Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ i przyszłość kart nieparowanych w Polsce


kepak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Z wymianą karty zawsze trzeba się liczyć (już to w kiedyś przerabiałem), ale o tym fakcie mam być każdorazowo poinformowany. Czyli nie ma możliwości wyłączenia mi sygnału bez stosownej informacji.

Nawiasem mówiąc karta nie jest własnością abonenta tylko własnością operatora.

Edytowane przez Inspektor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoniła właśnie do mnie Pani z nc+... Standardowa gadka dlaczego odłączam się od kontentu premium, bla bla bla, że będę żałował itd...

Powiedziała że absolutnie nie ma mowy że włączyli jakaś blokadę na mojej karcie, powinien dalej moc we własnym module oglądać tv. Sprawdzi z działem technicznym i oddzwoni. Zobaczymy.

 

Edit: no i zadzwoniła i powiedziała że dział techniczny potwierdził że nic z moją karta nie było robione. Akurat do 20/08 jestem na wakacjach więc nie sprawdzę.

Edytowane przez myk6414
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytam pojawiło się już lekarstwo dla zwykłych tunerów i Cameleonów z FEDC. I znowu ktoś zarobi na działaniach operatora. Ludzie zapłacą za coś co przestanie działać po miesiącu ale narzekać będą na nc+. A wystarczyłoby jasno powiedzieć. Te i te karty wymienimy do tego dnia a te do tego. I sprawa byłaby jasna. Nikt nie kupowałby dekoderów które za kilka miesięcy będą bezużyteczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

narzekać będą na nc+

 

Jestem całkowicie przeciwny piractwu. Żyję zgodnie z zasadą: Jeżeli coś jest warte swojej ceny, to płacę za to chętnie. W innym wypadku muszę żyć bez tego dobra. 

 

Nie jestem piratem, mam własny dekoder i udostępniam sygnał jedynie w moim gospodarstwie domowym. Nie dzielę abonamentu na kilka rodzin oraz nie udostępniam sygnału dla cardsharingu.

 

To, co platformy cyfrowe wymyślają w imię walki z piractwem, jest dla mnie bardzo śmieszne. CI+ ma tyle ograniczeń, że nie da się tego prawidłowo używać. Ich dekodery (Sky czy wifibox+) nie wspierają często podstawowych funkcji jak DiseqC/Unicable lub inne pozycje satelitarne. 

 

Wracając do tematu, to powinni jasno dać do zrozumienia, kogo czeka wymiana karty/dekodera i od razu przy przedłużaniu. 

 

Możnaby wtedy zaplanować, czy dalej się angażować, czy szukać jakiejś alternatywy.

 

W dobie rosnących cen wszelakich praw i durnych oczekiwań obrońców praw, zaczynamy żyć w świecie absurdu. Nielegalne IPTV działa bezproblemowo, a normalnie płacący boją się o kolejny miesiąc umowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z przedmówcą. Problem jest w tym że platformy nie radzą sobie z piractwem więc zaczynają stosować zasady na piratów które uderzają w zwykłych klientów chcących oglądać tv na własnych dekoderach.

Jeszcze kilka lat temu dzieląc jedną kartę w domu na kilka tv byłem zwykłym abonentem, teraz próbują wmawiać że jestem piratem, a po mojej stronie nic się nie zmieniło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tak się stało tylko w Polsce.Zobaczcie w UK,Sky i BT olało ligi zagraniczne żeby nie podnosić abonamentu...a za prawa do ligi angielskiej zapłacili mniej..gdzieś jest sufit i chyba wszyscy zaczną go widzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dekodery operatora są produkowane najmniejszym kosztem z okrojonymi możliwościami, gdzie nawet diseqc nie potrafi taki sprzęt obsłużyć. Większość tych co posiada tylko karty od operatora ma swój sprzęt ze znacznie większymi możliwościami np. obsługi innych satelit i innych kart więc do czego im jeszcze dodatkowo pudło.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak weszlo 4K to nc+ zadzwoniłem na infolinię zapytać dlaczego skoro mam tv który to obsługuje, pakiet c+ nie mam dostępu do uhd. Konsul bez żadnej żenady w głosie wprost mi powiedział że z kartą kameleon jestem dla nich potencjalnym piratem. I za jedyne 15zl dodatkowo miesięcznie plus 99zl aktywacja może mi wysłać ich super świetny dekoder. Może jest to dzieło sztuki, ale mi kompletnie niepotrzebne.

Byłem wtedy jeszcze na okresie zastrzeżonym i moduł był nie dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A piraci i tak będą. Nie ma wagonu ,którego się nie za odczepić i tak jest z zabezpieczeniem. Nie ma systemu, którego nie da się złamać. Te caymany będą lub są już złamane i nic NC+ z tym nie zrobi. Rynek nie lubi próżni i może powrócić szerokie piractwo TV-SAT. Tracą zwykli legalnie opłacający abonament. W dobie szybkiego internetu działa IPTV i może się okazać ,że satka straci racje bytu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi taka rzecz. Czy nc+ wylacza mozliwosc korzystania z prywatnych dekoderow? Mam dwa Fergusony, od rana wszystkie kanaly zakodowane, podlaczylem ich dekoder - dziala. O co chodzi?

 Magia ,a tak na serio to NC+ próbuje zmusić do oglądania na ich sprzęcie. To tak w wielkim skrócie i poczytaj wątek https://forum.satkurier.pl/topic/9789-nc-i-przysz%C5%82o%C5%9B%C4%87-kart-nieparowanych-w-polsce/page-125 . Jedyny warunek to tuner z linuksem i oscam ,ale czy Ci się to będzie opłacać musisz sam policzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi Ci o to, że chcesz na sprzęcie operatora podłączyć splitter, to tak to działać nie będzie. Nie wiem jak to jest z clone+ ale działa na pewno na sprzętach z E2, koszt od około 250zl. Jeszcze jest ważne jaki model jest tych fergusonow i czy mają kartę sieciową abyś mógł wszystko spiąć w jedną sieć LAN. W tym rozwiązaniu nie potrzebujesz żadnego splittera.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przemoks Nie pakuj się w żadne klony itp. ,bo wtopisz kasę i nic więcej. Jedyne sensowne wyjście to przeczekać na ich sprzęcie do końca umowy lub kupić coś z E2. Ogólnie era samej karty w NC+ odchodzi do lamusa i jest to fakt. Najlepiej brać od nich sam moduł i używać swojego tunera ,ale tuner musi wspierać CI+ (nie mylić z CI), a to już takie proste nie jest. Alternatywa jeśli masz Fergusona to Cyfrowy Polsat.  

tail# te z E2 za 250 zł (mam na myśli N-BOXY)  to może sobie wsadzić w [...]. Przerobione N-boxy na E2 to wyrzucanie kasy w błoto. Coś za 250 na linuksie znajdzie używanego ,ale niech unika tych szrotów N-BOX. Ogólnie jak ma jakieś pojęcie to ok jak nie ma to i tak nie odbierze.

Edytowane przez Barti
Na forum nie wyrażamy się w sposób wulgarny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tail# te z E2 za 250 zł (mam na myśli N-BOXY) to może sobie wsadzić w [...]. Przerobione N-boxy na E2 to wyrzucanie kasy w błoto. Coś za 250 na linuksie znajdzie używanego ,ale niech unika tych szrotów N-BOX. Ogólnie jak ma jakieś pojęcie to ok jak nie ma to i tak nie odbierze.

Nikt nie pisał o nboxach - to twój wymysł wynikający z niewiedzy. Chodziło mi o zgemma - sprzęt nowy z gwarancją i aktualnie to jest najtańsza i chyba najlepsza opcja ze sprzętów z E2 w tej cenie. Co do nboxow, to wiadomo że to szrot.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedają niezaprogramowane, podobno we własnym zakresie zresztą.

 

 Programują i działa. Osobiście sprawdzone. Przedzwonić i się dogadać. To takie proste.

Edytowane przez Barti
Każde zdanie rozpoczynamy wielką literą i kończymy odpowiednim znakiem przestankowym. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są dwa konwertery - z procesorem PIC16F84A i PIC16F628A. Który brać, który lepszy?

A nawet cztery - bo jest jeszcze kombinacja na tasiemce i sztywnego...

Funkcjonalność ta sama (wsady są dostępne na oba procki) - ale chyba lepiej 16F628A - jest nowszy, mniej prądożerny i działa do 20MHz (standardowe 16F84 są do 4MHz z to może być dla niektórych tunerów za mało - np. Fergusony mają opcję 3,57/6MHz.

Ad. softu - to rzeczywiście standardowo nie programują ale jak wybierzesz opcję z programowaniem i prześlesz wsad lub dopiszesz w uwagach np. FEDC - to przyjdzie gotowy, chyba, że masz w lamusie odpowiedni programator...

Nie jest. Jeżeli operator dopuszcza używanie karty tylko w swoim dekoderze dedykowanym lub module CAM poprzez jej parowanie z tymi urządzeniami to legalnie z takiej karty można korzystać tylko i wyłącznie za ich pomocą.

Czy aby na pewno?

W żadnym punkcie nie narusza to ustawy o dostępie warunkowym - bo nadal (o ile legalnie płacisz abo) jesteś w zamkniętej grupie odbiorców - chyba że masz na myśli jakiś inny przepis to poproszę o podstawę prawną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...