Jump to content
gregry608

Multiroom Platformy CANAL+

Recommended Posts

Do kilku dni. Ale uwierz, że wygodniej kupić najprostszy router za kilkadziesiąt złotych i mieć spokój.

Wiem, wiem, sam kiedyś miałem nc+ z MR. Myślę tylko o osobach, które nie mają sieci w domu. Skoro działa to na kilka dni, to nie tak źle.

Jak ktoś nie ma sieci to kupuje najtańszy router z wifi i już sieć ma. Aktywacja z kartą to takie doraźnie działanie.Na dłuższą metę nie do akceptacji.

• Upvote 1

witam

Zastanawiam się nad przejściem z polsatu do c+ ale potrzebuję 2 dodatkowych dekoderów, główny i jeden dodatkowy mogę połączyć kablem lan bo są na tym samym piętrze i mam pociągnięte kable pod podłogą  ten trzeci byłby w tym samym domu tylko na parterze a tam nie mam kabli , korzystam tam tylko z wifi , czy jest jakiś inny patent na połączenie tego dekodera z głównym?

No możesz połączyć je przez WiFi, lub co kilkanaście dni wkładać kartę z dekodera głównego na chwilę do dekodera dodatkowego, obecnie nie muszą być non stop połączone, tak działa multiroom obecnie. 

Raczej chodzi mu o sygnał sat.Przecież napisał, że korzysta tam tylko z wifi.Każdy dekoder musi mieć niezależny sygnał satelitarny. Jak nie masz tam kabla antenowego to nici z oglądania.

Co jaki czas wysyłany jest sygnał między dekoderami ? Bo mam podpięte wifi do routera ale raz na jakis czas zdarza sie, że muszę przełożyć karty bo dekoder dodatkowy się zablokował. Internet mam cały czas, może być tak, że router się chwilowo zawiesił ale dlaczego wtedy nie ma ponownego przesyłania aktywacji gdy się odwiesi lecz muszę radzić sobie z przenoszeniem kart ?

U mnie od 2 miesięcy są odłączone od lan i nie potrzeba zmieniać karty... Działają niezależnie. Po uprzednim oczywiście połączeniu i skonfigurowaniu multiroom w lan. Teraz nawet routera nie muszę włączać. 

16 godzin temu, Mako napisał:

witam

Zastanawiam się nad przejściem z polsatu do c+ ale potrzebuję 2 dodatkowych dekoderów, główny i jeden dodatkowy mogę połączyć kablem lan bo są na tym samym piętrze i mam pociągnięte kable pod podłogą  ten trzeci byłby w tym samym domu tylko na parterze a tam nie mam kabli , korzystam tam tylko z wifi , czy jest jakiś inny patent na połączenie tego dekodera z głównym?

Możesz spróbować też z extender'em - wpinasz do gniazdka elektrycznego podłączasz kabel LAN, w gniazdku na parterze wpinasz drugi extender i kablem LAN łączysz go z dekoderem.

Edited by pietro_m

W tym systemie musi być wszystko w jednej fazie. Ale jak ma na dole wifi to też nie problem.

Witam wszystkich.

Jestem użytkownikiem Dekodera Technicolor (Ultrabox) oraz multiroom - WifiBox. O ile jakość Ultraboxa jest akceptowalna, to WifiBox - 720p to dziś nieporozumienie. Czy jest opcja żeby mieć drugi dekoder też 4k? 

Dziękuję za odpowiex.

4 godziny temu, nowynaforum napisał:

Witam wszystkich.

Jestem użytkownikiem Dekodera Technicolor (Ultrabox) oraz multiroom - WifiBox. O ile jakość Ultraboxa jest akceptowalna, to WifiBox - 720p to dziś nieporozumienie. Czy jest opcja żeby mieć drugi dekoder też 4k? 

Dziękuję za odpowiex.

Jedyną opcją na dzień dzisiejszy jest druga umowa.

Witam,

Mam prośbę. Zastanawiam się nad przejściem z CP do PC+ . Zależy mi na HBO GO na obu dekoderach tj. glownym i dodatkowym w MR. Obecnie w CP HBO GO mam dostępne na obu dekoderach czyli na głównym Evoboxie i dodatkowym HD5500S. Słyszałem, że na wifiboxie HBO GO jest niedostepne. Czy tak jest faktycznie? Nie da sie wybrac dodatkowego dekodera takiego, który by obsługiwał HBO GO? Za góry dziękuję za odpowiedź.  Pozdrawiam. 

3 godziny temu, robertokot25 napisał:

Mój wifibox nadaj się tylko do oglądania z satelity, zakładka ncgo powoduje u mnie częste zwiechy....

U mnie też działa i nie zawiesza się.

Edited by Jax
  • Upvote 1

Witam mam multiroom podpięty przez kabel LAN do routera ale niestety dekodery dodatkowe nie moga sie połączyć z dekoderem głównym (4k) co może być przyczyną tego?