Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ i przyszłość kart nieparowanych w Polsce


kepak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, G2000 napisał:

 

Jeśli przyjąć że FEDC ma służyć walce z piractwem to osoby bez dekoderów nc+ są  na pierwszym miejscu jako podejrzane o piractwo sygnału.

Jeżeli by tak było, to już dawno wszyscy o których piszesz wyżej otrzymali by FEDC, a tak nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używanie nie parowanej karty we własnym dekoderze nigdy nie było - nie jest i nie będzie piractwem.

 

Po prostu operatorzy sat + dostawcy treści chcą zmusić nas do korzystania z ichniego sprzętu.

Zawsze to dodatkowo kasa bo się jeszcze wciśnie VOD i inne mało potrzebne rzeczy.

 

Co do piractwa czyli korzystania z sh....u to i tak "wielcy tego rynku" będą się mieli dobrze.

Wpadnie "Janusz Biznesu" co ma kilkunastu klientów.

Odtrąbią sukces i dalej się będzie działo co się dzieje.

 

Stracą tylko te uczciwe osoby co legalnie opłacają abonament a chcą mieć - korzystać z własnego dekodera satelitarnego.

Mieć wszystkie legalnie opłacane platformy sat w jednym dekoderze a nie robić wystawki pod / nad telewizorem sprzętu.

Edytowane przez tweed77
  • Popieram 3
  • Dzięki 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc bo jestem w tym temacie zielony. Mam dwie karty camelon i jeden dekoder od nc+. Drugi dekoder miałem wykupiony na własność i niestety się psuje. Drugiego dekodera na wynajem mi nie dadzą do moich kart. Konsultant mi dziś zaproponował zakup dekodera Ferguson T760i twierdząc, że karta będzie normalnie działała. Tu mam pytanie czy to prawda i mogę taki dekoder zakupić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@juveadamo

Raczej Fergusona Arivy nie kupuj ,Twoja karta dostanie "zarazę FEDC" i przestanie działać w Arivie . Można kupić bloker ,ale to kolejny wydatek . Można kupić najtańszy tuner z Linuksem i Enigma 2 Zgemma H.2H ,na portalach aukcyjnych , lub "prostszy " tuner ,w który również można wgrać oscam "uni-seca" Golden Interstar Alpha X HEVC HD Multistream

https://hollex.pl/odbiornik-golden-interstar-alpha-x-hevc-hd-multistream-p-4177.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pawel

Widocznie chce mieć MR na starych zasadach, bo ten w sieci nie odpowiada. Napisz ile teraz wyda na dzień dobry przy zmianie MR ?. Skoro chce sprzęt z wolnego rynku to znaczy, że mu się chyba opłaca. Za 2 lata być może za free dostanie jak dojdzie, o ile dojdzie do wymiany kart. Po co ma teraz wykładać na aktywację. 

 

@tomek6680t 

Nie dostanie żadnego FEDC, bo dzierżawi jeden dekoder od nc. 

Edytowane przez ircios
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś Ci się pomieszało, bo jest wręcz odwrotnie. Nie czytałeś ile było przypadków co ludzie mieli sprzęt od operatora leżący w szafie, a korzystali ze splittera i dostali FEDC? Sprzęt od operatora obsługuje FEDC i w pierwszej kolejności takim userom było ono wysyłane.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, mam jeden dekoder od nc+ a drugi jeszcze za czasów cyfry wykupiony na własność i on właśnie się psuje. 

Jeszcze jest opcja zakupu używanego sagemcom dsi87 jak teraz mam.

Po prostu chce jakoś dokończyć umowę na tych camelonach bo multiroom ten, co teraz jest nie wchodzi w grę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ircios napisał:

@Pawel

Widocznie chce mieć MR na starych zasadach, bo ten w sieci nie odpowiada. Napisz ile teraz wyda na dzień dobry przy zmianie MR ?. Skoro chce sprzęt z wolnego rynku to znaczy, że mu się chyba opłaca. Za 2 lata być może za free dostanie jak dojdzie, o ile dojdzie do wymiany kart. Po co ma teraz wykładać na aktywację. 

 

 

Aktywacja to koszt 49 zł i potem miesięcznie 10 zł więc przy dwuletniej umowie to koszt 300 zł a więc porównywalny z ceną dekodera z wolnego rynku.Rożnica polega na tym, że w pierwszym przypadku ma gwarancję działania przez dwa lata i koszty rozłożone w czasie a w drugim nie wie jak długo ta karta będzie działać w odbiorniku niezależnym a koszty ponosi z góry.

Pomijam już kwestię, że gość jest mało ogarnięty w temacie.Ja myślę, że druga karta pracuje "daleko" od pierwszej i to jest powód ,że nie chce brać sprzętu operatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, ircios napisał:

Aha. Mi się pomieszało. To mi odmieszaj. Napisał, że ma jeden dekoder od operatora, drugi wykupiony na własność. Czyli tak jak by miał samą kartę. 

Więc właśnie, widzę że w ogóle nie rozumiesz w czym rzecz. Różnica jest taka że w tym przypadku jeśli dostanie FEDC karta nadal będzie działać, bo sprzęt od operatora sobie z tym poradzi. Rozumiem że jak kupi Fergusona i karta przestanie działać, to zwrócisz mu pieniądze za dekoder, bo napisałeś że nie dostanie FEDC? ;)

Nadal nie wiem na jakiej podstawie twierdzisz że mając sprzęt od operatora jesteś pewny że nie dostanie FEDC. Wyjaśnij to, bo pewnie inni by też to chcieli wiedzieć. ;)

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tail#

Doskonale rozumiem, piszemy tutaj o dekoderze wykupionym na własność, czyli to tak jak by miał samą kartę, a Ty cały czas mi piszesz o sprzęcie od operatora. Tak informacyjnie Ci napisze.  Mam 2 Cameleony. Jeden siedzi w Pejsie drugi w prywatnym sprzęcie. Pejs nr 2 w szafie.  Nie mam żadnego FEDEC.

 

Jeśli jego drugi dekoder wykupiony na własność nie jest w systemie nc, to nie dostanie blokady.

Edytowane przez ircios
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, juveadamo napisał:

@Pawel nie dostanę do mojej umowy dodatkowego dekodera. Musiałbym wymienić wszystko, karty i główny dekoder chyba też.

Karty nie pracują od siebie daleko po prostu nie mam możliwości przejść na nowy multiroom.

 

Przejść na nowy multiroom może każdy ze starym po cyfrowskim multiroomem w każdej chwili trwania umowy tylko musisz słuchać co się do Ciebie pisze i mówi.

 

Z resztą po Twoim przykładzie z fergusonem gdzie najpierw piszesz, że zaproponowali Ci konkretny model a potem, że jednak fergusona za coś około 120 zł to chyba masz problemy z poprawnym interpretowaniem informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisząc, że nie mam możliwości przejść na nowy multiroom nigdzie nie napisałem, że nc+ mi takiej usługi odmawia. To była i jak na razie jest jedyna propozycja z ich strony. Są inne powody dlaczego pisze, że nie mogę skorzystać z nowego multiroomu. No chyba że zasięg multiroomu przez wifi jest 120 , 150 metrów ? 

 

Edytowane przez juveadamo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, przeczytałem ostatnie 10 stron i nie widzę nic w tym temacie, więc dla pewności się dopytam.

 

Przeprowadziłem się i miałem możliwość podłączenia satki, więc zabrałem nc+ od rodziców do siebie. Chciałem podłączyć multiroom i niestety okazało się, że instalacja w ścianach jest walnięta i musiałbym ryć w ścianach, żeby kłaść nową. Mam w tej chwili pace i drugą kartę bez dekodera, włożoną w moduł od Astona. Przedłużałem nc+ w czerwcu i powiedzieli mi, że w trakcie umowy mogą mi zmienić multiroom na dedykowany od nc+. Jak mi coś takiego zmienią to oddaję nc+ rodzicom a sam sobie podłączę kablówkę.

 

Moje pytanie brzmi: czy zaczął się już proces wymiany/blokowania kart włożonych w moduły? Nie chcę ryć w ścianie jeśli okaże się, że za miesiąc będę musiał i tak zmienić dekoder.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...