Skocz do zawartości
kepak

nc+ i przyszłość kart nieparowanych w Polsce

Rekomendowane odpowiedzi

Czytam sobie forum na D. Piszą tam o jakichś aktualizacjach kart CP. Czyli wygląda na to że CP i nc+ w tym samym czasie uszczelnią swoje systemy. Cały sprzęt na Linuksie pójdzie do szafy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie tylko piszą, to widać. Ja już na dwóch dekach mam podbite rewizje karty (CAID 1861 na DNASP190 MerQ2B), trzeci jest w trakcie (DNASP190 MerQ2A). A karty 1803 też podobno już dostają aktualizację (popatrzę w to za chwilę, jak mi się kabel antenowy zwolni :)). EMM-y globalne lecą jak oszalałe.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Teraz jak wysyłają blokady dopiero widzą ile ludzi korzystało ze splitterów którzy dzwonią i narzekają na infolinii że im nie działa, a do tego pewnie Multiroom zaczął schodzić jak świeże bułeczki po blokadach i aktualizacji dekodera , jak wyłączą całkowicie Seca to dopiero będzie gorąca linia.

Edytowane przez jackowski

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Pantanipewnie "Camelka" złapała wirusa pt. "FEDC". Jest na to rada ale poszukaj w necie....

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
8 godzin temu, jackowski napisał:

jak wyłączą całkowicie Seca to dopiero będzie gorąca linia.

I bardzo dobrze, oby jak najszybciej to nastąpiło. Skończy się dzwonienie na infolinię z pretensjami i pytaniami jak wgrać listę kanałów bo "mi nie działa". To co niektórzy wyprawiają na infolinii to szczyt głupoty i jedynym skutecznym rozwiązaniem jest sprzęt operatora i najlepiej tylko z podstawowymi możliwościami - włącz/wyłącz, zmiana kanału, bo reszta to zbyt skomplikowane itp.

Edytowane przez tail#
  • Lubię to 2
  • Że co, proszę? 3
  • Popieram 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Następny, wiedzący co dla ludzi najlepsze.

Najlepiej tylko włącz/wyłącz, tvpinfo i tvTrwam.... Więcej nie trzeba.

• Lubię to 1
  • Popieram 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam moj vu uno narazie chodzi bez problemu, czy to znaczy ze nie zalapal jeszcze fedc??

Mozna sie jakoś na to przygotowac?  Czy najlepiej czekac aż załapie fedc i wtedy szukać rozwiązania?

Edytowane przez balecmistrz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, vito007 napisał:

Następny, wiedzący co dla ludzi najlepsze.

Najlepiej tylko włącz/wyłącz, tvpinfo i tvTrwam.... Więcej nie trzeba.

Czym chcesz wytłumaczyć głupotę ludzi? Należy zastosować najprostsze rozwiązanie i taki stosuje operator. Jeżeli nie potrafisz obsługiwać własnego sprzętu i dzwonisz w tej kwestii na infolinię z pretensjami to znaczy że coś jest z tobą nie tak i po prostu tego nie ogarniasz i nie ma na to innego rozwiązania. Po co blokować infolinię bzdurami za które operator nie odpowiada i utrudniać życie abonentom którzy faktycznie tej pomocy potrzebują - abonentów mających sprzęt operatora?

@balecmistrz

Dla vu+ istnieją odpowiednie narzędzia które spowodują że nawet jak złapiesz zarazę, to nic się nie stanie. Możesz mieć przygotowane i tylko podmienisz.

Edytowane przez tail#

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Teoretycznie masz rację ale z drugiej strony skoro operator umożliwił odbiór na własnym sprzęcie to powinien się liczyć z tym, że znajdą się tacy którzy będą szukać pomocy na infolinii. Każdy z nich przecież płaci abonament i ma takie same prawa jak posiadacz sprzętu operatora.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Owszem ale przy założeniu że w tym przypadku problemy dotyczą tylko karty, bo za to odpowiada operator. Operator nie ma obowiązku udzielać supportu na wszystkie sprzęty jakie istnieją na rynku i przykładowo  wiedzieć w jaki sposób aktualizuje się listę kanałów, o innych rzeczach nie wspominając. Użytkownik decydując się tylko na kartę bez sprzętu operatora świadomie bierze na siebie odpowiedzialność za konfigurację sprzętu który posiada. Problem jest taki że część z nich te problemy przerzuca na operatora.

Edytowane przez tail#

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ależ odpowiedź na infolinii w tych sytuacjach powinna być jedna.

Proszę poszukać odpowiedzi na stronie producenta sprzętu.

Jeżeli nie ma tej właściwej proszę pisać lub dzwonić do producenta.

Tyle w temacie. Ewentualnie, proponujemy wymianę sprzętu na sprzęt operatora.

Edytowane przez equest

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

I tak jest tylko w praktyce to wygląda tak, że im głupszy tym bardziej bezczelny i cwany i takiemu to nie wytłumaczysz, bo on wie najlepiej że to wszystko z winy operatora. Kolega ma u nich abonament (samą kartę bez sprzętu) i nigdy nie zadzwonił z pretensjami że nie działa. Jedyny kontakt z nimi to przy przedłużeniu umowy ale takich abonentów jest garstka.

Edytowane przez tail#

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja też oglądam na własnym sprzęcie, głównie dlatego, że chcę mieć ułożoną własną listę kanałów. Mój kontakt z konsultantem NC+ średnio co dwa lata przy przedłużaniu umowy. Teraz mam przedłużoną umowę do końca listopada 2020 roku. Jak mi zablokują odbiór to wezmę ich sprzęt i do końca umowy dotrwam, nie będzie tragedii, tyle tylko, że to będzie ostatnia umowa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie było podobnie, karta 2-3 dni nie działała na zwykłym Opticum x310 a w sobotę po prostu odpaliła :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sama z niczego zaczęła działać? Chcesz powiedzieć że złapała FEDC, a po 2 dniach cofnęli zmianę?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki za informację, splitter już wysłany na przerobienie do nowszej wersji obsługującej FEDC ;) 

Edytowane przez vince4all

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Yo.

A czy taki zestaw: https://allegro.pl/nowosc-splitter-power3-bi-turbo-3-karty-fedc-i7549583562.html + https://allegro.pl/nbox-5800s-bska-fedc-enigma-2-nc-e2-sharing-i7441913606.html , zażegna problemu?, czy to jakaś ściema?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Justify11

Tymczasowo zażegna problem.

Każdy dekoder na linux - E2 ma już zrobionego Oscama pod karty Cameleon z SECA - FEDC

Do czasu całkowitego wyłączenia kodowania Seca na kartach Cameleon.

Zostanie wtedy na Cameleonach tylko Nagra.

Edytowane przez tweed77
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Spoko. Może za rok może dwa :D. Trzeba zaryzykować i wymienić na dekodery 5800s BSKA, bo u mnie fergusony ariva 102e, to już przeszłość.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi