Jump to content

Multiroom Platformy CANAL+

Recommended Posts

Witam,

przeczytałem kilkanaście stron na forum i nadal nie rozumiem co mam zrobić więc mam nadzieję, że w dobrym miejscu zadaję pytanie:

Mam C+ od samego początku, płacę abo w okolicy 150pln i  mam własny multiroom na 3 tv przez urządzenie od PyCH-a ( chyba to się nazywa splitter) karty połączone kablem telefonicznym i przez ostatnie kilka lat wszystko działało, ze dwa lata temu musialem dołożyć blocker, a teraz wszystko działa przez chwilę i gaśnie. Mam swoje dekodery 2xArriva 103 i 1xPACE.

Mam szarą kartę od nc+ ( więc to chyba cameleon się nazywa). 

Moje pytanie brzmi:

Czy nadal mogę sobie rozdzielać sygnał w domu i co muszę zrobić(czy kupić) żeby bez dodatkowych kosztów dla C+ dzielić na 3 TV. Nie mam TV 4K zwykłe SD mi wystarcza, bo max tv mi wyciagaja 1080p. 

Dziękuję za pomoc / wskazówki.

Rozumiem, że można podłaczyć i swoje i od C+ dekodery, tylko co mam zrobić jak nie świeci, wyciągam kartę na chwilę i za moment wpycham i działa przez jakiś czas.

Chyba, że się nie da to zamawiam od C+.

Edited by macszo
doprecyzowanie pytania

Ja mam 3 dekodery od Canal+ i też mam na nich multiroom. Tak że nie tylko swoje można 3 dekodery podłączyć.W każdym dekoderze jest ten problem z kartą? Może wejście na kartę jest wadliwe/ uszkodzone.

Edited by kkzk81
21 minut temu, macszo napisał:

Witam,

przeczytałem kilkanaście stron na forum i nadal nie rozumiem co mam zrobić więc mam nadzieję, że w dobrym miejscu zadaję pytanie:

Mam C+ od samego początku, płacę abo w okolicy 150pln i  mam własny multiroom na 3 tv przez urządzenie od PyCH-a ( chyba to się nazywa splitter) karty połączone kablem telefonicznym i przez ostatnie kilka lat wszystko działało, ze dwa lata temu musialem dołożyć blocker, a teraz wszystko działa przez chwilę i gaśnie. Mam swoje dekodery 2xArriva 103 i 1xPACE.

Mam szarą kartę od nc+ ( więc to chyba cameleon się nazywa). 

Moje pytanie brzmi: 

Czy nadal mogę sobie rozdzielać sygnał w domu i co muszę zrobić(czy kupić) żeby bez dodatkowych kosztów dla C+ dzielić na 3 TV. Nie mam TV 4K zwykłe SD mi wystarcza, bo max tv mi wyciagaja 1080p. 

Dziękuję za pomoc / wskazówki.

Rozumiem, że można podłaczyć i swoje i od C+ dekodery, tylko co mam zrobić jak nie świeci, wyciągam kartę na chwilę i za moment wpycham i działa przez jakiś czas.

Chyba, że się nie da to zamawiam od C+.

Zapraszamy do tematu "Platforma CANAL+ i przyszłość kart nieparowanych w Polsce ". Kochana platforma utrudnia klientom którzy jej płacą grube pieniądze oglądanie na kartach kameleon.

Konieczna wymiana na dekodery operatora wraz ze sparowaną do nich kartą i konieczność płacenia za multiroom.

Ewentualnie wymiana na 1 dekoder i moduł Cam który można wsadzić bezpośrednio do tv lub dekodera.

Najlepiej zakupić moduły na Linuxie gdzie można obejść te zabezpieczenia operatora.

Godzinę temu, Bushiken napisał:

Konieczna wymiana na dekodery operatora wraz ze sparowaną do nich kartą i konieczność płacenia za multiroom.

Ewentualnie wymiana na 1 dekoder i moduł Cam który można wsadzić bezpośrednio do tv lub dekodera.

Nic nie ma konieczna wymiana jak ma sie dekoder operatora. Jak ktoś  ie ma MR i dobierze dekider dodatkowy to płaci. Abonenci po C+ nie płacą. Chyba że chcą więcej niż 2 dekodery.

..Najlepiej zakupić moduły na Linuxie gdzie można obejść te zabezpieczenia operatora.

Moduły na linuksie.... :-D

Zapraszamy do tematu "Platforma CANAL+ i przyszłość kart nieparowanych w Polsce ". ..

Chyba sam nie czytałeś ;-)

@ircios

w takim razie jeśli chcę mieć w domu tv na 3ch różnych tv, bez 4k ( mam 10 letnie telewizory z wejściem CI bez plusa ) wiec wd tego co napisałeś wyżej, to mogę wziąć jeden za darmo od C+ i za 3eci dodatkowo zapłacić ? Mam C+ od początku istnienia. 

teraz mam sagemom dsi87 oryginał C+, bo na moim pace + 2x arriva 103 (I spliter PyCH po kablu telefonicznym) ciemność co chwila i musze wkładać i wyjmować karty i podobno niedługo nic nie bede widział.

a jeśli dekodery na Linuksie to który model ? Po WiFi żeby chodziło ? 

Dziękuję z góry za podpowiedź co mam zrobić.

Edited by macszo

Niestety nie w Twoim przypadku. Zdajesz Pejsa. Bierzesz WifiPremiumbox i 2 dodatkowe dekodery Wifibox.  MR w sieci i +20 do rachunku.

Witam,

Niestety po dzisiejszym powrocie z urlopu zauważyłem ciemność na TVN turbo :( Mam dekoder pace + dwie karty cameleon od bodajże 6 czy 7 lat. teraz moje pytanie: czy muszę gdzieś dzwonić i dogadywać szczegóły wymiany na dwa niezależne dekodery z dwoma kartami czy tylko udaje się do pierwszego lepszego punktu nc+ i tam mi dokonają wymiany? Multiroom mam na dwóch niezalezych kartach po starej c+ i chciałbym aby nadal opcja Multiroom działała w taki sam sposób i była nadal bezpłatna. 

Edited by buzzer
Dodanie informacji
6 minut temu, buzzer napisał:

Witam,

Niestety po dzisiejszym powrocie z urlopu zauważyłem ciemność na TVN turbo :( Mam dekoder pace + dwie karty cameleon od bodajże 6 czy 7 lat. teraz moje pytanie: czy muszę gdzieś dzwonić i dogadywać szczegóły wymiany na dwa niezależne dekodery z dwoma kartami czy tylko udaje się do pierwszego lepszego punktu nc+ i tam mi dokonają wymiany? Multiroom mam na dwóch niezalezych kartach po starej c+ i chciałbym aby nadal opcja Multiroom działała w taki sam sposób i była nadal bezpłatna. 

Witaj,

Cameleony obecnie idą na wymianę u każdego (email został rozesłany do abonentów) na Caymany. Obecne karty są przypisane do obecnych dekoderów i już nie będzie możliwości przekładania kart do innych dekoderów. Co do załatwienia sprawy, to nie ma sensu, by tracić kasę na połączenie z infolinią. Pamiętaj, że w kwestii wymiany dekoderów do multiroomu zawsze mało mogą zdziałać. Radziłbym udać się do salonu i powinieneś dostać kartę przypisaną do nowego dekodera.

Pozdrawiam

• Confused 1

@Draxdzieki za informację.

Czy jako główny dekoder mogę wziąć dekoder 4K ultrabox+? 

Jaki brać dekoder do karty dodatkowej? 

No i najważniejsze: czy będzie to za free jak ma to miejsce obecnie? 

Pozdrawiam

Godzinę temu, Drax napisał:

Witaj,

Cameleony obecnie idą na wymianę u każdego (email został rozesłany do abonentów) na Caymany....

Co za bzdura. Nic nie jest wymieniane. Mam Cameleony i nigdy żadnego maila nie dostałem.

@buzzer Nie daj się naciągnąć. Mam 2 Pejsy i TVN Turbo normalnie  działa i inne już wyłączone kanały z kodowania Seca. Najpierw puść ze Strefy Canal+ uprawnienia na kartę. Może zaświeci TVN Turbo. Daj znać 

13 minut temu, buzzer napisał:

@Draxdzieki za informację.

Czy jako główny dekoder mogę wziąć dekoder 4K ultrabox+? 

Jaki brać dekoder do karty dodatkowej? 

No i najważniejsze: czy będzie to za free jak ma to miejsce obecnie? 

Pozdrawiam

Dekoderem głównym może być każdy dekoder mający dysk twardy, czyli 4K UltraBox+ spełnia wymagania. To jest oczywiście warunek, gdy dekoder do multiroomu chcesz podłączyć do głównego w swoim mieszkaniu. 

Jeśli chodzi natomiast chodzi o ten drugi dekoder niezależny, to znaczy, że posiadasz go w innym mieszkaniu, czy w tym samym? Jeśli w tym samym i jest podłączony do głównego, to wymagane jest, aby nie posiadał dysku twardego - najczęściej dobierany jest WifiBox+.

Natomiast niezależny z własną kartą, w innym miejscu zamieszkania - bierz jak najlepszy i jako głównego unikaj WifiBox+

Na koniec dodam, że polecam mediaBox+, Wifipremiumbox+, 4kUltrabox+, reszty unikaj.

• Confused 1

Mediaboxy już nie są wydawane.

@buzzer

Jeśli posiadasz jedna kartę od operatora a chcesz zmienić swój prywatny sprzęt na MR platformy to pobierz wifipremiumbox +2x MR. Wszystkie sprzęty musisz połączyć w sieci wifi lub kablem łan. Co do kwot to zapewne wymiana na wifipremium 49akt + 5 miesięcznie, MR 99 lub 49 aktywacja i 10zl miesięcznie każdy dekoder. 

@buzzer W jakim sprzęcie Ci działa druga karta Cameleon?

Następna sprawa. Jeśli zdecydujesz się na wymianę Pejsa, to czasem nie daj się naciągnąć na jakąkolwiek aktywację. Pamiętaj. To oni kombinują i muszą zapewnić dalszą możliwość korzystania z oferty na tych samych warunkach.

Edited by ircios

Mam dwie karty cameleon i jednego pace dekoder. Chcę mieć multiroom dzialajacego niezależnie. Dwie karty w dwóch różnych miejscach. 

@ircios karta działa w Ferguson 153 combo. Aktualizacja uprawnień nic nie dała. Na TVN turbo pokazuje "nieobsługiwany system kodowania".

Muszę dobrać dwa nowe dekodery. Tamten Ferguson jest już leciwy i nie chce już ryzykować jak się popsuje. 

Edited by buzzer
Dodanie informacji

Najlepiej jak w drugim miejscu będzie telewizor z wejściem CI+ lub tuner, a najlepiej tuner z E2.  Drugiego Cameleona możesz wymienić na moduł CI+ ECP.

Puściłeś uprawnienia na Pejsa?

Edited by ircios

Uprawnienia puściłem ale nic to nie dało. Niestety w drugim miejscu nie mam nic z gniazdem CI więc moduł odpada. 

Panowie brykam spać bo dziś wróciłem z naszego kochanego bałtyku do okolic Warszawy i nie ukrywam, że oczy mi się zamykają :)

Z góry dziękuję za chęć pomocy. Pozdrawiam

7 godzin temu, buzzer napisał:

Chcę mieć multiroom dzialajacego niezależnie. Dwie karty w dwóch różnych miejscach

Jak powiesz o tym na infolinii to Ci zaproponują oddzielną umowę. Multiroom można używać, tylko w obrębie jednego gospodarstwa domowego.

Jeśli masz pace od c+ w dzierżawie, to powinny wszystkie kanały działać. Spróbuj zaktualizować soft lub  przywróć ustawienia fabryczne.

7 godzin temu, buzzer napisał:

Muszę dobrać dwa nowe dekodery.

Jeśli od c+ to multiroom będziesz mógł używać w jednym mieszkaniu(połączą w sieć). Jak nie chcesz modułu to, żeby zachować obecny m-r, to zakup tunera z e2 i uruchomienie camela w nagra1813.

Nie wiem może niektórzy sprzedawcy już wgrywają oscamy pod nagrę?

Edited by ww6
2 godziny temu, ww6 napisał:

Jak powiesz o tym na infolinii to Ci zaproponują oddzielną umowę. Multiroom można używać, tylko w obrębie jednego gospodarstwa domowego.

To ja wiem i wiemy my wszyscy a robimy jak robimy :)

Niestety przywrócenie ustawień nic nie dało. Nowych aktualizacji nie wyszukuje więc soft jest raczej aktualny. 

17 godzin temu, ircios napisał:

Nic nie ma konieczna wymiana jak ma sie dekoder operatora. Jak ktoś  ie ma MR i dobierze dekider dodatkowy to płaci. Abonenci po C+ nie płacą. Chyba że chcą więcej niż 2 dekodery.

Moduły na linuksie.... :-D

Chyba sam nie czytałeś ;-)

Kolega miał 1 cameleona dlatego musiałby płacić za kolejne MR.

Nie wiem skąd ten moduł wpadł oczywiste, że miał być Tuner/Dekoder

Oj przeczytalem swego czasu cały temat od początku.

Wspaniała lektura.

W dniu 31.07.2020 o 20:37, buzzer napisał:

Witam,

U mnie tak samo nie działa TVN Turbo na 2 Cameleonach od paru dni, dekodery Ferguson Ariva i Opticum. Co oni kombinują znowu ?

Co jakiś czas zawsze nowe problemy i podchody żeby uzależnić od swojego sprzętu i przypadkiem żeby ludzie nie posiadali 2 niezależnych kart.

Czy to obecnie najprostszy sposób na multiroom (może być po sieci domowej lan lub wifi) na swoich dekoderach ? Żeby nie było problemów z kodowaniem np tego TVN turbo ? Obecnie mam jeszcze jakiś stary splitter atmel i działa. Ale pewnie niedługo przestanie.

15 godzin temu, PawelTSW napisał:

Możesz kupić dekoder z enigmą2 a Fergusona jako klienta new camd