Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ i przyszłość kart nieparowanych w Polsce


kepak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 miesiące temu...

Pomóżcie mi, bo chyba wtopiłem straszliwie. Byłem abonentem cyfry+ i korzystałem z niefirmowego tunera (Xtrend ET9000), bo tunery od Cyfry wykańczały mnie nerwowo. Jakiś czas temu przedłużyłem umowę abonamentową i przeszedłem do nc+. Niestety dopiero po tym zacząłem się orientować, że nie działają mi różne kanały, które powinny działać. Do tej pory używałem softcama ([beep]). Nie robiłem żadnego splitingu, sharingu ani nic takiego, po prostu chciałem mieć szybki i wygodny tuner.

Z tego co teraz czytam mój tuner wkrótce stanie się bezużyteczny i kolejne kanały, za które płacę przestaną być przez niego dekodowane. Nie mogę nigdzie znaleźć żadnej informacji jaki moduł CAM powinienem kupić, aby móc oglądać (przynajmniej do końca umowy - przez rok) wszystkie kanały. Czy jestem w czarnej [beep]ie i nie ma dla mnie rozwiązania? To znaczy, czy jest jakiś moduł CAM w sprzedaży (ew. softcam) który pozwoliłby mi oglądać to za co zapłaciłem? Jeśli nie, to czy mam jakąś szansę na rozwiązanie umowy? Umowę zawierałem telefonicznie i babka całą mi przeczytała przez telefon, ale nie przypominam sobie żeby w jej treści była jakaś klauzula mówiąca, że niektóre kanały mogą nie działać w przypadku niefirmowego dekodera. Papierowej umowy oczywiście mi [beep] do tej pory nie przysłali, choć według zapewnień konsultantki miałem ją dostać w ciągu kilku dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mieczu na dzień dzisiejszy jesteś pozbawiony dostępu do 4 kanałów, tj. Polsatu HD, Polsatu Sport News, History HD i Blue Hustler. Ponadto nie masz dostępu do usług dodatkowych, ale tu nie jest winna karta a po prostu kwestia oprogramowania tunera. O braku dostępu do wymienionych wyżej kanałów mowa była tu na forum wielokrotnie. Odbierzesz je tylko na dedykowanym sprzęcie nc+ ADB. Gdy zaś chodzi o planowane parowanie kart, to temat był wielokrotnie wałkowany i na dzień dzisiejszy wiadomo tyle, że nic nie wiadomo. Równie dobrze nc+ może wprowadzić parowanie kart dla wszystkich jak i pójść w odwrotnym kierunku. Ja ciągle liczę na to, że w nc+ ktoś jednak ma trochę oleju w głowie i nie pozwoli sobie strzelić samobója. Mam nadzieję, że wcześniej czy później nc+ wprowadzi moduły CAM z systemem dostępu warunkowego Conax i bynajmniej nie w trybie legacy, jak chociażby zrobił to Cyfrowy Polsat. Zresztą tak chyba działało tnk HD. Oczywiście za logiką włodarzy nc+ czasami trudno nadążyć, ale wydaje mi się, że od pewnego czasu zaczynają działać bardziej racjonalnie niż na początku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co teraz czytam mój tuner wkrótce stanie się bezużyteczny i kolejne kanały, za które płacę przestaną być przez niego dekodowane.

Gdzie to wyczytałeś? To na pewno jest aktualna informacja, a nie plotka z przełomu marca/kwietnia? Na chwilę obecną temat przycichł, a abonenci Cyfry+ są przy migracji wręcz przymuszani (wysokimi kosztami przejścia na ADB) do pozostania przy własnym sprzęcie. Także spokojnie i bez paniki. Co do odbiorników linuksowych, to jeśli nie korzystasz z sharu ani nic, to dobrze skonfigurowana, świeża wersja Oscama wydaje się być najlepszą opcją. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Dzięki za chęć pomocy. Mam ncplus platinium, a nie działają mi m.in: AXN HD, tvn turbo hd, cinemax 2 HD, mtvrocks, i pewnie sporo więcej.

Próbowałem oscama 5953 i ściągałem configi z http://kos.hdsat.pl/menu-listakanalow.html ale nie działa. Zero kumania co do tego oscama, co on robi i jak się go konfiguruje.

Jadę na [beep] 2.3.0 i część programów działa, a część nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Ten temat mi również bardzo leży na sercu, dlatego postanowiłem zabrać tutaj głos. Mnie również bardzo niepokoją pojawiające się w różnych miejscach w sieci pogłoski o tym, że docelowo NC+ przejdzie na parowany Conax, że będzie koniec własnego sprzętu, itd. Szkoda, że NC+ do tej pory nie wydała komunikatu w tej sprawie i nadal wiadomo tylko tyle, że nic nie wiadomo... Są tylko domysły, plotki, pogłoski i pobożne życzenia. W nieżyjącej już Cyfrze+ można było właściwie w ogóle się nie martwić o takie sprawy i spokojnie oglądać ulubione kanały na ulubionym sprzęcie, a teraz zaczyna się (nie tylko u mnie) życie w ciągłej obawie, że pewnego dnia luksus się skończy i NC+ przeprowadzi obowiązkową wymianę sprzętu na dedykowane dekodery. A ja się bardzo się przyzwyczaiłem do własnego sprzętu i nie mam zamiaru odzwyczajać od dobrego. Wiem, że na własnym dekoderze nie mam VOD od NC+, ale świadomie godzę się na to ograniczenie! Nie każdemu taki gadżet jest potrzebny do szczęścia. Wolę zalety własnego dekodera od zalet VOD. Oby NC+ w przyszłości też pozwalała na odbiór na własnym sprzęcie, obojętnie czy będzie to niesparowana karta, czy karta sparowana z modułem, jak w Cyfrowym Polsacie. Ale niestety wiele znaków wskazuje, że docelowo mogą zostać tylko dedykowane dekodery (skoro nowi abonenci są skazani na dedykowane dekodery ze sparowaną kartą Conax i już nie mają możliwości dostać nieparowanej karty cameleon, to chyba o czymś świadczy). Uważam, że nie warto rezygnować z abonentów, którzy wolą własne dekodery, bo tacy abonenci raczej nie należą do najbiedniejszych (skoro było ich stać na dobry dekoder niezależny!), więc pakiety też wybierają raczej te droższe. Ale NC+ niestety może uważać inaczej.

 

Sam bardzo dobry własny dekoder z dwoma czytnikami kart i dwoma wejściami na moduły. co daje możliwość na jednym dekoderze skorzystać nawet z czterech platform. Oprócz NC+ opłacam jeszcze Cyfrowy Polsat i platformę zagraniczną, i wszystkie trzy platformy mam na jednym dekoderze! Nie potrzebuję trzech skrzynek pod telewizorem i plątaniny kabli. Listę kanałów oczywiście też zrobiłem taką, jaką ja chciałem, a nie jaką chce platforma, i tę dogodność też bardzo sobie chwalę. Bardzo sobie też chwalę możliwość robienia nieszyfrowanych nagrań. Lubię czasem nagrać coś ciekawego z telewizji, przenieść nagranie na komputer i zatrzymać sobie to nagranie na komputerze. Bardzo fajnie jest po wielu latach do czegoś wrócić i obejrzeć ponownie. Proszę wskazać chociaż jeden dedykowany dekoder, który na coś takiego pozwala? Nie ma takiego! Funkcja PVR w dekoderach dedykowanych jest dla mnie całkowicie bezużyteczna i niestety w pewnym sensie dużo gorsza nawet od dawnych magnetowidów VHS. Kiedyś jak się coś nagrało z telewizji na kasetę VHS, nagranie było moje i mogłem je później odtworzyć z tej kasety na dowolnym magnetowidzie (do dziś mam na kasetach liczne nagrania telewizyjne sprzed wielu lat i wspaniale się ogląda po latach stare produkcje telewizyjne). Teraz jak się coś nagra z dekodera dedykowanego, to albo zostaje w dekoderze na wbudowanym dysku twardym, albo (w niektórych dekoderach) nagrywa się na zewnętrzny dysk jako zaszyfrowane i nie można tego odtworzyć na niczym innym, prócz tego dekodera. Jeśli taki dekoder się zepsuje albo kiedyś zrezygnuję z usług danej platformy i oddam dekoder, to się z nagraniami trzeba pożegnać... Dziękuję bardzo za taki "postęp XXI wieku"! :x Wolę dekodery niezależne, które nie szyfrują nagrań.

 

Żadnego dedykowanego dekodera nie chcę i kropka :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt, kto ma minimum wiedzy o telewizji satelitarnej, nie chce się pakować w sprzęt dedykowany przez medialnych sprzedawców, bo to jak wiadomo niewola.

 

Jedyne i najsłuszniejsze rozwiązanie, to dołączenie do oferty sprzętowej modułu CAM, niechby i nawet w wersji CI+, jeśli nie można inaczej.

 

Problem ze spółką ITI jest tego rodzaju, że członkowie zarządu mocno wierzą w tak zwany Ordnung, myślą zatem, że jeśli narzucą swój sposób myślenia, to w efekcie klienci do tego przywykną.

I mogą się bardzo na takim myśleniu przejechać, bo Polacy, to nie Niemcy i nie lubią, gdy ich się ogranicza.

 

Akurat na tym polu wygrywa CP i jest dla mnie nie do końca zrozumiałe, że ITI to nie przeszkadza, w końcu zamówienie modułów, albo przeróbka starych, to w sumie niewielki koszt w stosunku do spodziewanych z tego tytułu zysków.

 

Ludziska, biorący moduły, zwykle do najbiedniejszych nie należą. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie widać zysków by to nie przyniosło lub byłyby za małe. Przecież tam nie siedzą [beep]e i nie czekają tylko aż im kasa bokiem przejdzie. Uznali, że jak ktoś chce oglądać dostępne u nich kanały to i tak podpisze umowę nawet na sprzęcie dedykowanym. A takich osób, które mimo, że bardzo lubią piłkę czy filmy i nie zdecydują się na abonament nc+ właśnie z powodu dedykowanego sprzętu i braku modułów widać byłoby mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oby NC+ w przyszłości też pozwalała na odbiór na własnym sprzęcie, obojętnie czy będzie to niesparowana karta, czy karta sparowana z modułem, jak w Cyfrowym Polsacie. Ale niestety wiele znaków wskazuje, że docelowo mogą zostać tylko dedykowane dekodery (skoro nowi abonenci są skazani na dedykowane dekodery ze sparowaną kartą Conax i już nie mają możliwości dostać nieparowanej karty cameleon, to chyba o czymś świadczy). Uważam, że nie warto rezygnować z abonentów, którzy wolą własne dekodery, bo tacy abonenci raczej nie należą do najbiedniejszych (skoro było ich stać na dobry dekoder niezależny!), więc pakiety też wybierają raczej te droższe. Ale NC+ niestety może uważać inaczej.

No to niespodzianka, bo z tego co ustaliłem na forum w dyskusji z cyfra.tv wynika, że można kupić nCama (można dostać od 150 zł nówkę, jak na moduł to nie jest jakaś wysoka cena) w ofercie NNK, a później zadzwonić na infolinię/pójść do APS i poprosić o migrację do oferty NC+ MIX, gdzie można wybrać dowolny pakiet nc+ (standardowa cena przy umowie na czas nieokreślony i cena o 10 zł niższa przy umowie na czas określony na 12 miesięcy).

 

Dla pewności możecie przedzwonić i się upewnić. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Przecież tam nie siedzą [beep] ...

No widzisz i w tym problem, że coraz częściej mam co do tego poważne wątpliwości.

Nie po to kupuje się drogie telewizory z wbudowanymi tunerami sat, by pod nimi ustawiać wątpliwej urody czarne prostopadłościany, rodem z ITI.

No to niespodzianka, bo z tego co ustaliłem na forum w dyskusji z cyfra.tv wynika, że można kupić nCama (można dostać od 150 zł nówkę, jak na moduł to nie jest jakaś wysoka cena) w ofercie NNK, a później zadzwonić na infolinię/pójść do APS i poprosić o migrację do oferty NC+ MIX, gdzie można wybrać dowolny pakiet nc+ (standardowa cena przy umowie na czas nieokreślony i cena o 10 zł niższa przy umowie na czas określony na 12 miesięcy).

...

A jaka pewność, że to rozwiązanie długofalowe, skoro ITI nie włącza jednak modułów do oferty sprzętowej?

Po co mi jeszcze jeden moduł w szufladzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to nie jest oferta abonamentowa, tylko nc+ MIX. Trochę inne zasady. :wink:

A nie włączają modułów, bo nie wiadomo jak rozwiązać problem z dostarczaniem wiadomości i faktur użytkownikowi (na sprzętach ADB dla nowych to wszystko jest w menusach), a moduł tego nie obsługuje. Od papierowych rachunków i korespondencji się odchodzi, a nie sposób zmusić kogoś do korzystania z ICA.

 

Poza tym teoretycznie nie mają powodu żeby w przyszłości wykluczyć te moduły, bo nCamy to CI+, a dodatkowo karty są parowane sprzętowo w związku z czym nie można z nich wydłubać danych do odpalenia kartki na niezależnym dekoderze. Czyli wymogi bezpieczeństwa jak najbardziej spełniają.

 

Wydaje mi się, że to nie byłoby w ich stylu. Zobacz te mnogie oferty typu NNK, TNK HD czy Świat HD - wszystkie dalej działają i wszystkie dalej można aktywować. 8)

 

Dyskusja stąd:

viewtopic.php?f=174&t=30719&start=765#p854583

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba jest zbyt piękne, żeby było prawdziwe, przecież w mix-ie wciskają stare dekodery, które powinny iść dawno już na przemiał, więc co dla nich za gips, żeby pozwalać migrować z NNK z modułem?

 

http://ncplus.pl/oferta/nc-plus-mix

 

... ale nie omieszkam zapytać o taki wariant.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej chopaki, to jaki ja mam ten moduł i skąd wziąć, żeby oglądać nc+ platinum z abonamentem i się nie mordować z tymi softcamami?

Według cyfra.tv wystarczy zadzwonić na infolinię nc+ albo pójść do APS i powiedzieć, że masz nCam i byłbyś zainteresowany przejściem na NC+ MIX w opcji Canal+ Platinum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jeszcze raz i powoli :

 

"Z dedykowanych ofert nc+ mix ,,z dekoderem własnym’’, mogą skorzystać również aktualni Użytkownicy ofert: telewizja na kartę HD, telewizja n na kartę a także osoby, które zakupiły zestawy n ,,Świat HD” z dekoderem na własność. Rejestracja kontraktu w APS dokonywana jest z dekoderami Globo (Opticum X8 i Opticum X8 Combo) ,dekoderami ADB oraz modułami nCAM HD"

 

Czy to jest zrozumiałe ? 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...