Skocz do zawartości
kepak

nc+ i przyszłość kart nieparowanych w Polsce

Rekomendowane odpowiedzi

W każdym który przepuszcza uprawnienia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli podsumować ten wątek rozumiem, że nawet jeśli w sprzęcie E2 uda się w tej chwili używać karty Cameleon, to jest to operacja tymczasowa i po 2019 roku czeka nas wymiana karty na moduł lub inny sprzęt operatora ? Pytam ponieważ z moich informacji wynika, że po 2019 roku będę mógł korzystać z karty Cameleon, ale będzie ona działać tylko w module który dostałem do karty a jeśli będzie działać w module to powinna też działać w odbiornikach opartych na Linux.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nikt tego nie wie.

Opcje to:

1. Zostawią Cameleony, będą puszczać FEDC.

2. Zostawią Cameleony, od 2020 wyłączą Seca z sat i zostanie nagra 1813. Tak zrobił francuski Canalsat. Dodatkowo uszczelnił swoje 1811 nowym nano na karcie i sharing zdechł.

3. Wymienią Cameleony na Caymany.

Najbardziej prawdopodobna jest opcja 2 lub 3, bo pozbywają się sprzętu, który nie potrafi pracować w Nagrze (Philips).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W połowie 2019 roku kończy mi się umowa więc chyba czas zakończyć zabawę z tunerami Linux i przejść na sprzęt od nc+. Dzięki za info. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co powiecie na to: http://www.slj-elektronik.pl/karta-power3-biturbo-v303-p-236.html

Podobno karta v3.0.3  radzi sobie z FEDC

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@thomas__1

Takie "cuda" są co raz powszechniejsze https://hollex.pl/aktualizacja-serwera-splitter-clone-p-4147.html

Na znanym polskim portalu aukcyjnym Alle.... jest bardzie szczegółowy opis  :)

====================================

@kozaa

To nie chodzi tylko o same karty. Trzeba je włożyć do tunera . A nC+ ma większość box-ów z procesorem STI, a ich zabezpieczenia są dziurawe, jak ser szwajcarski.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy nie ma takiej aktualizacji do Wirelinka? Na razie działa z Enigmą, ale mam jeszcze Fergusona. :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moja karta do końca działała jak należy. Nawet wciąż działa. Jutro zdaję kartę, także przez rok udało mi się pooglądać spokojnie. Co ciekawe, karta Cameleon po włożeniu do Wifibox nie złapała FEDC. Działa normalnie, więc to bzdury, że po włożeniu do sprzętu NC+ łapie FEDC.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
8 godzin temu, satmaniak2000 napisał:

Działa normalnie, więc to bzdury, że po włożeniu do sprzętu NC+ łapie FEDC.

Oczywiście że bzdura, bo tak piszą Ci którzy nie mają pojęcia jak to działa. Mało tego inni jeszcze to powtarzają.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Krystian_83 pewnie wszyscy co złapali blokadę FEDC. Poczytaj trochę ten wątek.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale na rynku coraz więcej rozwiązań naprawiających "uszkodzony" nagłówek 068. Warto poszukać!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
24 minuty temu, markar napisał:

Ale na rynku coraz więcej rozwiązań naprawiających "uszkodzony" nagłówek 068. Warto poszukać!

O jaki nagłówek chodzi? Nie bardzo rozumiem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

FEDC bloker wpisz wystarczy i google ci pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zadam kupie pytanie, bo narazie nie zapoznałem się z całym tematem.

Jest coś takiego jak karta Blocked Smart w którą należy włożyć kartę aby odblokować ją z blokady.

Ale mi tylko nie działaja karty splitter w Fergusonie.

Bo orginalna karta Cameleon działa w splitterze.

Wiec mogę w tej blokadzie odblokowac tylko karty splittera aby działały w Fergusonie? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem ale skoro Ci działa oryginalna karta w splitterze bez dodatkowych zabawek, to znaczy że nie masz blokady karty, a karty klienckie splittera nie mają nic do tego, bo na takie karty blokada nie jest wysyłana.

Edytowane przez tail#

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 minuty temu, tail# napisał:

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem ale skoro Ci działa oryginalna karta w splitterze bez dodatkowych zabawek, to znaczy że nie masz blokady karty, a karty klienckie splittera nie mają nic do tego, bo na takie karty blokada nie jest wysyłana.

Wiec co może być problemem, że działa mi na splitterze jeden tuner, a nie działaja 3 Fergusony? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zależy jaki to splitter i jaki tuner (ten działający).

Tuner może mieć łatę albo teoretycznie splitter może sobie radzić z Nagrą przy tylko jednym dekoderze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
7 minut temu, radk napisał:

Zależy jaki to splitter i jaki tuner (ten działający).

Tuner może mieć łatę albo teoretycznie splitter może sobie radzić z Nagrą przy tylko jednym dekoderze.

Więc nadal nic nie wiadomo, czy nawet Blocker by coś pomógł 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

To inaczej, bo piszesz niezrozumiale - w jaki sposób stwierdziłeś że oryginalna karta działa w splitterze? Jakim urządzeniem się połączyłeś za pomocą karty klienckiej aby to sprawdzić?

Edytowane przez tail#

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
W dniu 7.11.2018 o 22:18, satmaniak2000 napisał:

Działa normalnie, więc to bzdury, że po włożeniu do sprzętu NC+ łapie FEDC.

W dniu 8.11.2018 o 06:36, tail# napisał:

Oczywiście że bzdura, bo tak piszą Ci którzy nie mają pojęcia jak to działa. Mało tego inni jeszcze to powtarzają.

Z tym działaniem to pewnie różnie bywa. Od lat używam własnego Technisata Isio, mam też Ultraboxa od nc+. 3-4 dni temu karta umarła zaraziwszy się FEDC. Przestała działać i w Technisacie i w sprzęcie nc+. Na szczęście dało się ją uleczyć w sposób o którym piszecie powyżej - Technisat odetchnął z ulgą, reszty nawet nie sprawdzałem.

Tak więc - przynajmniej na razie - można uratować Cameleony, co mnie bardzo cieszy, bo jeszcze rok umowy przede mną. Nikogo przy tym nie oszukuję, raczej sam czuję się oszukany przez nc+, bo przecież płacę niemały abonament, posiadam sprzęt nc+ (choć go nie używam), a mimo to zablokowano mi możliwość oglądania tv przy pomocy legalnie nabytego sprzętu. Na szczęście, dzięki Waszej pomocy na tym forum, udało się "ugasić pożar". Tak więc wszyscy, którzy mają podobny problem - głowa do góry. Na razie można wskrzesić Camelona :)

Edytowane przez Bohor

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
8 godzin temu, tail# napisał:

To inaczej, bo piszesz niezrozumiale - w jaki sposób stwierdziłeś że oryginalna karta działa w splitterze? Jakim urządzeniem się połączyłeś za pomocą karty klienckiej aby to sprawdzić?

Bo na jednym tunerze przekaz ze splittera działa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Napisz to wreszcie konkretnie. Na jednym czyli jakim? Możesz w końcu podać nazwę/model (co to za sprzęt) czy będziemy musieli cały czas się domyślać? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi