Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ i przyszłość kart nieparowanych w Polsce


kepak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dobrze wiedzą, że będą mieli kłopot z abonentami z MR po C+. Mi już teraz proponują wymianę  jednego Pejsa na Premiumboxa bez opłat. Nie wymieniam, bo jeszcze może za 2 m. będą kazali wymienić drugiego Pejsa na szrota wifibox i MR w sieci, do tego jeden PVR. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.11.2018 o 14:39, tail# napisał:

I 160zł wydane na kolejne pudełko, które nie wiadomo jak długo będzie działać. Przy kolejnej drobnej zmianie kupisz następne? To chyba nie tędy droga. :)

 

125 zł, a poprzedni działał kilka lat, jeszcze zanim C+ wpadł na pomysł MR. Więc, póki co, jestem na plusie i myślę, że teraz też tak będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Camele od przyszłego roku będą wymieniane stopniowo pokolei tak jak były blokowane. Już teraz konsultanci na infolinii NC+ o tym głoszą a także sprzedawcy w APS-ach NC+. Docelowo od 2020 mają pozostać karty Cayman i Conax parowane u abonentów NC+. Operator już się nie cofnie z tym ani nie zatrzyma. Do samego końca przeprowadzi cały proces. Jedno jest pewne dostawcy treści są już uspokojeni i czekają na finał całej akcji. :-(

Edytowane przez Mr. Orbita
Drobna korekta językowa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pablo21

A może Tobie ci Konsultanci powiedzieli w jakie tunery można se wsadzić Caymany ? W nbox-y czy inne urządzenia z procesorem STi z których "średnio ogarnięty" Kowalski wyciągnie dumpa z danymi . Nie ma jeszcze oficjalnego stanowiska nC+ jakie karty i jakie kodowanie,zostanie w "przyszłości" ( i kiedy ta przyszłość nastanie).

Edytowane przez Mr. Orbita
Słownictwo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pablo21 do końca 2019 roku NC+ może zmienić właściciela - upaść - wiele się może wydarzyć - jak to w życiu.

Poza tym oprócz NC+ są inne platformy sat ( nie tylko polskie ) z których można korzystać w legalny sposób na dekoderach własnych.

Edytowane przez tweed77
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, pablo21 napisał:

Camele od przyszłego roku będą wymieniane stopniowo pokolei tak jak były blokowane. Już teraz konsultanci na infolinii NC+ o tym głoszą a także sprzedawcy w APS-ach NC+. Docelowo od 2020 mają pozostać karty Cayman i Conax parowane u abonentów NC+. Operator już się nie cofnie z tym ani nie zatrzyma. Do samego końca przeprowadzi cały proces. Jedno jest pewne dostawcy treści są już uspokojeni i czekają na finał całej akcji. :-(

 

I to jest prawdą. Od siebie dodam, że będą wymieniane karty w pierwszej kolejności tym, którzy mają w bazie operatora zarejestrowany dekoder operatora. Czyli według operatora karta jest wykorzystywana w jego dekoderze. Temu ma między innymi służyć proces zmiany parametrów kart Camel przez zablokowanie w nich obsługi CAID 0100.

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, thymalus napisał:

 

125 zł, a poprzedni działał kilka lat, jeszcze zanim C+ wpadł na pomysł MR. Więc, póki co, jestem na plusie i myślę, że teraz też tak będzie.

Patrząc na to że wiesz że karty te zostaną w niedługim czasie wyłączone z działania, to kupowanie jeszcze jednego splittera wiedząc że z uwagi na ograniczone możliwości takie sprzętu do niczego innego go nie wykorzystasz (może z wyjątkiem tnk smart HD) to jakby nie było strata pieniędzy ale to twój wybór i wiesz co robisz. Ja bym nie dał ani złotówki za coś co w niedługim czasie przestanie być użyteczne. A jeśli dodatkowo posiadasz sprzęt operatora to tak jak napisał wyżej @support458 jesteś w pierwszej kolejności do wyłączenia tej karty.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli, że co? System Conax też "wyleci" wraz z systemem Seca/Mediaguard do końca przyszłego roku? :shock:

Póki co, nie ma nic mowy o tym, że system Conax ma zostać też wyłączony. :roll: Mowa jest tylko o systemie Seca/Mediaguard (CAID: 0100) i co się z tym wiąże, o kartach Cameleon.

Z tego, co się orientuję to w użyciu przez platformę nc+ są jeszcze dekodery "poenkowe", które korzystają właśnie z systemu Conax (tutaj dodatkowo funkcjonuje też parowanie kart). I myślę, że tych dekoderów też nie jest mało. :roll: Wyłączenie systemu Conax oznaczałoby konieczność wymiany przez nc+ dekoderów tym abonentom, którzy korzystają jeszcze właśnie z dekoderów działających w oparciu o system Conax. A to są też koszty i to zapewne niemałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie w ogóle jest napisane jakie niby systemy kodowania mają być zostawione, jakie wyłączone itp..... ?

Na stronie NC+ jest "unifikacji systemu kodowania" i nic więcej.

Mogą zrobić co im się podoba, wszystko tylko zależne od pieniędzy przeznaczonych na to działanie.

Za rok zobaczymy, co wyniknie z tego, na tą chwilę bawią się cameleonami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez zainwestowania w nowe tunery z nowymi zabezpieczeniami dla CAS7, przełączanie Cameleonów z Seca na Nagrę 1813 za bardzo nie ma sensu. I nc+ o tym doskonale wie. Chyba, że chcą to zrobić po jak najmniejszych kosztach, a "Kowalski" niech robi, co chce (i jak potrafi). Czyli, jak zwykle, najwięcej straci Kowalski/Nowak, a "fabryczki" jak działały, tak będą działać. :(

Edytowane przez Barti
Poprawiono pisownię w poście.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Pawel napisał:

W którym miejscu wyczytałeś , że Conax wylatuje?

 

No właśnie problem w tym, że nigdzie o tym nie wyczytałem. Dlatego właśnie nieco zaszokowała mnie informacja podana wyżej przez @support458, w związku z czym  poruszyłem tę kwestię i o to też zapytałem.

Skoro zostało wspomniane o końcu oferty Smart HD+ wraz z końcem przyszłego roku to ja to zrozumiałem tak, że to będzie się wiązało także z wyłączeniem systemu Conax. Ale o tym, póki co, mowy żadnej nigdzie nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do systemu Conax na stronie NC+ jest wykaz dekoderów, na których ma działać oferta nc+.

Są w wykazie ADB5800 i ADB5800SX oraz ADB2851 te są z systemem Conax. Oficjalnie są to zestawy parowane karta + dekoder, a życie życiem, jak wiadomo.

Tak samo jest oferta prepaid TnK HD, n na Kartę, nc+ Mix z w/w dekoderami i działa bez problemu, jak na razie.

Nawet na oferty z prepaid można podpisać umowę na 12-24 miesiące i ją przedłużyć.

Jedynie na dekoderach z systemem Conax nie działa C+ 4K.

Edytowane przez Barti
Brak znaków interpunkcyjnych w poście, przez co jego czytelność jest utrudniona. Pisząc posty należy poprawnie stosować znaki interpunkcyjne. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Top priorytetem jest dla nich 0100

 

0100 zgaśnie

Jak karty zostaną to zaczną latać w 1813 - do uruchomienia potrzebny jest RSAMOD1 i irdblock z 016c. To co nie jest publiczne to oscam :)

Jak karty wylecą to zostanie 0b01 i Cayman.

Jak wszystkie karty 0b01 padną to zacznie się dłubanie danych z pozostałych dekoderów parowanych hw na Conax z Sti.

Jak już zniknie Conax to zostanie Cayman i stare dekodery (Pace w ofercie na karte + zaraz pewnie dołączy do niego Sagemcon DSI) podatne na dłubanie danych.

Jak wszystkie stare dekodery zostaną wyprzedane/znikną z rynku wraz z ich użytkownikami i zostanie sam Broadcom i nowe Sti, to ktoś wpadnie na pomysł, że trzeba uzupełnić luke na rynku. Kupi 5 umów i stworzy IPTV sportowe (po co komu jakieś lombardy czy trudne sprawy, cenny jest sport). Sport na żywo będzie sprzedawać po 20zł/mc każdemu zainteresowanemu.

 

Tak będzie wyglądać ich i właścicieli 'kontentu' walka z parowaniem.

W Polsacie identycznie. Bo nikogo nie interesują bzdetne lombardy, trudne sprawy i tańce na lodzie wałkowane co sezon ramówkowy + dostępne w serwisach VOD. Cenny jest sport, a on w formie 'na żywo' leci w max 5 kanałach naraz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Barti napisał:

Skoro zostało wspomniane o końcu oferty Smart HD+ wraz z końcem przyszłego roku to ja to zrozumiałem tak, że to będzie się wiązało także z wyłączeniem systemu Conax. Ale o tym, póki co, mowy żadnej nigdzie nie ma.

Tu raczej chodzi o używanie samej karty w dowolnym dekoderze i pewnie to będzie powodem wyłączenia tej oferty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, tyle że oferta Smart HD+ to nie jest jakiś ekskluzywny "kontent". :>  Więc nie wydaje mi się, żeby to miało być powodem końca tej oferty.

To już tak na marginesie, bo o ofercie Smart HD+ jest inny wątek w odpowiednim dziale forum, gdzie ta kwestia też została już przeze mnie poruszona.

Tutaj koniec off-topic. :read:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjdzie zakończyć umowę we wrześniu jeśli zmuszą do wymiany karty. Nie będę korzystał z Pace'a bo tunery typu  HF8900, Ariva TT czy Manta HD9000 to Sokoły Millenium przy nim. Być może trzeba będzie się zastanowić na modułem no ale tu inwestycja w sprzęt linuksowy -musi być naprawdę dobra oferta, np. pakiet Start+ za 9,99 :)

Edytowane przez markar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...