty przez NC+ (zdalnie) w taki sposób, że karta nie obsługuje identyfikatora systemu kodowania 0100 (dawana C+). Po tej modyfikacji karta może działać tylko w dekoderach NC+ lub w dekoderach ze zmodyfikowanym emulatorem systemu kodowania oscam. Jeśli kiedykolwiek te karty zostaną przełączone do systemu Nagra, to będą działać wyłącznie w dekoderach operatora (NC+)"

Pozdrawiam

RJ

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Karty z czystą Nagrą będą parowane z dekoderem więc nie ma tematu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To dlaczego koledze z Technisatem działa po załapaniu FEDC?

RJ

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bo karta działa dalej w Seca tunelowanym przez Nagrę tylko z innym CAID 1813.

Zmodyfikowana przez operatora karta nie obsługuje już CAID 0100.
Tak czy inaczej bez sensu jest inwestować w nowy sprzęt tylko na rok.
Edytowane przez support458

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, support458 napisał:

Bo karta działa dalej w Seca tylko z innym CAID.

OK, to może zapytam inaczej. Czym różni się działanie Technisat'a z Nagrą od Opticum'a z mcas, że tu działa, a tu nie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi