Jump to content
gregry608

Multiroom platformy nc+

Recommended Posts

Najlepiej podepnij się np laptopem do każdej z tej sieci po kolei i sprawdź, czy w każdej jest adres składający się z trzech pierwszych cyfr, takich samych, np. 192.168.1.x.

Od kilku dni jest możliwość bezpłatnej wymiany dekodera dsi83 i 5800 (biały po n) posiadanego w opcji multiroomu nc+ na dekoder wifibox+.

Witam. Czy stary pilot po n po białym dekoderze działa na tym wifibox+?

W związku z dzisiejszą akcją aktualizowania oprogramowania Pejsów mam oczywisty problem. Specjalnie nie mam ochoty biegać z kartą po mieszkaniu.

Trzeba więc pomyśleć o przejście na "nowy" multiroom. Umowę mam do końca roku, więc przedłużyć już mogę, ale niestety do wypowiedzenia jeszcze kawałek czasu.

Jak jest z tym nowym multi? Mam 3 dekodery. W mieszkaniu router, ale możliwość połączenia tylko po wifi. Czy dobrze rozumiem, że każdy z dekoderów będzie musiał mieć adapter wifi? Czy potrzebne jest mocne i stabilne wifi czy wystarczy jakotakie (tylko autoryzacja kart)?Jaki dekoder główny i jakie dodatkowe są polecane a jakich się wystrzegać? Z tego co widzę przy wzięciu wifi premiumBox do niego nie trzeba mieć adaptera. Czy za adapter może służyć repeater wifi z gniazdem ethernet podłączany do gniazda sieciowego? Jak ogólnie ten multiroom działa?

Obecnie chyba tylko dają z wbudowanym WI-FI więc jako takich problemów niema, jak pokombinujesz to nawet jak ktoś mieszka dalej;)

Witam, na jakiej zasadzie działa multiroom w nowych dekoderach? Wiem że są parowane, ale czy TV 1 musi być jakoś połączony z TV 2? Czy tak jak w Cameleonach można oglądać nawet w dwóch różnych domach?

Wszystkie dekodery dodatkowe muszą być w jakiś sposób połączone z głównym. Mogą być połączone ze sobą kablem LAN (tylko dekoder główny + jeden dodatkowy) lub kablem LAN z wykorzystaniem routera (internet nie jest wymagany) i przy tej opcji już możesz połączyć więcej dekoderów dodatkowych lub pozostaje połączenie WiFi i tu też potrzebny jest router.

Multiroom powinien ograniczać się do jednego gospodarstwa domowego- tyle teoria. Praktyka bywa inna, są sposoby by multiroom był połączony a fizycznie będzie w innych domach. Ja jednak nie znam się na tym.

Edited by Ozzy666

Witam, mam pytanie odnośnie połączenia dwóch dekoderów w usłudze MR. Jeżeli dekoder główny Mediabox+ (bez WiFi) będzie podłączony do routera kablem ethernet, a drugi WifiBox+ do tego samego po wifi, to usługa będzie działać? Czy obydwa muszą być po wifi lub 2x po ethernet?

Jaki w tym momencie jest koszt multiroomu na 3 telewizory przy ważnej umowie? Jaki dekoder główny jest najlepszy (bez 4K) i jakie do tego dobrać dekodery dodatkowe?

Jeśli główny dekoder ma być bez 4k to pozostaje Ci wybrać Wifipremium box, moim zdaniem jest dobry. Najlepsze na tą chwilę dodatkowe dekodery to wifi boxy, jedni chwalą drudzy nie. Sam ocenisz czy się nadają. Gdy ja brałem rok temu multiroom przy trwającej umowie aktywacja kosztowała 100 zł (za każdy) , nie wiem czy zeszli z ceny przez ten rok.

4 godziny temu, fr86 napisał:

Jaki w tym momencie jest koszt multiroomu na 3 telewizory przy ważnej umowie? Jaki dekoder główny jest najlepszy (bez 4K) i jakie do tego dobrać dekodery dodatkowe?

Jeśli masz sieć kablową to bierz mydelniczki.Najlepsze i najtańsze.W przypadku połączenia po wifi skazany jesteś na wifiboxy i niestety spory jednorazowy wydatek.Dekoder główny to obecnie chyba jedynie wifipremium.Mediaboxy nie wiem czy są jeszcze dla nowych umów.

Niekoniecznie jest skazany na wifiboxy. Zawsze może dokupić do mydelniczek TP Link TL-WR702N lub jakiś zamiennik. Koszt niewielki, łącznie wychodzi cena jak za wifiboxa ;) a efekt lepszy.

Dzień dobry.

Korzystam do tej pory z dekoderów po cyfrze pace i dsi83, umowa konczy sie w grudniu i juz sa telefony z ofertami ale to nie istotne na razie.

Pani zaproponowala mi wymiane dsi83 co mnie nawet cieszy, ale mam pytanie bo może ktoś miał podobną sytuacje.

Mr mam po cyfrze, a  wymieniony zostanie jeden dekoder, pani mowi ze napewno nie bede musial ich łączyć.

Pytanie, czy skoro otrzymam nowy dekoder ( dsi83 obecnie jest głownym wg Pani) to będe mogł do niego dobrać multiroom ( 1dodatkowy najlepiej z wifi) na nowych zasadach czyli polaczyć w sieć??

A Peace jako 3 działałby osobno??.   Czyli w sumie 3 dekodery mieć. Peace po cyfrze i 2 nowe polaczone???. Czy jakos inaczej to musi zostać załatwione?

2 godziny temu, qady00 napisał:

A Peace jako 3 działałby osobno??.   Czyli w sumie 3 dekodery mieć. Peace po cyfrze i 2 nowe polaczone???.

Nie.

W dniu 18.09.2018 o 19:14, fr86 napisał:

Wymiana z dwóch Pace na 3 x WifiBox- aktywacja główny 0 PLN , dwa pozostałe 99 PLN. Do tego główny co miesiąc 5 PLN a każdy dodatkowy 10 PLN. 

A po co wymieniać teraz Pejsy za opłatą? Trochę trzeba poczekać,  aż za Free będą wciskać.  Wszak ma być docelowo MR w sieci.