Skocz do zawartości

Sport na platformie CANAL+


Martinos
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jasne, ale według prawa w umowie nie masz zagwarantowanej oferty, a tylko kanał.

Ok, dzięki. Bedę musiał do nich zadzwonić wtedy i zobaczyć co oni mają do powiedzenia. Przecież to jest nielegalne, jak podpisujesz umowę to podpiujesz na zawartość a nie na opakowanie. Równie dobrze mogliby zlikwidować wszystko i puszczać szachy... Tak czy inaczej, dzieki za info.

Edytowane przez zico268
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z wielokrotnie powtarzanym stanowiskiem UOKiK, "powszechnie dostępne materiały promocyjne operatora stanowią integralną częśc umowy"​.

W momencie podpisywania umowy z nc+, miałem w broszurce ulotki reklamowe o lidzie hiszpańskiej, francuskiej i włoskiej dostępnej na wyłączność tylko na antenie C+.

Żadnej wzmianki o tym że za 3-4 miesiące odpuszczamy te ligi. Z hiszpańską pewnie będą się bronić że przegrali przetarg, ale z włoskiej i francuskiej już nie, bo na te w ogóle

ponoć oferty nie złożyli.

 

I właśnie z tego tytułu poszło już bardzo wiele pism do UOKiK. Sam osobiście nie wysłałem, ale znam osoby które już to zrobiły.

Za jakiś czas dowiemy się czy UOKiK to pociągnie i będzie sprawa /czytaj nc+ dostanie mega karę/ albo się rozejdzie po kościach.

Edytowane przez ste100
  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę odbiegnę od tematu, mam taki nietypowy problem chciałem na tv oglądać ligę hiszpańską a na lapku angielską i zaczynają się schody bo na google chrom i na microsoft edge nie da się oglądać meczy na canal+sport online bo wyskakuje komunikat, ze nie ma wtyczki silverlight problem w tym, ze google chrom jak i nowa przeglądarka microsoftu odeszli od tej wtyczki. Na jakich przeglądarkach oglądacie mecze ze strony c+sportonline o ile oglądacie na tej stronie mecze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z wielokrotnie powtarzanym stanowiskiem UOKiK, "powszechnie dostępne materiały promocyjne operatora stanowią integralną częśc umowy"​.

W momencie podpisywania umowy z nc+, miałem w broszurce ulotki reklamowe o lidzie hiszpańskiej, francuskiej i włoskiej dostępnej na wyłączność tylko na antenie C+.

Żadnej wzmianki o tym że za 3-4 miesiące odpuszczamy te ligi. Z hiszpańską pewnie będą się bronić że przegrali przetarg, ale z włoskiej i francuskiej już nie, bo na te w ogóle

ponoć oferty nie złożyli.

 

I właśnie z tego tytułu poszło już bardzo wiele pism do UOKiK. Sam osobiście nie wysłałem, ale znam osoby które już to zrobiły.

Za jakiś czas dowiemy się czy UOKiK to pociągnie i będzie sprawa /czytaj nc+ dostanie mega karę/ albo się rozejdzie po kościach.

 

I bardzo dobrze :)

To jak sie mówi "niezgodnośc towaru z umowa". gdzie raklama to też część tej umowy jako opis sprzedawanego towaru.

 

Tak notabene to gdyby była jakas inna opcja telewizyjna , nie netowa, tych lig to pozegnalbym sie od razu, atak jest wielki zgryz - kupować 11 czy nie, I nie chodzi tylko o pieniadze, ale o zasadę .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eleven tylko do 21.10 ma być za darmo w necie:

 

Drodzy Widzowie,

Mamy nadzieję, że polubiliście nasze kanały Eleven oraz Eleven Sports, które udostępniliśmy za darmo na tej stronie w okresie promocyjnym. Od środy, 21 października 2015 r., zapraszamy do skorzystania z oferty naszych partnerów: nc+player.plNetia,East & WestGawexCity-NetElsat. Bądźcie z nami! Mamy dla Was dużo ekscytującego sportu!

 

także wyboru w sumie nie będzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, chodzi o zasady. Szczerze, 7,95 to mniej niż paczka fajek, a że nie palę to bez problemu mógłbym za minutę wejść w ICA i zamówić Eleven.

Ale na chwilę obecną nie planuję tego zrobić - nie twierdzę że za tydzień czy miesiąc nie zmienię zdania - ale na chwilę obecną chcę poczekać na reakcję UOKiK.

 

Jestem na wysokim pakiecie, płacę obecnie 109zł, zamówiłem pełen pakiet C+ właśnie ze względu na ofertę sportową i nigdy tego nie ukrywałem. Tutaj jednak nc+ zagrało po [beep]ku, wpierw zabrali mi 3 ligi o czym nie wspomnieli ani słowem, żadnego maila, listu, chociażby durnego sms'a. Po prostu wchodzę na forum i dowiaduję się że za 3 dni już sobie Primera Division nie pooglądam. Ja jeszcze jestem w na tyle dobrej sytuacji, że mi umowa wygasa w przyszłym roku /do tego czasu wyjaśni się sprawa BPL - jak stracą schodzę na niski pakiet bez C+, HBO, FIlmboxów i innych [beep]oł - zostawię tylko kanały dla dzieci żeby mały miał swoje bajki/.

 

Co mają jednak powiedzieć osoby, które weszły w umowę z nc+ podczas wakacji, już po WYGAŚNIĘCIU praw do ligi hiszpańskiej, włoskiej czy francuskiej - o czym nie zostali poinformowani - bo w ulotkach nadal mieli te same reklamy o najlepszych zagranicznych ligach, a na stronach C+ nadal widniały zakładki odnośnie tych lig ? Ci ludzie zostali najnormalniej w świecie OSZUKANI. I uważam że jeśli Ci ludzie wyślą pisma do UOKiK, to sprawę wygrają, w ten czy inny sposób.

 

Sprawa jest rozwojowa, zobaczymy jak to wszystko się potoczy.

 

Z pewnością Eleven jest warte tych 7,95, ale ja cały czas uważam że to powinna być cena dla osób które NIE POSIADAŁY pełnego pakietu C+, a dla tych którzy takowy POSIADALI, Eleven powinno zostać udostępnione nieodpłatnie, jako że w momencie utracenia 50% praw do rozgrywek piłkarskich C+ obniżki abonamentu, przeprosin czy chociażby informacji w tym temacie NIE BYŁO.

  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ste100

 

Z jakiej racji OUKiK ma się tym zajmować? Liczysz może na to, że urząd nakaże udostępnienie Eleven za darmo posiadającym paczkę Canal+? Równie dobrze mogę mieć pretensje do nc+ jak TVP jak nie wyprodukuje kolejnego sezonu "Rolnik szuka żony". I mieć jeszcze pretensje, że nikt tego nie ogłosił ani nie dostałem przeprosin. Przypomnę, że umowę podpisywałeś na konkretne kanały a nie na ich zawartość. A to że reklamowali coś czego nie mieli? "Informacje handlowe zawarte w reklamach lub ogłoszeniach nie stanowią oferty w rozumieniu kodeksu cywilnego. Powinno się je traktować jako zaproszenie do zawarcia umowy."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę odbiegnę od tematu, mam taki nietypowy problem chciałem na tv oglądać ligę hiszpańską a na lapku angielską i zaczynają się schody bo na google chrom i na microsoft edge nie da się oglądać meczy na canal+sport online bo wyskakuje komunikat, ze nie ma wtyczki silverlight problem w tym, ze google chrom jak i nowa przeglądarka microsoftu odeszli od tej wtyczki. Na jakich przeglądarkach oglądacie mecze ze strony c+sportonline o ile oglądacie na tej stronie mecze ?

firefox

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ste100

 

Z jakiej racji OUKiK ma się tym zajmować? Liczysz może na to, że urząd nakaże udostępnienie Eleven za darmo posiadającym paczkę Canal+? Równie dobrze mogę mieć pretensje do nc+ jak TVP jak nie wyprodukuje kolejnego sezonu "Rolnik szuka żony". I mieć jeszcze pretensje, że nikt tego nie ogłosił ani nie dostałem przeprosin. Przypomnę, że umowę podpisywałeś na konkretne kanały a nie na ich zawartość. A to że reklamowali coś czego nie mieli? "Informacje handlowe zawarte w reklamach lub ogłoszeniach nie stanowią oferty w rozumieniu kodeksu cywilnego. Powinno się je traktować jako zaproszenie do zawarcia umowy."

Są przypadki że konsultanci zapewniali że abonent będzie posiadał w ramach abonamentu te ligi które były.A to już spokojnie można reklamować bo rozmowy są nagrywane.Z racji że nie jesteś abonentem NC+ to chyba nie wiesz że nawet gdy umowę podpisujesz na konkretne kanały to i tak ci to nic nie da.Ponieważ operator usuwając kanał gwarantowany tak to wykombinuje że nie zrezygnujesz z umowy bez konsekwencji finansowych.Przykład paczka C+ i zmiany w niej.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UOKiK nie może nic nc+ nakazać w sprawie Eleven.

Ale może za to dowalić im taką karę finansową liczoną w milionach za oszukiwanie abonentów że bokiem im wyjdzie cały ten przekręt.

Do tego UOKiK z  łatwością może nakazać że abonenci, którzy utracili treści które miały być częścią oferty, mają prawo do złożenia wypowiedzenia.

Była już taka sytuacja, C+ "rebrandował" jakiś kanał i powiedział że to tylko zmiana logo i nie ma opcji wypowiedzenia, a UOKiK stwierdził że treści też się zmieniły i zgodnie z ich nakazem wypowiedzenia można było złożyć. Pamiętam, bo sam wtedy złożyłem i wynegocjowałem dzięki temu lepsze warunki.

 

Zresztą, wystarczy spojrzeć w historię relacji UOKiK - C+/nc+. Kara za karą, odszkodowaniem za odszkodowaniem. Po głośnej fuzji i ofercie "Króla Juliana" dostali też nakazy od UOKiK i musieli je respektować.

Edytowane przez ste100
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcialbym nagrac mecz celta villarreal jako ze mam podlaczona 1 antene do turoboxa a w tym czasie rodzice beda ogladac cos innego. Idzie jakos przez strone zlecic nagrywanie tak by nagralo a rodzice ogladali sobie co chca. Ile takie cos kosztuje i czy wogole jest to dostepne?

 

Oprócz konwertera twin, potrzebujesz jeszcze dekoder z dwoma głowicami, aby móc nagrywać i oglądać co innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki. Bedę musiał do nich zadzwonić wtedy i zobaczyć co oni mają do powiedzenia. Przecież to jest nielegalne, jak podpisujesz umowę to podpiujesz na zawartość a nie na opakowanie. Równie dobrze mogliby zlikwidować wszystko i puszczać szachy... Tak czy inaczej, dzieki za info.

Nic nowego Ci nie powiedzą. Trzeba czytać umowę przed jej podpisaniem,a nie teraz się dziwić...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...