Jump to content

Multiroom Platformy CANAL+

Recommended Posts

W dniu 31.07.2020 o 23:22, ircios napisał:

Dziwne, że Pejs Ci nie działa. 

Już działa. Napisałem do nich aby mi ponownie sparowali kartę z dekoderem (bo podobno takie parowanie przeprowadzali). Zrobiłem ponownie aktualizacje uprawnień i TVN turbo zaświecił :) Do drugiej karty co mam bez dekodera teraz to zapraszają mnie z tą kartą do punktu po odbiór bezpłatnego dekodera. 

Edited by buzzer
Usunięcie błędu literowego

Druga też działa tylko w sprzęcie operatora lub w odpowiednio przygotowanym dekoderze z OSCamem, niedługo musisz wybrać bo zniknie reszta kanałów. 

Masz jakiś dekoder? 

37 minut temu, PawelTSW napisał:

Druga też działa tylko w sprzęcie operatora lub w odpowiednio przygotowanym dekoderze z OSCamem, niedługo musisz wybrać bo zniknie reszta kanałów. 

Masz jakiś dekoder? 

Mam jeszcze nbox enigma ale oscama nie ogarniam niestety :(

Gołą kartę możesz wymienić na moduł.  Masz gdzie go włożyć? Jak nie to zostaje ci dekoder od operatora lub próba z linuksem. 

Edited by PawelTSW

Niestety mój tv nie ma tunera sat :(

Oscam czarna magia. Pozostaje sprzęt operatora. Tylko czy w takim razie wymienią mi też kartę czy tylko dadzą dekoder? 

4 godziny temu, buzzer napisał:

Oscam czarna magia. Pozostaje sprzęt operatora. Tylko czy w takim razie wymienią mi też kartę czy tylko dadzą dekoder? 

Google czyni cuda. Przeczytaj kilka stron o nieparowanych kartach. Skoro masz enigme to daj sobie spokój puki co z wymianą. 

Edited by ircios
7 minut temu, ircios napisał:

Google czymi cuda. Przeczytaj kilka stron o nieparowanych kartach. Skoro masz enigme to daj sobie puki co z wymianą. 

No wstrzymam się chwilę ale powiem Ci że poczytałem trochę o tym i temat jest nie taki łatwy. Dodatkowo chyba wymagany jest zewnętrzny czytnik kart, którego nie mam. 

Panowie,

wypowiedzenie złożone. Aktualnie Multiroom Standard C+ z jednym dekoderem Pace + cameleon (przy przedłużeniu wymiana na ultrabox+ 4K z caymanem) oraz moduł CAM z caymanem.

Czy mogę do tego dobrać dodatkowy multiroom (jeszcze jedna kartę)? Czy to będzie obowiązkowo cayman?Jaki dekoder wchodzi tu w grę? Jaka cena (dopłata) za dodatkowy najem przy przedłużeniu?

Zaznaczę, że chciałbym aby zostało post c+, czyli karty niezależne od siebie.

Czyli będę musiał zdać moduł i ten też wymienią mi na dekoder? Wszystkie deki wtedy muszą działać w jednej sieci czy mogą zostać zasady po c+, czyli każdy zestaw (dekoder+cayman) będą niezależne?

W jednej sieci. 

Tylko 2 karty cameleon i wymiana na moduł i dekoder dają niezależny multiroom. 

Nie ma podziału z rodziną w innym mieście. Stąd 1 sieć. 

Choć podobno niektórzy i z tym sobie radzą . 

Edited by PawelTSW
1 godzinę temu, PawelTSW napisał:

....Nie ma podziału z rodziną w innym mieście. Stąd 1 sieć. 

Choć podobno niektórzy i z tym sobie radzą . 

I to bardzo dobrze sobie radzą :-D

Mieszkam za granica (uk) mam multiroom na starych zasadach, dwa dekodery sagecom i pace pvr. Chcilabym wymienic na ultrabox4k, najlepiej na modol cam ale on jest nie dostepny dla mnie w ofercie. Czy bezproblemu za granica mozna uzywac nowych dekoderow (wifi)?  Czy mozna miec jeden cameleon a drugi cayman? 

Możesz używać za granicą, ale nc+go nie pójdzie w nich,  nie muszą mieć połączenie do internetu tylko do sieci lan, multiroom będzie wtedy po sieci LAN, jeśli wymienisz też dodatkowy dekoder. 

Oświećcie mnie proszę, bo chyba zgłupiałem. W innym wątku pisałem, że używam splittera, który powoli, wobec działań operatora, będzie szedł w zapomnienie. Złożyło się, że kilka dni temu byłem w odwiedzinach u kolegi w nowym domu, gdzie dopiero wykupił Canal + z MR na 4, a docelowo na 5 TV. Jakiś instalator mu to montował, na razie podłączył 2 TV, bo przez nieporozumienie wziął konwerter z za małą ilość wyjść, ale to nieważne. Obejrzałem zestaw i spytałem, jak ten MR będą konfigurowali po kablu czy przez WiFi, spojrzał na mnie dziwnie i stwierdził, że przecież wszędzie ma podłączoną antenę satelitarną, wszędzie są karty więc będzie działać. Powiedziałem (zgodnie z tym, co mówi sam operator), że musi być to spięte w sieć, żeby przekazać uprawnienia z głównej karty, taki jest ten ichniejszy MR. Powiedział ok, zobaczy, jak to wygląda. Dzwonię do niego przed chwilą i mówi mi, że działa u niego na dwóch TV. Tylko jak to powiedział na chwilę musiał główną kartę włożyć do drugiego dekodera, a potem włożyć drugą dodatkową kartę. Proszę o informację, bo trochę nie rozumiem sytuacji, jak to może działać.

Dokładnie tak jak  opisał kolega, dekodery nie muszą być łączone w sieci ale wtedy raz na kilka tygodni trzeba będzie do dodatkowych dekoderów włożyć na sekundę kartę z dekodera głównego, by je odblokować (wyskoczy na nich komunikat - brak połączenia z dekoderem głównym) w żeby uniknąć przekładania kart, zaleca się połączenie dekoderów wifi. Główny nie przekazuje żadnych uprawnień, bo dekodery dodatkowe mają swoje karty, ale żeby nie można było ich wywozić do innego miasta czy za granicę, trzeba je odblokowywać kartą z dekodera głównego, lub połączyć w sieć i spokój.

Możesz wziąć od niego dekdoer z multiroom ale będziesz musiał jechać co 2-3 tygodnie po kartę z dekodera głównego.

Dla chcącego nic trudnego, nawet to ludzie obchodzą. Pozdrawiam 

Edited by PawelTSW
2 minuty temu, PawelTSW napisał:

Dokładnie tak jak  opisał kolega, dekoderynie muszą być łączone w sieci ale wtedy raz na kilka tygodni trzeba będzie do dodatkowych dekoderów włożyć kartę z dekodera głównego, żeby uniknąć przekładania kart, zaleca się połączenie dekoderów wifi. Główny nie przekazuje żadnych uprawnień, bo dekodery dodatkowe mają swoje karty, ale żeby nie można było ich wywozić do innego miasta czy za granicę, trzeba je odblokowywać kartą z dekodera głównego, lub połączyć w sieć i spokój. Dla chcącego nawet to ds się obejść. Pozdrawiam 

Dzięki za szybką odpowiedź, człowiek całe życie się czegoś nowego dowiaduje.

Czy jest jakaś określona częstotliwość tego przekładania kart? Raz na kilka tygodni rozumiem jako dwa, trzy.