Jump to content
gregry608

Multiroom Platformy CANAL+

Recommended Posts

4 godziny temu, Vsat napisał:

@ircios miał chyba na myśli zachowanie MR Premium, nie samego dekodera.

Nie inaczej. 

4 godziny temu, Salon Canal+ napisał:

Zależy jaką ofertę dostał przy przedłużeniu, w większości przypadków od kilku miesięcy jest oferta, że pierwszy dekoder do MR standard jest za 0 zł a każdy kolejny 49 zł, ale to zależy od danej umowy / aneksu.

Dostalem ofertę ultrabox+ za 0 a najem 5zl/msc A dekoder multiroom za 49zl. Przy czym konsultant zaznaczył że raczej nie ma już box+ a tylko wifibox+

Posted (edited)

Prawie każdy punkt ma mydelniczki, bo musi mieć np. na wymiany serwisowe. Mi się nigdy nie zdarzyło żeby brakowało na stanie u nas w sklepie. Jak zaczyna brakować to zaraz dosyłają. Nie pytaj się konsultanta tylko idź do salonu i zapytaj się czy mają u siebie 8-)

Edited by Salon Canal+

Wymieniłem dzisiaj stary dekoder Turbo na dekoder 4k. Do tej pory multiroom miałem z dekodera głównego kablem ethernetowym. Wszystko działało  mogłem oglądać kanały niezależnie na dwóch dekoderach oraz nagrywać w pełni kanały. Po wymianie mam problem, bo sygnał z konwentera musi być doprowadzony z anteny do każdego dekodera. Mam antenę z konwenterem tpu TWIN i dwa kable miałem podłączone do dekodera TURBO, teraz okazuje się, że muszą podłączyć dwa kable do dekodera 4k oraz kolejny antenowy do dekodera multiroom - a nie ma już jak poprowadzić. Mam położony tylko kabel ethernetowy pomiędzy pokojami. Czy jest jakieś rozwiązanie na to? Może jakieś splittery sygnału etc.? Chodzi o to, że nie mam jak poprawadzić 3 kabla od anteny, mogę tylko poprowadzić kabel od głównego dekodera do kolejnego, bo mam przeciągnięty kabel ethernetowy, ale czy rozdzielenie sygnału pomoże?

Czy rozwiązaniem właściwym bedzie zakup konwentera UNICABLE i podłącznie trybem jednokablowym główny dekoder a drugi wolny przewód z konwentera przedłużę i podłącze pod dekoder drugi? Ale czy będę miał pełną funkcjonalność - nagrywanie, niezależne oglądanie kanałów? czy będą jakieś ograniczenia?

Jeżeli będzie ok, to jaki zakupić najlepiej konwenter unicable?

Edited by Arkadiusz Mariat

Przy okazji wymiany dekodera zmigrowałeś z multiroom premium do standard. W tym rodzaju multriroomu należy zapewnić sygnał sat każdemu dekoderowi z osobna.

Wymiana konwertera i przedłużenie sygnału sat do drugiego dekodera załatwi temat. Unicable zapewni pełną funkcjonalność ultraboxowi.

Edited by Pawel

Jeżeli dekoder dodatkowy (jaki model?) także obsługuje unicable, to wystarczy Ci LNB SCR z jednym wyjściem, tylko jeden przewód od konwertera i rozdzielenie sygnału 1/2 przy dekoderze głównym. Jeżeli drugi dekoder nie wspiera technologii jednokablowej, to potrzebujesz LNB SCR + Legacy i dwa oddzielne przewody do dekoderów.

Edited by K63

Witam, posiadam multiroom z kartą kameleon i tunerem ariva 102e, od jakiegoś czasu tuner przestał działać z tą kartą. Jaki należy kupić aby nadal można korzystać z tej karty ?

Możesz kupić bloker do obecnego tunera za ok 70-80zł (wpisz w google bloker fedc) lub tuner na systemie E2. Najtańsze obecnie warianty z popularnego serwisu aukcyjnego to Zgemma h.2s (190zł używany - wisi 1 oferta) i Zgemma H5 (280zł nowy)

Oprogramowanie do obsługi kart zawiera w sobie od dłuższego czasu obsługe FEDC, a jak wgrasz nowszą wersje i wpiszesz co trzeba to karta ruszy w Nagravision 1813 bo pewnie w lipcu poleci tunel seca, a wraz z nim fedc.

Nie warto już brnąć w blokery. Pieniądze pójdą w błoto. Tylko sprzęt na E2

Czy dekoder do MR  Wifibox+ można dobrać w każdej chwili w punktach czy zamawia się na infolinii, już jeden dekoder do MR jest i jeszcze jeden by się przydał.

A i gdzie jest czat po zalogowaniu na Strefa C+?😲 ostatnio koniec sierpnia się logowałem i było a teraz już brak.

@jeneka

Dekoder można dobrać w każdej chwili w punktach PC+ aktywacja od  49 złotych

najnowsze WifiBox-y+ to Seria ESCA019 

i pamiętaj każdy mr to +10 miesięcznie do rachunku 

Czat działa w godzinach i dniach pracy BOK PC+ 

Pozdrawiam cię i życzę miłego odbioru PC+ :)

takie pytanko biorę abo z multiroom : ultrabox i wifibox będą raczej po wifi ale czy np gdyby padł router i w wifibox dojdzie do blokady z powodu braku uprawnień to można bedzie wyjądż kartę z ultrabox nastepnie włozyć i aktywować od ręki wifiboxa czy trzeba dzwonić na infolinię? te uprawnienia to ultrabox wysyła kilka razy dziennie? czy np co kilka dni?

Edited by robertokot25

Karty są przypisane do dekodera. Nic z tym nie zrobisz. Zostanie Ci kabel do czasu naprawy routera lub zakupu nowego.

aha czyli jakby padł router i na dekoderze dodatkowym by wywaliło brak uprawnień to wystraczy dekodery połączyć przewodem rj45 i od razu ruszy ten dodatkowy?to nie jest jakaś trwała blokada że trzeba gdzieś dzwonić na infolinie itp? przewód zwykły 1:1 czy crossowany?

Nie wiem jak jest w przypadku 4K Ultra Boxa ale miałem przypadek z Wifi Premium Boxem że multiroom stracił uprawnienia (Wifi Box rozłączył się z siecią WiFi). Z racji tego że w domu była tylko partnerka to kazałem jej przełożyć karty i zadziałało.

Jak była karta Cameleon, to musiało działać.

@robertokot25 Nigdzie nie musisz dzwonić.  To Twój problem z Twoim sprzętem, a nie ich by był.