Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ i przyszłość kart nieparowanych w Polsce


kepak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To raczej pobożne życzenia. Lub naiwność

 

To są pobożne życzenia. Mam Pace, przedłużałem umowę 2 miesiące temu, dzisiaj ubili mi splitter. Oczywiście, z puntu widzenia regulaminu ncplus, wszystko jest ok - karta działa bezpośrednio w pejsie, a spltery czy Astony ncplusa nie interesują. Tak samo będzie z kartą - wytną z niej Secę, Pace dalej będzie działać - regulamim legit. Zmiany będą, takie żeby klient nie mógł zerwać umowy. Na razie drugi Cameleon działa w Astonie, zobaczymy jak długo.

Edytowane przez kodif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kodif

Wiesz dlaczego, bo nie wyciągasz wniosków. Po kiego grzyba brałeś od nich tuner który umozliwia obsługę karty po przełączeniu? Sam komplikujesz sobie odbiór i oczywiście teraz udajesz mądrego i wszystko wiesz co dalej zrobi nc+.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie gwałtownych zmian, bo ich nie może być. Taka operacja to poważna operacja logistyczna i NC+ nie może ot tak sobie zmienić z dnia na dzień. Kamele wbrew pozorom mogą zostać, ale będą sparowane z dekoderem. Takie kartki kosztują może 10 zł (a może i więcej) ,ale razy np. 1-en milion i robi się sumka całkiem niezła ,a to są koszty. O CONAX nic NC+ nie mówi ,przynajmniej na razie, co nie znaczy ,że po tej operacji z kamelami nie ruszy z CONAX-em. Pożyjemy  zobaczymy.                                                                                                                                                                                                        

kodif bo nie trzeba do kameli modułu. Wystarczy w tunerze czytnik kart (CA) z systemem SECA/ NAGRAVISION, co innego jak takowego "gniazdka" nie mamy, a jedynie wejście na moduły (CI).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

                                                                                                                                                                                                  

kodif bo nie trzeba do kameli modułu. Wystarczy w tunerze czytnik kart (CA) z systemem SECA/ NAGRAVISION, co innego jak takowego "gniazdka" nie mamy, a jedynie wejście na moduły (CI).

 

 

Ale wiesz że istnieje coś takiego jak telewizor z gniazdem CI i tunerem sat, czy chwilowo zapomniałeś?

Świat nie składa się tylko z tunerów z czytnikami.

Edytowane przez kodif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było myśleć za wczasu, a nie teraz udawać że się wiedziało. :) Teraz to się męcz i kombinuj. Skoro tak lubisz moduły to operator również je oferuje tylko sprawdź czy twój tv go poprawnie obsłuży.

Ale ja używam modułu CI brandowanego przez C+(taki szary, tylko kupiony z drugiej ręki) wsadzonego do slota w TV, robię coś źle? Nie rozumiem trochę tego co piszesz, albo może tylko styl jest trudny do przebrnięcia.

Czemu mam używać modułu CI w TV a nie lecieć po deka oferowanego przez operatora? Bo nie lubię pudełek pod TV, bo nie lubię dużej ilości pilotów, bo lubię przewidywalność działania systemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że się narażę tym komentarzem ale już dawno miałem wam zadać to pytanie. Czy nie lepiej wziąć dek lub moduł od operatora i się nie męczyć skoro NC+ zaczyna robić wam pod górkę?

Moduł = wolne przełączanie kanalow i brak możliwości dzielenia karty.

Dekoder od operatora - mam nadzieję że to jest żart? Nikt nie bierze tego syfu od nich chyba że ktoś z braku laku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jestem mało wymagający ale do tego do czego używam telewizji czyli do oglądania a czasem do nagrywania czegoś co nie mogę obejrzeć w czasie rzeczywistym to dekoder operatora mi w zupełności wystarcza. O ile wifibox mógłby być lepszy o tyle Wifipremium box działa moim zdaniem bardzo dobrze. Co do modułu to się zgodzę że wolno przełączają się kanały i dodatkowo brak multiroomu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dekoder od operatora - mam nadzieję że to jest żart? Nikt nie bierze tego syfu od nich chyba że ktoś z braku laku

A tu byś się zdziwił ilu było takich co niby im zablokowano camele i pobiegli do operatora po dekoder i o to właśnie chodzi operatorowi.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moduł = wolne przełączanie kanalow i brak możliwości dzielenia karty.

 

Moduł wolny? W TV owszem, ale jak go zastosujesz w dekoderze (choćby model z mojej stopki) to przekonasz się jak wszystko szybko śmiga i to na karcie Cayman. Ma również minusy, ale jak dla mnie nie powodują one wielkich problemów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi na tunku z E2 karta conax w module chodziła w sumie tsz ok, ale włożyłem bezpośrednio w czytnik, skonfigurowalem sobie oscama i czasy ecm miałem po 230ms ;) także najlepiej mieć kartę bezpośrednio w czytniku.

Ale bardziej we wcześniejszym poście chodziło właśnie mi o moduły w tv bo dużo osób też tak właśnie ma - no i chodzi to delikatnie mówiąc bardzo źle.

Oby ta cała moda na parowanie minęła,bo to jest kompletnie bez sensu.

Edytowane przez korni007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś ma już PACE PVR 500 przerobionego na enigme ? Na allegro jest jeden sprzedawca tylko który oferuje, chwali się że wiekszy dysk i szybsze wifi oraz hardware niż w NBOX BZZB. Jak myslicie warto? Cena praktycznie kilka dyszek wyzsza niz nbox. Ciekawi mnie czy będzie działać ze spliterami dobrze , no ale skoro ma czytnik multistandard to wszystko powinno być teoretycznie bezproblemowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontentu to nie zabezpieczy w żaden sposób, jedynie spowoduje, że jakiś tam procent abonentów pójdzie do nc+, weźmie multiroom i zacznie płacić po 5 zł miesięcznie. Jakiś zysk finansowy jest. :)

Edytowane przez Barti
Usunięto fragment postu. Na tematy związane z piractwem telewizyjnym na niniejszym forum nie rozmawiamy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w poniedziałek 26.08 nagle przestało wyświetlać kanały , więc coś grzebią...

 

musiałem zaktualizować uprawnienia, nie wiem czy konieczne było włożenie karty do Pace'a - ale tak zrobiłem, na razie wszystko działa nadal na Clone +

 

umowę mam do 30.09. i chyba nie przedłużę, będę płacił tylko +10zł - tak będzie najbezpieczniej, zależy mi na module CI+, więc multiroom od nich nie jest możliwy

Edytowane przez camelon153
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może wyjaśnić mi dlaczego po skończeniu się 24m umowy i automatycznym przejściu na czas nieokreślony trzeba dopłacać 10zł? To jest coś wpisanego w umowę? Pytam bo mam wiele umów np w Orange na internet i jak się 24m skończyły to po prostu teraz obowiązuje m-c wypowiedzenia i tyle. A abonament jest taki sam. Więc jakim prawem nc+ może stosować takie praktyki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...