Skocz do zawartości

Sport na platformie CANAL+


Martinos
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Śledzę forum z powodów zawodowych i nie tylko. Za dużo nie mogę o sobie napisać ponieważ zawodowo zajmuje się rynkiem tv,produkcją tv i część osób mogłaby to wykorzystać, tajemnice i niedostępność to ważna część naszej branży i gdybym za dużo podał szczegółowych info. to dużo ryzykuje... A więc tak:

 

Na rynku mówiono o nowej tv sportowej ale bardziej w kontekście przyszłego roku kiedy będzie rozstrzygnięty przetarg na ligę angielską. Młodkowski prowadził rozmowy w tej sprawie praktycznie z każdym( chodzi o orange) więc rynek pomału szykował się na coś dużego. NC+ nie bez kozery zatrudniło Michała, który wcześniej bardzo dobrze radził sobie w MP Silva miał im zabezpieczyć tyły, dać gwarancje, że MP będzie dobrze zarabiać i nic na boku nie będzie kombinować. Dla NC+ dużym szokiem było wybranie przez Ekstraklasę MP do obsługi nowego przetargu. Od tego momentu było jasne, że kasa jest za duża by rozeszło się to po kościach. Wiem, że NC+ chciało pewne tematy związane z przedłużeniem kontraktów załatwić z MP dużo szybciej ale spotkali się wręcz z "wrogością" na zasadzie nic przy zielonym stoliku nie załatwimy, trzeba rozpisać przetargi, zaprosić innych partnerów. Kiedy MP pod koniec przetargu rzucił swoją ofertę w postaci Eleven, w C+ potraktowali to jakie wypowiedzenie wojny. Eleven powstał (co widać do dziś) na kolanie to co miało spokojnie się rozwijać na bazie Orange nagle wybuchło niczym super nowa, na rynku pojawiały się różne spekulacje kto tak naprawdę za nimi stoi, i dziś to wiemy - BeIn Sport.

NC+ po powstaniu Eleven i po tym jak stracił prawa (bez przetargu !) na ligę francuską oraz włoską chciał iść na mega wojnę z nimi. Znana kancelaria już pisała im niezbędne dok. i pozwy co przyblokowałby Eleven. To dlatego Cyfrowy Polsat oraz kablówki nie rzuciły się ochoczo do negocjacji w sprawie włączenia ich do oferty. Zmiana strategi NC+ odnośnie Eleven wyszła przy okazji przetargu do ligi hiszp. gdzie rozmowy z nimi szły jak po grudzie (kasa nie była problemem dla NC+ co nie którzy napisali, po prostu Hiszpanie negocjowali większy deal z BeIn ) także NC+ wiedział moim zdaniem od kilkunastu dni, że sprawa jest rozstrzygnięta. Nie trzeba Sherlocka by połączyć te dwa fakty - powstanie Eleven i postawę MP oraz deal Hiszpanów z BeIn.

I tak naprawdę tu zaczyna się najciekawsze. NC+ zmieniła strategię - zamiast wojny, zaczęli wyciągać dłoń do Eleven np. tvn player. Dlaczego ? Odrobili lekcję z Francji, gdzie wojna z Arabami niczego im nie dała. Stąd próba dogadania się z nimi. To potrwa i może pójść w każdym kierunku. Ważne jak zachowają się udziałowcy NC+ Francuzi są wkurzeni na Scripps którzy nie wspierają ich na żadnym polu, nie chcieli dać kasy na wojnę z Eleven/Mp Silva etc. Obecnie rozmowy są prowadzone na najwyższych szczeblach wszystkich zainteresowanych, stąd kolega który pisał, że dziś NC+ rozmawia z Eleven w Warszawie bredzi, to już poszło znacznie wyżej. To, że trafi Eleven do NC+ to dla mnie pewnik. Kolega z NC+ z działu sprzedaży powiedział mi, że jest mega parcie od nich, żeby Eleven był dostępny dla Wszystkich za bardzo symboliczną kwotę lub symboliczna kwota do niższych pakietów, a do wyższych bez dopłaty. Myślę że jasno napisałem jak to wygląda, spekulacji jest dużo, czasami trzeba poczekać, ale coś mi mówi, że abon. NC+ nie stracą...Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważne jak zachowają się udziałowcy NC+ Francuzi są wkurzeni na Scripps którzy nie wspierają ich na żadnym polu, nie chcieli dać kasy na wojnę z Eleven/Mp Silva etc.
To akurat wina tylko i wylacznie zarzadu nc+, mogli sie "im" nie sprzedawac, a cale ITI, juz za wczasu sie pozbyc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja nie jest tak prosta jak się wydaje. Nawet gdyby Eleven udostępniło swój sygnał za bezcen dla NC+, to niekoniecznie jest to dobre dla operatora czy abonentów. Canal+ to znana marka, a Eleven to u nas no-name, które pozycję trzeba budować. Dlatego też niska cena pozwoliłaby szerszemu gronu abonentów się z ofertą stacji zapoznać. Co jednak będzie za rok czy kilka lat, gdy teraz podpisana umowa wygaśnie? Po wyrobieniu sobie marki Eleven mógłby albo przejść do segmentu premium, albo iść do konkurencji czy nawet stworzyć własną platformę SAT.

Nie zapominajmy, że w zasadzie kwestią czasu są przepisy unijne dotyczące rynku praw o zasięgu na całą UE. Może to naprawdę ostro namieszać, gdy powiedzmy SKY ruszy na nowe rynki. Wiele im nie trzeba, wystarczy np. do transmisji na Astrze 19.2E dodać polską ścieżkę dźwiękową. Platforma, która nie ma reklam na kanałach tematycznych, posiada najlepszy sport i do tego jakość obrazu, która zostawia daleko w tyle nasze usługi, zapewne zabrałaby kawałek tortu i to z najbogatszej grupy abonentów.

 

Przepychanki jakie mają miejsce teraz to ledwie przedsmak tego co nas czeka w przyszłości. Czy będzie to z korzyścią czy nie dla abonentów trudno powiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja nie jest tak prosta jak się wydaje. Nawet gdyby Eleven udostępniło swój sygnał za bezcen dla NC+, to niekoniecznie jest to dobre dla operatora czy abonentów. Canal+ to znana marka, a Eleven to u nas no-name, które pozycję trzeba budować.

 

JA i pewnie większośc kibiców mamy gdzieś takie niuanse. Dla nas liczy się to aby można było obejrzeć mecze la liga czy innych lig do których NC+ straciła prawa i nie dopłacać za to. Zupelnie drugorzędną sprawą jest dla mnie kto to skomentuje, czy będzie jakies studio i inne takie [beep]oły. No oby tylko było w HD a reszta nie ważna. Zwłaszcza teraz gdy czasu do pierwszej kolejki niewiele. Skoro Eleven ma te prawa to bardzo szybko przestanie byc marką no-name.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaco78 - nie wiem czy się wyrobią, jestem za krótki na takie ekspresowe newsy z samej góry. Ważne, że jest parcie NC+ żeby temat załatwić.

 

moqu'ai - nie mogli, ale to inna dyskusja...

 

tajniak+ - 100 % racji odnośnie tego co napisałeś o UE. Tak naprawdę to co teraz mamy to przedsmak tego co może się zdarzyć. Rozstawianie pionków na szachownicy trwa...Dołączenie Eleven do NC+ to sprawa dużej lub bardzo dużej kasy dla NC+ i to na wielu płaszczyznach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śledzę forum z powodów zawodowych i nie tylko. Za dużo nie mogę o sobie napisać ponieważ zawodowo zajmuje się rynkiem tv,produkcją tv i część osób mogłaby to wykorzystać, tajemnice i niedostępność to ważna część naszej branży i gdybym za dużo podał szczegółowych info. to dużo ryzykuje... A więc tak:

 

Na rynku mówiono o nowej tv sportowej ale bardziej w kontekście przyszłego roku kiedy będzie rozstrzygnięty przetarg na ligę angielską. Młodkowski prowadził rozmowy w tej sprawie praktycznie z każdym( chodzi o orange) więc rynek pomału szykował się na coś dużego. NC+ nie bez kozery zatrudniło Michała, który wcześniej bardzo dobrze radził sobie w MP Silva miał im zabezpieczyć tyły, dać gwarancje, że MP będzie dobrze zarabiać i nic na boku nie będzie kombinować. Dla NC+ dużym szokiem było wybranie przez Ekstraklasę MP do obsługi nowego przetargu. Od tego momentu było jasne, że kasa jest za duża by rozeszło się to po kościach. Wiem, że NC+ chciało pewne tematy związane z przedłużeniem kontraktów załatwić z MP dużo szybciej ale spotkali się wręcz z "wrogością" na zasadzie nic przy zielonym stoliku nie załatwimy, trzeba rozpisać przetargi, zaprosić innych partnerów. Kiedy MP pod koniec przetargu rzucił swoją ofertę w postaci Eleven, w C+ potraktowali to jakie wypowiedzenie wojny. Eleven powstał (co widać do dziś) na kolanie to co miało spokojnie się rozwijać na bazie Orange nagle wybuchło niczym super nowa, na rynku pojawiały się różne spekulacje kto tak naprawdę za nimi stoi, i dziś to wiemy - BeIn Sport.

NC+ po powstaniu Eleven i po tym jak stracił prawa (bez przetargu !) na ligę francuską oraz włoską chciał iść na mega wojnę z nimi. Znana kancelaria już pisała im niezbędne dok. i pozwy co przyblokowałby Eleven. To dlatego Cyfrowy Polsat oraz kablówki nie rzuciły się ochoczo do negocjacji w sprawie włączenia ich do oferty. Zmiana strategi NC+ odnośnie Eleven wyszła przy okazji przetargu do ligi hiszp. gdzie rozmowy z nimi szły jak po grudzie (kasa nie była problemem dla NC+ co nie którzy napisali, po prostu Hiszpanie negocjowali większy deal z BeIn ) także NC+ wiedział moim zdaniem od kilkunastu dni, że sprawa jest rozstrzygnięta. Nie trzeba Sherlocka by połączyć te dwa fakty - powstanie Eleven i postawę MP oraz deal Hiszpanów z BeIn.

I tak naprawdę tu zaczyna się najciekawsze. NC+ zmieniła strategię - zamiast wojny, zaczęli wyciągać dłoń do Eleven np. tvn player. Dlaczego ? Odrobili lekcję z Francji, gdzie wojna z Arabami niczego im nie dała. Stąd próba dogadania się z nimi. To potrwa i może pójść w każdym kierunku. Ważne jak zachowają się udziałowcy NC+ Francuzi są wkurzeni na Scripps którzy nie wspierają ich na żadnym polu, nie chcieli dać kasy na wojnę z Eleven/Mp Silva etc. Obecnie rozmowy są prowadzone na najwyższych szczeblach wszystkich zainteresowanych, stąd kolega który pisał, że dziś NC+ rozmawia z Eleven w Warszawie bredzi, to już poszło znacznie wyżej. To, że trafi Eleven do NC+ to dla mnie pewnik. Kolega z NC+ z działu sprzedaży powiedział mi, że jest mega parcie od nich, żeby Eleven był dostępny dla Wszystkich za bardzo symboliczną kwotę lub symboliczna kwota do niższych pakietów, a do wyższych bez dopłaty. Myślę że jasno napisałem jak to wygląda, spekulacji jest dużo, czasami trzeba poczekać, ale coś mi mówi, że abon. NC+ nie stracą...Pozdrawiam.

 

Napisałeś że za Eleven stoi beIN więc proszę mi wytłumacz mi to głębiej. ;)

My też to wiemy po wpisach tego Araba, ale jakieś inne informacje? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On pisze o zwykłych ogólnikach dostępnie znanych . A zacznijmy od jednego słowa przetarg, to są firmy prywatne i mogą sprzedawać te prawa jak chcą nie obowiązują takie zasady jak przy przetargach publicznych które organizuje państwo. Nie muszą organizować żądnego konkursy i negocjować z każdą stacją która jest zainteresowana tym, sprzedają komu chcą.

 

Za Eleven nie stoi wcale Bein ale właścicielem Eleven jest ktoś kto zawodowo zajmuje się kupowanie czegoś a potem sprzedawaniem tego ze znacznym zyskiem więc intencje są jasne. A kogo innego będzie na to stać jak nie Katarczyków z którymi MPSIlva ma złote życie, bo przebijają oferty o duże sumy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nitros - Uściślę, na bazie Orange miał powstać nowy podmiot. Młodkowski do tematu podszedł bardzo sumienie. Rozmawiał np. z Foxem, Discovery. Nie wyszło na szybko -chciał zbyt dużej kasy, wchodziły też w grę sprawy prawne (nieistotne dla nas, istotne przy przyjęciu dla firm zainteresowanych) Więc podszedł to tematu długodystansowo,zwracam uwagę że nie bez kozery Orange Sport wciąż jest trzymany przy życiu...kto za tym stoi w kontekście BeIn odnosiło się głównie do MP/Eleven.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mad85

 

Fakt fajnie się mają przy takiej współpracy, ale Eleven to taka firma kupując prawa tylko z portfolio swojego właściciela czyli MP Silva nic poza tym nie kupią dlatego właśnie z pomocą przeszedł beIN kupując im prawa na Polskę.

Przyszłość Eleven jest taka że beIN ich przejmie, bo Silva nie opłaca się mieć przez dłuższy czas swojego kanału a wpisy Araba o tym świadczą akurat bo koresponduje z dużą ilością osób. ;)

Więc moje przypuszczenia się sprawdzają, że nie chodziło o kasę. NC+ nie została dopuszczona do przetargu na francuską i włoską, bo w ogóle go nie było...

Ja o tym wiem jak Canal+ mógłby zostać dopuszczony skoro stanowił by zagrożenie dla Eleven a te prawa miały być początkiem na start w Polsce.

Dla mnie to nie uczciwe że MP Silva stworzyła swój własny kanał i oddaje jemu wszystkie swoje najlepsze prawa bez jakichkolwiek rywalizacji. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mad85 - to jest forum, forum wymaga pisania na skróty, no chyba że chcesz wykładu na 10 stron...trochę śmiać mi się chcę jak czytam czasami,że MP może sobie sprzedawać prawa jak chcę. To nie jest do końca prawda. Sprzedający narzuca czasami na pośrednika zasady postępowania przy sprzedaży praw dalej - częsta praktyka stosowana przez federacje sportowe/władzę ligi - wystarczy odnieść się do ostatniego przetargu na ekstraklasę. Dużo zależy także od prawa krajowego, wspólnotowego. Naprawdę wchodzi tu wiele aspektów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nitros - Uściślę, na bazie Orange miał powstać nowy podmiot. Młodkowski do tematu podszedł bardzo sumienie. Rozmawiał np. z Foxem, Discovery. Nie wyszło na szybko -chciał zbyt dużej kasy, wchodziły też w grę sprawy prawne (nieistotne dla nas, istotne przy przyjęciu dla firm zainteresowanych) Więc podszedł to tematu długodystansowo,zwracam uwagę że nie bez kozery Orange Sport wciąż jest trzymany przy życiu...kto za tym stoi w kontekście BeIn odnosiło się głównie do MP/Eleven.

Po co Discovery, skoro oni inwestują w Eurosport nie wiem czemu Fox zrezygnował z Polskiego rynku mając na uwadze że duża liczba praw kończy się Nc+.

Mieli swoją szansę, teraz zostali już całkowicie zablokowani, przez wejście Eleven czyli wydmuszki pod BeIN. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co Discovery Ch. po co Discovery Turbo po co Discovery science etc. ? Portfolio rządzi mediami ! Mogli na bazie orange stworzyć coś nowego przecież np. kanał typowo piłkarski. Co do Foxa to może mieli lepsze info. co się w Polsce będzie działo i woleli odpuścić temat (taka mała moja spekulacja) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem @zxxz i @awakeman. Co do BeIn i Eleven to moim zdaniem współpraca na prostej zasadzie że Eleven to= BeIn jest nadużyciem. Chodzi bardziej o sojusz żeby rozbić polski rynek praw tv i nie tylko. Dla Arabów rynek polski to kolejny etap do walki o widza w całej Europie, stąd też ich działania bardziej zakulisowe niż otwarte działania. Obecnie każdy scenariusz jest możliwy - tak jak pisałem, obecnie są prowadzone rozmowy na najwyższym szczeblu i deal który zostanie osiągnięty będzie moim zdaniem dużo szerszy niż ogłoszą to oficjalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro startuje La Liga a nadal nic nie wiadomo.....

 

I moim zdaniem co najmniej do końca miesiąca nic się nie zmieni, co najwyżej trafi do streamu na eleven, który będzie się ciąć. W zeszłym roku nc+ też czekało kilka kolejek z ligami włoską i francuską, żeby pokazać że nie zapłacą więcej, a nie ma co liczyć że od samego początku Bein/Eleven odda wszystko co kupił lub najlepsze rodzynki bez sensownego zysku. Nie wiadomo też co z CP, które również może po cichu negocjować z Bein, a przynajmniej Bein może na to liczyć. Krótko mówiąc jeżeli ktoś nie rzuci teraz sensownej kasy na stół, to nie nabędzie praw, a z naszych operatorów nikt tego nie zrobi. NC+ będzie chciało przeczekać ze 2-3 kolejki żeby pokazać, że przeżyje bez ligi hiszpańskiej i że nie ma innych chętnych oraz że lepiej wziąć od nc+ to co daje niż dopłacać do interesu. CP z kolei może nie być zainteresowane kupowaniem ligi hiszpańskiej w takiej sytuacji, ponieważ:

1. nie chce psuć rynku i windować cen.

2. nie chce przyzwyczaić swoich abonentów do dobrych lig.

3. obawia się tego, że NC+ wypchnięty z najlepszych lig piłkarskich zacznie się interesować najważniejszymi prawami, które obecnie ma CP.

 

Jest jeszcze jedna opcja :lol: TV Trwam może się zainteresować skoro kiedyś myśleli o meczach kadry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj napisałem do NC+ co z prawami do Ligi Hiszpańskiej i widać że mają to daleko w doopie - poniżej treśc maila:

 

"Platforma nc+ zapewnia swoim widzom szeroki dostęp do transmisji z największych wydarzeń sportowych na świecie w ramach bogatej i zróżnicowanej oferty. Dbając o naszych abonentów i biorąc pod uwagę wydarzenia cieszące się największym zainteresowaniem widzów, pozyskaliśmy na 3 kolejne sezony na wyłączność rozgrywki UEFA Champions League, a w ostatnim czasie również na 4 lata prawa do transmisji polskiej Ekstraklasy. Ekskluzywnie na platformie nc+ kibice mogą oglądać także transmisje jednej z najsilniejszych piłkarskich lig w Europie - angielskiej Barclays Premier League, najlepszej żużlowej ligi świata - PGE Ekstraligi czy prestiżowego cyklu Speedway Grand Prix. Oprócz najlepszych rozgrywek piłkarskich i wydarzeń na torach żużlowych, na antenach nc+ można oglądać m.in. koszykówkę, tenis, rugby, boks, MMA, golf czy żeglarstwo.

 

Dowiedzieliśmy się, że prawa do ligi hiszpańskiej (La Liga) nabyła agencja praw sportowych, która – z tego co nam wiadomo – nie ma w planach uruchomienia własnych kanałów w Polsce. W dalszym ciągu pracujemy nad umożliwieniem oglądania tych rozgrywek bezpośrednio lub pośrednio, nie mając na tę chwilę gwarancji czy to się uda. Możemy zapewnić jednak kibiców, że wszystkie mecze Realu i Barcelony będą mogli oglądać w rozgrywkach UEFA Champions League, które będą od tego sezonu pokazywane ekskluzywnie w kanałach nc+ oraz dostępne bezpłatnie dla abonentów nc+ posiadających CANAL+ SPORT w aplikacji CANAL+ SPORT Online. Pozdrawiamy!"

 

Pytanie: czy można zorganizować jakiś pozew zbiorowy w tym temacie (z tytułu braku La Ligi przez 2 lata)? ja z reguły jestem w nc+ ze względu na LaLigę i w chwili obecnej nie widzę sensu na kontynuowanie współpracy. Umowa kończy mi się w Grudniu 2015.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Serie A owszem, było jakieś zamieszanie, ale było to jeszcze przed fuzją. Canal+ za czasów Cyfry+ stracił prawa do Serie A, wówczas chyba też w Polsce przez jedną czy dwie kolejki nie było transmisji, aż nSport wziął te prawa i zaczął pokazywać ligę włoską - robili też chyba zdaje się studia przed niektórymi meczami Serie A. Jeżeli się mylę to mnie poprawcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dowiedzieliśmy się, że prawa do ligi hiszpańskiej (La Liga) nabyła agencja praw sportowych, która – z tego co nam wiadomo – nie ma w planach uruchomienia własnych kanałów w Polsce. W dalszym ciągu pracujemy nad umożliwieniem oglądania tych rozgrywek bezpośrednio lub pośrednio, nie mając na tę chwilę gwarancji czy to się uda. Możemy zapewnić jednak kibiców, że wszystkie mecze Realu i Barcelony będą mogli oglądać w rozgrywkach UEFA Champions League, które będą od tego sezonu pokazywane ekskluzywnie w kanałach nc+ oraz dostępne bezpłatnie dla abonentów nc+ posiadających CANAL+ SPORT w aplikacji CANAL+ SPORT Online. Pozdrawiamy!"

A tak zdroworozsądkowo, co mieli napisać, jak sami nic nie wiedzą. Jedni mówią, że nadal "walczą" - inni, że mają nas - i tu pada brzydkie słowo.

Według mojego czucia nie robiłbym sobie złudnych nadziei, bo tam, mało kto się przejmuje tym, że La Liga rusza.

Tyko "pieniaczom" rośnie ciśnienie, a to nie jest zdrowe :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...