Skocz do zawartości
kepak

nc+ i przyszłość kart nieparowanych w Polsce

Rekomendowane odpowiedzi

Podsumowując - operator sat chcę cię uwiązać do jego dedykowanego sprzętu po prostu.

Bo zawsze można coś jeszcze wcisnąć i wycisnąć dodatkowe pieniążki za np. VOD itp itd.

Co niektórym ludziom jest zbędne.

Na dzień dzisiejszy można podpisać umowę na sprzęt, który został odkupiony wcześniej od operatora i stał się twoją własnością.

Tu są jeszcze większe cyrki bo w razie awarii takiego sprzętu ( po gwarancji ) zostajesz z abonamentem do płacenia i nie ma na czym oglądać.

Oczywiście można taki uszkodzony sprzęt dać do naprawy na swój koszt i też będzie dalej działał.

Oczywiście jak się "łaskawie pokłonisz" to w formie reklamacji - pisma operator rozwiąże taką umowę i każe ci zawrzeć nową na sprzęcie użyczonym od niego.

Oczywiście odpowiednio za to kasując pieniążki :mrgreen:

Edytowane przez tweed77

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Był taki czas, ze brało się własnego fergusona do magika i CP sam się odnawiał na ekranie. Widzisz tu gdzieś piractwo? Może z tamtych czasów coś nam zostało mentalnie.

Sadzę, ze jeśli ktoś ma w umowie zagwarantowane działanie karty na dekoderze własnym to pewnie nikomu z tej grupy nia zablokowano karty.

A reszta nich nie udaje Greka. Nie macie zadnych gwarancji w umowie, operator ma prawo dysponować kartą...a obchodzenie zabezpieczeń to śliska sprawa.

Troszkę w tym prawdy jest. Jak wiadomo i tu chyba się wszyscy zgodzą "prawda leży po środku". Łamanie zabezpieczeń to  jest piractwo tak samo jak dzielenie karty z np. wujem ,który mieszka 500 km. od nas. Szkopuł w tym ,że tu na forum (przynajmniej z opisu ) nikt nie łamie zabezpieczeń ,a to ,że używa jakiś "czytników " nic nie znaczy. Te "czytniki" blokują EMM-y G ,ale nie ingerują w kartę, co za tym idzie nie naruszają jej struktury. Oczywiście jest to ślizgi temat na granicy legalności i pytanie, czy ktoś kto opłaca legalnie abonament i stosuje takie rozwiązanie jest piratem, złodziejem ,czy jak to jeszcze nazwiemy?. Moim zdaniem nie jest piratem ,bo jednak nie złamał zabezpieczeń operatora, ale punkt widzenia zależy od punktu siedzenia i tu polega na śliskości tego tematu. Co do wspomnianego ferdka i "słoneczka" (CP) było coś takiego (chyba 2001-2005, nie jestem pewny w jakich dokładnie latach), gdzie po odpowiednim wgraniu odpowiedniego softu i kluczy "słoneczko" grało i była to jak najbardziej kradzież, tak samo jak słynne podbijanie pakietów CYFRY+ ,gdzie ktoś opłacał przykładowo abonament za 30 zł ,a miał full pakiet za powiedzmy 100 zł. Tylko tu nikt (powtarzam wynikającego z opisu tego forum) nie robi takich cyrków.

Pewnie nikogo nie zastanawia, ze producenci wynalazków nie oferują sprzetu zaprogramowanego.

Co do zaprogramowanego sprzętu to po pierwsze licencje, które kosztują np. za CI+ , system kodowania np. CONAX i tak dalej ,to kosztuje, a jeśli można ciąć koszty po co co za te patenty płacić, więc oficjalnie tuner jest "goły" ,a że użytkownik może coś tam wgrać to producenta już nie obchodzi. Po drugie wiadomo o co chodzi. Reasumując NC+ zmierza do parowania kart i nic z tym nikt nie zrobi. Trochę zboczyłem z tematu ,ale  proszę admina ,aby zostawił ten post

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W czym jest trochę prawdy? Bo chyba nie w tym że ktoś miesza typowe piractwo jakie było kiedyś np. na fergusonach z legalnym korzystaniem z karty udostępnionej przez operatora. Świadczy to o tym że nie rozróżnia tych pojęć i pisze jakieś swoje wywody.

Edytowane przez tail#

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Należy rozróżnić czyn zabroniony (popularnie piractwo) od tego co operator by sobie życzył czy nawet ew. złamania regulaminu.

Jeśli płacimy abonament - czyli należymy do tzw. zamkniętej grupy odbiorców - to nie łamiemy prawa (przynajmniej karnego) i możemy odbierać sobie na czym chcemy tunery/przelotki - oczywiście nie wolno nam udostępniać tego nikomu spoza zamkniętej grupy odbiorców

Jeśli nawet coś nie było by dopuszczone czy wręcz było by zabronione w regulaminie - to w najwyższym razie złamiemy ten regulamin - naszą cywilną umowę z operatorem - i ew. konsekwencje mogą być tylko z odpowiedzialności cywilnej

NC+ czy inna platforma nie może na szczęście decydować co jest legalne a co nie. Od tego są ustawy.

Edytowane przez baton

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tail# dlatego napisałem :

Szkopuł w tym ,że tu na forum (przynajmniej z opisu ) nikt nie łamie zabezpieczeń ,a to ,że używa jakiś "czytników " nic nie znaczy. Te "czytniki" blokują EMM-y G ,ale nie ingerują w kartę, co za tym idzie nie naruszają jej struktury. Oczywiście jest to ślizgi temat na granicy legalności i pytanie, czy ktoś kto opłaca legalnie abonament i stosuje takie rozwiązanie jest piratem, złodziejem ,czy jak to jeszcze nazwiemy?. Moim zdaniem nie jest piratem ,bo jednak nie złamał zabezpieczeń operatora, ale punkt widzenia zależy od punktu siedzenia i tu polega na śliskości tego tematu.

Nie kieruje uwagi do Ciebie, czy innych osób ,którzy korzystają z tych rozwiązań, a jedynie przedstawiam swój pogląd na tą sprawę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

...Szkopuł w tym ,że tu na forum (przynajmniej z opisu ) nikt nie łamie zabezpieczeń ,a to ,że używa jakiś "czytników " nic nie znaczy...

To ja tak pokrótce przedstawię swój pogląd na sprawę.

Żyjemy w czasach gdy ciągle nasze urządzenia wymagają jakiś update`ów softu. Tv, odtwarzacze BR a nawet piekarniki. 

Tabletów, laptopów czy smartfonów to już nawet nie warto wspominać. Jeżeli pojawiają się jakieś problemy z pracą urządzenia,

to co robimy jako pierwsze? Sprawdzamy czy jest jakiś aktualny soft. Lub szukamy rozwiązania w necie, gdzie jakiś "gostek"

napisał poradę co i jak zrobić.

W tym przypadku, jeżeli operator udostępnia same karty, abonenci znając regulamin i wiedząc o niegwarantowanym odbiorze

radzą sobie jak mogą. Oczywiście nie mając bladego pojęcia o zmianach jakie zaszły w ich karcie.

Czym innym była by sytuacje gdyby operator rozesłał info do abonentów, coś w stylu.

- W związku z koniecznością wzmocnienia zabezpieczeń treści multimedialnych, zmuszeni jesteśmy wprowadzić zmiany 

które mogą spowodować utrudnienia odbioru. Jeżeli takowe pojawią się prosimy o kontakt. Jesteśmy gotowi bezpłatnie

udostępnić Państwu wybrany sprzęt ( moduł CI+, tuner ) aby wywiązać się z zawartej umowy.

Jednocześnie informujemy, że jakiekolwiek próby obchodzenia nowych zabezpieczeń są łamaniem prawa artykuł ... i ... i...-

To my czytający to forum wiemy o jakichś zmianach wprowadzanych w kartach.

Ale przeciętny abo nie ma o tym pojęcia jak już wspomniałem powyżej.

I trudno go winić jak stara się zagwarantować sobie odbiór, którego nie gwarantuje mu operator.

Oczywiście postępując zgodnie z prawem i regulaminem.

Edytowane przez equest

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To ja tak pokrótce przedstawię swój pogląd na sprawę.

Żyjemy w czasach gdy ciągle nasze urządzenia wymagają jakiś update`ów softu. Tv, odtwarzacze BR a nawet piekarniki. 

Tabletów, laptopów czy smartfonów to już nawet nie warto wspominać. Jeżeli pojawiają się jakieś problemy z pracą urządzenia,

to co robimy jako pierwsze? Sprawdzamy czy jest jakiś aktualny soft. Lub szukamy rozwiązania w necie, gdzie jakiś "gostek"

napisał poradę co i jak zrobić.

W tym przypadku, jeżeli operator udostępnia same karty, abonenci znając regulamin i wiedząc o niegwarantowanym odbiorze

radzą sobie jak mogą. Oczywiście nie mając bladego pojęcia o zmianach jakie zaszły w ich karcie.

Czym innym była by sytuacje gdyby operator rozesłał info do abonentów, coś w stylu.

- W związku z koniecznością wzmocnienia zabezpieczeń treści multimedialnych, zmuszeni jesteśmy wprowadzić zmiany 

które mogą spowodować utrudnienia odbioru. Jeżeli takowe pojawią się prosimy o kontakt. Jesteśmy gotowi bezpłatnie

udostępnić Państwu wybrany sprzęt ( moduł CI+, tuner ) aby wywiązać się z zawartej umowy.

Jednocześnie informujemy, że jakiekolwiek próby obchodzenia nowych zabezpieczeń są łamaniem prawa artykuł ... i ... i...-

To my czytający to forum wiemy o jakichś zmianach wprowadzanych w kartach.

Ale przeciętny abo nie ma o tym pojęcia jak już wspomniałem powyżej.

I trudno go winić jak stara się zagwarantować sobie odbiór, którego nie gwarantuje mu operator.

Oczywiście postępując zgodnie z prawem i regulaminem.

Dobrze by było.....ale to jest raczej niemożliwe

Ja nowa umowę podpisałem w Marcu na 24 miesiące, mieszkam w Anglii już dosyć długo nie będę obwijał kota ogonem....

Chce własnie zakupić TV 4K bo jakby nie było mam dwa kanały UHD w pakiecie które mogę odbierać niestety mam kartę Cameleon i po rozmowie z konsultantka i konsultantem jedynie co mogę zrobić to wymienić kartę i wziąć w wynajem dekoder UHD na co się całkowicie nie zgadzam ponieważ nie będę płacić extra 15 złotych miesięcznie za sprzęt którym mogę oglądać tylko na jednym urządzeniu.

Jestem informatykiem z zawodu i odbieram NC+ przez komputer gdzie mam zainstalowana kartę twin DVB-S2 na sieci domowej używam Dreambox 500S który współpracuje z programem DVBLink i wysyła uprawnienia do oglądania danego programu. W tym oto Dreamboxie siedzi karta a NC+i mogę oglądać na każdym komputerze czy nawet tablecie w moim domu. Jeśli stracę ta funkcje to po prostu zrezygnuje i podziękuję NC+ za współprace.Nie uważam się za pirata nie interesuje mnie sharing itd zrobiłem i z konfigurowałem wszystko sam dla siebie i mojej rodziny żeby było łatwo i sprawnie. Jest wygodnie i tak własnie ma to wyglądać a sama NC+ powinna wspierać klienta a nie na odwrót!

Było nawet głośno ostatnio tutaj w Anglii ze gdzieś ktoś bardzo mądry emitował ligę angielska publicznie używając własnie abonamentu NC+ nie wiem czy ktoś z Was pamięta ale mecze rozgrywane o 15 tej czasu lokalnego nie były emitowane przez jakiś okres wiec możne własnie przez takie przekręty robią co robią ale to nie rozwiązanie i wcześniej czy później klient się odsunie i tyle z tego będzie. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No,chyba dzisiaj i u mnie zablokowali możliwość korzystania ze splitera.Na ekranie tv pojawił się komunikat błąd odczytu karty, karta zablokowana,skontaktuj się z BOK.Dzieje się to na Packach,a na nboxie z Enigmą wszystko działa.Co byście radzili co dalej robić?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziś wskoczyła aktualizacja na Pace i rano też mi się zaświecił komunikat, że karta zablokowana (też używam splitera). Wyłączyłem z sieci dekoder i działał. Zobaczę co dalej wieczorem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No,chyba dzisiaj i u mnie zablokowali możliwość korzystania ze splitera.Na ekranie tv pojawił się komunikat błąd odczytu karty, karta zablokowana,skontaktuj się z BOK.Dzieje się to na Packach,a na nboxie z Enigmą wszystko działa.Co byście radzili co dalej robić?

U mnie niestety to samo. Stary PACE PVR pobrał w nocy nowy soft ver 1.62 i splitter przestał działać. (błąd odczytu karty) Drugi tuner z Enigmą 2 widzi kartę w spliterze. Jak wsadziłem kartę bezpośrednio do PACE'a to oczywiście obraz jest. Chyba niestety będzie trzeba sobie Multiroom dokupić :(

Pozdrawiam

Tomek

Edytowane przez rednex

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wyłączyłem z sieci dekoder i działał. .

na baterie? :wink: Czyli co??Pomaga wył dekodera z prądu na chwile i zaczyna działać? Bo mój Peace tez zdechł a na innych działa...

Edytowane przez wihajster

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

na baterie? :wink: Czyli co??Pomaga wył dekodera z prądu na chwile i zaczyna działać? Bo mój Peace tez zdechł a na innych działa...

U mnie nie pomaga. To była pierwsza rzecz jaką zrobiłem po ujrzeniu komunikatu o błędzie odczytu karty :)

Pozdrawiam

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kurcze, u mnie też nie pomaga,czy ktoś znajdzie rozwiązanie?Może trzeba jakiś nowszy spliter bo ja mam swój z 5 lat.

Edytowane przez leszekppp

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kurcze, u mnie też nie pomaga,czy ktoś znajdzie rozwiązanie?Może trzeba jakiś nowszy spliter bo ja mam swój z 5 lat.

Ja mam spliter Home Big Pro kupiony w 2009r i do wczoraj działał idealnie. To jest próba całkowitego wykopania spliterów przez NC+ Być może jest to do obejśca (nie wiem) jeśli tak to będzie wymagało ponownego zaprogramowania spliterów i kart klienckich nowymi wsadami, które jeszcze nie powstały.

Pozdrawiam

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Prąd oczywiście, natomiast nie przekładałem karty NC+ do dekodera ze splitera tylko wyłączyłem jedno i drugie z kontaktu. Po włączeniu działa normalnie.

Edytowane przez weni

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wywalić splitter, wymienić sprzęt i puścić wszystko tak jak ma być po sieci LAN.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pace otrzymały oprogramowanie, dzięki któremu Cameleony działają w czystej Nagrze, tak jak w Sagecomach, wifibox itd., stąd brak działania ze splitterem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dodana została także w dekoderach Pace PVR wraz z nową aktualizacją obsługa nowych kart typu Cayman, co oznacza, iż w przypadku awarii karty Cameleon, w punkcie nc+ zostanie wydana Abonentowi na wymianę karta Cayman do dekodera Pace PVR.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dla osób, które jeszcze nie pobrały nowego softu dla PACE PVR:

Przy włączonym dekoderze wciskamy na pilocie kolejno:

- [Menu]

- Ustawienia

- [7] - (Parametry techniczne)

- [1] - (Ustawienie anteny)

- [OK] -(Dalej)

- [9] - ukazuje się naszym oczom ukryte menu (Ustawienia specjalne)

Ustawcie: Autoaktualizacje: Nieaktywne

Podczas uruchamianiu dekodera dalej będzie się pytał o aktualizacje i dajecie A (przerwij), ale nie powinien pobrać nowej aktualizacji automatycznie np. w nocy.

Edytowane przez PuchaczRolny

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No to następny etap to wyłączenie kodowania w Seca i pozostawienie tylko Nagry. Te Pace to były chyba ostatnie dekodery z kodowaniem w Seca w ofercie nc+. Dla ceniących sobie wolność w doborze sprzętu pozostaną tylko moduły CI+ ale niestety już bez możliwości dobrania multiroomu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To se puść Astona po LAN, mądralo.

No tak, gratuluję pomysłowości, mieć cameleona i trzymać go w module. Ogranij się i czytaj to co on napisał. Wystarczy że napisał że ma nboxa, reszty się domyśl. Edytowane przez tail#

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi