Skocz do zawartości

Sport na platformie CANAL+


Martinos
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja powiem tak. Kilka pomysłów jest fajnych - dwóch ekspertów i dziennikarz, na plus większa interakcja z kibicami, debata to kapitalna sprawa, ale panuje tam zbyt duży chaos, jedna osoba wchodzi, druga wychodzi i tak dalej. Kompletnie niepotrzebnie. Moim zdaniem eksperci, dziennikarz i pan Sławek powinni być tam przez cały program, a ewentualna wymiana mogła by być na miejscu dziennikarza odpowiadającego za Moim Zdaniem i Analizę, a także na miejscu gościa specjalnego. Z całym szacunkiem, ale ta Daria tam zupełnie niepotrzebna. I wtedy już jako tako by to wyglądało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"król jest nagi"

-cytat z baśni „Nowe szaty króla” Andersena, w której ludzie bali się zwrócić uwagę na oczywisty fakt, że pełen pychy władca został oszukany i nie ma na sobie ubrania.
-stwierdzenie oczywistości, której inni nie chcą lub boją się zauważyć, kiedy wygodniej im jest udawać, że wszystko jest w porządku

źródło: https://pl.wiktionary.org/wiki/kr%C3%B3l_jest_nagi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pominę aspekt oczywistego forowania jednej drużyny w analizach, na co uwagę zwrócił już TVManiac (zamiast meczu kolejki powinni to nazwać drużyna kolejki). Sam program oglądało się ciężko, wszystko poplątane, ten wchodzi, ten wychodzi, a ten też wychodzi ale tylko na 15 minut. Były momenty że nie wiedziałem kto w danej chwili siedzi przy stole. Po drugie, ja uważam że drugi ekspert jest zbędny. Ogólnie za dużo osób było przy tym stole. Daria to odezwała się chyba dopiero w połowie programu. No kiepsko to wyglądało na początek i przyznam że po 10 minutach dogrywki zrezygnowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie oglądałem jeszcze, ale widzę, że był kabaret. Zarzucę okiem jutro...

Nie dość, że komentarz meczu słaby... Nie rozumiem Waszych zachwytów na Wolskim... Gość powinien pracować w katedrze filozofii, a nie mecze komentować. Do tego niech najlepiej zacznie rozkminiać 3 kandydatów na piłkarza meczu już od 10 minuty, bo najwidoczniej jak zaczyna w 82 to nie starcza mu czasu na komentarz, tego co dzieje się na murawie... Tak jakby to było coś ekscytującego... Mam.nadzieje, że nie przyjdzie im do głowy obsadzać go na angielska, dość, że muszę go znosić przy Lm i polskiej. Gość działa na mnie jak Kapica w Eleven.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na dobrą sprawę kompletnie nie rozumiem po co tam Daria, która robi tylko pomidora. Mógłby to przejąć Marciniak, byłoby czterech stałych gości + ten specjalny i np wchodziłby tylko Filip Surma/Olbrycht/Lipiński aby przedstawić rubrykę Moim Zdaniem. I to już miałoby ład i skład.

 

Swoją drogą Filip Surma zrobił ostatnio ogromny postęp, kapitalnie się go słucha jako komentatora, eksperta, prowadzącego czy reportera. Człowiek orkiestra. Do tego jest trenerem z licencją UEFA PRO, co można uznać za jego ogromny atut i widać to podczas pracy. Super gość, bo nie dość, że jest mega mądry i merytoryczny, to jeszcze ma poczucie humoru podobne do Twara. Szkoda, że jak zarzucił żartem to goście bali się zareagować :D

Edytowane przez Artek1008
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dość, że komentarz meczu słaby... Nie rozumiem Waszych zachwytów na Wolskim... Gość powinien pracować w katedrze filozofii, a nie mecze komentować. Do tego niech najlepiej zacznie rozkminiać 3 kandydatów na piłkarza meczu już od 10 minuty, bo najwidoczniej jak zaczyna w 82 to nie starcza mu czasu na komentarz, tego co dzieje się na murawie... Tak jakby to było coś ekscytującego... Mam.nadzieje, że nie przyjdzie im do głowy obsadzać go na angielska, dość, że muszę go znosić przy Lm i polskiej. Gość działa na mnie jak Kapica w Eleven.

Nadal uważam Wolskiego za najlepszego polskiego komentatora, ale z tym się zgodzę, że przesadzają z tą ekscytacją związaną z wyborem najlepszej 3 meczu. Pewnie takie polecenie odgórne, ale jak tak przegięcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem wczoraj program od początku do końca dogrywki i pewnie rzuca się w oczy, że Marciniak za dużo chciałby w nim zmieścić. Nie da się zrobić wciągającego, zwartego programu na 2-2,5 godziny, z analizami, rozmową z gościem, dziennikarzem, dwoma ekspertami, Stempniewskim, Darią i jeszcze kilkoma wymieniającymi się gośćmi, z których każdy chciałby coś wartego uwagi powiedzieć i mieć wystarczającą ilość czasu (pamiętajcie, że miał być jeszcze jeden gość, Paweł Grabowski, który miał opowiedzieć o Loskach).

 

Na minus:

- próba na siłę wymiany z każdym gościem kilku zdań przy przedstawianiu ich na wstępie - nie ma na to czasu,

- obecność Darii, która - mimo że przygotowana i atrakcyjna - to pasowała tam jak kwiatek do kożucha i pełniła rolę trochę jak wodzianka u Wojewódzkiego,

- zbyt duża liczba gości - ja akurat cenię sobie Kazia Węgrzyna, który wczoraj "zjadł" Szymkowiaka - był lepiej przygotowany, miał swoje zdanie, itp. Wydaje mi się, że Szymkowiak był bardziej po to, żeby był ktoś nowy. Moim zdaniem, jeśli wrócił dziennikarz to ekspert powinien być jeden - łatwiej by im się dyskutowało, mieliby więcej czasu,

- rola Marciniaka jako prowadzącego - były momenty, kiedy trudno było określić, kto właściwie jest gospodarzem programu - gościa przepytywali Dębiński, Włodarczyk, Daria czy Surma,

- źle przygotowana rubryka z walką na argumenty Węgrzyn-Szymkowiak - trudno w 45 sekund kogoś przekonać do tak ważnej decyzji, czy Skorża powinien zostać czy wylecieć z Pogoni (do tego nie mieli chyba wiedzy, jak to ma wyglądać) - może gdyby mogli się odnieść do argumentów drugiej strony albo mieli 3x45 sekund??

- niestety, wydaje się, że znowu trochę za dużo o Legii,

- brak poczucia humoru Twarowskiego i trochę przez to brakowało luzu.

 

Na plus:

- Marciniak jako prowadzący - dobrze przygotowany, dobrze się prezentuje w studiu, nieźle sobie poradził jako pojedynczy prowadzący (na pewno było to trudniejsze zadanie niż gdy prowadził program np. z Dębińskim) - ale musi nabrać trochę obycia z takim formatem i umiejętności przerwania gościom gdy jakaś kwestia się za bardzo "rozłazi" - np. dyskusja o marynarce Stokowca była już nużąca,

- obecność dziennikarza - choć uważam, że można go było bardziej "wycisnąć", gdyby gości było mniej,

- pozostawienie stałych punktów programu - Moim Zdaniem, Pomidora (którego niestety Daria nie umiała dobrze poprowadzić, za dużo pytań dodatkowych przez co tracił swoją dynamikę), Turbokozaka, itp.

- Dogrywka - na pewno na dużo wyższym poziomie merytorycznym niż pierwsza część - nawet rozmowa ze Stokowcem jakoś lepiej się kleiła,

- rezygnacja ze studia analiz - te, które przygotował wczoraj Dębiński myślę, że były ciekawe i zrobione na dobrym poziomie, a nie trzeba było oglądać Kosowskiego, Przytuły czy Jezierskiego w tych dziwnych rurkach;)

- większa interakcja z widzami (Twitter, gość oddany do przemaglowania na FB).

 

Nie wiem, czy wszyscy narzekający powyżej obejrzeli cały program.

 

A swoją drogą wielu z Was narzeka tutaj na to, że dyskusja w L+E od czasu wejścia do studia publiczności jest mało merytoryczna - spójrzcie na kilkanaście ostatnich postów powyżej, tu dopiero brakuje jakichś merytorycznych argumentów i umiejętności ciekawego spierania na swoje racje :)

 

Mam nadzieję, że ten wczorajszy odcinek to będzie ciekawy materiał do analizy dla Marciniaka i na jego podstawie podejmą decyzję, z czego zrezygnować a co się sprawdziło. Ja nie oczekiwałem, że pierwszy odcinek będzie na poziomie Smokowskiego i Twarowskiego, ale na pewno jest jeszcze duże pole do poprawy i to może być nadal ważny program dla kibica piłkarskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem obecność publiczności sprawia, że program jest bardzo sztywny. W wąskim, własnym gronie ludzie czują się lepiej, są bardziej swobodni, nie stresują się itd. Jak ma być luźna atmosfera kiedy na widowi siedzi co tydzień 30 nowych osób.

Za dużo ludzi przy stole, wczorajszy program przypominał mi trochę "Poniedziałkowy program piłkarski" z dawnego nSport.

Marciniak w pojedynkę sobie nie radził, we dwójkę Marciniak i Dębiński wychodziło to lepiej. Program jest zbyt długi, żeby jeden prowadzący sam to pociągnął bez pomyłek i przejęzyczeń.

Czaty, Daria, wchodzenie, wychodzenie bez ładu i składu. Zabiera tylko czas "Teraz mogą Państwo zadawać pytania gościowi na facebook... blabla"  i rozbija program.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie czat, powinni go robić albo po programie (choć tu trochę może i byłoby późno) albo najlepsze rozwiązanie moim zdaniem przed, powiedzmy około 19.50, gdzie jest końcówka meczu, wywiady i autopromocja. W trakcie programu niepotrzebnie burzy to tylko ład i sami sobie zabierają widza sprzed TV.

Z przytoczonymi uwagami w większości się zgadzam, więc nie będę się dublować, powiem jednak o oprawie, o ile opening zły nie jest, to tło za Marciniakiem wygląda słabo, zwłaszcza jak jest kamera tylko na niego, belki zrobiły się nieczytelne, muzycznie zupełnie bezpłciowo. Nowe elementy w studiu za to ok, dobre światło na publikę, choć sprawia ono, że stanowi jeszcze bardziej tło dla dyskusji. ;)

Edytowane przez bart18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie sie wczorajsza L+E podobała.

Jedyne 2 minusy to ten dzienikarzyna z Przeglądu który gadał i gadał bez sensu co mu nawet Stokowiec wypomniał oraz te wypowiedzi po 45 sek na jakis temat-to takie naciągane.

Wielki plus za Szymkowiaka w studio.

Fajnie jak za ekspertów pojawiają się inteligentni ludzie.

Tak trzymać!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że dużo gości w studio, wynikało trochę z niepewności prowadzącego. Może niech Pan Rafał pomoże mi przy analizie dzisiejszych meczów ligowych, Pani Daria może pociągnie rozmowę z gościem, a Pan Filip niech pogada o reprezentacji i ten czas zleci. I powstaje chaos. Przecież prowadzący jest od tego, aby samemu moderować dyskusje.

Jak Pan Borek wchodzi do studia to on jest gwiazdą. Nie potrzebuje pomocników, aby zadać pytanie albo wyskoczyć z kontrą.

Edytowane przez jacekmalina30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...