Skocz do zawartości

Narzekamy na platformę CANAL+


marioking
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

CP ma tańsze pakiety, a jednak kanały wyżej wymienione nie są dodatkowo płatne. Dlaczego? A no dlatego, że nie wyzyskuje abonentów jak nc jeśli chodzi o pakiety. nc to platforma premium i 3 zł za dodatkowy kanał wypełniony reklamami to nic takiego dla Kowalskiego. Przypominam, że History w Cyfrze nie było dodatkowo płatne. Zmieniło się to po fuzji z n. To wymysł ITI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego, że kanały tematyczne ITI, jak Ale Kino+, czy Planete+ nie przerywają filmów/programów reklamami, jak ma to miejsce na kanałach tematycznych Polsatu. Ja się cieszę, że mam wybór, bo dla mnie kanały History HD i H2 HD, to stacje śmieciowe, które w ostatnim czasie mocno obniżyły loty idąc w rozrywkę. Dlaczego mam za coś takiego płacić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja, z tym że opłacając  abonament takich "śmieciowych" kanałów jest cała masa./Tele5/ SuperPolsat/Atm Rozrywka/ Toitoi czy jakoś tak..

Nc+ sobie wybrała kilka kanałów, i znalazły sie poza podstawowymi pakietami. Bez sensu.

Edytowane przez lukimann
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie fajnie by było, gdyby każdy operator dał abonentom możliwość tworzenia swoich własnych pakietów i płacenia za te kanały, które faktycznie chcemy, lub też oglądamy. U mnie taka lista składałaby się z paczki Canal+, HBO i Cinemax, tematycznych kanałów ITI typu Domo+, Ale Kino+, paczki BBC, Epic Drama HD, Polsat Viasat History HD oraz Adventure HD. Reszta jest mi po prostu zbędna i jej nie oglądam. Niestety, to tylko marzenia, bo raczej żaden operator nie pójdzie na taki układ, a nadawcy kanałów by na tym stracili.

Edytowane przez Bloo411
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat przerabiany wielokrotnie, niemożliwe do osiągnięcia. Byłoby drożej i dużo mniejszy wybór. Mniejsze stacje, które teraz w pakietach jakaś oglądalność mają, nie byłby wybierane więc by padły. Ze 150 stacji w ofercie zostałoby połowa i płatna po 3-4 zł...


@robertosat, wiem, że nie było. Najbardziej podobały mi się pakiety telewizji n, tam można było sobie wybrać co kogo interesuje, a nie płacić za zbędne kanały.... :)

 

I tak najbardziej opłacało się wybrać wszystkie tematyczne, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam.

Zakupiłem większy odbiornik TV ->65 cali i... pożałowałem... to jest wiadomość, którą im wysłałem: 


Prosiłbym o nie przedłużanie mi pakietu eleven sports jak się chyba w lipcu skończy. Zmieniłem TV na 65 cali i jakość Państwa transmisji meczów jest żenująca. Argumentuje to niskim bitrate ponieważ oglądałem mecz ligi mistrzów na TVP i tam o niebo lepiej, bez obwódek wokół piłkarzy a nawet logo stacji czy w lewym górnym ekranie wynik meczu podczas ruchu kamery telewizyjnej widać wyraźnie zniekształcenia po bokach, obwódkę, że nie wspomnę z irytującym motywem pikselozy jak piłka jest na wysokości trybun i kamera się przesuwa... Wyraźnie nie dorasta do pięt jakości transmisji choć tak z ignorancją przez canal+ śmiał się z Super HD polsatu a ten, jak kupel przyniósł dekoder to bitrate ma jeszcze wyższy i jeszcze lepiej niż na TVP ten mecz wygląda!

Żenująco obniżyliście jakość. Mam potwierdzenie widząc mecze TVP lub mecze SuperHD z polsatu. Oszczędzacie na bitrate czyli jakości - zgłoszę to do satkurier.pl i mam nadzieje, że wam zrobią piękną reklamę tego wszego pseudo HD, ooo przepraszam HD to wy macie oczywiście rozdzielczość jak najbardziej ale już jakość czyli bitrate żenujący!!!

 

Czy użytkownicy doświadczyli może podobnych odczuć na więcej niż 50 cali może czy może jestem odosobniony w opinii?

 

Czy satkurier by mógł przeprowadzić testy jakości bo pamiętam jak czytałem artykuł satkurier, iż pseudo Super HD polsatu to niby jest STANDARD jakości canal+ jaki słyszeli od władz tej platformy... no moim zdaniem jest to kłamstwo! Patrzyłem na mecz w TVP i patrzyłem na ligowy mecz i oczy przecierałem a jak kumpel podszedł z dekoderem i na tym niby super HD zaczęliśmy na 65 calach oglądać to w ogóle stwierdzam, że canal + napisz to najłagodniej leci w... kuli !

Czy @satkurier mógłby pomierzyć totalnie random pare meczy canal+ ten bitrate ale tak by ich o tym nie informować i sprawdzimy jaką to piękna przepływność wysyłają bo kurcze sam nie wiem jak to mogę sprawdzić bo dekoder podaje aby rozdzielczość 1080i...

 

Ps: może ciutkę mnie poniosło w słowach lecz możecie sobie wyobrazić moje rozczarowanie i zdenerwowanie jak mam teraz oglądać sport - oddam TV i wrócę do 45 cali :D :) he he he

Edytowane przez redshark
dodane PS
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj możesz sobie posprawdzać bitrate poszczególnych kanałów:

http://www.digitalbitrate.com/dtv.php?live=65&liste=2&lang=en

 

Różowo nie jest, Eleven ma stałe 7 Mbps, Canal+ Sport ma średnio niewiele więcej, ale dzięki VBR peaki są do 14 Mbps i kiedy na ekranie coś się dzieje z tego korzysta i obraz jest ok.

PSP ma z kolei średnią 15-16 Mbps i peaki nawet do 18 Mbps i to jest najlepiej nadawany polski kanał HD na satelicie (a może i nawet w ogóle jeśli chodzi o Hot Birda ;)).

Jeśli jesteś czuły na niedoskonałości obrazu to albo kup C+ 4K, albo pomyśl o kablówce, która sygnał kanałów bierze światłowodem, a nie z satelity (czyli praktycznie wszystkie duże).

W Vectrze czy Orange takie Eleven leci w 4K, nawet jeśli tranmisja jest upskalowana to bitrate robi swoje.

Na satelicie z HD lepiej nie będzie. Eurosport 2 np. ma 4 Mbps i raczej to jest taki standard "HD" do którego to wszystko zmierza.

 

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, redshark napisał:

Witam.

Zakupiłem większy odbiornik TV ->65 cali i... pożałowałem... to jest wiadomość, którą im wysłałem: 


Prosiłbym o nie przedłużanie mi pakietu eleven sports jak się chyba w lipcu skończy. Zmieniłem TV na 65 cali i jakość Państwa transmisji meczów jest żenująca. Argumentuje to niskim bitrate ponieważ oglądałem mecz ligi mistrzów na TVP i tam o niebo lepiej, bez obwódek wokół piłkarzy a nawet logo stacji czy w lewym górnym ekranie wynik meczu podczas ruchu kamery telewizyjnej widać wyraźnie zniekształcenia po bokach, obwódkę, że nie wspomnę z irytującym motywem pikselozy jak piłka jest na wysokości trybun i kamera się przesuwa... Wyraźnie nie dorasta do pięt jakości transmisji choć tak z ignorancją przez canal+ śmiał się z Super HD polsatu a ten, jak kupel przyniósł dekoder to bitrate ma jeszcze wyższy i jeszcze lepiej niż na TVP ten mecz wygląda!

Żenująco obniżyliście jakość. Mam potwierdzenie widząc mecze TVP lub mecze SuperHD z polsatu. Oszczędzacie na bitrate czyli jakości - zgłoszę to do satkurier.pl i mam nadzieje, że wam zrobią piękną reklamę tego wszego pseudo HD, ooo przepraszam HD to wy macie oczywiście rozdzielczość jak najbardziej ale już jakość czyli bitrate żenujący!!!

 

Czy użytkownicy doświadczyli może podobnych odczuć na więcej niż 50 cali może czy może jestem odosobniony w opinii?

 

Czy satkurier by mógł przeprowadzić testy jakości bo pamiętam jak czytałem artykuł satkurier, iż pseudo Super HD polsatu to niby jest STANDARD jakości canal+ jaki słyszeli od władz tej platformy... no moim zdaniem jest to kłamstwo! Patrzyłem na mecz w TVP i patrzyłem na ligowy mecz i oczy przecierałem a jak kumpel podszedł z dekoderem i na tym niby super HD zaczęliśmy na 65 calach oglądać to w ogóle stwierdzam, że canal + napisz to najłagodniej leci w... kuli !

Czy @satkurier mógłby pomierzyć totalnie random pare meczy canal+ ten bitrate ale tak by ich o tym nie informować i sprawdzimy jaką to piękna przepływność wysyłają bo kurcze sam nie wiem jak to mogę sprawdzić bo dekoder podaje aby rozdzielczość 1080i...

 

Ps: może ciutkę mnie poniosło w słowach lecz możecie sobie wyobrazić moje rozczarowanie i zdenerwowanie jak mam teraz oglądać sport - oddam TV i wrócę do 45 cali :D :) he he he

 

Mistrzu, to nie jest wina nc+ tylko Eleven Sports, gdyż to oni nie chcą płacić więcej za bitrate na satelicie. Gdybyś miał Cyfrowy Polsat to byłoby to samo. 

 

Co do jednego się zgadzam, że jakość nadawania Eleven'ów przez satelitę jest żenująco niska i niestety na nic lepszego się nie zapowiada.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.05.2019 o 09:24, shevchenko1987 napisał:

 

Mistrzu, to nie jest wina nc+ tylko Eleven Sports, gdyż to oni nie chcą płacić więcej za bitrate na satelicie. Gdybyś miał Cyfrowy Polsat to byłoby to samo. 

 

Co do jednego się zgadzam, że jakość nadawania Eleven'ów przez satelitę jest żenująco niska i niestety na nic lepszego się nie zapowiada.

 

Gość porównuje Eleven do TVP i zgłasza do to NC+ zamiast interwniować w 11. Widać, że w temacie. Ja oglądam na 65 mało Eleven ale zdarza się 2-3 mecze w tygodniu SerieA oraz piątek sobota żużel. Różnica jest ale z odległości 3-4 metrów aż takiej mi to różnicy nie robi. Może się już przyzwyczaiłem bo jakość Eleven (techniczna jak i komentarza) nigdy mnie nie rozpieszczała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za takie niesprawiedliwe traktowanie stałych abonentów tej spółki jak tzw: DOJNE KROWY wyłączyłem opcje Mezzo bo mi się kończyła gwarancja a za dwa lata przechodzę do Orange gdzie będę za cały pakiet TELEFON STACJONARNY, 2 KOMÓRKI, TELEWIZJA Z MULTIROOM, INTERNET ŚWIATŁOWÓD 1GB/S cena zestawu 309 zł i wszystkie opcje maksymalne to są wedle tego co płacę oszczędzę około 122 zł 

a nc+ pracownik mówi pana decyzja także po 21 latach od Wizji TV po nc+ odchodzę z tego bagna :) 

 

Pozdrawiam i dziękuje opaczności za światłowody w mojej wsi Orange LOVE :D  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ADUSIEK XPS 5 mój znajomy wczoraj zdał dekoder, umowa od 2000 roku, przeszedł do Orange, jest zadowlony, ja zresztą też byłem, ale jednak UPC cenowo jest lepsze (choć bez 4K).

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...