Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ i przyszłość kart nieparowanych w Polsce


kepak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, tail# napisał:

To się zgadza ale nie możesz wrzucać wszystkich do jednego worka. Nie każdy robi tak jak ty sobie to wyobrażasz. :)

Nie no ja wiem i od takich abonentów nc+ powinno się odczepić, tylko jak tu rozpoznać kto jest normalnym abo, a kto jest złodziejem? Chyba nie za bardzo się to da się zrobić... :(

3 minuty temu, Barti napisał:

No cóż... Przez paru cwaniaków, chcących nielegalnie zarobić, cierpią potem wszyscy uczciwi abonenci, legalnie opłacający abonament i chcący korzystać z oferty na swoim własnym, niezależnym sprzęcie. :/

 Dokładnie, nic dodać nic ująć... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 @SatExpert - @Bart platformy sat - właściciele praw powinni się wziąć za tych (fabryki), co komercyjnie czerpią zyski z sharingu.

Formą sharingu jest także dzielenie się dostępem do internetu ze znajomymi, rodziną, sąsiadami.

Tak samo można traktować zmianę routera do internetu, gdzie dostawca oficjalnie pozwala na korzystanie tylko z dedykowanego sprzętu.

Życie życiem a ludzie mieszkający w domku - bliźniaku biorą umowę na internet na jedną rodzinę a dzielą pomiędzy dwa domy - rodziny.

 

Zwykły "Kowalski" powinien mieć możliwość wyboru:

Tańszy abonament - sprzęt dedykowany i karta parowana.

Droższy abonament - własny sprzęt i karta nieparowana.

 

 

Edytowane przez tweed77
Poprawiono pisownię w poście.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, SatExpert napisał:

Nie no ja wiem i od takich abonentów nc+ powinno się odczepić, tylko jak tu rozpoznać kto jest normalnym abo, a kto jest złodziejem? Chyba nie za bardzo się to da się zrobić... :(

 

No właśnie! I dlatego platforma nc+ postanowiła pójść na całość i zablokować możliwość korzystania z samej tylko jej karty na niezależnym sprzęcie wszystkim swoim abonentom. :facepalm:

 

 

5 minut temu, tweed77 napisał:

Zwykły "Kowalski" powinien mieć możliwość wyboru:

Tańszy abonament - sprzęt dedykowany i karta parowana.

Droższy abonament - własny sprzęt i karta nieparowana.

 

O właśnie! Jakby operator był uczciwy i w porządku wobec swoich abonentów to taką właśnie zasadę by wprowadził. Ale nie! Najlepiej zablokować wszystkim i po kłopocie. To właśnie platforma nc+ wrzuciła tutaj wszystkich swoich abonentów do jednego wora, uważając ich za (potencjalnych) złodziei.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SatExpert NC+ już tak robi jak się korzysta z dedykowanego dekodera. Znak wodny - wyświetlanie numeru karty. Takich transmisji nie puszczą już w IPTV.

 

Platformy sat - stowarzyszenia do walki z piractwem - sharingiem nie musi wyważać otwartych drzwi - wystarczy że wykupi dostęp u takiego "janusza biznesu" i ma wszystko podane na tacy.

Adres IP - numer konta do wpłat itp itd. Wystarczy wtedy odpowiednie pismo - pozew cywilny i po sprawie.

Ogłoszeń "fabryk" pełno w internecie i też gdyby platformom sat zależało to by się wzięli za to.

 

A i zwykły "kowalski" też żyje sobie spokojnie korzystając z nieparowanej karty we własnym domu.

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało widziałeś :)

 

https://torrentfreak.com/live-tv-piracy-watermarking-defeated-by-devices-sold-on-ebay-180624/

 

https://www.ebay.com/itm/OPR-TS7000-hashcode-logo-watermark-fingerprint-Remove-hidden-HDMI-Video-Encoder/161483212748

 

Z takich rozwiązań korzystają profesjonalne fabryki w miejscach, gdzie sharing jest już niemożliwy. Czyli Sky UK/IT  i dystrybucja sygnału opiera się na dekoderach operatora. 1 dekoder = 1 umowa = 1 kanał.

 

European-Authorities-Conduct-Operation-S

Edytowane przez kozaa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

20 godzin temu, SatExpert napisał:

A sam FEDC to jest zabezpieczenie (a w zasadzie próba zabezpieczenia) przed sharingiem. :)

Mógłbyś się zdecydować - złe jest łamanie zabezpieczeń, czy również prób zabezpieczeń :P ?

Dla mnie to co najwyżej złamanie protokołu komunikacji z kartą.

Swoją drogą, raczej nie byłoby dla nich problemem wprowadzenie skutecznego zabezpieczenia. Czemu zdecydowali się na FEDC?

Edytowane przez radk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głównym powodem pewnie jest u[beep]e spliterów. Dzięki temu abonenci, przyzwyczajeni do bezpłatnego i wiele lepszego MR, będą musieli zakupić MR od nc. Mowa o tych co mają sprzęt operatora. A Ci co korzystali na lewo od dobrego sąsiada będą zmuszeni kupić legalną ofertę od operatora, mowa o tych co nie mogą żyć bez TV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.11.2018 o 06:59, radk napisał:

Swoją drogą, raczej nie byłoby dla nich problemem wprowadzenie skutecznego zabezpieczenia. Czemu zdecydowali się na FEDC?

 

W dniu 6.11.2018 o 09:09, ircios napisał:

Głównym powodem pewnie jest u[beep]e spliterów. Dzięki temu abonenci, przyzwyczajeni do bezpłatnego i wiele lepszego MR, będą musieli zakupić MR od nc. Mowa o tych co mają sprzęt operatora. A Ci co korzystali na lewo od dobrego sąsiada będą zmuszeni kupić legalną ofertę od operatora, mowa o tych co nie mogą żyć bez TV.  

 

Życie nie znosi pustki, a Polacy są dobrzy w łataniu dziur i zarabianiu na tym. Na FEDC także jest już sposób i działa w spliterach i dekoderach niededykowanych bez E2 - Linux.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, ircios napisał:

Głównym powodem pewnie jest u[beep]e spliterów.

Oczywiście - to akurat wiem. I wszelkich "FerguOpticumów" też. Na pewno nie uderza to w faktyczne nadużycia.

Zastanawiam się jednak, dlaczego nie ucieli tych ostatnich, tak "przy okazji".

Zamiast tego, oprócz pozbawienia abonentów dostępu w zakresie nieregulowanym umową, wydaje się, że część z nich straciła w ten sposób jakikolwiek dostęp do usług i tak została "skutecznie zachęcona" do zmiany sprzętu.

W dniu 4.11.2018 o 14:40, bastereczek napisał:

Witam! Proszę o pomoc. Mam splitter, który oczywiście przestał dzielić sygnał. Mam dekodery Philips DSR6201. Czy coś da się z tym zrobić?

Mogę zapytać, czy umowę masz na samą kartę, czy razem z najmem dekodera?

FEDC chyba uniemożliwia pracę karty z tymi Philipsami również bezpośrednio (z pominięciem splittera)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli podsumować ten wątek rozumiem, że nawet jeśli w sprzęcie E2 uda się w tej chwili używać karty Cameleon, to jest to operacja tymczasowa i po 2019 roku czeka nas wymiana karty na moduł lub inny sprzęt operatora ? Pytam ponieważ z moich informacji wynika, że po 2019 roku będę mógł korzystać z karty Cameleon, ale będzie ona działać tylko w module który dostałem do karty a jeśli będzie działać w module to powinna też działać w odbiornikach opartych na Linux.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt tego nie wie.

 

Opcje to:

1. Zostawią Cameleony, będą puszczać FEDC.

2. Zostawią Cameleony, od 2020 wyłączą Seca z sat i zostanie nagra 1813. Tak zrobił francuski Canalsat. Dodatkowo uszczelnił swoje 1811 nowym nano na karcie i sharing zdechł.

3. Wymienią Cameleony na Caymany.

 

Najbardziej prawdopodobna jest opcja 2 lub 3, bo pozbywają się sprzętu, który nie potrafi pracować w Nagrze (Philips).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@thomas__1

Takie "cuda" są co raz powszechniejsze https://hollex.pl/aktualizacja-serwera-splitter-clone-p-4147.html

Na znanym polskim portalu aukcyjnym Alle.... jest bardzie szczegółowy opis  :)

====================================

@kozaa

To nie chodzi tylko o same karty. Trzeba je włożyć do tunera . A nC+ ma większość box-ów z procesorem STI, a ich zabezpieczenia są dziurawe, jak ser szwajcarski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja karta do końca działała jak należy. Nawet wciąż działa. Jutro zdaję kartę, także przez rok udało mi się pooglądać spokojnie. Co ciekawe, karta Cameleon po włożeniu do Wifibox nie złapała FEDC. Działa normalnie, więc to bzdury, że po włożeniu do sprzętu NC+ łapie FEDC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, satmaniak2000 napisał:

Działa normalnie, więc to bzdury, że po włożeniu do sprzętu NC+ łapie FEDC.

Oczywiście że bzdura, bo tak piszą Ci którzy nie mają pojęcia jak to działa. Mało tego inni jeszcze to powtarzają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...