Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ i przyszłość kart nieparowanych w Polsce


kepak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, Robo99 napisał:

Panowie

Konwerter kosztuje kilkadziesiąt złotych. Umowę mam ważną jeszcze cały rok do końca kwietnia 2020 roku.

Koszmar związany ze stawianiem gdzieś w pobliżu telewizora tych skrzynek zwanych tunerami jest nie do przyjęcia. Nie chcę tutaj dalej pastwić się dodatkowo nad używaniem dwóch pilotów a na dodatek trzech, gdyż w salonie i sypialni mam takie telewizory, że pilot do ich używania jest taki sam, wiec jak do tej pory używam jeden typ pilota i po omacku i w ciemnościach umiem doskonale się po nim poruszać. Stawiając te tunery każdy z nich mam inny, a więc w salonie dostanę drugi pilot który i tak jest inny niż drugi pilot w sypialni.

Dlatego proszę Was zostawmy dywagacje, co chcę zyskać, bo to moje indywidualne preferencje, wygoda, itp., itd.

Ja Was jedynie proszę o pomoc tzw. "techniczną" czyli dlaczego chodziło z konwerterem w jednym telewizorze a potem przestało działać po włożeniu do drugiego i w końcu "umarło" nawet na tym pierwszym telewizorze.

Z góry dziękuję za pomoc 

 

Niestety u mnie scenariusz dokładnie ten sam - moduł Aston + cameleon z multiroomu najpierw nie widzi uprawnień, po zakupie konwertera i włożeniu do telewizora - działa jak wcześniej, po powtórnym uruchomieniu tv nie widzi karty, po wyłączeniu tv, wyjęciu modułu i włożeniu z powrotem brak uprawnień. Po włożeniu do Pace i powtórzeniu operacji w tv działa, później wydarzenia się powtarzają. Konwerter zwróciłem, mam jeszcze pół roku umowy - zastanowię się czy zamienić dekoder na moduł nc+, czy zrezygnować z uwagi na brak możliwości zakupienia z modułem multiroomu i konieczność opłacania pełnego abonanentu do drugiego dekodera. 

Dodatkowo nc+ go nadal nie działa na nowych ipadach i iphonach,  co jest dodatkowo wkurzające, a aplikacji na tv brak.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te "konwertery/blokery" ,mają dwa rodzaje chip-ów (PIC) ,różnią się też wsadami (oprogramowaniem) . Firma która sprzedaje te "ustrojstwa" nie ma "licencji" na oprogramowanie i jego modyfikacje . Autor (autorzy) wsadów nie ma nic przeciwko używania wsadów ,ale jakoś im przeszła ochota do modyfikacji wsadów . Do tego nie ma kompletnie chętny do testowania modyfikacji/poprawek wsadów . Może Ci co sprzedają "konwertery/blokery" ,zajęli  by się testami,pewnie jeszcze więcej kasiorki by zarobili ,teraz i na Swojej pracy :)  .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Robo99 czy po tym co napisał @SAKPL@tomek6680t dalej Ci nie szkoda tych kilkudziesięciu złotych? Zejdź na ziemię i wyciągnij wnioski. Od początku pisałem, że to dziadostwo jest, a wy dalej dajecie się nabrać i ładujecie pieniądze w błoto.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tail@

Komfort ma swoją cenę a dwa piloty a w zasadzie w moim przypadku trzy to jest krok do tyłu i powrót o jakieś 7 lat.

W dobie unifikacji np. ładowarki do telefonów, itp., itd. to co NC+ wyprawia z klientami to skandal.

I choćbym miał wydać kolejne pieniądze to chcę mieć możliwość korzystania w swoim mieszkaniu na dwóch telewizorach modułów CAM i koniec kropka. 

 

ircios@

Ale u mnie tunery w obu telewizorach widzą moduł Aston.

 

zabek@

Tak prosiłem o wgranie FEDC.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Robo99 napisał:

tail@

Komfort ma swoją cenę a dwa piloty a w zasadzie w moim przypadku trzy to jest krok do tyłu i powrót o jakieś 7 lat.

To że kupiłeś jakieś dziadostwo, które nie działa, to ten komfort? Wiesz jak to się skończy przy takim rozwiązaniu z modułami? tym że będziesz i tak miał sprzęt operatora lub rozwiążesz umowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tail@

A może nie jest to dziadostwo skoro działa u wielu innych?

Może ja mam po prostu pecha i mi się zepsuło?

Po prostu opisałem swój przypadek mając nadzieję, że ktoś miał podobny i pomoże mi go rozwiązać. Zamiast tego dostaję mnóstwo "dobrych rad", które są nie na temat. 

 

Podpiąłem te dziadostwo w salonie. Stoi obok RZ Onkyo i głośnika centralnego Monitor Audio i wygląda to jak mały fiat  przy nowych mercedesach.

 

Mój 7 letni synek mówi do mnie tak, cyt."tata, to jak teraz mam żyć? Jednym pilotem robię ciszej albo głośniej a drugim przełączam kanały ?. Tata, a czemu teraz pod numerem jeden nie ma już bajek? Tata, to jakieś badziewie".

Ciężko to zrozumieć dziecku skoro jego całe życie to jeden pilot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym tygodniu straciłem sygnał. Nie wiem co się stało, być może robotnicy na dachu przesunęli mi antenę.

Kabel antenowy działa, przetestowałem na innej antenie, dekoder teoretycznie też, ale zauważyłem że zaczął się zawieszać, nie włącza się od razu.

Próbowałem ustawić antenę miernikiem sygnału, mimo wskazywania właściwych ustawień poziom sygnału w ustawieniach dekodera zawsze był taki sam na zerowym poziomie.

Wiem jak powinna być ustawiona antena i kilka godzin próbowałem ją dostroić, niestety żadnych jakichkolwiek zmian.

Podłączyłem z ciekawości mój dekoder pod inną antenę i poziom sygnału po kilkunastu sekundach wskoczył na 4,5.

Odłączyłem kabel i podłączyłem jeszcze raz i poziom sygnału już był na poziomie zerowym, mimo że absolutnie nic nie zmieniałem.

Wobec czego zastanawiam się, czy to jednak nie jest wina ustawień anteny tylko błędnych odczytów przez mój dekoder, który przy właściwych ustawieniach dopiero po dłuższym czasie wskazał odpowiedni poziom sygnału ale już za drugim razem odkręcając i przykręcając sam kabel nie pokazuje nic.

Wygląda na to, że jest bardzo duże prawdopodobieństwo że antenę ustawiałem poprawnie a dekoder mimo to nie wskazywał poprawnych parametrów sygnału.

Dodam że cały czas na bieżąco sprawdzałem poziom sygnału na kamerze.

Mam w posiadaniu dwie karty cameleon. Wiem że ostatnio jest z tym dużo zamieszania i być może należy wymienić dekoder. Co sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Robo99 napisał:

 

ircios@

Ale u mnie tunery w obu telewizorach widzą moduł Aston.

 

 

 

 

Jeszcze raz przeczytaj, bo ja pisałem o karcie Cameleon w module Aston, że jej moduł nie widział. 

Być może twój moduł został uszkodzony. Aston nie lubi wynakazkow w sobie, o czym sam się przekonałem. Jest to sprzęt bardziej wrażliwy, aniżeli czytnik w dekoderze.

Daj już sobie na luz z tymi tekstemi typu "dobrych rad" itp. Ja tu chcę na jakiś pomysł wpaść, a nie dawać Ci "dobre rady"

Apropo dziecka... dziecko jest kumate i szybciej przyzwyczaji się do nowego pilota i nowego nr kanału z bajkami. 

Tak więc skończ biedolić i czytaj ze zrozumieniem co ją piszę. 

 

Według mnie, skoro moduł karty oryginalnej nie widzi, to znaczy, że problem z modułem. 

Edytowane przez ircios
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telewizor widzi moduł CAM Astona i wszystkie jego parametry. Nic się nie zmienia jak do samego modułu włożę samą kartę Cameleon czy zrobię to za pośrednictwem konwerterka.

Zapewne diagnoza polegająca na tym, że padł konwerterek jest trafna.

@iricios

Karty obie były również niewidoczne dla modułu Astona jak i Cyfry+  jeszcze przed zastosowaniem konwerterka. Wtedy również pojawiały się napisy, aby włożyć kartę w przypadku moduły Cyfry + a na telewizorze z modułem Astona pojawiał się napis, że brak karty.  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Robo99 napisał:

Zapewne diagnoza polegająca na tym, że padł konwerterek jest trafna.

Kompletnie Cię nie rozumiem - skoro diagnoza jest trafna, to czego od nas oczekujesz? Być może uszkodziłeś podczas wkładania/wyjmowania konwertera. Jeżeli sprzęt masz na gwarancji, to powinieneś go zwrócić do naprawy lub wymiany.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tail@

O co tobie chodzi?  jakich od was?  Od ciebie nie chcę niczego, gdyż ty w moim przypadku nie dałeś kompletnie żadnej racjonalnej rady.

A inni jeśli próbują mi pomóc to odpowiadam im na ich sugestie. Inni w przeciwieństwie do ciebie wykazują wolę pomocy i ich rady są szczere w przeciwieństwie do ciebie.

Proszę tail@, omiń mnie szerokim łukiem.

 

 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to że masz podane na tacy co należy zrobić, z resztą sam to potwierdzasz, a ty dalej męczysz. Czekasz aż ktoś za Ciebie zwróci ten sprzęt? Napisz o co Ci chłopie chodzi, bo nudzisz niesamowicie. Pomijam fakt, że końcowy efekt będzie taki, że za niedługo i tak ten "cudowny" wynalazek z którym się tak nieudolnie męczysz poleci do kosza, bo będzie bezużyteczny.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak piszesz do inteligentnego człowieka, aby omijał szerokim łukiem to zrozumie, a każdy inny nie. Cóż ...

 

Dla pozostałych forumowiczów informacja, że konwerter z modułem i Cameleonem dzisiaj został przesłany do firmy od której kupiłem konwerterek.

 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, to ja pisałem jak do normalnego, a ty prostej rzeczy nie potrafisz pojąć. Rób co chcesz, więcej się nie wypowiadam w twoim temacie, bo z jednej strony szukasz pomocy, a z drugiej wiesz lepiej. Tak się nie robi kolego. Za niedługo wspomnisz moje słowa, że warto było nie inwestować w takie wynalazki, bo tracisz zarówno czas jak i pieniądze.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam przed chwilą telefon z NC+ i propozycja konsultanta aby dobrać wifiboxa za 0zł.W tej chwili posiadam Pace PVR i drugiego Cameleona mam w swoim Fergusonie i proponują mi aby dobrać wifiboxa bo cameleony bedą po nowym roku działać tylko na sprzęcie NC+.Dzwonią wcześnie aby poinformować abonentów.Powiedziałęm że moge wymienić na ultraboxa 4k i drugi dekoder do MR to powiedział że nie wie za ile.A cene mi powiedzą dopiero po oddaniu Cameleonów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, misiek1985 napisał:

Witam przed chwilą telefon z NC+ i propozycja konsultanta aby dobrać wifiboxa za 0zł.W tej chwili posiadam Pace PVR i drugiego Cameleona mam w swoim Fergusonie i proponują mi aby dobrać wifiboxa bo cameleony bedą po nowym roku działać tylko na sprzęcie NC+.Dzwonią wcześnie aby poinformować abonentów.Powiedziałęm że moge wymienić na ultraboxa 4k i drugi dekoder do MR to powiedział że nie wie za ile.A cene mi powiedzą dopiero po oddaniu Cameleonów.

Nie wiem ile w tym prawdy,  ponieważ dzwoniąc do mnie słowem nie było mowy o braku działania Cameleonów na niezależnym sprzęcie, tylko namawianie na dedykowane dekodery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie zadzwoniła miła Pani i poinformowała mnie, że do końca 2019 r. stracę możliwość odbioru na na na sprzęcie nie posiadającym autoryzacji NC+  a ponieważ widzi w systemie, że mam dwie karty a tylko jeden dekoder Pace PVR, więc w każdej chwili mogę udać się z dowodem osobistym do najbliższego punktu NC+ i dobrać drugi dekoder na wynajem za 0 zł. Poinformowałem Panią, że ma drugi dekoder Sagem com kupiony u nich na własność, więc nie widzę problemu. Pani potwierdziła, że problemu nie ma, ale mój dekoder jest już po gwarancji, więc gdyby padł, to oferta dobrania nowego jest aktualna.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...