Jump to content
kepak

nc+ i przyszłość kart nieparowanych w Polsce

Recommended Posts

6 godzin temu, ircios napisał:

Aha. Mi się pomieszało. To mi odmieszaj. Napisał, że ma jeden dekoder od operatora, drugi wykupiony na własność. Czyli tak jak by miał samą kartę. 

Więc właśnie, widzę że w ogóle nie rozumiesz w czym rzecz. Różnica jest taka że w tym przypadku jeśli dostanie FEDC karta nadal będzie działać, bo sprzęt od operatora sobie z tym poradzi. Rozumiem że jak kupi Fergusona i karta przestanie działać, to zwrócisz mu pieniądze za dekoder, bo napisałeś że nie dostanie FEDC? ;)

Nadal nie wiem na jakiej podstawie twierdzisz że mając sprzęt od operatora jesteś pewny że nie dostanie FEDC. Wyjaśnij to, bo pewnie inni by też to chcieli wiedzieć. ;)

Edited by tail#

Kto wie czy już nie dostała.Jak używa karty w oryginalnym dekoderze to nawet się nie skapnie.

Wychodzi na, że najbezpieczniej kupić używany sagemcom dsi87 (taki mam teraz) lub pace 500gb i na takim dekoderze dociągne do końca umowy. Dobrze myślę ?

@tail#

Doskonale rozumiem, piszemy tutaj o dekoderze wykupionym na własność, czyli to tak jak by miał samą kartę, a Ty cały czas mi piszesz o sprzęcie od operatora. Tak informacyjnie Ci napisze.  Mam 2 Cameleony. Jeden siedzi w Pejsie drugi w prywatnym sprzęcie. Pejs nr 2 w szafie.  Nie mam żadnego FEDEC.

Jeśli jego drugi dekoder wykupiony na własność nie jest w systemie nc, to nie dostanie blokady.

Edited by ircios

10 godzin temu, juveadamo napisał:

@Pawel nie dostanę do mojej umowy dodatkowego dekodera. Musiałbym wymienić wszystko, karty i główny dekoder chyba też.

Karty nie pracują od siebie daleko po prostu nie mam możliwości przejść na nowy multiroom.

Przejść na nowy multiroom może każdy ze starym po cyfrowskim multiroomem w każdej chwili trwania umowy tylko musisz słuchać co się do Ciebie pisze i mówi.

Z resztą po Twoim przykładzie z fergusonem gdzie najpierw piszesz, że zaproponowali Ci konkretny model a potem, że jednak fergusona za coś około 120 zł to chyba masz problemy z poprawnym interpretowaniem informacji.

Pisząc, że nie mam możliwości przejść na nowy multiroom nigdzie nie napisałem, że nc+ mi takiej usługi odmawia. To była i jak na razie jest jedyna propozycja z ich strony. Są inne powody dlaczego pisze, że nie mogę skorzystać z nowego multiroomu. No chyba że zasięg multiroomu przez wifi jest 120 , 150 metrów ? 

Edited by juveadamo

Można i zrobić wiekszy zasieg po wifi  😁. Wszystko oczywiście legalnie😊

Edited by ircios

Cześć, przeczytałem ostatnie 10 stron i nie widzę nic w tym temacie, więc dla pewności się dopytam.

Przeprowadziłem się i miałem możliwość podłączenia satki, więc zabrałem nc+ od rodziców do siebie. Chciałem podłączyć multiroom i niestety okazało się, że instalacja w ścianach jest walnięta i musiałbym ryć w ścianach, żeby kłaść nową. Mam w tej chwili pace i drugą kartę bez dekodera, włożoną w moduł od Astona. Przedłużałem nc+ w czerwcu i powiedzieli mi, że w trakcie umowy mogą mi zmienić multiroom na dedykowany od nc+. Jak mi coś takiego zmienią to oddaję nc+ rodzicom a sam sobie podłączę kablówkę.

Moje pytanie brzmi: czy zaczął się już proces wymiany/blokowania kart włożonych w moduły? Nie chcę ryć w ścianie jeśli okaże się, że za miesiąc będę musiał i tak zmienić dekoder.

Puki co nie blokują kart abonentom co mają w dzierżawie 1 sprzęt od operatora, a posiadają MR. 

• Like 2

Ktoś pisał że dla dekoderów linuxowych np.: VU+ jest możliwość dalszej egzystencji w NC nawet jeżeli karta dostanie nowy soft z nagra.

Proszę o rozszezenie tematu ewentualnie jakiś link do w/w problemu.

6 godzin temu, ircios napisał:

@tail#

Jeśli jego drugi dekoder wykupiony na własność nie jest w systemie nc, to nie dostanie blokady.

Upierasz się przy tym że to ważne czy masz na własność czy nie, a różnica  w tym żadna, bo tak czy inaczej to dekoder pochodzący od operatora.  Po drugie FEDC dostajesz na kartę a nie na dekoder. Widzę że w ogóle nie wiesz jak to działa. Jeżeli masz kartę w dekoderze operatora bez względu czy jest na własność czy nie to tej zmiany nie zauważysz.

Jeśli chodzi o to czy blokują tym co mają w dzierżawie jeden sprzęt, to jeśli kto używa karty w tym sprzęcie to logiczne że nie zablokują, a jeśli ma kartę włożoną do nieautoryzowanego sprzetu, to mogą zablokować i były już takie przypadki.

Żebyś zrozumiał - blokady dotyczą tylko przypadków jeżeli karta jest w dekoderze innym niż od operatora np. w uwielbianym przez niektórych Fergusonie i nie ma to znaczenia czy posiadasz dodatkowo sprzęt od operatora na własność czy w dzierżawie. Natomiast jeżeli ktoś korzysta z karty w dekoderze operatora, to zawsze będzie działać.

Edited by tail#

Ja się nie upieram. Daruj już sobie te wywody i pisanie, że ja czegoś nie rozumiem, bo tak nie jest.. Dyskusja z Tobą to jak dyskusja co było pierwsze....jajco, czy kura😁

Nie tłumacz mi już więcej czegoś o czym wiem, bo jest tu pisane od dawna i nie tylko tu.  Zamykam tą dyskusję o niczym. Tyle w temacie i czerp wiedzę też z praktyki, bo to co tylko wyczytasz nie zawsze jest prawdziwe.  

Edited by ircios

Widocznie mało jeszcze wiesz skoro korzystasz lub masz na własność sprzęt od operatora ale mniejsza z tym.

• Haha 2

No mało wiem. Dla Twojej informacji. Przygodę z set kilkanaście lat temu zacząłem od prywatnego sprzętu jak era cyfrowa na sat dopiero co się zaczynała.

I jakbyś czytał posty, a udowodniłeś teraz, że nie czytasz, to byś wiedział, że nie mam sprzętu na własność od operatora, bo mam 2 w najmie za free. Z czego jeden siedzi w szafie, bo korzystam z własnego pudła. W sumie przez 20 lat korzystam że swojego sprzętu sat. Były też moduły CI. To tyle. Co ja tam wiem....jestem początkujący😉😊

Edited by ircios
  • Haha 1
  • Upvote 1

Dobrze, bardzo się cieszę, szkoda tylko że tej wiedzy nie widać w twoich postach tylko jakieś domysły że wiesz komu na pewno wyłączą, a komu nie. Z mojej wiedzy i na podstawie tego co ludzie piszą wynika że włączają FEDC losowo wszystkim, bez względu na to czy mają własny sprzęt czy operatora. Jeżeli to Cię nie przekonuje, to poczytaj co ludzie piszą.

Inna kwestią jest że jeżeli kartę masz we własnym sprzęcie, który jest dedykowany do odbioru nc+, to tej zmiany nie zauważysz.

Edited by tail#
  • Haha 1

Nie pisze o domysłach, bo wróżką nie jestem. Ja piszę cały czas o samej karcie...A Ty w koło o dekoderach dedykowanych... Blokady nie puszczą komuś kto ma samą kartę to raz, a dwa, operator nie wie, że abonent korzysta np z ich sprzetu bo sobie kiedyś kupił np. Sagemcoma . Pomijam fakt, że mają czy mogą mieć niektóre Sagemcomy w systemie, które operator kiedyś sprzedawał. W takim przypadku masz racje. Ale nie o samej karcie. Ot, cała Twoja wiedza.

• Like 1
  • Haha 1

Godzinę temu, ircios napisał:

Blokady nie puszczą komuś kto ma samą kartę to raz, a dwa, operator nie wie, że abonent korzysta np z ich sprzetu bo sobie kiedyś kupił np. Sagemcoma .

Twoje domysły to jedno, a rzeczywistość to drugie. Jakbyś czytał fora to byś się dowiedział że Ci co mają same karty również niektórzy blokadę otrzymali. O ile dobrze kojarzę, to nawet na tym forum były takie przypadki. Ot cała twoja teoria nie mająca nic wspólnego ze stanem faktycznym.

Edited by tail#
  • Haha 1

Tak. Dostali. Na chwilę 😂. Skończ Pan. 

Co nie napisze to i tak coś innego wymyślisz. 😉😂

Edited by ircios
  • Haha 1

Blokady FEDC puszczają losowo i partiami nie zależnie czy ktoś dzierżawi od nich stary dekoder czy tylko brał samą kartę już tutaj pisali o tym członkowie forum , czesto jest tak że po przedłużeniu umowy w dosyć krótkim czasie osoba dostaje FEDC i tyle w tym temacie. Załatwiają to na spokojnie partiami dlatego aby na koniec 2019 jak wyłączą całkowicie kodowanie Seca żeby nie było cyrku i zablokuje sie infolinia od telefonów.

Edited by jackowski

Ircios chłopie mądrzysz się na lewo i prawo jakbyś był znawcą od a do ż. Jestem jednym z przykładów gdzie 2 x karta Cameleon nie działała w żadnym innym sprzęcie niż od dostawcy, nie mówiąc już o (multiroom - gafa) spliterze.

Edited by weni

Czy próbowałeś na dekoderze z systemem operacyjnym Linux. Jestem pewien na karcie cameleon byś oglądał. 

39 minut temu, weni napisał:

Ircios chłopie mądrzysz się na lewo i prawo jakbyś był znawcą od a do ż. Jestem jednym z przykładów gdzie 2 x karta Cameleon nie działała w żadnym innym sprzęcie niż od dostawcy, nie mówiąc już o multiroom.

To jest właśnie to o czym pisałem wyżej ale Ircios ma swoje teorie. :)

Może na początku tak było jak pisze @Ircios ,że nie dotykano kart do których nie było przypisanych dekoderów.Teraz jak widać partiami leci na wszystkie.W końcu czasu ubywa ;)