Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ i przyszłość kart nieparowanych w Polsce


kepak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 30.06.2019 o 14:00, geniusm napisał:

Padł mi dzisiaj Cameleon. Ale tak konkretnie - nie widzi jej ferdek ani wifibox. Myślałem że to fedc ale wtedy by chyba na wifiboxie grało? Czyli co? Zostaje mi wymiana na caymana i używanie wifiboxa?

 

Wifibox w ogóle używany czy w szafie leżał, że karty nie widzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dodać.

Po pewnych problemach w maju z modułem CAM Ci Astona i kartą Cemeleona do której dokupiłem konwerter/dekoder wszystko działa okey.

Do drugiego telewizora dokupiłem w dobrej cenie moduł Cam Astona i włożyłem drugiego Cameleona oczywiście całość uzbroiłem w kolejny konwerter/dekoder i na obu telewizorach mam to co chcę i chciałem.

Umowa jest jeszcze kilka miesięcy więc jak się skończy to jej nie przedłużę i przejdę na czas nieokreślony, a wtedy poczekamy i zobaczymy co będzie.

Na razie kilka miesięcy mam spokój. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich i od razu przepraszam za moje niby banalne pytanie ale jakoś nie do końca rozumiem powyższe wpisy. Może dlatego, że jestem w tym temacie totalnym laikiem. 

Jakieś dwa tygodnie temu przestały mi działać dekodery Nboxy z E2, które były podłączone do splittera.  Proszę o krótką podpowiedz co można zrobić aby one znów działały? Próbowałem wgrać nowy soft, lecz nic to nie dało. Dodam, że posiadam kartę Cameleon.    

Dzięki z góry za podpowiedz i wyrozumiałość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Edward1980 napisał:

Jakieś dwa tygodnie temu przestały mi działać dekodery Nboxy z E2, które były podłączone do splittera.  Proszę o krótką podpowiedz co można zrobić aby one znów działały?

1. Wywalić splitter (mając dwa nboxy na E2 stosowanie splittera jest kompletnie bezsensowne)

2. Połączyć boxy do sieci LAN

3. Zaktualizować oscama na tym nboxie gdzie jest karta.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Edward1980

Masz rozumiem na umowie jedną gołą kartę Cameleon bez wydanych od nc+ dekoderów do umowy? Próbowałeś reaktywować uprawnienia odbioru na kanale TVP 1 HD? Jak reaktywacja uprawnień nie pomoże to znaczy, że albo padła całkowicie Twoja karta Cameleon lub dostała tzw. FEDC i potrzeba wgrać nowy specjalny Oscam pod FEDC do Twojego nBoxa na E2.

Edytowane przez lukx95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Edward1980 napisał:

Tak wkładałem kartę do nBox ale nic to nie pomogło. 

Od tak karta po włożeniu do czytnika nie ruszy. Trzeba sprawdzić logi i zobaczyć w czym dokładnie jest problem. Masz od operatora wypożyczony jakiś sprzęt oprócz karty?

Podobna historia co w tym wątku: 

 

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to już wyższa szkoła jazdy jak dla mnie ?

1 godzinę temu, lukx95 napisał:

@Edward1980

Masz rozumiem na umowie jedną gołą kartę Cameleon bez wydanych od nc+ dekoderów do umowy? Próbowałeś reaktywować uprawnienia odbioru na kanale TVP 1 HD? Jak reaktywacja uprawnień nie pomoże to znaczy, że albo padła całkowicie Twoja karta Cameleon lub dostała tzw. FEDC i potrzeba wgrać nowy specjalny Oscam pod FEDC do Twojego nBoxa na E2.

Mam ogólnie dwie karty cameleon. Co do reaktywacji to na samym początku to zrobiłem i nic. Włożyłem kartę do starego dekodera Sagem Ds187 i wszystko śmiga, także podejrzewam że moja karta dostała tak jak piszesz FEDC. A skąd wziąć specjalny Oscam pod FEDC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem poinformować, że nie wiem jak to jest w końcu z tym ograniczaniem odbioru na dekoderach własnościowych, ale ja ostatnio w tym miesiącu 6 lipca bez problemu zwróciłem w punkcie nc+ sam goły dekoder dodatkowy WiFi Box+ do Multiroomu po Cyfrze+ i teraz mam w Multiroomie C+ tak jak kiedyś samą gołą kartę Cameleon. Także na umowie teraz mam dwie karty Cameleon i jeden tylko dekoder od nich w najmie WiFi PremiumBox+. Jedną kartę Cameleon mam w tym WiFi PremiumBoxie+ od ADB, a drugą kartę mam w swoim prywatnym dekoderze i już nie dam sobie wcisnąć do tej gołej karty Cameleon żadnego dekodera z firmy Sagemcom, bo nie działają poprawnie tak jak powinny i są wolne w działaniu.

Edytowane przez lukx95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ircios

Ja jedynie napisałem, że zwróciłem bez problemu w tym miesiącu sam goły dekoder dodatkowy w Multiroomie po Cyfrze+, ale nigdzie nie napisałem, że dekoder WiFi Box+ jest dekoderem po Cyfrze+. Także czytaj uważnie, bo wiem o tym, że jest to dekoder wprowadzony przez nc+, ale jego działanie i cały jego soft jest takie jak w Sagemcomach DSI83 i DSI87 i odstaje w działaniu i wizualnie cały jego soft od reszty dekoderów nc+. Dekoder ma problemy z nagrywaniem na zewnętrzny dysk i potrafi się zawiesić i na nowo załączać i ogólnie wolno działa tak jak Sagemcomy po Cyfrze+. Także cieszę się, że pozbyłem się tego wkurzającego WiFi Boxa+ i mam tak jak kiedyś w Multiroomie C+ samą gołą kartę Cameleon, którą używam w swoim prywatnym dekoderze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marekpolek

Żadnej kary nie dostanie. Też ostatnio oddałem dekoder i mam gołą kartę. W punkcie powiedzieli, że jak nie ma blokady w systemie to znaczy, że można zwrócić dekoder,  oczywiście bez żadnych konsekwencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@roberttosat

Żadnych kar nie ma i zwrot jest dozwolony i nie wiem skąd takie informacje masz. Pracownik w punkcie nc+ dzwonił wcześniej na swoją infolinie wsparcia z pytaniem, czy może przyjąć ode mnie sam goły dekoder dodatkowy w Multiroomie C+ i pozostawić mi samą kartę Cameleon tak jak miałem dawniej i otrzymał informację, że bez problemu takie przyjęcie zwrotu samego gołego dekodera dodatkowego z Multiroomu C+ może przyjąć.

Edytowane przez lukx95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, marekpolek napisał:

Żadnej kary nie dostanie. Też ostatnio oddałem dekoder i mam gołą kartę. W punkcie powiedzieli, że jak nie ma blokady w systemie to znaczy, że można zwrócić dekoder,  oczywiście bez żadnych konsekwencji.

Tak tak oczywiście niech Wam będzie. Nie Wasz problem więc tematu nie kontynuuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marekpolek

Nie no pewnie, w punkcie wiedzą, że będą kary i z uśmiechem na twarzy przyjmują zwroty dekoderów, i zacierają ręce, już się nie mogą doczekać aż przyjdzie fakturka do zapłaty. Punkt, w którym zwracałem istnieje od ponad 20 lat, znajomy ma wszystko w jednym paluszku, ale nie wie, że będzie płacił karę. Dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam cameleony od 8 lat, nie wiedzialem nic o tej akcji i nieswiadomie wlozylem jedna karte do PACE... i niestety niemila niespodzianka, utracilem mozliwosc odbioru z tej karty na moich prywatnych dekoderach! 

 

Co począć, jak żyć??? A powaznie co doradzacie? Starac sie wymienic karte? czy to niewiele juz pomoze, jaka strategie obrac? Jedyny argument za NC+ to byl! No zalamka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...